Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 32716 times)
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Japonske Reiki tehnike
Reply #60 - 11.11.2001 at 10:49:12
 
Smiley

Iz Japonske že več let prihajajo zanimive vesti o Reikiju: o poreklu tega sistema zdravljenja, izvoru reiki simbolov in predvsem o tehnikah, ki jih uporabljajo japonski reiki mojstri/ce in praktikanti/ke.

Na naši mednarodni spletni strani (www.ShareReiki.org), namenjeni širjenju vsega, kar "spada" k reikiju, so omenjene tehnike podrobno opisane.
Stran je v angleškem jezku (trenutno se prevaja tudi v druge svetovne in tudi v naš jezik).

Tehnike:
- HatsuReiHo - temeljne energijske vaje,
- Kotodama - Shinto mantre za katere Japonci pravijo, da so obstajale še pred reiki simboli,
- Gyoshi & Koki Ho - zdravljnje (pošiljanje reikija) s pomočjo oči in diha,
- Reiji Ho & Byosen - naprednejše tehnike zaznavanja energije,
- Reiju iniciacije - po besedah Japoncev originalni proces iniciacije, kot ga je uporabljal Dr. Usui.

Vse te tehnike so podrobno podane na:
www.ShareReiki.org/japan.htm
(info na teh straneh lahko tudi natisnete...)

Enjoy!

edmond c.



Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Reiki
Reply #61 - 13.11.2001 at 12:00:37
 
Maxix,

hvala, da si zabeležil moj očitek. In hvala tudi za to, da nanj nisi odgovoril. Tudi v bodoče ni treba.

Ne mislim razglabljati, kdo ima prav. Naj vsak misli in dela po svoje, saj je za posledice odgovoren sam.

So pa stvari, preko katerih iz etičnih razlogov človek resnično ne more. To so tiste stvari, ki se tičejo ljudi, ki se želijo sezaniti z Reikijem oz. postati Reikisti. Prva stvar, ki jo bodo naredili, je seveda, da bodo kupili kakšno knjigo o Reikiju ali pa obiskali spletno stran, namenjeno temu. Lahko najdejo tudi tvojo stran ali pa ShareReiki. In kaj je s tem narobe?

Govorim seveda o  simbolih.

Priznati moram, da sem, ko sem bil še na prvi stopnji, tudi sam menil, da se lahko simbole objavlja. Ko pa sem na drugi simbole pričel uporabljati, sem po nekaj mesecih prakse spoznal njihovo moč. Samo za primer: uporaba drugega simbola lahko pri zdravljencu povzroči zelo hude, predvsem psihične, reakcije in je treba biti pri tem zelo previden. Uporaba tretjega simbola pa brez ustrezne duhovne predpriprave lahko povzroči pravo katastrofo.
Nekateri so za simbole manj občutljivi in zato zagovarjajo svobodno uporabo simbolov. Vendar lahko to škodi tistim, ki so za simbole zelo občutljivi in nimajo ustreznega predznanja. Veliko je primerov, ko ljudje na iniciacijah vidijo popolno podobo določenega simbola. Tak človek je torej občutljiv na to, ni pa rečeno, da ima tudi dovolj duhovne podlage, da mu ne bi mogla uporaba simbola brez ustreznega predznanja škodovati.

Torej, da ne bom preveč nakladal:

Objavljanje simbolov Reikija je podobno, kot bi lekarnam dovolili (raz)prodajo vseh mogočih zdravil brez recepta.

Kdor bi zdravila znal uporabljati, bi mu lahko koristilo. Tisti, ki jih ne bi znal, bi se pa zastrupil. Pa če bi prej stokrat prebral navodila za uporabo.

Vsa nakladanja, da je skrivanje simbolov pred javnostjo le način, kako mojstri pridejo do mastnih denarcev, so torej odveč. To se je včasih res dogajalo, danes pa je Reiki cenejši od vsake leve delavnice, ki nesrečnikom obljublja čudeže.

Vsem tistim, ki jih Reiki zanima, priporočam, da premislijo o tem. Reiki ni samo metoda zdravljenja, je predvsem duhovna pot, na katero moramo stopiti na njenem začetku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Reiki
Reply #62 - 13.11.2001 at 19:50:54
 

Quote:
Maxix,

hvala, da si zabeležil moj očitek. In hvala tudi za to, da nanj nisi odgovoril. Tudi v bodoče ni treba.



Spoštujem vaše mnenje in vas tudi razumem.
Hvala vam za vašo prijaznost.

edmond c.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Reiki
Reply #63 - 13.11.2001 at 22:51:51
 
Miro!

Tole s simboli. Saj ves, jaz sem bolj kamen za reiki in me zanima tocneje o simbolih za kaj gre. Namrec, prostozidarji ravno tako uporabljajo simbole. Kot kaze precej uspesno. Poleti pa sem kupil v Slo. uro Tissot in ko sem pogledal na jekleni pokrov je imela, oziroma ura se vedno ima, odtisnjen simbol, ki sluzi tudi kot logo firme. Med tem simbolom in prostozidarskim simbolom (kladivo sestilo, piramide) ni ne vem kako velike razlike. Naj se napisem da Tissot ure delajo ze od leta 1853. Eni simboli so pac bolj lucky, drugi bad.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Reiki
Reply #64 - 14.11.2001 at 11:21:09
 
Andres!

Prostozidarskih simbolov ne poznam. vem pa, da so simboli orodje, ki ga je treba znati uporabljati.
Verjamem, da so eni simboli lucky in drugi bad, tistega z ure pa na žalost ne poznam.
Verjamem pa, da je vsak simbol lahko hitro bad, če ga uporablja nekdo, ki ga ne razume in ne pozna načina uporabe. Zato tudi ne zagovarjam objavljanja simbolov, še posebej ne tako močnih, kot so reikijski.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Reiki
Reply #65 - 25.09.2002 at 21:13:25
 
Kaj pravite na tole kratko meditacijo... pa vprašal bi če kdo mogoče ve kaj pomeni Mahatma...?


od
Jan Harkey
Shamballa MD Master
 
1.    Zamolite Arhandela Mihaela da presjece energetske veze koje za Vas vise nisu dobre.
2.    Zamolite St.Germainea da dopusti Ljubicastom Plamenu Slobode da spali sve negativne vibracije u Vasem tijelu i auri.
3.    Zamolite svog andela cuvara da polozi svoje ruke na Vasu krunsku cakru i daje Vam Reiki, udisite bijelu svjetlost u svoje srce i izdisite kroz tijelo, noge i stopala. 11 lijepih dubokih udaha i izdaha. Zatim po 3 puta za svaku ruku zamisljajući kako se svjetlost spusta niz ruku i izlazi kroz vrskove prstiju.
4.    Zamolite svoje andele/vodice da ociste, iscijele i harmoniziraju Vase cakre.
5.    Ponovite 7 puta mantru:
 
«JA JESAM ono što JA JESAM, JA JESAM Mahatma u LJUBAVI»
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Reiki
Reply #66 - 07.10.2002 at 22:33:42
 
"Pred casom sem ze Mirota par stvari osebno sprasevala, tokrat pa naj bo tako, morda se kdo drug kaj novega izve."

Ja, meni se zdi ta izjava kar ok.

Sam sem prejel iniciacijo le v roke in je blo cist ok.

Sm se pa pol sam spoinicirav, med drugim, tudi v stopala.
Vesje razlike v pretoku energije nism opazu - menda zato ne, kr sm tko al tko przemljen.

Sm pa enkrat eno osebo "navadno" iniciru, in je potem povedala da je po iniciaciji v stopala cutla OGROMNO razliko. (ma ta je bla ful v fuftu, alora...)
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Reiki
Reply #67 - 19.06.2003 at 14:46:10
 

Janja Lebe
Obvladujemo usodo: Zakonitosti življenja in reiki


fajn knjiga...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Reiki
Reply #68 - 28.06.2003 at 12:32:03
 
Ko te ego res močno zapeče al pa zaboli (pleksus), se mi zdi, da pomaga harmoniziranje s srčno. Ena roka na pleskusu, ena na srčni in prenašaš ljubezen v tisti del sebe, ki je vznemirjen, oz ga zdraviš. Če ti uspe umirit glavo in se skoncentrirat na tretje oko (meditacija), se mi zdi, da vzpostaviš s tem oni trikotnik, ki čisti vzorce.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
milka
Guest




Re: Reiki
Reply #69 - 09.08.2003 at 22:29:44
 
Janja Lebe ima še kar knjigo za tiste, ki spoznavajo reiki. Bolj me moti, ker ima tudi zelo "fajn" cene Zelo sem rabila reiki. Sto jurjev sem imela le v sanjah, pa ni popustila niti za cent. Komentirala pa ne bom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Reiki
Reply #70 - 10.08.2003 at 05:36:42
 
Vsi smo mi materialisti, posebno pa takšni, ki si domišljajo, da imajo nekaj več kot drugi.
Zato so pa izmislili več imen za eno in isto sranje.

Ja,denar je pa le denar, le kaj danes pomeni eno človeško življenje, ali ena pomoč, ko pa nas je tolko veliko in eni, ki imajo polne denarnice in lahko plačajo tako nizke cene.

Še na placu ti prej spusti ceno navzdol, tu se vidi kolko je kaj danes potrebno. Nekatere stvari so potrebne samo za mastno služenje na nevednežih.

Aja, pa še nekaj, vse je v nas.

Grin Grin denar, denar, prvo denar, pol ti bom pomagal-a  Cheesy Cheesy Cheesy

Izogibaj se takih.

Pa še enkrat, vse je v nas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Reiki
Reply #71 - 10.08.2003 at 09:19:49
 
Milka wrote on 09.08.2003 at 22:29:44:
Janja Lebe ima še kar knjigo za tiste, ki spoznavajo reiki. Bolj me moti, ker ima tudi zelo "fajn" cene Zelo sem rabila reiki. Sto jurjev sem imela le v sanjah, pa ni popustila niti za cent. Komentirala pa ne bom.


Knjiga je (meni) res dobra.
Ocitno pa tebi ni bilo namenjeno, da gres na reiki k njej. (Tudi meni ne. Wink )
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
milka
Guest




Re: Reiki
Reply #72 - 11.08.2003 at 06:54:58
 
Še eno vprašanje imam za reikiste.Sama sem dobila karuna reiki po meni dostopni ceni, pa ga tako dajem tudi naprej, brezplačno ali pa kolikor in  kakor kdo zmore. Moti pa me nekaj. Čeprav vem, da je papir le papir, pa me moti, da mi človek, ki me je iniciiral noče izdati certifikata za karuno. Vidno se izmika že par mesecev. Nekateri, ki jih želim iniciirati in stvari prav nič ne poznajo, pa le želijo videti, koliko sem zato usposobljena in glede na moje slabe izkušnje iz preteklosti jim dam prav. To velja za tiste, ki me osebno ne poznajo. Pozdrav. Milka
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Reiki
Reply #73 - 11.08.2003 at 07:14:14
 
Milka wrote on 11.08.2003 at 06:54:58:
Še eno vprašanje imam za reikiste.Sama sem dobila karuna reiki po meni dostopni ceni, pa ga tako dajem tudi naprej, brezplačno ali pa kolikor in  kakor kdo zmore. Moti pa me nekaj. Čeprav vem, da je papir le papir, pa me moti, da mi človek, ki me je iniciiral noče izdati certifikata za karuno. Vidno se izmika že par mesecev. Nekateri, ki jih želim iniciirati in stvari prav nič ne poznajo, pa le želijo videti, koliko sem zato usposobljena in glede na moje slabe izkušnje iz preteklosti jim dam prav. To velja za tiste, ki me osebno ne poznajo. Pozdrav. Milka

To je strah pred konkurenco... Kot mojster Reikia, je čutil, da imaš večje sposobnosti od njega... ( to ,mi je pač najprej padlo na um )...

Pozdravček,

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Reiki
Reply #74 - 11.08.2003 at 08:12:48
 
Temu bi prej rekel, strah pred tanjšanjem denarnice.

Vsi so isti, v tebi vidijo denar, ne človeka.

Tongue Tongue Tongue

Temu bi že lahko rekli, reiki mafija   Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6