Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3505 times)
exorcist
Ex Member




Stojči in Prem Rawat
24.01.2004 at 19:55:42
 
Kaj nam bodo mojstri, kaj nam bo Prem Rawat?

Stojči, hvala Bogu, da si našel sebe, svojega Boga, ljubezen v drugih in sebi, ampak ne pozabi, da vse poti vodijo k Izviru, če si le prizadevamo in smo iskreni, pa bodisi je to kakršnakoli veroizpoved ali življenjska filozofija. Opazil sem, da si bil ravno tako zelo kritično nastrojen do nekaterih religij, mogoče malce nefer, npr. do krščanstva, neupoštevajoč, da nobena religija ne uči nič slabega, slabi smo le mi ljudje. Lahko je religija še tako "naj - naj", vedno smo mi tisti, ki jo skvarimo, ali pa povdignemo, kar pa je pravzaprav prihranjeno le velikim posameznikom. Noben indijski mojster, katerim ti zelo veliko vrednost pripisuješ, ne zahteva, da se spreobrnemo, niti ne reče, da častimo napačnega Boga, niti ne, da je obredje nepotrebno. Torej Prem Rawat ni ključ do svobode, sploh pa ne naš osebni odrešitelj izpod jarma trpljenja, ne, ampak vsi mojstri porečejo, da naj ostanemo v veri, v kateri smo bili vzgajani, ki nam je bližnja, in da naj izkoristimo pozitivne lastnosti svoje religije ali vere, ki ji pripadamo - konvertacije in prepisovanje v druge ne zahteva nihče!

Pod drugo, ti lahko živiš tako neobremenjoče, ker nimaš toliko obveznosti, skrbi, si sam, nimaš družine ne otrok, niti hišnega ljubljenčka. Drugače bi bilo, če bi imel ženo, otroke....

Mislim, da ni poanta, da bi kakorkoli živeli, kot na nekdo drug prepisuje, saj imaš nešteto dobrih ljudi, ki so tako srečnih kot ti, pa ne priapdajo nobeni veroizpovedi, ampak znajo bolje izkoristit svoje darove, talente in naravne danosti, zajemajo življenje s polno žlico...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Stojči in Prem Rawat
Reply #1 - 25.01.2004 at 19:30:17
 
FOR STOJČI:
Moje poslanstvo je, da se nekaj naučim iz življenja, da nastopim v vlogi učenca, pa čeprav samo kot pasivni poslušalec; pomembno je le, da imam na široko odprte oči in našpičena ušesa, da ne spim. Sama narava (Bog) poskrbi za svoje, da mi zadaja vedno nove in nove naloge, ki pa jih bolj ali manj uspešno (raz)rešujem, pač po svoji moči, zmogljivostih in osebnih danostih in karakteristikah, saj življenje nikakor ni ustaljena, konstantna in monotona premočrtna premica, ampak sinusoida, ki je zelo razgibana, ki ima svoje vzpone in padce, hribčke in kotanje, ki se nenehno spreminjajo in permutirajo, zato se je brezsmiselno nadejati, da nam bo v življenju z rožicami postlano, vse servirano na srebrnem pladnju, ko stremimo, da bi bili vedno na "hribu", saj kakor stopimo korak naprej, smo že zopet v kotanji, če pa stagniramo, spustimo korenine in se zasidramo, pa ni možen napredek, saj obmirujemo. Moje poslanstvo ni, da se otresem bremena težkega balasta, ki ga vsak dan mukotrpno "šlepam" za sabo, in da pretrgam duševne verige in okove, ki me omejujejo, ampak da se borim, da nenehno osmišljujem trpljenje, da ga sopomensko enačim z izzivom in sem pripravljen na nove podvige, čeprav so le ti trdi in neizprosni. Le preko preizskušenj, da te življenje "kuša", lahko pridemo do novih spoznanj in modrosti, pri čemer pa je proces zorenja neizbežen, in le tako lahko napredujemo za eno stopničko višje, rastem. Res je, da so življenjski udarci pogostokrat bridki kot pelin in jedki kot kislina, a kljub temu potrebni za našo osebnostno rast in duhovno napredovanje ter razvoj, ker se preko njih razvijamo, kalimo in utrjujemo v potrpežjivosti in vztrajnost, so nam brezplačna šola. Ko smo čisto na dnu in ne vidimo več pravega izhoda iz svojih kriz in stisk, se počutimo šibki, nemočni in zavrženi, a ravno takrat smo, nevedoč, najbolj močni, predvsem duhovno, in obratno.

Torej hvala Bogu, da nisem spoznal "mojstra", ki bi me (od)rešil moje mizere, kajti potem bi bil navidezno močan, morda pa zato duševno osiromašen, ne vem. Verjetno pridde pri večini do izraza slednja opcija. Sploh pa ne razumem, zakaj je domicilj mojstrstva v Indiji?  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Stojči in Prem Rawat
Reply #2 - 25.01.2004 at 20:11:40
 
exorcist wrote on 25.01.2004 at 19:30:17:
življenje ... sinusoida, ki je zelo razgibana, ki ima svoje vzpone in padce, hribčke in kotanje, ki se nenehno spreminjajo in permutirajo, zato se je brezsmiselno nadejati ...



Petra. wrote on 24.01.2004 at 12:06:44:
Rule 2 … is simple to share, yet difficult to live. Rule 2 is we don’t have to learn with pain and suffering anymore, we can learn with joy and abundance. It sound so simple to do… but have you tired to relax and be really happy without sabotaging yourself? I wonder why so many of us are still in pain, why do we still lack direction, struggle with lack and why do we feel like just giving up now and again.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Stojči in Prem Rawat
Reply #3 - 25.01.2004 at 23:17:40
 
Smiley
tale topic bo treba poimenovati v

EXOVO TRPLJENJE

Exo mojster ne odreši človeka njegove mizerije,
te se mora s svojimi dobrimi mislimi, besedami in dejanji rešiti sam,

kar mojster naredi, je to, da ti da orodje s katerim lahko ti sam pogledaš probleme z druge strani,
se ne soočaš z njimi in se jih lažje čimprej rešiš.

NIhče ne more biti navidezno močan
in hkrati duševno osiromašen,

taka trdirev je čisto nasprotje sama sebi,

to lahko vidi vsak, ki ima kolikor toliko zdrave pameti

In zakaj je domicil mojstrstva v Indiji?

Mogoče bi bilo bolj pametno vprašanje:
Zakaj se je šel Jezus kot božji sin učit v Indijo in zakaj je proučeval Vede in Budova učenja?

da se vrnem k vprašanju:
Ker tam mojstre že tisočletja spoštujejo in častijo,

na civiliziranem zahodu pa jih čimprej ubijejo na takšen, ali drugačen način. Tongue

Bogve zakaj sonce vzhaja na vzhodu in ne na zahodu? Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Stojči in Prem Rawat
Reply #4 - 07.02.2004 at 06:10:49
 
Roll Eyessicer se javljam na tem forumu prvič in vas najprej lepo pozdravljam..drznila bi si pripomniti da je lepo in prav da imaš srečo in srečaš realiziranega mojstra in da ga slediš in spoštuješ ,vendar se moraš naučiti najti edinega ,ki je v tebi.BUDA je imel nešteto učencev in vendar se jih je le malo prosvetlilo...zakaj,ker so ponavljali to kar je on počel namesto da bi res delali na sebi.imela sem Učitelja ki mi je pokazal pot a hoditi moram sama .spoštujem vse učitelje ,posebej tiste ki nams usmerjajo k sebi ...to je največ kar lahko naredijo,ostalo pa moramo narediti sami
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Stojči in Prem Rawat
Reply #5 - 07.02.2004 at 10:45:34
 
arelena wrote on 07.02.2004 at 06:10:49:
Roll Eyessicer se javljam na tem forumu prvič in vas najprej lepo pozdravljam..drznila bi si pripomniti da je lepo in prav da imaš srečo in srečaš realiziranega mojstra in da ga slediš in spoštuješ ,vendar se moraš naučiti najti edinega ,ki je v tebi.BUDA je imel nešteto učencev in vendar se jih je le malo prosvetlilo...zakaj,ker so ponavljali to kar je on počel namesto da bi res delali na sebi.imela sem Učitelja ki mi je pokazal pot a hoditi moram sama .spoštujem vse učitelje ,posebej tiste ki nams usmerjajo k sebi ...to je največ kar lahko naredijo,ostalo pa moramo narediti sami


Se strinjam, vsak na svoj unikaten (svojstven) način spoznava in prepoznava Boga. Za ene je Bog narava, za druge bližnji, za tretje Kristus, za četrte pa zopet nekaj drugega. Bog se nam razodeva na več načinov, vsak ga vidi s svojimi očmi, ker različno dojemamo, ampak mislim, da niti ni pomembno, na kakšen način si prizadevamo, da bi Boga "razgalili", da bi pišli do globljega spoznanja, niti ni važno orodje, s katerim hočemo Boga podrobneje spoznati, ampak ključnega pomena je, da stremimo za spremembami, da se venomer (pre)oblikujemo na boljše, da vero izkoristimo v svoj prid. Mislim, da je za Stojchyja pomenil Prem Rawat tisto fundamentalno spemembno, usodni korak, ki doprinesel k osebnostni metamorfozi, preoblikovanju, transformaciji, da je lahko rekel, to je to, to sem že iskal celo življenje, saj se je iz zagrenjenega človeka, ki ga je vase vsrkaval bivanjski nesmisel, predvsem zaradi težkega otroštva, ki je na njem pustil neizpodbiten pečat, izlegel iz črnega kokona s trdo povrhnjico prekrasen pisan metulj samospoznanja in, kar je še najbolj pomembno, tako se je lahko končno samorealiziral, ni si bil več tujec samemu sebi, prišel je do spoznanja, samoaktualizacije, ni se več iskal, vse svoje potenciale je na novo odkril in jih s pridom izkorišča, končno je lahko zadihal, bil je in še je svoboden...  Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Stojči in Prem Rawat
Reply #6 - 07.02.2004 at 11:52:03
 
Smiley
dragi exo,

tole si pa res lepo napisal.  Smiley

Vem, da si ti v svojem srcu raziskovalec in talent,

in da se ti bo enkrat v vsej veličini odprl

tvoj notranji svet Resnice, Ljubezni, Miru,

kar naš Stvarnik JE. Kiss Kiss Kiss

Vsi smo lepo razporejeni na verižici Njegovega Diha

in ne pozabi, da te ima stojči v svojem srcu rad Kiss Kiss Kiss


Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Stojči in Prem Rawat
Reply #7 - 07.02.2004 at 14:56:15
 
Včasih se človek zadeve narobe loti in potem kar rine dalje in dalje, sploh se ne ustavi.

90% vsega je sranje!, tako pravijo, vendar, če bolje pogledaš iza zaprtih oči, vidiš, da je to skoraj resnica.

In potem, se čudijo.   Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Stojči in Prem Rawat
Reply #8 - 07.02.2004 at 15:31:13
 
Quote:
90% vsega je sranje!, tako pravijo, vendar, če bolje pogledaš iza zaprtih oči, vidiš, da je to skoraj resnica.

In potem, se čudijo.   Cheesy Cheesy Cheesy


dragi alex Smiley
skoraj resnice ni,
ali je, ali je pa ni
znotraj sebe pa zagotovo je Cheesy
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Stojči in Prem Rawat
Reply #9 - 07.02.2004 at 22:47:23
 
stoychi wrote on 07.02.2004 at 11:52:03:
Smiley
dragi exo,

Vem, da si ti v svojem srcu raziskovalec in talent,

in da se ti bo enkrat v vsej veličini odprl





Če še bom živ, kaj pa če prej umrem? Potem je vse izgubljeno?



Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Stojči in Prem Rawat
Reply #10 - 07.02.2004 at 23:46:36
 
Smiley

nikoli ni nič izgubljeno,

vsi smo na notranji poti,

Resnice Ljubezni Miru,

tam, ali pa tu.  Kiss Kiss Kiss

vsa stvar je v tem,

koliko se znotraj sebe

lahko prepustimo,

Njemu, ki nas neizmerno ljubi

in diha skozi vse nas.  Kiss Kiss Kiss


Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1