Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 20640 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
palčki so ...
09.03.2001 at 10:01:34
 
tale je spet čist nora pa naj vam bo.

dons se zjutri zbudim in hočem it dol v kopalnico in ne najdem copatov. nikjer v sobi jih ni bilo. pa sm tolk navajen na copate da jih mam v hiši vedno obute, tko da sploh ni opcija da bi brez njih prišel gor - v svojo sobo, niti ni opcija da bi prišel v njih gor in jih potem pozabil v kopalnici, ko sem se šel tuširat in to.
no in ker sem včeraj prebral tisto o palčkih od andresa, sam reku (mal za zajebancijo): mah zihr so mi jih palčki skril pa jih bom najdu pol k pridem nazaj gor. in sem šel dol - zobe prat.
v kopalnici sem se spomnu da rabm še eno posodo za kristale prat in sm jo šou iskat dol u kuhno. in uzamem posodo in pogledam usput za copate. lej copat pod mizo. pička mu materna. pred fotrovim stolom, zraven pa mamin copat, kt da bi ju imel nekdo obuta in jih tam pustu, en zraven druzga. pa vprašam brata: ej kwa smo pa učeri delal zvečer, pa prau: nč vi ste jedl pol pa nič tacga. in sm se spomnu da sm res po večerji bral internet do enajstih in pol sem šel v kopalnico. nič več dol. pol pa še pristavi mali: pa use je blo razfukan zjutri k da bi ps skaku po fotelih. pa si mislim: jebojih palčki, a lohka skozi zaprta vrata hodjo al kva, ker mam valjda ponoč vrata zaprta od sobe. gledam kje je drug copat in je bil v kurilnici spet tko kt da bi jih en sezu v paru z maminim copatom.

to je pa čist tu mač.  

uglavnem; preberte si palčke od andresa in opazujte drugo jutro če vam bodo napedenal kakšen 'dokaz'. da boste čaži verjel - vedeli! ker v tem je hec. da veš, samo pogledat je treba za dokaz!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: palčki so ...
Reply #1 - 09.03.2001 at 14:06:57
 
evo še mal nadaljevanja. za lepši dan.

mama je zjutri prišla v kopalnico bosa, saj ni našla copat. tam je zagledala moje copate. in si jih je obula. med tacanjem po hiši je ugotovila da ima 2 različna copata obuta. in kasneje ni našla ne mojega ne svojega (drugega copata). pol je imala celo štalo ker ni našla kjučev od avta (čeprav so vedno na polici ker se z njenim avtom vozimo vsi, pa še kopijo ima). potem je med delom zgubila torbico. nikjer je ni našla. sodelavec jo je našel v pisarni neke sodelavke, kjer itak sploh ni bila (tako pravi) ... mi je razlagala zdele.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: palčki so ...
Reply #2 - 09.03.2001 at 21:03:37
 
čist noro, kaj se ti dogaja, poklič snegulčico

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #3 - 10.03.2001 at 02:09:34
 
Ja zanimiv tale tvoj danasnji raport o palckih.
V redu je, naj bodo ce so bili oni. Toda kaj pa ce niso bili? Vedno se lahko najde tudi kaksen drug vzrok, ki lahko tudi omaje trditev o palckih.

Meni se je pripetilo nekaj podobnega, toda veliko hujse. Nisem iskal vzroka v palckih, vendar vem da bilo nekaj kar ni naravno. Maja Leta 1988 sem zacel pisati knjigo. Po stirih letih sem imel ze 244 tipkanih  strani v eni mapi in okrog 150 strani v drugi mapi. V redu. Blizu Bozicnih dni 1992 mi je izginila mapa s 244. stranmi. Vse zivo sem naredil, celo za omare sem gledal, da bi mapo nasel toda nje ni vec bilo, ceravno je bila vse dotlej pospravljena v omari in ne na tleh kot tvoji copati.

Vendar sem vedno hranil tudi rokopise, zato sem brz po tistem zacel pretipkavati (takrat se na pisalni stroj) rokopise, ki sem jih imel v treh debelih. Gremo naprej. Ko sem prisel do konca prve mape sem vzel iz druge mape le polovico gradiva in ko sem pretipkal tudi to kar mi je vzelo nekaj tednov vecernega in nocnega dela tudi mape z rokopisi ni vec bilo. "Uzela je magla."

Ni mi ostalo nic drugega kot da pisem po spominu in tega se je skupno nabralo za vec kot  100 tipkanih strani. Minilo je nekaj let in nekega dne sem mora pac nekaj iskat v omaro. Na moje presenecenje sem tam zagledal vse mape z rokopisi in drugo tipkano mapo prvotnega porekla. Zal mi je ostali bodo kot spomin, saj sem kot receno dobrsen del knjige napisal po spominu in sem neke stvari se dodajal.

Tako so se meni dogajali palci, sele po osmih letih pa sem tudi prvic posumil, da ravno palcki zivijo slabih pet metrov od te omare, torej ob hisi, na zelenici na vrtu.

Dost za zdej, bom najprej stran dveh slik postavil in ti/vam posljem sliko te zelenice in morebiti kdo od vas se palcke se vidi. Jaz jih ne ;)


Andres

:o:o
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #4 - 10.03.2001 at 03:14:01
 
Obljubljen link kjer mogoce vidite celo palcke.


http://www.nenavadno.com/vidite_palcke.html



Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
matrix
2
**
Offline

saman
Posts: 60
saman
Gender: male
Re: palčki so ...
Reply #5 - 10.03.2001 at 13:44:27
 
Čestitam ti, zdaj si prvič presegu percepcijo iluzije prvo dejanje vračov da ti sesujejo pogled na ta svet.

Na začetku se tole dogaja vsem tem, s katerimi grem v drug svet.

Stvar je čist preprosta, vsem se dogaja to kar mislijo, ker se jim naredi da padejo v trenutek in tu not je vse, drugače se misli uresničijejo bol pol. Ja točno to, problem je v tem da se to dogaja tudi vse ostalim, ki so zaraven.

Naučit se mormo, da vse misli sesujemo na tak nivo, da ga obvladamo in da koristi, kar vidiš da so to včasih dost resne stvari in da se moraš znat postavit, ker drugače te sesuje v nulo.

To se je dogajal vsem vračem, da so moral učence zbutat v ta svet, ker jih je tam tolk zbil, da bi blo zanje nevarno, ker so se začele uresničevat misli in dragi moj to je drugo dejanje vračev boj s sabo...

zakaj to deluje pa vprašej A.ja mi je enkrt razlagal o tem kako delujejo programi.

Pa še en primer od celstinske, enkrat sem jo bral(takoj ko je izšla) in gremo v svet iluzij(najlpš je blo da so vsi bral v 2 tednih knjigo in da so mel v glavi to nalovdano) pol tam doživimo vse kar je tip napisal sam šit oprosti ampak tako je, v 30 minutak smo ga presegl čist, doživel vse kar je nalovdal in dojel da nalaga u iber.

Sem se potem pogovarjal z ljudmi, ki tud obvadajo zakaj tip na tak nivo dela in ne pove, pol prav ker je folk že za te knjige preveč občutljiv in jim že to sesuje svet.

sem se nasmehnu in reku, ker jim ne pove zakaj se gre...
Back to top
 

res, hočete vedeti?
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: palčki so ...
Reply #6 - 10.03.2001 at 14:46:01
 
mah ja no ...

sej lohka bi reku da sm copate dejansko v kopalnici pozabu (čeprov je fotr reku da jih on ni vidu) in da je mama, kolkr je raztresena, pomešala copate (2x) in jih znosila dol ...

amapk je pa zanimivo ... če drugega ne smešno branje ... kao tale gape je pa res kmet ... in to ... sej sm glih urbanu reku: tud intuicija ni več tist kar je bla Wink

se pa te stvari dejansko dogajajo kot je andres opisal v tistem svojem prispevku o palčkih in v temu malo višje.
nekje nekaj je (veš da bi moralo bit),  iščeš tisto kt kmet, in tistga ni nikjer, pol pa kr naenkrat, glih tm kjer mora bit, se spet znajde.
palčki se nam pa režijo kolk smo glupi, k nč ne štekamo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: palčki so ...
Reply #7 - 10.03.2001 at 15:02:00
 
ne vem al govoriš men al andresu ampak ; po slovensk

vsem se dogaja to kar mislijo - misli ustvarjajo svet? je to to?

hočeš rečt da ker sem bral o palčkih sm si jih sam ustvaril; pa ne palčke ampak take dogodke ki so dali mislt da palčki res obstajajo.

zakaj se ene misli uresničijo prej kot druge? je to zato ker je vsem ostalim bilo vseeno in so bile moji misli sposobne zgenerirat to kar se je dogajalo?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #8 - 11.03.2001 at 01:26:20
 
Matrix!
Zaradi tehnicnih tezav ti bom link napisal na koncu zapisa.

Tudi jaz ne vem komu govoris, meni al Gejpu. Ne vem, si neki nalozu, tako, da je bolj tezko zastopit, sel si pa takoj nulo in vrace mesat v to.  Cak mal..  Saj med nami so ljudje ki palcke vidijo. Recimo na linku zgoraj.

Na spodnjem delu linka, ki ga vidis spodaj imas zelo lepo vidnih nekaj linkov vsak od teh pa je slika naselbine palckov, saj so ti vidni senzibilnim ljudem, ostali pac pa so to obcutili drugace. Kot primer naj naveden, da tam cesta tece drugace, ker so se ob prvotnem asfaltiranju nenehno dogajale nesrece in zato je to ze vec desetletij nedotaknjen prostor.

p.s. Kraj na sliki je ena glavnih cest manjsega kraja na Islandji, mesta Kopavogur, kot pa vem imajo Islandci kot edini na svetu celo zemljevide za posamezna mesta oz lokacije kjer prebivajo palcki.
Taksni zemlevidi so v regularni prodaji tako domacinom kot turistom. Torej Matrix.. Ali te z Gapeom nisva dobro razumela ali pa se vse ne vrti okoli vracov in nule.

Andres

http://www.ismennt.is/vefir/ari/alfar/alandslag/alfholl.htm

Last modification: gape - 03/11/01 at 01:26:20
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #9 - 12.03.2001 at 01:22:23
 
Gape, ker si odprl temo palckov sem se odlocil da bom prevedel eno legendo o njih. Sprva sem mislil, da bo to nekoc, pac ob priloznosti, toda zgodilo se je da sem pohitel.
Stran sem postavil na tale link
http://www.nenavadno.com/palcki_legenda.html

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: palčki so ...
Reply #10 - 21.04.2001 at 10:01:31
 
Priznam, da sem bila malo skeptična do palčkov in sem si to kar se mi je dogajalo pripisovala dolgim prstom, sedaj pa res ne vem več.
Tud meni je izginilo že kar nekaj stvari. Najprej pred 6 leti kratke hlače, ki sem jih našla šele pred pol leta, ko sem se iz sobe selila. Bo kdo rekel, da sem jih takrat samo založila, a verjemi da jih nisem, ker sem te kratke hlače rada imela in sem celo sobo okrog obrnila. Zdaj mi je izginila "Taperwele" posoda, pa moj pas in spenjač, vse že obupno iščem več kot pol leta, pa ni nikjer.
Najraje pa mi izginjajo čokolad. V hiši nas živi večč, tako poleg naju tudi od fanta sestra in brat. In ves čas sem bila prepričana, da ima nekdo od nju dolge prste, do včeraj.
Spet mi je iziginila čokolada in ker imam vsega vrh glave, sem kar brata vprašala, če mi jo je vzel. Je zanikal in povedal, da ga ves dan ni bilo doma. Sestro pa tudi nisem gnjavila, ker sem 99,99% da ni bila ona. Prvič, je bila velika noč in ima omaro polno sladkarij, drugič pa ima shujševalno.
In sedaj se sprašujem? Ali palčki res obstajajo? In ali so tako sladkosnedni kot jaz?
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: palčki so ...
Reply #11 - 21.04.2001 at 12:06:14
 
Ma, ko moram še nekaj napisat.
Dva tedna že iščem knigico od Hčerke iz knjižnice. Pa sem brata od fanta vprašala, če jo je že najedel, pa je rekel da ne, da so jo ukradli. Jaz pa da so jo palčki.
Pa hčerko vprašam, če je že videla palčka, pa je rekla da je da je zanjim laufala, ker ji je knjigico ukradel. Kam pa je šel? V hosto. Pol je pa še rekla, da sta z mucitam za njim laufala, ker je muciti posodico ukradel. Ko sem jo vprašala, kakšen je bil, je rekla da majhen in kaj je imel oblečen, da nič, da se je pozabil oblečti. Zato me zanima, Andres, ti ki imaš več izkušenj z palčki oz. škrati (enkrat je hčerka rekla da je bil škrat), ali so oblečeni ali ne?

To me je vse spomnilo na čas ko sem bila jaz majhna.
Imela sem knjigico mravljinček Ferdinand, tudi iz knjižnice in je izgineila, čeprav jo nismo nosili iz hiše. Nikoli jo nismo našli, tudi ko smo se selili.
Ko sem bila stara 3-4leta sem imela čevelj hišico in sem se zelo rada igrala z njim. Enkrat sem šla zvečer spat, ko sem se pa zjutraj zbudila, je bila strega zlomljena, mi je kar v roki ostala. Sem bila zelo jezna in prepričana, da se je nekdo igral z mojim čevljem in mi ga zlomil.
Tako, kdaj drugič pa kaj več.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: palčki so ...
Reply #12 - 21.04.2001 at 14:23:02
 
Ja Andres še jaz bi vprašal: kje so oni? V fizicnem svetu, astralnem... Ce so v fizicnem, kar ocitno so ce vsem forumcem kradejo stvari  Grin , zakaj jih obicajni odrasli ljudje ne vidimo?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #13 - 21.04.2001 at 18:06:02
 
Herby!

1. Vpasanje je kaj pojmujemo kot fizicni svet in kaj kot astralni. Ce palcki so v neki drugi dimenziji, to pomeni, da niso vec v fizicni, vendar pa kljub temu zivijo na zemlji.
2 Nismo samo forumovci tisti, ki jim stvari zmanjkujejo.  Mi si vsaj priznam, da utegnejo biti med drugim za izginotje krivi tudi palcki in ne le fizicna oseba ali nasa malomarnost, podzavestno metanje v smeti.
3. Zakaj jih ne vidimo? Saj jih vidimo samo priznamo si ne, da je kaj takega mogoce. Tisti ki jih vidijo in so to tudi priznajo pa navadno o tem ne govorijo. Kam bi sicer prisel nek menager, ki bi svojim kolegom razlagal, da se je danes na letalisce peljal s palckom v avtu?? Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #14 - 21.04.2001 at 18:10:12
 
Veronika!

Ce je bilo to bitje brez brade in nekoliko vecje postave to lahko pomeni, da je bil skrat. Manjsi in navadno z brado so palcki.
Kot sem ze napisal tu na mojem vrtu domujejo palcki.  Zadnjic, ko sem bil na forumu sem sel vmes v kuhinjo "enga prizgat". Pogledal sem skozi okno in pihnil cigaretni dim ven. No, na dolocenem mestuje bilo vec palckov. Stirje ali pet morda jih je bilo. Eden, najmanjsi med njimi je prisel k meni in mi je rekel, da naj neham svinjat.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5