Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 35979 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #30 - 04.06.2002 at 13:46:30
 
a vidš ... iztrgaš iz kontexta in je štala ... pa nima veze ... si nam vsaj mal reklame nardila Wink

pa mal smo se pomenl ... sej je blo fajn ...  Grin

no dej zdej pa prečiti knjigo in nam povej ostale reči ki jih ne morš sprejet
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #31 - 04.06.2002 at 14:24:11
 
MIKE je napisu: Quote:
In obesiti, se za en stavek, ki ga je izrekel, ki ga nisi slišala, ki ga je prevajalec mogoče narobe razumel, je čisti nesmisel.


Pa Oldi-ju hitro piši, da sem nekako čutil, da se bo nekaj takega izvleklo iz tega.

Sicer nimam senzorjev še čisto na 100%, ampak tistih 99, bom že nafilov, ko bo treba. Tko da počakte do nedelje, ko vplačam loto s svojim znanjem, bom vidu če mi bo procent kej skoču.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #32 - 11.06.2002 at 10:31:41
 
Za vse tiste ki mislite, da je Osho tko,tko al pa brezveze... bi povedal nekaj. Osho sam je rekel, da bo njegova moč kmalu po njegovi smrti zmanjšana in da bodo ljudje začeli zavračati njegove teorije... to ni povedal, kot da bi kogarkoli želel žaliti temveč kot preprosto dejstvo, ki se je ponavljalo skozi celotono zgodovino... In zakaj je to rekel? Ker ne moreš vedeti kaj pomeni biti razsvetljen dokler nisi... Sam zaenkrat še nisem sam mam pa izkušnjo...mam nekaj kar ne bi imel, če ne bi bral in pa delal Oshotove meditacije...

Ko sem ga bral, me je prijetno čutenje po telesu podobno mešanici med kurjo potjo in mrzlico, spremljalo in večkrat sem resnično uspel dojeti njegovo misel...

Škoda, da nekateri tukaj niste pripravljeni videti v njem izjemno inteligentno osebo, ki ne samo da se je trudil razložiti nerazložljivo, temveč je svoje življenje posvetil iskanju načina, ki bi najlažje omogočal NAM možnost razsvetljenja... in če je on kot izobražen filozof,  on kot bogat človek izbral služiti človeštvu, v času ko pri nas bog ni bil dovoljen... potem si zasluži vsaj malo naše pozornosti, naše radosti, našega upanja, naše vere... Ker če on ni razsvetljen in če niti on nima odgovora na to kaj pomeni biti razvetljen in če se te njegov humor, navdih, entuziazem, volja  modrost in moč(beri:ljubezen)  niso dotaknili, potem ste le val, ki se bo raztreščil ob čereh in ne vidite, da je življenje pustolovščina... da je to vse le obdobje med rojstvom in smrtjo...kaj je v tem obdobju pomebno pa je stvar izbire... zame je to ljubezen, za vas pa očitno nekaj drugega...nevem morda primerjanje al pa zgolj nevoščljivost...
Sicer vem da nisem nič boljši od vas, vseeno sem vas hotel prizadeti, ker sem hotel pokazati, kaj pomeni moč izbire in sedaj je moja izbira, da se vam za izrečene sodbe opravičujem, čeprav veste, da je za vas res samo to kar vi sprejmete oz. ne sprejmete in da je zame res, le tisto čemur sem se sposoben odpreti...

Na žalost moram na koncu priznati, da imate vsi prav, to pa zato, ker imate vsi svobodno voljo, pa čeprav je ne uporabljate in tudi prav imate, ko rečete da vas Osho poneumlja...  če tako čutite in mislite, kdo sem jaz da bi vam solil pamet...
Glede vaše pameti in razmišljanja s svojo glavo, pa lahko povem, da potem nevem če bi sploh imeli internet, če vas ne bi nihče vzgajal in če ne bi imeli nekih modelov po katerem bi se lahko zgledovali... potem po vsej verjetnosti, ne bi znali niti govoriti... toliko o vaši kreativnosti....
In če bi videli eno osebo, ki je razsvetljena, kako bi to vedeli... ali bi bila to oseba, v čemerkoli drugačna od vas v fizičnem smislu... Dame in gospodje... ta oseba bi še vedno bila človek, še vedno bi upoštevala zakone narave...torej bi še vedno hodila strat in scat, še vedno bi jedla in pila, lahko bi se smejala in jokala al pa celo razjezila (baje se je tut Jezus parkrat) in če ne bi poznali te osebe prej ...bi teško VEDElI, da je res nekaj drugače na njem... Teško bi to RAZUMELI...
Če pa bi čutili njegovo tišino, njegovo pozornost, čuječnost in radost, milost, dostojanstvo, etiko, moralo, njegovo avro, njegovo bistvo... ja potem bi vedeli, da je razsvetljen človek tebi enak...da ni nič več in nič manj od tebe, da pa se v njegovi bližini počutiš bolje... in da se v njegovi bližini počutiš zadovoljenega, samozadostega in bolj zavestnega...

Osho je bil med drugimi sovražnik države št.1... in kako je prišel do takega naziva... PREPROSTO... Narodu je želel odpreti oči, imel je že veliko podporo, kar od nekaj premožnih ljudi, ki itak vejo, da denar ne prinese čisto nič...in s pomočjo teh ljudi je želel nekaj kar ni uspelo nobenemu...ustvariti nov svet, brez raznoraznih nazivov... poskusil je uresničiti sanje, in sanje so bile ljubezen... recite temu neumno, samo če se zavedate da bi lahko izbral karkoli, saj priznavate, da je bil moder in pameten....potem lahko vidite nesmisel v zavarovalnicah in nesmisel v strahu pred smrtjo in nesmisel v iskanju smisla, ki je lahko le proizvod uma, ker drgač ga ne morete povedat... in kar ne morete povedat, pa da vseeno obstaja je to za osebo, ki tega ne ve, nerazumljivo, nelogično ali pa celo neumno...

Sam, ko berem Oshota, ga berem tako, kot da on govori in jaz poslušam, kot da ga poslušam in ne berem...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #33 - 11.06.2002 at 10:31:57
 
Ustvarim si glas v glavi, ki govori, medtem ko z očmi preletavam stran za stranjo, si vizualiziram kako je modrec z brado ob meni in mi govori... Upam da veste, da je večina knjig o Oshotu vbistvu blo en govor, ki ga je Osho imel, in da so knjige izdane naknadno... Da so vse knjige iz glave,  kot je Mozart napisal celo simfonijo iz glave... kar je ravnotako nepomljivo, zdej obsoditi enega genija na cara v muziki enega pa na nerazsvetljenega, čeprav je  dokazoval obstoj o razsvetljenju bolje kot kdorkoli drug na svetu brez iluzij, brez vere, brez praznih obljub, brez kakršnih koli sodb... brez učitelja...
On ne želi, da bi njegovim besedam verjeli... on želi da si dovolite, da so njegove besede resnične, vsekakor pa vam daje možnost, da se prepričate o resničnosti njegovih besed in sicer s posodobljenimi tehnikami raznih meditacij... in pojem meditacije dobi z Oshotovimi metodami novo dimenzijo v katero sem SAM prepričal in dejansko mi ni več treba verjeti, ker vem... Sam ko sem se zbudil naslednji dan sem bil zopet stari dobri Magla... a vseeno občutek o katerem Osho govori je možen... na en zelo lep način... in ta način ni magija, je resničnost, če si samo za trenutek dovolite, da vas napolni, samo en trenutek, kaj je to proti večnosti...takrat vam obljubim, da vam bojo Oshotove besede polne ljubezni, polne humorja in polne kreativnosti, ki govorijo o njegovem uspehu, o njegovi modrosti in ... človeškosti...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #34 - 16.06.2002 at 23:34:35
 
boš povzela tole glasovanje samonekdo?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #35 - 29.06.2002 at 17:43:46
 
Hja, kaj naj rečem.
Glede glasovanja, Gape, ne vem čisto dober,kaj si hotel s tem komentarjem, kakorkoli, malce nenavadno tehniko sem izbrala za to, da sem prebivalstvo (bolj ali manj poneumljeno) povprašala, ali poznajo Oshota. Enostavno sem se priklopila na chat, in vsakega, ki si je vzel trenutek časa za moje ime, povprašala, ali je že kdaj slišal za Oshota.
Ne, seveda ne. Nekdo je celo razmislil, in mi navrgel vprašanje, če večkrat (Osho) pride na chat.
Ne, seveda ne. Samo en gospod je slišal (eden od kakšnih petdesetih) za Oshota, ni ga pa še bral. Po poklicu je bil ta gospod radijski novinar.
Kakorkoli, teh naključnih petdesetih (al nekaj takega) bo od tistega dne vsaj reklo, da je ena Samonekdo z malce nenavadno (milo rečeno) tehniko njih seznanila z imenom Osho.
Magla, malce me preseneča tvoje dojemanje Oshota. Njegovih knjig. Verjetno je res lep občutek, ko se namesto v napisane besede zazreš v svojo lastno resnico. Spregledaš. Vidiš. Za sebe moram reči, da nobeno knjigo ne berem (ali poslušam) s čim več kot z delom svojih misli, čeprav moram tudi priznati, da je v marsikateri knjigi veliko več kot naštevanje, opredeljevanje, podajanje prepričanj, razmišljanj...
Prebrala sem eno Oshotovo knjigo, tudi ta, Otrok nove dobe je zopet dobila možnost pokazati svoje strani meni, mojemu dojemanju, vendar jo zaenkrat še nisem prebrala. Trenutno mi gredo malce drugačne misli po glavi (med drugim).  Pa vendar... knjiga je knjiga. Nikoli ne more pričarati nič več (in nič manj) kot nas samih. To kar mi vidimo, to kar mi čutimo, tega, česar se mi zavedamo. Katerakoli knjiga. Katerakoli pisana beseda. Zato to, to dojemanje, ni dojemanja Oshota, ampak tebe samega. V teh besedah nisi zaslišal njegovega glasu, zaslišal si svoj lastni glas. Zato Osho (ali kdo drug) nikoli ne bo "zakon" (vsaj za mene ne), ampak bo "zakon" to, kako ti dojemaš, sprejemaš, vidiš, razumeš tisto, kar je napisano.
Upam, da se me da razumeti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #36 - 29.06.2002 at 20:53:43
 
povzetek k povzetek
ta je čist zadovoljiv ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #37 - 30.06.2002 at 10:39:33
 
Samonekdo, če bi slučajno naletela na mene v tisti tvoji anketi, bi ti jaz odgovorila takole: »Osho? Ja, slišala zanj. Na gape.org veliko govorijo o njem. Brala? Ne, brala pa ga nisem nikoli.«

Ampak ravno s tole debato, ki si jo ti odprla tukajle in ravno s tistim delom Oshota, ki si ga citirala ti, ravno zato se bom kar najhitreje spravila »nad« Oshota.

Ker se s to njegovo trditvijo namreč globoko strinjam. Fejst močno se strinjam. Sem razložila Amstel (v svetovalnici, pod topicom Dilema), kako si razlagam naš prihod na svet, kako rastemo, kako se doživljamo, in kako (če sploh kdaj) začnemo delati na sebi.

In, ja, Samonekdo – bom govorila zase, če besede z negativnim prizvokom izrečeš nekomu drugemu, ponavadi sledi prizadetost, tebe pa nočem prizadeti – sama torej sem fejst poneumljena. Zelo zelo poneumljena. Grozno poneumljena. Zato, ker sem celo svoje življenje delala tako, kot so to hoteli moji starši, pa moja okolica, v kateri sem živela, pa seveda družba na splošno, v kateri sem se gibala. Ker so mi vcepljali in vbijali v mojo glavo sami sebe in v bistvu sploh nisem bila tisto, kar resnično sem. Jaz. Jaz sama.

Hvala bogu sem dobila to darilo, da sem se zmogla zazreti sama vase in v to, kar v bistvu sem – proizvod drugih, proizvod okolice, proizvod družbe… In hvala bogu, da imam to možnost, da se resnično soočim sama s sabo in poiščem svojo resnico…

In tebi, Samonekdo, hvala za to darilo. Hvala za Oshota. Še danes ga poiščem, nekje leži ves zaprašen, ker sem ga nekoč dobila kot darilo, pa sem bila preveč poneumljena, da bi se ga lotila…

Hej, Samonekdo – hvala!
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #38 - 30.06.2002 at 16:30:27
 
Miška,

nisi poneumljena (vsaj več ne), pač pa so navajeni, da jim to kažeš.

Ali čutiš to razliko?


Gape, s tistim komentarjem pa spet ne vem, kaj bi počela.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #39 - 30.06.2002 at 17:48:05
 
Hej, Samonekdo – poneumljena ali neponeumljena – veš, mi je čisto vseeno, kako kdo reče temu. Če izhajam sama iz sebe, potem vem, da si prvič v življenju dovolim biti to, kar sem nekje globoko v sebi bila. Vedno. Pa se zaradi nečesa/nekoga (starši, okolica, družba) nisem smela/upala izraziti.

Se NE trudim več kazati komurkoli, kdo sem, zato ker je kdo tega navajen – sem to, kar sem. Se trudim delati na sebi, gledati vase in prepoznavati tisto, kar želim sama – želim biti JAZ… Kdor me sprejme takšno – sem vesela, kdor me ne more sprejeti takšne – naj gre svojo pot… Jaz delam zaradi sebe in zase… Ne za druge in ne zaradi drugih…

Bi se morali verjetno bolj poznati, da bi to razumela… In še enkrat – ne zaradi kogarkoli in ne zaradi česarkoli – zaradi same sebe sem vesela, da sem tam, kjer sem… Da sem na poti iskanja svoje resnice, same sebe ali kakorkoli temu rečeš…

In sem bila na tej poti že preden sem prišla semle, na tale forum. Sem razmišljala celo v tej smeri – ko sem sama začela delovati na drugačen način, so se okoli mene začeli dogajati tudi drugačni ljudje – kakor deluješ, tako se ti vrača…

In sama ne bom nikdar in nikoli rekla, da so ljudje, ki niso na tej poti poneumljeni. Nikakor ne! So le na svoji poti, kakršnakoli že je… Jaz jih sprejemam popolnoma enako kot vse ostale… In sem srečna zase, da mi je bilo dano to darilo, da sem lahko stopila na to pot… In si lahko le želim, da bi bilo dano tudi drugim…

Srečno, Samonekdo, na katerikoli poti že boš!
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #40 - 30.06.2002 at 23:35:18
 
N. wrote on 30.06.2002 at 16:30:27:
Gape, s tistim komentarjem pa spet ne vem, kaj bi počela.

ql je
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Osho in vse kar razlaga (al kaj že dela)
Reply #41 - 06.08.2002 at 11:54:55
 
http://home.att.net/~meditation/Osho.html

eno globoko razmišljanje o Oshotu in pa kar nekaj dejstev iz njegovega življenja...  

govori da je Osho najboljši = najslabši ... uglavnem najde se odgovr za tiste k ste proti in za tiste k ste za Oshota... vse v enem članku od osebe,  ki ga je poznal osebno...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3