Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20610 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Tabu ljubezni
17.09.2001 at 10:22:50
 
En za drugim prihajajo ucitelji na svet in nam razlagajo o ljubeezni, skoraj vsi pravijo da je ljubezen najpomembnejsa. Ljubezen resi VSAK problem.

In clovestvo? Se je 2000 let od kristusa ze kaj naucilo. Ali delujemo iz ljubezni ali delujemo iz npr. nacela profita...Si predstavljate da nekdo pride v evropski parlament in zacne govoriti o ljubezni; sej bi mislili da se mu je zmesalo.

Nekje sem bral da je imel en tip delavnice in je pac govoril o zivljenju in vedno ko je prislo do ljubezni je ljudem postalo nerodno, kdo je celo vstal in sel; in v obcinstvu so bili uspesni managerji z zenami in otroci - o ljubezni pa niso bili zmozni poslusati.

Zakaj je tako tezko izrazati ljubezen, zakaj je tako tezko sprejemati jo? Sej ne postanes nosec od nje.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Tabu ljubezni
Reply #1 - 18.09.2001 at 16:29:12
 
Prvi problem je naša tradicionalna katoliška vzgoja, o kateri smo že parkrat govorili in tudi o njenih posledicah.

Drugo pa je mogoče obrambni mehanizem človeka, ki deluje podzavestno in sicer: že v mladosti se nam zgodi, da se zaljubimo in največrat to postane boleča izkušnja. Se pravi - ko se zaljubim, iz takih ali drugačnih razlogov trpim (recimo neuslišana ljubezen ali podobno). To je neprijetno, zato se razvije obramba - če si ne dovolim čustev, me potem ne bo prizadelo in ne bo bolečine...

Kaj mislite o tem vidiku?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tabu ljubezni
Reply #2 - 18.09.2001 at 16:40:32
 
Q
že v mladosti se nam zgodi, da se
Q
al pa da ljubimo in nam tega nihče ne zna vračati
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Tabu ljubezni
Reply #3 - 19.09.2001 at 08:35:23
 
Q

Zakaj je tako tezko izrazati ljubezen, zakaj je tako tezko sprejemati jo? Sej ne postanes nosec od nje.

Q

Ja Herby, včasih tud kdo postane noseč od ljubezni Wink, vendar pa, kot sm jaz razumela ti govoriš o ljuezni na splošno. Resnično, tudi jaz opažam pri vsakdanjih pogovorih, da ljudje ne govorijo radi o ljubezni...večina pač asociira  na ljubezen med moškim in žensko - ponavadi na telesno ljubezen in zato jimje najbrž nerodno, ali pa niso sposobni ljubiti...a vendar jaz ljubezen pojmujem drugače...ljubiš lahko vse: ljudi, naravo, živali...
...in, če npr. prijatelju ali prijateljici rečem, da ga-jo ljubim ne mislim na telesno ljubezen, pač pa na ljubezen kot čustvo, katerega sem sposobna čutiti, sprejemati in ga tudi dajati...
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Tabu ljubezni
Reply #4 - 19.09.2001 at 08:43:02
 


Zakaj je tako tezko izrazati ljubezen, zakaj je tako tezko sprejemati jo?

Ja, najprej jo je sploh treba prepoznati, najti, spoznati, občutiti, biti...


Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tabu ljubezni
Reply #5 - 19.09.2001 at 12:44:09
 
Premika se... Vedno več je ljudi, ki imajo odprto srčno čakro...  Cheesy... vesel sem, da sem med njimi...pa čeprav tud men ni vedno tko lahko pokazat al pa čutit...., preveč prizadet, preveč potlačenih čustev, preveč nasilja, k' si ga končno priznavam in sprejemam...
Ostali pa... dejmo jim čas, kdor seje ta žanje, mi sejemo, mi žanjemo, pa  vmes sploh ne opazimo, da jih vedno več seje, daje, trosi, in sadi semena ljubezni...
...Om mani padne hum
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Tabu ljubezni
Reply #6 - 19.09.2001 at 12:55:58
 
...Om mani padne hum

Zdi se mi, da je tole zanimiv stavek - prosim prevedi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Tabu ljubezni
Reply #7 - 23.09.2001 at 18:48:34
 
Mislim, da je Herby tule govoril o drugačni ljubezni, ne zgolj o ljubezni do ene osebe nasprotnega (včasih istega) spola. Bistvena je ljubezen do ljudi, okolja, narave... in predvsem ljubezen do samega sebe. Šele ko resnično ljubiš sebe, si sposoben resnično ljubiti druge in drugo.

Zaljubljenost pa sploh ni ljubezen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Tabu ljubezni
Reply #8 - 24.09.2001 at 10:11:55
 

Miro, zakaj zaljubljenost ne bi bila ljubezen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Tabu ljubezni
Reply #9 - 24.09.2001 at 10:41:03
 
Preprosto. Ko smo zaljubljeni, vedno pričakujemo nekaj od ljubljene osebe, predvsem, da bi nas tudi ona ljubila. Poleg tega si ljubljeno osebo predstavljamo tako, kot si jo slikamo sami in je dejansko ne sprejemamo take, kot v resnici je. Zato pri vsaki zvezi pride do krize, ko zaljubljenost začne preraščati v ljubezen.

Zaljubljenost je posebno stanje, v katerem nismo sposobni dojemati okolice takšne, kot je. Je neka vrsta neprizemljenosti.

Zaljubljenost je kratkotrajna, ljubezen pa ne.

Zaljubljenost je pogojna ljubezen, to pa ni prava ljubezen.

Ljubezen je brezpogojna ali pa je ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Tabu ljubezni
Reply #10 - 24.09.2001 at 11:41:14
 
q
Preprosto. Ko smo zaljubljeni, vedno pričakujemo nekaj od ljubljene osebe, predvsem, da bi nas tudi ona ljubila.
q

Ni nujno, da kaj pričakujemo od osebe, v katero smo zaljubljeni. Odvisno od našega samozavedanja.


q
Poleg tega si ljubljeno osebo predstavljamo tako, kot si jo slikamo sami in je dejansko ne sprejemamo take, kot v resnici je.
q

Kdaj lahko sploh vemo, kakšen kdo v resnici je?


q
Zato pri vsaki zvezi pride do krize, ko zaljubljenost začne preraščati v ljubezen.
q
Hmmm


q
Zaljubljenost je posebno stanje, v katerem nismo sposobni dojemati okolice takšne, kot je. Je neka vrsta neprizemljenosti.
q

Kakšna je okolica?

q
Zaljubljenost je kratkotrajna, ljubezen pa ne.
q

Tako ali tako je eno in isto.


q
Zaljubljenost je pogojna ljubezen, to pa ni prava ljubezen.
q

Zaljubljenost je lahko prava ljubezen. Pogojnost je le nekaj, kar mi želimo - in tudi opustimo.


q
Ljubezen je brezpogojna ali pa je ni.
q

Obstaja brezpogojna ljubezen, ki vsebuje pogojno ljubezen. Ker ljubezen je vse kar je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Tabu ljubezni
Reply #11 - 24.09.2001 at 16:52:35
 
Vsak nekaj pričakuje od partnerja, nihče ne more reči, da čisto nič ne pričakuje, vsaj nekaj na njemu ti mora biti všeč, pa naj bo to ali videz ali inteligenca ali karkoli drugega. Sicer nikoli ne bi izbirali med naprotnim spolom, enostavno bi bil s prvim, ki bi ti bil všeč in to bi bilo zadosti.Mogoče zaljubljenost res ni prava ljubezen, je pa začetek.
Pa še drug pogled na brezpogojno sprejemanje: da nekoga zares sprejmeš brez vseh mask in pogojev, je potrebno ogromno truda, dela, discipline in vzdrževanja mišljenja na višjem nivoju.
Zakaj si ne bi življenja malo olajšali, si našli nekoga, ki nam vsaj približno ali  v nekaj stvareh odgovarja in se potrudili, da sprejmemo tisti del, ki nam ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tabu ljubezni
Reply #12 - 24.09.2001 at 21:10:26
 
...om mani padme hum...
...pozdrav lokvanja drugemu lokvanju..(dobesedni prevod)
...pomenski prevod pa naj bi bil pozdrav mojega srca tvoje srcu...
Drugače pa je že nekaj časa minilo odkar sem prebral "Čarovnikov vajenec" - Edvald Flisar, tko da sem lahko malo (nehote) spremenil prevod...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Tabu ljubezni
Reply #13 - 25.09.2001 at 11:35:02
 
Hej, LittleStar, ali si ti ta hip zaljubljena?

Saj bi ti odgovarjal na tvoja vprašanja, samo trajalo bi... Morda pa bi si prebrala kaj o tem, mogoče v knjigah Keyesa, Chopre ali Dyerja.

Dejana pravi:
<Pa še drug pogled na brezpogojno sprejemanje: da nekoga zares sprejmeš brez vseh mask in pogojev, je potrebno ogromno truda, dela, discipline in vzdrževanja mišljenja na višjem nivoju.>

Najprej moraš sam pri sebi sprejeti sebe (ampak resnično sprejeti). Potem gre pri drugih bistveno lažje.

LitlleStar pravi:
<Obstaja brezpogojna ljubezen, ki vsebuje pogojno ljubezen. Ker ljubezen je vse kar je.>

Uhhh... potemtakem je bil napad na WTC en sam ogromen ljubezenski akt??

Žal so tudi druge stvari.

Ampak ljubezen je pa brezpogojna ali pa je ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Tabu ljubezni
Reply #14 - 25.09.2001 at 11:47:40
 
Ja, saj je težko razumet, ampak dejansko si upam reči, da je predvsem za 'onetrackminded' Američane ta napad sočutno dejanje.

Če sem ta hip zaljubljena? Grin To sem pribl. vsak
drug dan, pa ne v koga določenega, kr tak ...Smiley...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3