Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 22690 times)
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Banati da ali ne
Reply #15 - 02.06.2004 at 19:49:11
 
Banat ne. Že tako je dovolj zabavno opazovat, kako se potem brišejo za seboj in ukvarjajo sami s sabo. Take diskriminacijske oblike med gosti in člani tut ne bi smel bit, ker bi s tem bili nepravični do vseh gostov. Na žalost/ali na srečo, je stanje naše "kolektivne forumovske" zavesti TUDI tako. Predlagam, da se tako kvalificirane poste o katerih je tukaj govora, TAKOJ oziroma čimveč Quota, ker bodo le tako ostali tem osebkom v spomin in "ponos". V končni fazi lahko svinjajo tudi kot člani. Quote and no comment instead.  Wink To bi blo eno tako liberalno in demokratično stališče, da ne bomo preveč homofobični. Čeprav po drugi strani smo pa ukinl lepo besedo **x. Zdej sem sama s sabo v nasprotju. No, lahko bi enostavno predpostavljal, da bodo posti kulturni in nežaljivi, vendar predpostavljanje ni tudi zagotavljanje. Ker to ni meni lasten dom kjer lahko jaz komandiram in postavljam pravila, pač sledi, če so ali se bodo pravila te blagovne znamke določila, se jih bo moral spoštovat. Na nekaterih forumih dejansko so neka banerska pravila, sam ne vem kdo jih postavlja, torej, spet, ne vem, če sem kaj pripomogla, ... lp  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Banati da ali ne
Reply #16 - 03.06.2004 at 08:14:59
 
01.  Ali onemogočiti gostom pisanje in ga dovoliti le registriranim uporabnikom. Konec koncev je tako na mnogih forumuh.  

02. Ali brisati žaljive komentarje ali jih pustiti?

03. Ali banati tiste userje, ki pišejo žaljivo? Tule lahko tudi prag opišete, kje je tisti trenutek, ko je treba nekoga skenslat, če seveda zagovarjete skenslanje.

No pa odgovorimo.

01. Sem za da se onemogoči, pisanje raznim neregistriranim uporabnikom "gostom". Kdor kaj napiše, naj za tem tudi stoji, vsaj z nickom.

02. Treba je definirati, kaj žaljiv komentar je. Seveda naj se brišejo, ampak ne celi. Naprimer:

Pepe Napaka z Napačne ulice iz Napačnega mesta je to pa to pa un.  Predpostavimo da je un žalitev. Popravljen post naj bi izgledal tako
Pepe Napaka z Napačne ulice iz Napačnega mesta je to pa to pa (brisano).

03. Neka politika sankcioniranja naj bi bila.

opomin
opozorilo
opozorilo pred izključitvijo
izključitev za 7 dni
izključitev za 30 dni
izključitev za 180 dni
izključitev za 1 leto
dokončna izključitev

Saj ni treba, da gre po vrsti, odvisno od teže prestopka.
Poudaril pa bi da naj ta moč ne bila koncentrirana.
Naprimer , da se naredi neki upravni odbor foruma, kateremu predseduje ADMIN ( ne kr neki ) ampak glavni foruma, zraven pa se dodajo moderatorji raznih tem. Odbor naj ima neparno število.
Za opomin in nižje kazni, pa naj bi izrekal moderator teme.

Pri nas na forumu star-forge.com (namenjen za ljubitelje domišljijskih in namiznih iger) smo v dveh letih
izrekli 5 opominov in dve opozorili pred izključitvijo. Velika večina opulacije tega foruma pa je med 16 in 22 let.


Back to top
« Last Edit: 03.06.2004 at 10:50:51 by b5 »  
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Banati da ali ne
Reply #17 - 03.06.2004 at 08:16:29
 
Za razmisliti je tudi, da se onemogoči brisanje postov in se to pravico pusti samo ADMINU.
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Banati da ali ne
Reply #18 - 03.06.2004 at 08:22:51
 
Pravila na star-forge.
Poudaril bi , da to ni forum za razne verske politične  zadeve ampak je ozko osmirjen in namenjen vsem, ki jih vsebina zanima. Imeli smo burno debato o omejevanju pisanja o veri. Po nekaj sestankih smo jim začasno odobrili (sam sem bil striktno proti) in zadeva se je spremenila v brezplodno obtoževannje in prepričevanje v eno. In potem so najbolj glasni zahtevali, da jih zaščitimo.

Za večji del foruma:

0) Administratorji in Moderatorji

Beseda Administratorjev in Moderatorjev je dokončna. Sledeča pravila so le napotki, in njih interpretacija je v rokah Administratorjev in Moderatorjev.

1) Žalitve in napadi

Na forumih se ne žali ali besedno terorizira.

Na forumih se ne diskutira o vprašanjih nacionalnosti, politike, religije ali etnične narave. Forum je mednaroden, in čeprav misliš da nisi žaljiv si to mogoče v očeh drugega.

2) Ponavljajoča vprašanja in teme

Če že obstaja nit o določeni temi na prvi strani foruma in se odpre druga nit s podobno vsebino, se ta druga nit lahko zapre in poveže s prvo. Moderatorji lahko tudi združijo podobne niti. V interesu vseh obiskovalcev foruma je, da je forum pregleden, in da o eni temi obstaja le eno nit.

Prosim poglej FAQ in uporabi iskalnik po forumu preden zastaviš vprašanje, mogoče odgovor nanj že obstaja.

3) "Spamming"

"Spamming" - množična sporočila niso dovoljena. Ne oddajaj kratka, brezpomenska sporočila. Ne potiskaj niti gor brez da imaš nekaj novega in dodatnega za povedati. Pojem "Spamming" vključuje tudi brezpomenske niti, ugrabljanje tem (nasilno spreminjanje teme) ali pa osebni pogovor v niti (za to uporabljaj privatna sporočila).

4) Ustreznost foruma

Prosim oddaj sporočila v ustrezni forum. Samo zato ker ima forum več obiskovalcev še ni zadosten razlog da svoje sporočilo oddaš v njem.

5) Oglaševanje
Oglaševanje brez izrecnega dovoljenja administratorjev ni dovoljeno. Zasebni mali oglasi so dovoljeni v ustreznih forumih ali modulu za oglaševanje. Za komercialne male oglase stopi v stik z administracijo strani.

6) Kakovost sporočil
Sporočila naj bodo razumljiva. To vključuje da naj bodo sporočila v ustreznem jeziku za določen forum. Kolikšno raven neustreznega izražanja, naprimer kletvic, se dopušča, je povsem v rokah ustreznih moderatorjev in administratorjev.

Oglaševanje brez izrecnega dovoljenja administratorjev ni dovoljeno.

Niti, ki kršijo pravila foruma in so še vedno v mejah posebnih pravil Planot, bodo tudi premaknjene v ta forum.



In pravila za PLANOTE SVOBODE

Planote svobode so območje blage moderacije. Odstranjeni bodo samo prispevki, ki grobo žalijo, ki so nezakoniti ali ki ogrožajo integriteto programske in strojne opreme portala, tako da lahko obiskovalci tu pišejo marsikaj.


Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Banati da ali ne
Reply #19 - 03.06.2004 at 08:45:50
 
odlično B5

Viš to bi mi lahko uporabili.

Opomin dejstvo, so že not!

in pa še neki:

iz običajnih topicov ala splošno, aktualno, razmišljanja in ostalo... se bodo takoj in brez opozorila muvnula razna sporočila, ki se tičejo odnosov na forumu v dopolnjen topic sistem, predlogi, odnosi na forumu!

če prav kaj sistem pomeni ? ne vem?

tako da je pol forum čist za tiste taprave texte, odnosi na forumu pa se tudi lepo lahko urejajo, tam kjer to lahko neovirano počnete in s tem drugih ne motite.

hvala

tko je uredu !

in planote svobode je odlična ideja!

te bom kar na kavo povabil res.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Banati da ali ne
Reply #20 - 03.06.2004 at 08:52:02
 
Pobožno upam, da b5 nikoli ne postane admin na tem forumu.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Banati da ali ne
Reply #21 - 03.06.2004 at 09:15:44
 
Ne skrbi dragi X, nimam niti najmanjšega namena.

Če te to ne bo pomirilo, lahko napišem pisno izjavo Grin.


Jaz b5 svečano izjavljam, da ne bom pod tem in ne pod kakšnim drugim nikom postal ADMIN, katerega od drugih forumov (razen svojih).

Grin Grin Grin Grin 8)
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Banati da ali ne
Reply #22 - 03.06.2004 at 10:48:14
 
Seveda bom šel na kavo Cheesy.
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Banati da ali ne
Reply #23 - 03.06.2004 at 12:06:41
 
Kako je A navdušen.  Cheesy Cheesy Cheesy

DIKTATURA

OPEN SOURCE  Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Banati da ali ne
Reply #24 - 03.06.2004 at 12:09:11
 

ne
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Banati da ali ne
Reply #25 - 03.06.2004 at 12:12:44
 
Jaz sem načeloma proti bananju, brisanju, omejevanju gostov, nekako je moje prepričanje, da nobena stvar ni brez veze.

Res pa je, da pa skušnjava je.

Jaz bi to svojo dilemo rešila z izbiro manjšega zla. Pobalinstvo je zame manjše zlo od cenzure.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Banati da ali ne
Reply #26 - 03.06.2004 at 12:14:07
 
Quote:
Eno vprašanje za vse uporabnike tega foruma. Torej za registrirane člane in goste.

Ali onemogočiti gostom pisanje in ga dovoliti le registriranim uporabnikom. Konec koncev je tako na mnogih forumuh.

Ali brisati žaljive komentarje ali jih pustiti?

Ali banati tiste userje, ki pišejo žaljivo? Tule lahko tudi prag opišete, kje je tisti trenutek, ko je treba nekoga skenslat, če seveda zagovarjete skenslanje.

Torej beseda je vaša. Pa prosim brez imen in obtoževanja v tem topicu. Samo mnenja. Vse drugo brišem. Brišem samo v tem topicu, da se razumemo.

Ker to je naš skupen forum in seveda vsi želimo, da ostane naš in kot tak seveda čim boljši.

Hvala.



Sem ZA, da se onemogoči gostom pisanje komentarjev.  Grin
Sem ZA brisanje žaljivih komentarjev  Grin
Sem ZA bananje  userjev, ki pišejo žaljivo  Grin
Skenslat vsakega, že ob najmanjši grobi ali žaljivi besedi.
To je ob vsaki besedi, ki ni v Slovenskem pravopisu.

Hvala  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Banati da ali ne
Reply #27 - 03.06.2004 at 12:15:11
 
for the record
moje mnenje
ta pectopetinšmezdesetič

gostje imajo pravico pisat

brisanje žaljivih jebin je izključno v rokah moderatorjev ... njihova je odločitev in njihova je odgovornost.

bananje userjev je nenaravno in nemogoče!
mogoče (pa še vedno nenaravno) bi bilo če bi človek predpostavlju da nikol ne bo velik userjev in da ti ne bodo govorili o svojih resničnostih in o doživljanju le teh ...
in seveda, če bi imel forum tako temo, da bi ne privlačil vsemogočih ljudi ... najvsemogoč(n)ejših ...



kot vas, še vedno, velika večina ni dojela, ma ta forum prov posebno nalogo ...
in to je prov krasno popisu en_bk
in se je prov extra quotu še enkrat, da bi ja kdo opazu ...



če kogarkoli zanima kaj je blo o tem povedanega že, na tem forumu, si lahko prebere. ni blo pobrisano. razlogi ki obrazlagajo zakaj so stvari take kot so, so še vedno na voljo za ozaveščanje.
in nimajo namena izginit.



*Naložit delo  Gapetu ...*
s tem se jasno gape ne strinja ...

*Zapreti IP samo tistim uporabnikom*
prosim da nehaš pametovat
obrazložu sm 100 krat

štala je taka kt ste jo nardil
(smo? je bilo moje nedelovanje boter štali?)


*iskanje pozornosti zaradi pozornosti*
to so že zelo stare zgodbe, ki smo jih predelal in smo se naučil. kdor se je nauču. kdor se ni, je zdej mel šanso. al pa jo ma še zmeri.

na tem mestu bi opozoru, da sm učeri poslušu strica marjana ogorevca, se mi zdi in da je ta 'heretik med zdravilci' ponovno potrdil vse Resnice, ki smo se jih tuki gor skupi naučil.
razumevanje (vzrokov), sprejemanje, odpuščanje, ljubezen ... iskanje vzorokov, njih ozaveščanje ... on to dela s karmično dijagnostiko ampak igra je ista ... popolnoma ista.
)in ne rabiš popolnoma nič druzga v lajfu delat(

zato ne podpiram nikogar, ki še vedno išče vzroke za svoje težave zaradi nevemkerih problemov izven sebe.

in to ne pomeni, da kredna npr. podpiram pri tem da nekaterim simulira te vzroke.
niti pod razno.

jasno sm povedu, natanko v času ko je pršu kreden na sceno (in zato on to jasno ve, če pak ne ve, si je sam kriv) in se je z nje umaknu himi, za mene je edin pravilen način sporočanja, sporočanje skozi enost. SPLOH pa sporočanje nekoga nekomu o vzorcih tega zadnjega. ker samo v primeru, če vzorec razlagaš skozi enost imaš možnosti da ga boš razrešu, čim ga razlagaš skozi dvojnost nimaš nobenih možnosti in delaš samo slabo sebi, drugemu in svetu.

če človek noče, da mu obrazlagaš ta vzorec mu ga ne ... ne vrtaš v njega ... to smo se tud naučil ... na trdo ampak je šlo.

zakaj ne ozavestite?

kaj čakate?

kdo mislite da bo ozavestil vaš drek za vas ???




* A vseeno naj se bluzatorji prilagodijo večini, drugače jim ni za pomagat. *

na tem mestu bi opozoril na še en miskonsepšn, ki se dogaja

večini se ni nč za prilagajat

večino je za drmat

ampak ... mi ki smo na tem forumu s svojo drugačnostjo drmamo večino!

in če kdo misli, da nas, kot forum, kot skupno zavest, lahko drma na to temo, da zakaj se ne spremenimo (v NJEGOVIH očeh), da bo on blj sedu v ta krog ... đaba ...

... ti ki se ne zmoreš prilagodit na to sceno ... ti si del večine. in ti se spremeni vtoliko, da ne boš več deloval tako kot večina, kar opozarjamo da ni pametno ... ni pametno bit brez-zavest-en!

ni pametno bit nesprejemajoč
in ni pametno bit nesprejemljiv

tolk o tem


kdo je kaj




dejstvo je da tisti ki se 'obremenjuje' s forumom, z njegovim izgledom, s tem kaj 'faše' naključni obiskovalec, z umiranjem foruma in s štalo na njem, ta je navezan nanj!

navezan ni pametno bit!


ta forum je življenje ... simulacija odnosov ... najdte si bka pa ga berte, če vam je res treba vsako stvar na pladnju dat.
on se je potrudu

ozavestite še vi kaj se vam dogaja ...

in predvsem ... zakaj se vam to dogaja ...



*so razni brezvezni komentarji (oz karkoli pac kar ne pase v topik) zelo moteci pri branju*
po eni strani maš res, po drugi strani pa ti tiste jebe omogočajo marsikaj na kar lahko sklepaš iz mojega dosedanjega pisanja.

od samega začetka je bil cilj znanje spisat in ga nato destilirat. destilatorjev ni, podobno kot ni zanimanja za znanje. tko da ... ni zdej point pobrisat s foruma vse kar ni znanje ampak preprosto to znanje prenest na nov sistem, ki bo bolje podpiru to kar je treba narest ... Destilat!
ko smo začenjali takega sistema pač ni blo
še forum je bil beta nevemkolk.
zdej je!

to so dejstva

smo bli pred časom in smo velik del dela opravili pred časom

temu kar se zdej dogaja, bi lahko reku, da je preprosto ena preizkušnja tega kar smo se učil ... kaj smo se RES naučil ...

in dejstvo je, da če te neki zanima si lahko na to najdeš odgovor.
če vprašanje zadost jasno zastaviš, dobiš zadost jasen odgovor.
mnj ko ti je jasno kaj hočeš prašat, bolj je zamegljen odgovor.
če odgovora ni, seveda spodbujamo da se vpraša



*ksne tematske debate, da se topik moderira in brise stvari ki zraven ne pasejo...*
pravilo za to delat obstaja in zatorej ni panike ... uporablja se pak ne, pa tud tm k se, se ne uporablja po portokolu, ampak za to so odgovorni pristojni moderatoji in to ni tema za sm notr.

*spet so pa drugi topiki oz nevem k se ne moderirajo ... *
to so ti pa vsi ostali Grin


* tako da ima vsak svoj prostor in nobenemu niso kratene kakrsnekoli pravice..*
to obstaja

pravice kratijo osebe in ne sistem, in še to ponavadi samo s tem, da ne upoštevajo, da se njih svoboda konča kjer se začne svoboda bližnjega!


*Na žalost/ali na srečo, je stanje naše "kolektivne forumovske" zavesti TUDI tako.*
glih tko kt praviš ...



ja ta sex ... mislm da sm nekje povedu že;
raznorazni filtri vsebine zaradi besedice sex zbenajo cele sajte.
-
ko sm bil na nizozemskem zadnjič in sm se preko teforta (največji ponudnik telefonije gor) pršteku na forum, sm dubu direkt prst u rito.
in, seveda, dnar nazaj.
ampak jest sm po treh dneh hotu mal videt kwa se vam kej dogaja. pa nism. in zdej sm zihr, da k bom naslednjič gor, da bom vidu (bom pa tud boljši bekap mel).
-
tko da ... nismo je ukinl, samo prsill smo se, da uporabljamo poslovenjeno inačico le te ... seks





* Pri nas na forumu star-forge.com (namenjen za ljubitelje domišljijskih in namiznih iger)*
foruma imata popolnoma različno poslanstvo - namen

*onemogoči brisanje postov*
tehnično nism opazu možnosti, da bi onemogoču editiranje postov ... mislm ... to je kuitak čist mim.

drgač pa; točka nič nam je ista
točka 1 nam je v priporočilih ... prvi del, drugi del pa ni za naš forum, zato verjetno mora bit tud prvi del na njem ...
točke 3 ni, ker je blo nekaj stvari od vedno samoumevnih (nekaterim)
štirica je tud fajn, bi jo blo za dodat tko kt trojko v naša priporočila
5 mamo poštiman
6 je logična, mora pa bit napisana pomoje samo za to da lahko sploh kej premakneš kam ... na svojem sajtu ...

u bistvu je celoten Svet pogovorov PLANOTA SVOBODE,

razen par threadov, ki pa naj bi bili prov posebi (JASNO) označeni ... ne da ti ls prjav, po pol leta obstoja threada in pobrisanem morju textov iz njega (in pizduliranju zarad tega, seveda), da ne ve, da veljajo posebna pravila na njem.



* če prav kaj sistem pomeni ? ne vem? *
gape wrote on 01.06.2004 at 00:59:16:
matrica=sistem=yabb=SvetPogovorov



8108
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Banati da ali ne
Reply #28 - 03.06.2004 at 12:15:30
 
Iz srca upam, A., da se hecaš.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Banati da ali ne
Reply #29 - 03.06.2004 at 12:57:38
 
gape wrote on 03.06.2004 at 12:15:11:
razen par threadov, ki pa naj bi bili prov posebi (JASNO) označeni ... ne da ti ls prjav, po pol leta obstoja threada in pobrisanem morju textov iz njega (in pizduliranju zarad tega, seveda), da ne ve, da veljajo posebna pravila na njem.


Kaj? Pizduliranju?

Kaj točno bi rad povedal?

A sem rekla kakšno čez to, ker je blo brisano iz tega topica? Ne, nisem.

Glavno, da maš ti 100% pozornost, a ne. Mislim, ja kaj pol, če mi je nekaj pač ušlo. A cel forum bi naj imela v glavi, al kaj? Sploh pa mi dol visijo neki tumasti pogoji. Bom jih pa spoštovala - ja vem, precej kontradiktorno. Seveda, če jih bom zaznala, če ne, bom, upam da, opozorjena. Mislim, kot da ne vemo, da se v topicu z naslovom Izjava leta pač quota tisto, kar je pač nekomu IN. In da je vse ostalo gušit odveč. Čista logika. Ker pa ga je on odprl, pa valjda lahko postavi pogoje in se jajčka s tem, če mu je.

Če bi slučajno kdo zašel off, pa sem zihr, da bi hitr nazaj prišel, tako kot zmeraj. Ker samovolja nekoga je tista, ki se ima za poklicanega nad nečim ali nekom doseže kontra učinek.

Roll Eyes






Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6