Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 26261 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: DELO NA SEBI
Reply #30 - 29.05.2002 at 14:56:32
 
Dokler ne doživiš razsvetljenja... nisi razsvetljen... Dokler nisi razsvetljen...si v temi... vse kar delaš, misliš, čutiš, deluješ v temi... nisi razsvetljen...in nisi spremenjen, preobražen itd...
Sicer lahko misliš kaj bi moral delat, da bi postal razsvetljen... lahko delaš nekaj kar drugi pravijo da delaj, da boš razsvetlen...
Men osebno pa je najbolje da...čimbolj čutim svoje telo in se ravnam po teh občutkih...ki so v telesu...
brezveze je govort, da se je dobro smejat, da ni dobro kadit, da se je dobro trudit in nevem kuga... če misliš z razumom...

Vem, da je dobro opazovat, kako ti šibajo misli, kako se identificiram z njimi, kako misli vplivajo na razpoloženje, česa vsega je sposoben ego in kaj to pomeni... vem pa da z delovanjem (ker itak vedno delujem z umom...) ne dosežem tega čemur se reče razsvetljenstvo...to pa zato, ker za razsvetljenstvo je potrebno izklopit um...ga obvladat...to pa spet pomeni - men, da mislim, če želim in da ne mislim, če ne želim... sam zaenkrat mi to ne ratuje in mislim non stop al pa mam kake prebliske...ko ne mislim in takrat ja...takrat se zavedam vsega okoli sebe in čutim ljudi okoli sebe...čutim "NEKAJ" kar drgač ne...sicer nevem, zakaj tega ne znam razširiti na 24 ur na dan....zato pa delujem... testiram tehnike in največ kar lahko povem je to....da z enim tehnikam to doživim lažje...z drugim pa nekaj čisto drugega...
Čeprav pravim da doživim lažje...pa ne pomeni da je to lahko

In imamo tehnike... tehnike same po sebi so neuporabne...brezvezne če se ne zgodi...če se um ne izgubi....itak pa velja pravilo, ki VSEKAKOR ni nujno, več vaje - več možnosti za rezultat...
eni jogiji to delajo ceu lajf... samo to... brez familijskih obveznosti...samo to...ceu lajf

eni to delajo malo drugače...tko da sam uživamo - valjda tantra

mi pa kombiniramo vse možnosti in iščemo in iščemo in iščemo... poznamo tisoč načinov... delamo z 10-timi različnimi tehnikami... pri kateri pa se prej al pa slej (ne vsi) naveličamo in iščemo ene nove, "boljše" načine, valjda v narekovaju boljše...
Zdej ker nas to dela tok folka... pa to lahko izkoristimo... izmenjavamo tisto kar vemo... in govorimo o svojih izklušnjah...za tiste k vemo, da vplivajo, za tiste k vemo da nam neki dajo... in s tem pomagamo največ sebi in svetu v katerem živimo... če bi vsaj enemu izmed NAS to uspelo....bi se velik spremenil....moje mnenje





Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DELO NA SEBI
Reply #31 - 29.05.2002 at 15:53:23
 
Quote:
če bi vsaj enemu izmed NAS to uspelo....bi se velik spremenil....moje mnenje


Moje pa je, da eden ni nobeden.  Undecided

Zato sem iz  poti k razsvetljenju naredu za kulturno-civilizacijski problem. Če bo eden zvedu, jih sicer lahko dost potegne za sabo, ga bodo vsaj ene 2000 let po smrti častil.  Ampak zakaj ne bi bli prav vsi iz razsvetljenja ven že štartal, ne pa  celo življenje 'na njem delal'?

Po mojem zato ne, ker nas je iz generacije v genercijo   strah, da bomo s tem naredl konc taki kulturi, ki vzdržuje tako komotno civilizacijo. Kdo bo pa delal? Je res treba kar  eno  tehnološko - umetno civilizacijo ustvarjat, da bo lahko pol  'prosvetljena' telesa pedenala?

Kdo pa ve, če bodo prosvetljeni sploh telesa pa njegove  potrebe imel? Vsi tapravi tarazsvetljeni so bli itak  vsaj na pol brez, za celimi razsvetljenimi  kulturami pa ni ostal niti kakca.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: DELO NA SEBI
Reply #32 - 29.05.2002 at 16:21:33
 
ni od majev nč ostal...pametnega pa od egipčanov nč......pa od stounhenjou....nč pa samo eni obrisi.......pa vse zlo obetavno .......tko da kaj je zdej s to razsvetlitvijo........jest jo ne rabm.....men je dobr tkole..........vsak dan neki nouga.....s tem sem kr u redu......

ampak.......zakaj sploh te razsvetlitve......pol je gejm ouver......sej usi radi igrce špilamo al pa smo jih..in ko prideš do konca .........si rečeš a sem mogu it tolk hitr......na koncu te čaka samo konec........pa a je sploh kkšn konec......al to razumevanje obsega neko novo doživljanje .....zakaj pa bilo ravno lepo......???? al pa slabo......lahko je zlo spremenljivo ......nevarno? varno??? ufffffff

težko je špekulirat

lepše je živet......a ne?

plp

brus-li

Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DELO NA SEBI
Reply #33 - 29.05.2002 at 23:06:24
 
BRUS-LI wrote on 29.05.2002 at 16:21:33:
ampak.......zakaj sploh te razsvetlitve


No, moj cilj dela na sebi ni razsvetljenje. Morda zato, ker ne verjamem vanj, sedaj. Tako, da bi bila vnebovzeta, recimo, se mi zdi hecno.
Zato bi morala reči, da ne delam na sebi (ta, ki daje dih), ampak na svoji osebnosti. Duša ne rabi, da delam na njej, morda le to, da občudujem njen izraz skoz mojo osebnost. Zato bi rada, da bi bila moja osebnost čim bolj "čista". Čimbolj primerna, da se moja duša izrazi. Recimo, tako nekako.

Ste brali knjigo Duše dvojčice? Evo, tam tako krasno piše o tem kako postanemo pozorni na izraz duše v "nepopolni realnosti vsakdanjika "...... :

Amstel wrote on 28.05.2002 at 23:54:41:
KAKŠNA JE PSIHOLOŠKO ZDRAVA DUHOVNOST?
... ne uporablja duhovnosti kot sredstvno za izogibanje intimnosti, avtonomnosti, konfliktom in odgovornosti (stanju na lastnih nogah), pa tudi za izmikanje človeški ranljivosti ne.
… terja močne temelje - osebno integriteto in iskrenost, ki slonita na poznavanju in sprejemanju sebe ter pripravljenosti sprejeti realnost tako, kakršna je.
… blaži duhovno ambicioznost z dejstvi iz nepopolne stvarnosti vsakdanjika.
… meni, da je iskrenost pripadnikov do sebe ključna vrednota v življenju, ki so zato zavezani rednemu samopreverjanju.
… razume, da so vse oblike "posebnosti" ali "obdarjenosti" ovira do pristne ponižnosti.
… priznava, da je na duhovni poti veliko pasti, nevarnost in zablod, zato je pripravljena primerjati svoja načela vodenja z načeli drugih skupin.


Od vseh točk, se mi trenutno zdijo najpomembnejše te.

Vsekakor naslov ni toliko pomemben, Titud. Recimo, da govorimo o zdravi osebnosti na poti samorealizacije...

titud wrote on 29.05.2002 at 11:32:20:
Uf, bus-li, sva kot vidim uletela v cilj, amstel pa bolj zanimajo izkušnje na poti.  

Grin hja, res je to. Izkušnje na poti........., no...... ?  Tongue

BRUS-LI wrote on 29.05.2002 at 12:20:45:
tko da ja........ni enga razsvetljenja zame.....gre za proces .....če se pa ne dogaja......in ga ni čutiti ....hmmmm..... amstel.....pol pa jutri u centrala.........moški striptiz...... Grin


Proces življenja. Ja. Aaaaa, moški striptiz? Khm. To pa je proooooces....  Grin

Magla wrote on 29.05.2002 at 14:56:32:
Men osebno pa je najbolje da...čimbolj čutim svoje telo in se ravnam po teh občutkih...ki so v telesu...
Vem, da je dobro opazovat, kako ti šibajo misli, kako se identificiram z njimi, kako misli vplivajo na razpoloženje, česa vsega je sposoben ego in kaj to pomeni....
Izmenjavamo tisto kar vemo... in govorimo o svojih izklušnjah...za tiste k vemo, da vplivajo, za tiste k vemo da nam neki dajo... in s tem pomagamo največ sebi in svetu v katerem živimo........


Hvala, lepo si to napisu.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DELO NA SEBI
Reply #34 - 30.05.2002 at 08:59:51
 
Quote:
Zato bi morala reči, da ne delam na sebi (ta, ki daje dih), ampak na svoji osebnosti. Duša ne rabi, da delam na njej, morda le to, da občudujem njen izraz skoz mojo osebnost. Zato bi rada, da bi bila moja osebnost čim bolj "čista". Čimbolj primerna, da se moja duša izrazi. Recimo, tako nekako.


Evo, si  končno povedala, akj si predstavljaš: delo  na seb=nega duše. Moore, ki je spisal duše dvojčice, je napisal tud knjigo točno s tem naslovom, v kateri so naši psihološki arhetipi ponazorjeni z miti od narcisa tja  do zevsa. Te uči prisluhnit duši pa polno živet tukaj in zdaj, tvojemu skromnemu  posamičnemu življenju pa ene mitološke dimenzije dat. Moore je pol življenja  preživel v kontempalciji/meditaciji v enemu samostanu (podobno kot naša biša nuna iz zavrča), zato je njegova terapevtski pristop k zdravljenju  žrtev te naše racinalistično-stehnicirane kulture bolj spiritualen kot psihološki. Al pa bi blo dobro mogoče bolj natančno definiorat, kaj psihospiritulana terapija sploh je? Men je ta izraz domač od npr. gerkmana, ki v auri rešuje psihospiritualne dileme bralcev.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: DELO NA SEBI
Reply #35 - 30.05.2002 at 10:05:48
 
Wayne S. Peterson: Nenavadni časi, nenavadni ljudje

Lekcija havajske noči: samouresničitev

Višji jaz je božanska iskra, ki prebiva v vsakem človeku. Cilj inkarnacijske izkušnje je, da dosežemo to visoko stopnjo zavesti in delujemo v skladu z njo. Da bi to razumeli, moramo tudi vedeti, kaj višji jaz ni. Ni naš um, duševnost ali telo. Del molitve, ki jo uči Maitreja, pravi:«Moja svetišča so um, duh in telo, v katerih višji jaz uresničuje moje vzvišeno bitje in postajanje."
Bitje se nanaša na naš pravi jaz, notranjega Boga, ki je večen. Postajanje pa se nanaša na proces v času in prostoru, na razvoj naše duše med zemeljskim življenjem. Um, duševnost in telo imajo svoj začetek in konec. Ko se naš pravi jaz osvobodi uma, duha in telesa, postane odrešen.

Samouresničitev ni filozofija ali tehnika; je  kratko malo vedenje, kdo smo. Vendar je to težko uresničiti, ker smo že od rojstva naprej pogojeni, da o sebi razmišljamo le kot o umu, duhu in telesu. To pogojenost lahko najlaže prepoznamo z opazovanjem samega sebe v odnosih z drugimi. Medsebojni nesporazumi, ki nastanejo v vsakdanjem življenju, so zelo poučni. Zelo radi verjamemo, da so naši pogledi na svet najboljši  ali najpravilnejši, čeprav so v popolnem nasprotju s tem, kar se resnično dogaja.

Opazuj svoja dejanja, misli in čustva. Pozoren bodi na to, kar je, ne na to, kar bi moralo biti. Tako pravilno opazovanje življenja je zavedanje, ki omogoča prepoznanje naše pogojenosti, s katero neprestano živimo. Skozi to zavedanje se bodo odprla čarobna vrata in višji jaz se bo razodel, čeprav le za trenutek.

Največja ovira na poti samouresničitve je, da si ne želimo resnične svobode. Ljubimo svoja prepričanja, medsebojne odnose, navade in vodstvo drugih ljudi.  Tem stvarem se ne želimo odreči.  Raje vidimo, da nam drugi povedo, kaj je prav in kaj ni. Ko bi vsaj vedeli, da je to ujetništvo! Če izberemo svobodo, se moramo odreči vsem tem navezanostim na civilizacijske pasti, v katerih se počutimo varne. To pomeni, da moramo za nekaj časa dati na stran vsakdanje miselne procese in se odpreti resničnemu jazu.

Da se odvežemo od naše pogojenosti, je potrebna disciplina. To je umetnost, ki nas jo bo Maitreja učil v prihajajočem času. Z nenavezanostjo je mogoče doseči vse. To je edini način, da izkusimo duhovno kraljestvo. Stvari, ki jih počnemo nenavezano, so božanske in ne pripadajo umu, duhu in telesu.

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DELO NA SEBI
Reply #36 - 30.05.2002 at 14:23:59
 
titud wrote on 30.05.2002 at 08:59:51:
Moore, ki je spisal duše dvojčice, je napisal tud knjigo točno s tem naslovom ........Nega duše....


Jap, sem brala tudi to. Ti povem, da mi je Moore najbližji od vseh, k sem jih do sedaj brala.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: DELO NA SEBI
Reply #37 - 30.05.2002 at 16:32:28
 
na seb ni treba delat....raj živi


plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DELO NA SEBI
Reply #38 - 01.06.2002 at 00:27:42
 
Brusko, kaj imaš v mislih, ko rečeš.... živet?

Drgač pa sem še hotla to rečt.
Prečistiti osebnost... lahko na kratko opišem tako: "osvoboditev z ozaveščanjem in opuščanjem programiranosti, prepovedi, kontrolnega stolpa."
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: DELO NA SEBI
Reply #39 - 03.06.2002 at 11:04:48
 
hotu sem rečt.....teorija je super...praksa pa še izredno bolj zelo super.......zato poskušam čimbolj iz teh vpetosti...kolikor se le da proti ....tistemu kar si mislim da me dela svobodnega

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3