Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 14980 times)
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Radiestezija in še več
20.10.2003 at 22:33:31
 
Lep Pozdrav,

Zanima me Radiestezija in vse povezano z njo. Sem začetnik na tem področju in me zanima, kje lahko dobim več literature(predvsem slovenske) o tej temi. Vabljeni ste vsi, ki bi radi o tej temi govorili, podali svoje mnenje ali pa samo kakšne napotke. Sam se prebral že nekaj knjig; Brane Oblak Moja šola radiestezije in bioe., Kathe Bachler Izkušnje z bajalico, Boris Farkaš Radiestezija nova in se druge. Sam imam kristalnno nihalo, opravil sem že nekaj vaj, vendar mi manjka praktičnih napotkov, moral bi se udeležiti kakšne delavnice ali kaj podobnega. Čeprav je tema Radiestezija me zanima tudi bioenergija, kristaloterapija, vse o duhovni poti posameznika, aura in podobno.

Tema pomeni širitev obzorja in pohod v neznano...  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
dejzi
1
*
Offline


Posts: 20
Ljubljana
Gender: female
Re: Radiestezija in še več
Reply #1 - 17.11.2003 at 01:36:24
 
Hoj!

Tudi mene zanima radiestezija, sem precej začetnik, berem knjigo Igorja Ziernfielda...
Klicala sem ga po telefonu, če ima kak tečaj, pa je rekel, naj ga pokličen v januarju, ker da ga bo imel marca...

Veš ti za kak tečaj prej?
Back to top
 

daisy
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Radiestezija in še več
Reply #2 - 18.11.2003 at 13:50:51
 
Jaz, kaj preveč tem radiostezistom/radilogom ne zaupam. Pri sosedi je bil en tak človek in ji je mastno zaračunal, češ, da energetsko polje vpliva na njeno počutje. Hotel ji je celo prodat "čarobno" posteljnino za oderuške cene.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: Radiestezija in še več
Reply #3 - 26.11.2003 at 14:02:15
 
Dejzi,

Jaz mam skripte od  Igorja Ziernfelda doma, skripte radiestezija in bioenergija. To so skripte, ki jih dobiš na delavnici. Sam se delavnice še nisem udeležil. Če bo kakšna delavnica prej, jo bo morda imel Tadej Pretner, več pa zveš na www.maat-sp.si Jaz sem se začel ukvarjati z radiestezijo, vendar se mi je vse skupaj nekako ustavilo. Če se bom z radiostezijo ukvarjal, bo to za ugotavljanje energetskih bitij ali elementalov, kot jih imenuje G. Igor, manj pa z škodljivimi sevanji. Veliko je radiestezistov, ki "okrog prenašajo" ljudi in jim prodajajo razna varovala pred sevanji. Ker lahko na nihalo zavestno vplivaš bo to storilo takšno reakcijo kot jo želiš - zato lahko prikažejo škodljiva sevanja kjer se jim zahoče. Bistvu radiestezije pa ni v tem da ti zavestno premikaš nihalo ampak, da v alfa stanju, iščes odgovor v kozmosu. Pri tem moraš biti v brezmiselnem stanju in niti malo zavestno vplivati na nihalo - to pa je po mojem mnenju zelo težko. Pojdi pogledat na to stran tudi tam je odprta tema radiestezija in je že kakih 6 strani odgovorov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Radiestezija in še več
Reply #4 - 29.11.2003 at 16:07:40
 
Goran zdravo!

Ej,  Joe bi si sposodil te skripte in kakšno knjigo o radiesteziji  Wink  Bi pustil v cezamu in rekel da je za njega?

Hvala,

Lp, Dylan Dog
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Radiestezija in še več
Reply #5 - 30.11.2003 at 02:18:28
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Radiestezija in še več
Reply #6 - 30.11.2003 at 15:45:05
 
Cool, zanimiv-o o oo oooo branje..   Grin

Lepa nedelja, zatišje pred nevihto Shocked
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Radiestezija in še več
Reply #7 - 30.11.2003 at 17:04:49
 
zanimivo ja ... je tadej en prvih, ki je prjavu (v slo) in objavu da mreže curryeve in hartmanove ipd., da te so pa  ubistvu ustvarl radiestezisti ... s svoim neprenehnim polaganjem pozornosti tja ... da prej jih pa kr ni blo ... niti jih ni zdej ... razen če si jo ustvariš ... mene je to že od skoz begal ... a je voda tm pod mojo bajto od skoz, al se je ona tm napedenala ker jo jest rabm, al se je clo ona tm napedenala, ker je en energetičar prjavu da je ona tm ... od kje ona dejansko izvira ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Radiestezija in še več
Reply #8 - 30.11.2003 at 17:14:52
 
..si mi memory flash aktivirial na ene sanje(sanje?)  Grin


hmm, možno da si jo sam "sproduciral" ja,  ..ker jo otrebuješ in te je "ono" uslišalo,  mogoče pa da jo je stric radiestezist "pripeljal z sabo", ...svašta. Moral bi vprašat vodo.  
Veliko stuffa ne bi dogajalo če ne bi mi tega zdrmali v naših glavah.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: Radiestezija in še več
Reply #9 - 02.12.2003 at 00:07:31
 
Gape,
Ja zanimivo, z Tadejem se veliko pogovarjama in je radiestezijo res vzel holistično. Človek ki se z energijami ukvarja mora biti ves posvečen temu - telo, duša, um. V radiesteziji pa se je v večini kopirali tako najdeš v knjigi iz leta 2000 literaturo in rozete, skice Braneta oblaka enega prvih radiestezistov. Vse skupaj pa je kar zakomplicirano...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: Radiestezija in še več
Reply #10 - 02.12.2003 at 00:09:10
 
Dylan boma ja jaz jih sicer še nisn prebral, no radiestezijo sem. Zdaj sem pri holistični radiesteziji - drugačen pogled vendar vreden branja in vse pozornosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Radiestezija in še več
Reply #11 - 02.12.2003 at 00:13:19
 
Goran wrote on 02.12.2003 at 00:07:31:
Gape,
Ja zanimivo, z Tadejem se veliko pogovarjama in je radiestezijo res vzel holistično. Človek ki se z energijami ukvarja mora biti ves posvečen temu - telo, duša, um. V radiesteziji pa se je v večini kopirali tako najdeš v knjigi iz leta 2000 literaturo in rozete, skice Braneta oblaka enega prvih radiestezistov. Vse skupaj pa je kar zakomplicirano...


Tole iz leta 2000 je še od leta 1986/87. Vse je samo ponatis.  Sicer pa se moraš zavedat, da je veliko  radiestezistov na koncu zbolel za kako čudno boleznijo.
Najprej folku pomaga potem pa sam isto faše.  Mal čudn ane? Nekje mora biti vzrok. Primerna zaščita, ki jo ni, al pa nekaj kar je v radiestezijski stroki še nemerljivo.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Radiestezija in še več
Reply #12 - 08.01.2004 at 21:17:04
 
Radiestezija - No, jaz sem probal z nihalom še mentalno čiščenje kristalov, zadeva res deluje, ker poprej pri delu z nihalom nisem čutil skoraj nič, tokrat pa so bile močne vibracije v roki v kateri držim nihalo. Uspešno opravljeno čiščenje, zdaj pa morem še malo čiščenje prostorov, točke vdiha in izdiha preštudirat... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: Radiestezija in še več
Reply #13 - 26.01.2004 at 13:14:56
 
Iščem RADIESTEZIJSKE ROZETE, če jih kdo ima ali ve za njih naj me obvesti Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Radiestezija in še več
Reply #14 - 12.08.2004 at 11:01:51
 
Andres wrote on 02.12.2003 at 00:13:19:
 Sicer pa se moraš zavedat, da je veliko  radiestezistov na koncu zbolel za kako čudno boleznijo.
Najprej folku pomaga potem pa sam isto faše.  Mal čudn ane? Nekje mora biti vzrok. Primerna zaščita, ki jo ni, al pa nekaj kar je v radiestezijski stroki še nemerljivo.

O tem in o podobnih cakah dobro piše Marjan Ogorevc v njegovi knjigi Karmična diagnostika.  Kakšni radiestezisti ali bioenergetičari velikokrat pomagajo folku, a odstranjujejo posledice in ne vzrokov, in včasih še nezavedno `potegnejo` nase pacijentove težave, včasih tudi na svoje ožje družinske člane, včasih jih samo prestavijo za nekaj časa kar daje videz da je stvar urejena, nakar se spet pojavi.
Dobronamerno delo z premalo znanja ali premalo pazljivosti, tu nekje....
Marjan O. dobro obdela to problematiko.
Priporočam v branje.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Pages: 1 2