Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 29070 times)
Miro
Ex Member




Pedri in lezbijke
25.07.2002 at 19:16:37
 
V Svetovalnici se je Samsonu zapisalo tole:

Quote:
Kajti zakon med dvema pedroma in med dvema lezbijkama je zgolj afirmacija bolezni, kateri so takšni ljudje podvrženi. Bi pa bil z veseljem pripraljen pomagati takšnim ljudem priti do ustreznega psihiatra, če bi jim mogoče ta mogel kako pomagati. V nekaterih primerih je to zelo mogoče.


Poglejte na http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...

Od tega se mi obrača želodec.

Daj pusti jih pri miru, so ljudje, kakor mi. O tem, kdo potrebuje psihiatra pa bi se tudi dalo pogovrjati.

Menim, da imajo pravico do popolnoma enakopravnega statusa v družbi, kot vsi ostali in to z vsemi pravicami, ki k temu spadajo. Tudi do poroke itd. Ker niso bolniki ali nekakšni izmečki, ampak popolnoma naraven pojav, ki je v naravi zelo pogost.

Zanima me vaše mnenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pedri in lezbijke
Reply #1 - 25.07.2002 at 19:29:31
 
Quote:


tale quote se izvede tkole:
Samson wrote on 22.07.2002 at 11:35:32:
Kajti zakon med dvema pedroma in med dvema lezbijkama je zgolj afirmacija bolezni, kateri so takšni ljudje podvrženi. Bi pa bil z veseljem pripraljen pomagati takšnim ljudem priti do ustreznega psihiatra, če bi jim mogoče ta mogel kako pomagati. V nekaterih primerih je to zelo mogoče.

originala s tazadnjim gumbom stisneš in ga pol nakopiraš u replay ali quote v tem threadu

se strinjam s tabo miro, želodec se mi sicer ne obrača Smiley

poznam te vrste ljudi (imam 2 v familiji) in mi ni jasno zakaj jih samson hoče poslat k psihiatru, men zgledata kul, noben ni zmaknen ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Pedri in lezbijke
Reply #2 - 25.07.2002 at 20:53:52
 
bom napisal takole jezus je sprejemal ljudi, on jih ni sodil, sodi naj jim oče je rekel in kdo sodi druge mu bo sojeno...

mislim da sem vse povedal

če kdo misli, da ne mu povem še eno dejstov v sistemih se dogaja, sledeč pojav, ko ljudje hočejo sistem, hočejo da je stabilen v svojem delovanju, na začetku ima dobre namene spodbuja predvsem eno smer in to je zaščito.
potem pa se ta zaščita zaradi vpada v sistem spremeni v blokado in postane tabu in ti sistemi zaidejo v nekoherentno delovanje...

oz v samo zaprto delovanje...

ok, to je primer tabuja, če je na začetku dobro mišljeno pa je potem kot preveč velika prevenitva, to postal tabu.

pol pa vsi znotraj sistema povzamejo tabu za svoj in se s tem zaščita avtomatično povečuje, s tem pa tudi toleranca...

potem pride do takih absurdov ko ljudje znotraj sistema so popolnoma proti kateri stvari, s tem da se sploh ne zavedajo zakaj so proti in tudi argumentov zato nimajo, sploh pa ne vejo kako sistemi delujejo in kako se je začelo...

mh, kaj sedaj narest?

se mi zdi da tole rabi mal bolj strokovno razlago da sesujem te zaščite, ampak pri tem je treba met orto dobre argumente, samo...

to je delo novih strokovnjakov za sistemologijo v tem tisočletju, ko bomo gradil nove sisteme...

se je treba še full naučit in razumet je potrebno, da so sitemi, ki so sedaj res dobri, sploh pa so bili dobri takrat in da so preživeli več tisoč let in da je full stvari za pobrat iz tam, sam neki parametrov pa lahko vseeno dodamo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Pedri in lezbijke
Reply #3 - 25.07.2002 at 22:22:24
 
Aleš

Quote:
bom napisal takole jezus je sprejemal ljudi, on jih ni sodil, sodi naj jim oče je rekel in kdo sodi druge mu bo sojeno...

mislim da sem vse povedal



To še razumem, potem pa več ne vem, kaj si hotel povedati v nadaljevanju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Pedri in lezbijke
Reply #4 - 25.07.2002 at 22:25:16
 
Quote:
ampak popolnoma naraven pojav, ki je v naravi zelo pogost.


A je to res ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Pedri in lezbijke
Reply #5 - 25.07.2002 at 23:00:21
 
gape wrote on 25.07.2002 at 19:29:31:
poznam te vrste ljudi (imam 2 v familiji) in mi ni jasno zakaj jih samson hoče poslat k psihiatru, men zgledata kul, noben ni zmaknen ...


No, Gape, saj je spet ena "pametna" iz tvojega zelnika. Nimaš osnovnega znanja, pa bi bil rad bi že glavna zvezda. Ne samo na drugih področjih, tudi tukaj. Malce si poglej kaj je o tem pisal psihiater Milčinski. Pa ti bo bolj jasno, na kaj vse vplivajo nerazčiščeni odnosi doma.
Sigurno oni niso krivi za njihovo bolezensko stanje, se pa to z psihiatrom da urediti. Seveda, če se hoče.

Saj ni treba da Slovenci vse poberemo kar filmske zvezde v ZDA, ki se z drogami ne morejo več uničevati, pričnejo izživljati še na tak način.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Pedri in lezbijke
Reply #6 - 25.07.2002 at 23:29:08
 
Dobro gremo se takole.  Ce bi bili pedri  v vecini. bi nas heteroseksualce posiljalji k psihiatru, tiste, ki bi si doma harem naredili, pa kar v Begne pod inekcije.

Naj pedri pac zivijo kot jim pase, enako velja za lezbijke, toda te najnovejse iznajde s porokami in  posvojtvami otrok so out of order.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
lojzika
Guest




Re: Pedri in lezbijke
Reply #7 - 26.07.2002 at 07:29:17
 
Ja, pa fundamentalne katolike sm tudi čula da so začeli furat v delovne kampe  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Pedri in lezbijke
Reply #8 - 26.07.2002 at 08:16:50
 
---- tole tud ni od samsona očitno -----

Quote:
Ja, pa fundamentalne katolike sm tudi čula da so začeli furat v delovne kampe  Grin


To se je dogajalo že od nekdaj. Že od nekdaj so katolike preganjali. Pa saj to je eno od najbolj znanih dejstev svetovne zgodovine. In nič čudnega, da se to isto pri nas v Sloveniji še kar nadaljuje!

Pozdrav
Samson
Back to top
« Last Edit: 26.07.2002 at 11:45:30 by gape »  
 
IP Logged
 
sirena
Guest




Re: Pedri in lezbijke
Reply #9 - 26.07.2002 at 08:42:15
 
TongueNačeloma proti pedrom in lezbikam nimam nič, samo da me pustijo pri miru. Se mi je pa pred leti zgodilo, da me je v disco clubu ena lezbobejba prav mastno pošlatala...priznati moram, da je fasala eno fajn žberlo.
Meja moje tolerantnosti se je pa tudi zmanjšala, ko je naš frend, ki je tudi peder, ob pogledu na bujen kolegičin dekolte, izustil opazko kao kako je gnjusna s svojimi joški...mislimmmm...too much! Mi smo pa ves ta čas našega druženja lahko poslušali mastno govorjenje o njegovih "kobasicah", kako so fajn, vlke, debele, ipd.
Je pa tko ne, da ne moreš metati vse pedre in lezbe v isti koš...ampak ne me tikat!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pedri in lezbijke
Reply #10 - 26.07.2002 at 08:48:19
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Pedri in lezbijke
Reply #11 - 26.07.2002 at 09:15:34
 
Q
Miro: Od tega se mi obrača želodec.

Samson: Meni pa se obrača želodec od tvojega satanohlinstva, kajti o svetohlinstvu pri takšnem svesplošnem destruktivnem obnašanju, kot je očitno v tebi, ni mogoče govoriti. Ubogi Miro!

Q:
Miro: Daj pusti jih pri miru, so ljudje, kakor mi. O tem, kdo potrebuje psihiatra pa bi se tudi dalo pogovrjati.

Samson: Jaz jih že pustim pri miru, na plan jih je privlekel nekdo drug. In ti seveda moraš koj iti v bran, samo da se greš proti komur koli, ne glede na to, kaj je res in kaj ne. Mislim, da ta stavek predvsem potrjuje tvoje satanohlinstvo in pa tvoje frapantno neznanje tudi na tem področju.

Q:
Miro: Menim, da imajo pravico do popolnoma enakopravnega statusa v družbi, kot vsi ostali in to z vsemi pravicami, ki k temu spadajo. Tudi do poroke itd. Ker niso bolniki ali nekakšni izmečki, ampak popolnoma naraven pojav, ki je v naravi zelo pogost.

Samson: Ne spomnim se, da bi jaz govoril o kakšnih izmečkih. Tudi bolezen je v svetu, v kakršnem živimo, popolnoma naraven pojav. O izmečkih pogosto govoriš ti, čeprava do tega celo ti nimaš nobene pravice. Če sem pa govoril o bolezenskem pojavu, sem to gorovil v skladu s stroko, ki jo še kar obvladam, in tam so te zadeve prav tako navedene med bolezenskimi pojavi kot so prirojene srčne napake ali kakšne druge anomalije, ki so še bolj pogostne pri ljudeh, kot to nenormalno nagnjenje.

Nisem jim niti kratil nobenih pravic v družbi, ki so v skladu z njihovimi sposobnostmi. Zakon je ustanova, ki po svoji naravi zahteva, da ga skleneta dve osebi različnih spolov, če to storita istospolnika, zakona preprosto ne more biti, ukradeno je ime isntitucije, ki bi vsem nam morala biti svete, v namene posebne oblike skupnega življenja, proti kateremu seveda nimam nič, če se ne gremo kar zakon z vsemi pravicam, pa ti tuli še tako glasno o nekih pravicah. Ker ni sposoben opravljati dolžnosti, ki jih zakon nalaga, ne more niti imeti pravic, ki iz zakona izvirajo. Vsak ima pravico nastopiti na svetovnih tekmovanjih v najrazličnejših športnih disciplinah, pa vendar mene tam ne boš nikoli veidel, ker za to nimam osnovnih sposobnosti, morda pa tudi tebe ne, ne vem, lahko jih pa ti tudi imaš zaradi mene. To tvoje kričanje je predvsem tendenciozno z namenom diskvalificirati tiste, ki vendarle pošteno mislimo v vsem, kar rečemo. Zate pa sem čedalje bolj prepričan, da si predvsem moralno bolan, in to je najhujša bolezen, ki lahko doleti človeka. Pa ne zameri mi, povem ti zato, ker tudi za to obstaja zdravilo, le če ga hočeš uporabiti.

Q:
Gape: se strinjam s tabo miro, želodec se mi sicer ne obrača  

poznam te vrste ljudi (imam 2 v familiji) in mi ni jasno zakaj jih samson hoče poslat k psihiatru, men zgledata kul, noben ni zmaknen ..

Samson: Gape, ti se kar strinjaj. Saj sem to pričakoval, glede na tvojo očitno nekritičnost. Tudi jaz poznam precej kul ljudi in med moškimi in med ženskami, ki so videti povsem normalni. Sicer pa očitno ne ti ne Miro nimata razčiščenih pojmov o simptomih, ki nam pomagajo opredeliti in sploh locirati kakšno bolezen.  Če bi to vedela, ozirom, če bi imela hrbtenico, da bi znala odkrito govoriti v skladu s spoznano resnico, bi  priznala, da je med nami nešteto bolnikov, ki so kul, pa jim ni videti, da so bolni, in vendar so smrtno nevarno bolni. Rak v začetnih stadijih, hujše oblike borelije, večina psihičnih obolenj, itd... V življenju sem imel mnogo opravka s prsihiatričnimi bolniki, in vem, da so v večini primerov zelo kul ljudje, da so v večini primerov na določenih področjih povsem sprejemljivi v družbi in lahko normalno funkcionirajo, pa vendar so lahko zelo zelo bolni in ti, gape, s svojim ostrim "strokovnim" očesom ne boš videl kliničnega primera. Pač v skladu s tvojim pojmovanjem resnice.

Kar pa zadeva Mirota, sami preglejte njegova načrtna pljuvanja in diskvalifikacije zdravih nasprotnikov samo na tem forumu, kam vse jih pošilja, kako bi jih v resnici že kar fizično ukinil, čeprav to pomeni v  primeru RKC najbolj normalno populacijo in obenem dokazano večinsko v Sloveniji... V tem primeru se sam nad svojimi izjavami ne zgrozi, ne obrne se mu želodec, kot se mnogim nam, ne nastopi v bran pravic napadanih, ampak se ima za absolutnega vladarja nad življenjem in smrtjo vseh drugače mislečih. Prav to velja tudi zate, gape, zakaj ne vzameš v pretres izrazite negativce na tem živahnem forumu? Če pošteno misliš, bi to že zdavnaj moral storiti. Mirotov nastop je običanjo zares pristen primer satanske nadutosti. Pa ne rečem s tem, da si satan, Miro, Bog ne daj, deluješ pa kar lepo po njegovem diktatu, to je vsaj videti iz vsega, kar pišeš.

Mislim, da ne bom pripravljen več sodelovati v takšnih nepoštenih igricah, imam mnogo bolj obetavnega dela.

Pa brez zamere in vso srečo vam želim!
Samson
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Pedri in lezbijke
Reply #12 - 26.07.2002 at 09:58:16
 
---- tole tud ni od samsona očitno -----

Ne vem kdo se heca in v mojem imenu pošilja poste. Gape, pazi malo na te fakine, ker nimajo po mojem nič dobrega za bregom. Tudi pravovernim katoličanom, pripadnikom RKC, nam je omogočeno raznovrstno izkazovanje ljubezni. Kar sem v resnici želel povedati sledi tule.

Pregledoval sem, kaj vse lepega je zapisanega pod to temo, ki je nekako blizu slehernemu mislečemu bitju. Prav tvoje misli,Miro, so me spodbudile, da pristavim svoj piskrček. S sprejemanjem samega sebe sem imel tudi jaz precej dela. Nekako težko sem se sprijaznil z lastnostmi, ki sem jih nekako imel za slabe. Pa ni nujno, da so bile res slabe, le tedaj so se mi zdele neprimerne zame. Pri sprejemanju samega sebe mi je mnogo pomagalo nekakšno prirojeno teženje k mističnemu doživljanju stvari, še zlasti odnosa med menoj kot osebo in svojim duhovnikom kot drugo, ljubezni potrebno osebo - kar mi je bilo že od nekdaj najbolj pomembno v življenju-, in zato se vse življenje borim, da bi bil predvsem ljubeč do drugih pa tudi do sebe. Saj me prav ta ljubezen po izvirni Kristusovi dialektiki najbolj materialno približuje Bogu. Prepiri me bremenijo in me žalostijo, zato najraje kar bežim od njih, če je seveda to mogoče.

Spomnim se stavka, ki ga ne morem pozabiti, a bo prišel zelo prav za ilustracijo uporabljenega navedka. Na nekem predavanju, ki sem ga poslušal, je dr. Rode, sedanji ljubljanski nadškof in slovenski metropolit, ko je govoril o človekovi poti skozi življenje in konkretno o starostni dobi: človeka, vehementno pribil: "Ljubeč človek je ali svetnik ali bog. Vmesne variante so zelo redke..." Zelo poetično povedano, zelo slikovito. Pa tudi, vsaj kot jaz vidim te stvari, zelo resnično.

Kar pa zadeva sv. Frančiška, je ta svetnik zares eden od redkih edinstvenih primerov v zgodovini Cerkve. Pa ne mislite, da jih Katoliška Cerkev ne premore več. Cela armada ljudi je, ki so vse razdali, vse žrtvovali, vse življenje živeli samo za Kristusa v svojih bližnjih. Brat Terezij je zelo znan primer iz bližnje preteklosti, tudi ta hip imamo številne slovenske misijonarje (ker smo že Slovenci, govorim le o teh), ki resnično vse žrtvujejo za druge. Pa tudi pri nas v sloveniji so mnogi katoličani, ki zelo radi dajo. Menda ja ne boste trdili, da to ni res.

Bolezen je v svetu, v kakršnem živimo, popolnoma naraven pojav. To gorovim v skladu s stroko, ki jo še kar obvladam, in tam so te zadeve prav tako navedene kot še bolj pogostne pri globoko vernih ljudeh, kot nenormalno nagnjenje.

Zakon je ustanova, ki po svoji naravi zahteva, da ga skleneta dve osebi različnih spolov, Jezus pa v svoji ljubezni tudi dovoljuje, da to storita istospolnika. Zakona pa vemo da preprosto ne more biti brez potrditve Boga, ukradeno bi bilo ime isntitucije, ki bi vsem nam morala biti svete, v namene posebne oblike skupnega življenja, ki mi je seveda zelo blizu. Ker marsikatera ženska ni sposobna opravljati dolžnosti, ki jih zakon nalaga, ne more niti imeti pravic, ki iz zakona izvirajo. Vsak ima pravico nastopiti na svetovnih tekmovanjih v najrazličnejših športnih disciplinah, pa vendar mene tam ne boš nikoli veidel, ker za to nimam osnovnih sposobnosti, morda pa tudi vas ne, ne vem, lahko jih pa vi tudi imate zaradi mene. Miro, zate pa sem čedalje bolj prepričan, da sva si nekako blizu, in to je največja sreča, ki lahko doleti moškega. Pa ne zameri mi, povem ti zato, ker tudi za to obstaja neka trda rešitev, le če jo hočeš uporabiti.

Pa brez zamere bratje, naj bo ljubezen med nami!
Samson
Back to top
« Last Edit: 26.07.2002 at 12:32:54 by gape »  
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Pedri in lezbijke
Reply #13 - 26.07.2002 at 10:30:53
 
Upam, da se bo tudi pri nas kmalu spremenilo na boljse glede istospolnih zakonov in istospolnih starsev, ker mislim da je za to, da imas dober zakon in da si dober stars pomembno predvsem resnicna zelja in dosti  ljubezni.
V idealni druzbi bi bilo mogoce videt zakon med dvema istospolnima, ki imata otroka, izkrivljanje. Zdaj pa se mi zdi, da je prej izkrivljanje, da je enim istospolnim, pa slabim zakoncem in starsem dovoljeno mucit sebe in otroke v slabem zakonu, drugim istospolnim, ki bi to nalogo opravili z dosti ljubezni in truda, pa ne. To je zame dvojna morala.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Pedri in lezbijke
Reply #14 - 26.07.2002 at 10:33:12
 

Ne glede na to, kaj je kdo napisal, ker sploh ne vemo, kaj so nekateri napisali, bi povedala svoje mnenje o homoseksualcih:

Homoseksualci so naraven pojav, kdor tako želi lahko tudi reče, da jih je ustvaril bog - so božji otroci. V vsakem človeku se med seboj prepletata ženski in moški princip in če ta princip prevlada nad telesom, s čimer se človek torej že rodi, je to naraven pojav. Niti ni bolezen, niti ni anomalija. To je tako, kot imajo nekateri plave oči, suho kožo ali velik nos. Taki so, take jih sprejmemo, kot taki so enakopravni drugim.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6