Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 41698 times)
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #60 - 23.08.2002 at 00:21:07
 
men se je ta paraliza dogajala lih v tistem obdobju k sem zarad preutrujenosti mel popoldanske pocitke...
sam ulegu sem se, pa sem mel ze tist feeling u glavi da se bo to zgodil, in kr zgodil se je, da sem padu v te vibracije, k telo spi, zavest pa se dela....v tem trenutku mas pa ful velko sanso, da se locis od telesa, ker vibracije so znak da se astralno telo locuje od fizicnega...prepustis se vibracijam in se znajdes v astralu.
Strah pred neznanim sem mislu...to je tist strah, k te  zashakeajo vibracije in se ti avtomaticno pulz dvigne...
vibracije = strah....ker se z izkusnjam tud vibracije zmanjsajo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oneironavt
Ex Member




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #61 - 23.09.2002 at 11:45:46
 
Kje bi se dalo dobiti predhodno omenjeno knjigo Bojana Kosica? Po online knjigarnah je nisem nikjer zasledil..
Back to top
 
 
IP Logged
 
leelo
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #62 - 23.09.2002 at 18:59:09
 
ma ka s tk faulast, pejt u knižnco Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oneironavt
Ex Member




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #63 - 23.09.2002 at 23:05:56
 
V mislih sem imel nakup doticne knjige, ne pa izposojo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oneironavt
Ex Member




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #64 - 29.09.2002 at 11:41:54
 
Se bo ta tecaj se nadaljeval? Se mi zdi, da so vsi zaspali..
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #65 - 29.09.2002 at 13:51:24
 
dejansko je matjaž nekako zaspal - izginil ... tko da ... če ne pride na sceno nov učitelj ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oneironaut
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #66 - 30.09.2002 at 00:46:04
 
Skoda. Upam sicer, da se bo spet prikazal. Bi bilo skoda, da izgine kar sredi zadeve.

Medtem pocekirajte www.ld4all.com za kaksne osnovne tehnike in napotke, ter poglejte na usenet na alt.dreams.lucid <- prava zakladnica lucidnega znanja. Wink

Mogoce bi lahko tudi sam izbrskal/napisal kaksne napotke, ampak ne bi rad nicesar obljubljal, pa tudi kaksen grozen ekspert na tem podrocju nisem.

Pa fanj sanjajte.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oneironaut
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #67 - 30.09.2002 at 23:32:31
 
Iscejo se lucidni sanjaci, za kaksno dopisovanje po mejlu, izmenjavo izkusenj ali kaj podobnega.

Prosil bi, da se interesenti javijo tukaj na forumu.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #68 - 02.10.2002 at 14:28:19
 
Mater, me je kar groza, v kaj me velče Shocked Smiley...

Sem ravno sred te iskane kosičeve knjige, ki mi jo je jst na enmu drugmu topiku priporoču. Mene knjiga potegne ne tok zarad lucidnih sanj, ampak tko kot je bruce-li tle gor poudaru,

Quote:
Kosič ima eno lepo misel .... ki mislim da prepriča........ko se dan in noč spojita v eno neprekinjeno življenje brez presledkov......človek ki živi brez prekinitev.......(to je vredno več od vsega mistificiranja o raznih tehnikah vsemogočnosti


Zarad konteksta neprekinjenosti  med obem zavestima in predvsem zrad tega, ker si ji kosič z  učenjem lucidnih sanj pravzparav čist ena druga existinčna vprašanja pomagov reševat: kako dobit čim bolj adekvatno predstavo o relanosti, da ne bo zmeraj v ene spoznanjske krize zapadal. Me je ful prevzelo že njegovo poglavje o magajski kreaciji realnosti, ki jo je pol nadgradu z eno razsvetlitvijo spoznavnega procesa. Ta se po njegovo odvija kot postopno 'približevanje' 'notranjega' predstavnega sveta  'zunanjemu' empitričnemu svetu. Po lastni poti je prišel do univerzalne paradigme, do spoznavno adekvatne, jasne in  enoznačne teorije najsplošneših strukturnih, dinamskih in razvojnih momentih dejanskosti, s katero  je mogče pojasniti vsa konkretna dejstava. Kreiranje mislene zgradbe na teh pricipih je poimenoval 'razvoj uma' in v ta kontekst postavil tud moč ukročenih sanj. Krotenje sanj zanj torej ni bla zgolj duhovna avantura, ampak ključna samorazvojna postavka.

Fascinacija  z razvojnim potencilaom, ki ga majo v seb sanje, se je tud pr men takoj odrazla v sanjih samih. Očitno pod močno (avto)sugestijo kosičevega popisa sanjskih avantur na morju (vožnja s čolnom, brodolom, reševanje iz objema alg, rešitev na otok...), sem pred par dnevi sanjal tole:

Stojim na pomolu, skupina ljudi me navdušeno vabi na podolgovato ledeno ploščo,  s kaktero se v morju pomol nekako nadljuje. Skočim gor, se rokujem pa trepljam s folkom, ki mi je domač, čeprav nikogar ne poznam. Potem začnem s peto tolč po ledu in preverjat, kako je pravzaprav debel. Se pod udarci začnejo delat razpoke in leden jezik se odtrga od pomola. Večina nas ostane na delu plošče,   ki jo tok začne odnašat stran. Kričimo in mahamo na pomoč, v daljavi je nekaj čolnov, le eden se odpravi proti nam. Vodni tok je vedno močnješi, en zajeten možakar na čolnu vesla kot nor, da bi nas dohitel. Se mu uspe čisto priblilžat, je čisto spačen v obraz od napora, poda roko, jo zagrabim.... in se olajšano zbudim al pa se mi tle konča spominski tok.

Seveda nad  temi  sanjami nism imel nobenega budnega nadzora in tud dvomim, da ga bom kljub dobrim Kosičiveim navodilom in vašim izkušnjam s tegala foruma kdaj uspel  prevzet. Kljub temu pa so tud te sanje ena  prijetno/grozljiva izkušnja, po kakšnih principih je zgrajena pa bi nas  pravzaprav utegnila res vodit tud naša budna, vsakdanja zavest.          
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #69 - 02.10.2002 at 17:31:16
 
Titud,

Meni se pogosto dogaja, da se mi do trenutka bujenja zgodi ze toliko stvari, da imam obcutek, da bi moral, potem ko se zbudim, kar nazaj zaspati in se malce spociti, he, he, he...

Welcome to club anyway!!


Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #70 - 02.10.2002 at 21:14:40
 
bravisimisimo titud

ledene plošče že pokajo....ustaljeni vzorci setopijo......samo spačeni doživljajo muke......ti pa ne išči budnega stanja pretirano ....ampak se osredotoči na strah....bojazen zarad spremembe........ali bolje........do tega kar se zares dogaja v sanjah in potem to presezi ....in se umiri......le na tak nacin se bos zbudil bolj...........sooci se z dozivetjem ....na zacetku je to strah .....kasneje pa vse vec kot to.

lepa druzbica ste

P.S. jst.....bodi previden....pri sanjanju.......jest sem se enkrat zbudil mocno prestrasen.....malo je manjkalo................ampak sem pol zarad tega za nekaj casa prekinil s svojim raziskovanjem..............to bujenje vcasih uspe .......vcasih pa ne........spomni se kako pravijo za stare ljudi........kar zaspal je in ga ni bilo več nazaj.........oh kako lepo........niti ne...........glede na to s kaksnim strahom se clovek sooci v sanjah .......da mu pri tem npr. zastane srce..........itak ste pa kosca vsi gledal......
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #71 - 03.10.2002 at 09:52:52
 
Welcome back, borc, sem tvojo pikčasto lucidnost  že mal pgrešov zadnje čese. Evo, zdaj saj vem od kje izhaja. A ti povem eno mojo slutnjo: kot da  sta tale naš  BRK pa jst kar ista persona. Njuni budni zavesti sta si po lucidnosti sumljivo podobni, o lucidnosti njegove sanjske zavesti pa tega žal še ne morem špekulirat, se je jst tle še ni odloču obširnje popisat. Bova vidla, če se bo pustu sprovocirat Wink...

Če se bomo o lucidnih sanjah še pogovorjal, predlagam da uprabljamo termin lucidnost izključno v pomenu 'bune sanjske zvesti'. V pogovornem jeziku  lucidnost pomen  izjemno čistost in prodornost misli, ki je značilna predvsem za navadno budno zavest oz. z njo ponavad ozančujemo lastnosti razuma. Lucidne sanje bi ble  tako lahko tud sanje, v katerih sicer ni vključena 'budna sanjaka zavest', ampak se zarad  svoje čistosti, prodornosti ter razumske dojemljivosti v spominu obnovijo  skoraj enako intenzivno kot da bi jih ozaveščal sprot skoz svojo 'budno sanjsko zavest'. Vsaj jest sem izraz  lucidne sanje dost časa mešal s tako obliko sanj in sem se že skor imel za lucidnega sanjalca (da o tej zmoti, da se mam za lucidnega misleca, sploh ne govorim  Wink)
   
Back to top
 
 
IP Logged
 
leelo
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #72 - 03.10.2002 at 12:01:24
 
Zdravo fantje, v prostem času študiram tekste enega genijalca, glejte to:
http://dog.net.uk/claude/dreams.html. Česa tako dobrega še nisem videla.

Strah me je samo eno. Ko sem bil še mlajši, kot sem sedaj mlad, sem dosti fantaziral. Sfantaziral sem se do te meje, da se mi ni več ljubilo fantazirat, sedaj čutim celo, da me fantaziranje utruja. Ko sem se ukvarjal z duhovnostjo sem opazil, da vse moje zablode padajo, da je edino vredno življenje na zemlji.

Razen če obstaja v sanjah možnost modeliranja, komuniciranja, učenja, igranja...

titud, meni je bolj všeč izraz zavestno sanjanje, ker točno za to gre, za zavestno sanjanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #73 - 03.10.2002 at 15:33:44
 
JST PA BRUS-LI  sta dve personi....cutm pa da je tale JST hud nagajiuc....fejst glodalc zanimivih stvari je (tinejdžer) Smiley) hecam....ma ne JST je modelo na mestu.....za občudovat......titud si pa zlo pronicljiv ....sam use hoces zlo definirat.....vcasih se v dolocenih prostorih takega orodja ne da uporabljat ...Smiley)
takrat igrajo cist druge karte ....ne pomaga noben termin ....buden ali nebuden.........

zato pa leelo .....dej se ze odloc kaj si punca al fant......te mam na sumu da si punca

leelo ima prav ....ona pravi da je fora v dozivetju tega poligona in ne v ukvarjanju kdaj si buden in kdaj ne........a je kdo ze pomislu kako tanka je llinija med sanjami in budnostjo in kateri je tisti trenutek v katerem clovek zdrsne v drugo stanje in koliko casa traja ta prehod.......

le kolk?

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #74 - 03.10.2002 at 22:44:36
 
Brus-Li,

Hvala za opozorilo. Vem kaj mislis. Se mi je nekoc zgodilo, da me je z vso silo vrglo nazaj v telo. Pri tem sem slisal mocan kovinski zvok. Takrak sem bil zelo blizu... Diagnoza je ponavadi srcna kap.

Sicer pa sem zdaj na zalost kar nekako odklopljen od sanj. Sem o tem tudi sanjal. Namrec, zadnje sanje, ki bi jih lahko opisal kot pasivno opazovanje popotovanja po Astralnem planu so mi govorile tocno o tem. S neko prijateljico sva potovala po precudovitih Karavankah. Ce bi hotel opisati vse te precudovite sanje bi trajalo vsaj tri ure. Med drugim sva visoko v gorah naletela tudi v skalo vzidano majhno hidroelektrarno, ki je spuscala skozi le malo vode... Dejansko mi trenutno primankuje te energije.

Sem pa hkrati opazil, da se mi med to sanjsko krizo pa v realnem zivljenju druga stvar obraca presenetljivo navzgor. Pa v bistvu ne vem, ali je kaksna povezava, oz. ali gre zgolj za ritem dveh znotraj nasprotujocih si stvari, itd., itd.

Drugace pa:
Jst sm Jst Smiley)).


Lp



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9