Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10813 times)
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Vedno nekaj novega = problem ?
11.09.2002 at 14:16:14
 
Pozdravljeni!


Že nekaj časa prebiram mnenja in ostale zanimive "izlive" pametnih glav na tem forumu. Ker je moj problem, ki v bistvu to je in ni, tak, da kar  k vam paše, sem se odločila, da vam zastavim vprašanje:


Kaj menite o tem(bom kar v prvi osebi ednine, ker ne maram posploševat), da se mi ponavadi zgodi, da se nekega človeka naveličam, ko ga spoznam oz. da bom bolj precizna, ko me neha presenečat?

((Seveda so tudi častne izjeme, ki me presenečajo že celo življenje - da ne bo pomote. ))

Enako se mi dogaja tudi z stvarmi in z vsem s čimer se ukvarjam. Ko mine določen čas in ni več izzivov je .......


Tako vedno iščem nekaj novega in zanimivega.
Res me zanima kakšne so vaše izkušnje in mnenja.


Mejte se!

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #1 - 11.09.2002 at 14:20:10
 
Ja, tko to je. Ego mora dobit svoj futr.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #2 - 11.09.2002 at 14:22:47
 
In ko ga dobi, ga prezveci in izpljune ter zahteva novega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #3 - 11.09.2002 at 14:23:53
 
JD, kolk duhovnika je v teb?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #4 - 11.09.2002 at 14:25:54
 
Zakaj nismo dovolj močni in tudi ŽIVELI to, kar vemo? Zakaj se ne predamo? Zakaj MI iščemo? Zakaj ne dopustimo, da ? najde NAS?
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #5 - 11.09.2002 at 14:26:12
 
Bog si ga vedi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #6 - 11.09.2002 at 14:36:45
 
Ja!



Saj je blo za pričakovat kej tazga:
- ego
- bog
- najde nas- ne iščemo mi


To mi je že vse poznano iz vaših debat.

Mene zanima kaj "prav ti" razmišljaš.

Nisem rekla, da iščem ljudi, ki bi me imeli radi in mi izkazovali naklonjenost in oh ter sploh, niti ne iščem okoli sebe boga, niti ni to stvar, ki bo mene našla.

Iščem samo več energije v ljudeh, stvareh, v tistem kar počnem.

Torej ne morem samo sedeti in čakati, kot to dela večina ljudi - v stilu "bo že".

Predvsem pa vas na tem forumu nimam za take "mlačneže".

Pa gremo naprej.=>

lumpy

Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #7 - 11.09.2002 at 14:41:16
 
lumpy wrote on 11.09.2002 at 14:36:45:
Ja!



Saj je blo za pričakovat...

To mi je že vse poznano...

Mene zanima kaj "prav ti" razmišljaš...

lumpy



Halo???? Kdo je pričakoval? TI!. Komu je že vse poznano? TEBI!
Ali te res zanima, kar nekdo razmišlja????  

Še en lumpy
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #8 - 11.09.2002 at 14:52:42
 
Lumpy... mal prevec na splosno si zastavla to tvoje vprasanje.

Zdej, ce gledam cez svoje oci in predpostavim, da te zanima to v zvezi s tvojimi partnerji oz. potencjalnimi partnerji, potem ti lahko samo recem, da sama pri sebi najprej razcisti kaj sploh potrebujes oz. isces oz. hoces, si zelis. Ja, tip te mogoce pritegne in ker "najbrz" isces nekaj vec, kar ti on ne pokaze, oz ne more ali ne zna ali noce, se ga navelicas in hopla za drugim in to ti je najbrz dopizdlo - domnevam pac.
Postavi si svoje cilje in stremi k temu.

Ce pa govoris malce bolj na splosno in recimo se bolj osredotocis na dogajanje pol ti lahko recem, da ta navelicanost po eni strani sploh ni napacna.

Pogledava primer?
Recimo si reces, da bi rada bila v kosarkarski ekipi. Ves pa samo to, da je zoga baje okrogla in da v tem sportu ni golov. Si popolen zacetnik in s trudom pac pridobis znanje in izkusnje, ter za silo igras kosarko. To te ne zadovoljuje vec in si tega navelicana ter stremis k visjim oz. vecjim ciljem. "Klinc, zdej bom pa zadela kos od bilo kje." Spet se ucis, spet dosezes svoj cilj in cez cas ti ni dovolj... tako dalje... ratas profi in ko ti se to ni dovolj, gres pac na fuzbal. Smiley

Ne vem, daj malo bolj se opredeli...

Sam vseeno sem se vedno mnenja, da je fino postavt neke cilje in vedet kaj bi clovek rad sam od sebe in kaj pricakuje od drugih in nato sele zacnes s svojim delom na sami sebi.. ostalo pride pa samo po seb. Smiley

No, da nam prevec dolgovezil.
Se mi poraja pa se eno vprasanje in sicer vprasanje tvoje starosti, tvojih izkusenj in tvojega zavedanja izoblikovanja tvojega karakterja. Saj vem, da se vedno spreminjamo, samo so dolocene stopnje oz. prelomnice v zivljenju, katere dosezes in se ne spuscas vec nazaj.
Ce pogledam sebe, je bila zame najvecja prelomnica tam nekje po 22 letu, ko sem se sam s sabo vsedel za mizo pred spegu in se vprasal: "Pa koji klinac ti sploh hoces od lajfa?" Odgovori so bli zmedeni, vendar sem cez cajt oblikoval pribljizno to kar sem sedaj. Lahko recem, da sem s sabo zadovoljen in kar nekaj folka obstaja, ki se ne pritozujejo nad mojim kalibrom karakterja (ceprav je tezek Smiley ).

Kako je pa s tabo pri tem? Ze ves, kaj bi rada? Ze imas svoje cilje? No, ce ze, potem se le razpisi...

Lep dan se naprej...
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #9 - 11.09.2002 at 14:55:33
 
lumpy wrote on 11.09.2002 at 14:36:45:
1. Mene zanima kaj "prav ti" razmišljaš.

2. Iščem samo več energije v ljudeh, stvareh, v tistem kar počnem.

3. Torej ne morem samo sedeti in čakati, kot to dela večina ljudi - v stilu "bo že".

4. Predvsem pa vas na tem forumu nimam za take "mlačneže".


1. To kar jest razmišljam tudi napišem, in če je odgovor prekratek nerazumljiv, me lahko opozoriš in ga razširim po potrebi...

2. Tle nas je neki s tok energije, da si niti ne predstavljaš, niti ti, niti jest, niti marsikdo, saj so te strani in še mnogo obrobnega delovanja to, kar  ti kaže, ravno nasprotno

3. če ne moreš sedeti, čakati, potem se zgani in naredi nekaj, se aktiviraj, ker tudi pisati, NE MOREM SEDETI, ČAKATI, povzroča isti efekt (sediš, čakaš, no še pišeš). Delovanje z zgledom (je bolj moj moto, katerega šport se še učim) in nadalje, če ne moreš samo sedeti, čakati, pridi na kak naš srečajne, pa boš že so-kreator nekega dogodka, ki lahko (kot metulj s krili.....)

4. to pa bog ne daj, kajti kdor tako misli, ga ego še fino zajebava... he he he


Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #10 - 11.09.2002 at 14:57:22
 
John_Doe wrote on 11.09.2002 at 14:52:42:
Recimo si reces, da bi rada bila v kosarkarski ekipi. Ves pa samo to, da je zoga baje okrogla in da v tem sportu ni golov.


Ja in jest in JD bova najbrž nekoč v okviru društva Sonce kako tekmo odšpilala....
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #11 - 11.09.2002 at 14:59:52
 
Se opravičujem, če sem koga prizadela.

Menim, da sem v tem času odkar sem našla ta forum, prebrala že več kot pol tem od začetka do konca.
(zato so mi znana splošna razmišljanja)

Večinoma se v njih pojavlja EGO, bog ali kaj podobnega, kar naj bi bilo krivo za vse probleme tega sveta.

Kaj pa konstruktivna energija?

Ja, želim slišati mnenje od vsakega posameznika, ne pa mnenja, ki so plod knjig in raznih predhodnih ugotovitev.

Mogoče sem preveč  "lumpy" za začetek in to ni niti lepo, niti prav, ampak kaj morem - takšen je moj nemirni duh.


Lep dan.



Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #12 - 11.09.2002 at 15:03:45
 
lumpy wrote on 11.09.2002 at 14:16:14:
((Seveda so tudi častne izjeme, ki me presenečajo že celo življenje - da ne bo pomote. ))



Kako to, da ti ni dovolj to oz. zakaj ne "stick to it"? Kaj je še za iskat? Več energije praviš. Dopustit si jo moraš. Se odblokirat, ne tolko vsega "vedet", a ne?
Pa dobrodošla, lumpy.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #13 - 11.09.2002 at 15:05:57
 
ja no

Tačas, ko sem pisala ste me prehiteli.

Imam prav lepo družinico in tudi vse ostalo je v redu.

Mogoče je prav to "problem", da mi nič ne manjka.

Eto - to je to
Hvala za vaša mnenja.

Kiss
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #14 - 11.09.2002 at 15:14:58
 
Quote:
lumpy:
Ja, želim slišati mnenje od vsakega posameznika, ne pa mnenja, ki so plod knjig in raznih predhodnih ugotovitev.


Roll Eyes se ti ne zdi, da je to malce huda zahteva. Na splošno je težko najti tisto, kaj je zraslo originalno na posameznikovem zeljniku in to ločiti od priučenega, tudi iz knjig.

Nekoč je učenec, željan doseči razsvetljenje, obiskal modrega učitelja in ta ga je pustil stati pred vrati na dežju. Tako je minil en teden, minil je tretji, peti teden in učenec gre vprašat učitelja, zakaj se ne zmeni zanj in ga pušča stati na dežju. Modri učitelj odgovori učencu, da nekomu, ki si resnično in z vsem srcem želi razsvetljenja, tudi nekaj tednov prebitih na dežju ne more predstavljati prevelikega bremena.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3