Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 7537 times)
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Svobodna volja
08.04.2002 at 20:51:21
 
Sicer ne vem, če tole paše tule ali ne... Če bo potreba, me preselite, prosim! Ampak s PC-jem in stolom vred, če se da... Wink

No, sedaj pa zares!

Že nekaj časa premišljujem o tej temi - kaj naj bi to pomenilo. Da bo lažje in meni in vam, ki boste tole prebirali, se bom potrudila ne s-komplicirano napisati, kaj me "muči".
Nekako takole: ko pomagaš dotični osebi, se ravnaš po nekih pravilih, ki si jih (bolj ali manj) postaviš sam/a. Dotična oseba ima določeno (zavestno) željo, kateri si zmožen/na ugoditi, vendar je širše gledano ta želja postranskega pomena oz. so posledice njene uresničitve v globljem smislu za dotično osebo prej kot ne pozitivne. Mogoče moje izrazoslovje ni ravno pravilno, toda v danem trenutku se bolje oz. bolj razumljivo ne znam izraziti...

Pa še en primer: imam prijateljico, ki jo poznam kaka 3 leta... No, tam nekje... Vem in zavedam se, da sem dostikrat ravnala proti njeni zavestni volji. Vendar drugače nisem mogla. Enostavno sem čutila, da ji določene stvari moram reči ali da moram v določeni situaciji reagirati tako, da se bo počutila prizadeto. No, takim situacijam se niti moja predraga sestrica ni mogla izogniti... Od tistih, ki so ti najbližje, se pričakuje največ, kajne...? Wink

Pa da tule razčistim še eno stvar: ne uživam v trpljenju drugih. Niti v lastnem. Življenje mi je nekaj čudovitega in si želim, da bi ga vsi živeli na način, ki jim bo prinesel srečo.

In kaj je tu vprašanje? Gre za to, da me zanima, ali se je kdo od vas že znašel v podobni situaciji...? Zase vem, da kadar sem se poslušala, je to prineslo nekaj dobrega. Tudi "dotični" osebi. Oz. njej/njemu še sploh...

Hja... V danem trenutku dvomim, da je vprašanje zastavljeno dovolj jasno. Sicer pa: dobrodošli kakršnikoli komentarji na to temo!

Suzana Roll Eyes

***V večnosti, ki je ni, se ne porajajo vprašanja, niti ni odgovorov. Enostavno obstaja obstajanje... Wink***

PS: Pa lepo prosim, ne me preveč zasuti z linki... Že itak me čaka več kot 3/4 foruma za prebrati! Wink Cheesy
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Svobodna volja
Reply #1 - 08.04.2002 at 22:47:51
 
Ej, Suzi13, povej kar misliš in basta.

Če ne poveš, skrivaš, hinaviš, .... ali se motim.

Ljubezen, tolk jo pišemo po vseh postih, voglih, zakaj se vedno neha.

Ti si ti, jest sem jest, ata je ata, solata je pa solata. Ti ne moreš vedet kaj misli solata. Tudi če veš, še vedno zgolj predvidevaš. Sicer te življenjske izkušnje naučijo dobrega predvidevanja, vendar nikoli ne boš 100% trdila, kako bo nekdo odreagiral. Samo bolj zvita, prefinjenja v lepši celofan je zavita.

Zato, če te kej grize, mori, tare, daje, muči, povzroča motnje v želodcu, dela sive lase, ne da spati, hodi za teboj kot mesečnik - razčisti, vprašaj, odgovori, reagiraj čim prej.

Včasih se med seboj ne razumemo, in pride do takšnih in drugačnih kofliktov. Še težje pa je če to breme nosimo s seboj in iz dneva v dan nalagamo še več in več.


No in za konec, svobodna volja je ljubezen.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Svobodna volja
Reply #2 - 09.04.2002 at 00:08:46
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Svobodna volja
Reply #3 - 09.04.2002 at 00:19:10
 
Sem daleč od tega, da bi me pretirano zanimalo, kako bo nekdo reagiral. Toda dostikrat se (govorim o sebi in iz sebe), znajdem v situaciji, ko želja nekoga ne sovpada s tistim, kar je zanjo/zanj najboljše. V danem trenutku, seveda! Ne želim se igrati Boga - sem premalo ambiciozna za kaj takega...Wink

Ravnam se po tistem, kar čutim. Delam tisto, kar jaz čutim, da je prav. Četudi to pomeni, da bom komu rekla: "Sorry, ampak ne morem."

Jaz mislim, da je tako prav. In do danega trenutka se je za prav tudi izkazalo. Zanimalo pa me je mnenje ostalih.

Mike, če te kaj zanima, vprašaj! Vendar... prosim, imej v mislih, da ti bom odgovorila tako, kot bom čutila, da je prav. Ne bom se ubadala z vprašanjem, ali je to tebi prav ali ne. Nenavsezadnje se nisem rodila zato, da bi se trudila ugajati...

Živim svoje Življenje na svoj način. Mogoče ni ravno tako, kot bi si kdo želel, da je, vendar jaz uživam v njem. Ravnam se po sebi. In nenavsezadnje: nimam moči, da bi kogarkoli prizadela. Razen sebe, seveda! To pravico in zmožnost imam. In, verjel ali ne, kdaj pa kdaj si jo dovolim izkoristiti! Wink

Zgoraj napisano ni napad. Temveč odkrit odgovor na vprašanje. Vsaj tako sem jaz razumela tvoj post. Če sem ga dojela narobe, se ti opravičujem!

Veliko razumevanja in razčiščenih nesoglasij...nam vsem! Wink

Suzana Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Svobodna volja
Reply #4 - 09.04.2002 at 00:24:53
 
Gape, iskreno se opravičujem... Iskala sem pod SVOBODNA VOLJA pa sem izgleda da nekaj zabluzila... Kaj morem... Se zgodi!

Nadaljujemo v prvotnem?  ???
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
1.Angel
1
*
Offline

Zavestno bodite tista
ljubezen, ki ste. ©
Posts: 5

Gender: female
Re: Svobodna volja
Reply #5 - 09.04.2002 at 01:04:38
 
Susi13 wrote on 08.04.2002 at 20:51:21:
Enostavno sem čutila, da ji določene stvari moram reči ali da moram v določeni situaciji reagirati tako, da se bo počutila prizadeto.

Zase vem, da kadar sem se poslušala, je to prineslo nekaj dobrega. Tudi "dotični" osebi. Oz. njej/njemu še sploh...

Seveda, zato ker si poslušala svoje notranje vodstvo, ki ti govori kaj je prav in kaj ni, čeprav bi logična, razumska presoja na podlagi osvojenih moralnih in etičnih stališč morda ocenila drugače in čeprav bi bilo lahko narobe, če bi nekdo drug v popolnoma isti situaciji ravnal na tak način. Gre se za to, da se ne moremo v povsem konkretnih situacijah naslanjati na neke ustaljene norme in na to, kako morebiti drugi vidijo našo situacijo. Ti sama najbolje veš, če prisluhneš sama sebi. Samo ti veš, samo ti lahko polno občutiš ali je nek detajl takega odtenka, da nagne stvar v drugo stran, čeprav to na zunaj ni vidno. Kajti nad resnično presojo tvoje vesti ni nobene višje presoje. Nikogar ni, ki bi lahko bolje vedel, kaj je primerno zate. Ti si edina, ki lahko hodiš po tej poti. Ne moreš se zanašati na sklop pravil ali ljudi ali religiozne skupine, da bi ti povedali kaj je prav in kaj narobe. To je kot poskušati zabiti oglat klin v okroglo luknjo. Tudi poskušati doseči, da bi se pravila, napisana pred tisoči leti in neavtentično prenesena ali zgolj simboličnega sporočila, prilegala tej življenjski situaciji, je nespametno. To vodi samo v zmedenost. Če bi bilo to, kar je bilo ugotovljeno daleč nazaj, končna resnica, potem ne bi bilo razloga za naš obstoj danes.

Rada bi ti dala še kakšen primer, ki dokazuje, da ni vedno vse tako enostavno, da smo dobri, če smo “dobri”. Če si na primer ti učiteljica in jaz nič ne znam, ali je dobro, da si ti tako dobra in mi vseeno daš 5?? Če ti mene stalno izkoriščaš ali je res dobro da ti jaz še naprej ponižno pomagam in nikoli ne rečem “ne”? V takih primerih pač ni na mestu, da smo pretirano prizanesljivi in popustljivi. To pa seveda ne pomeni, kot si rekla sama, da si zato človek, ki ‘’uživa v trpljenju drugih’’. Je pa seveda treba paziti, da si ne začnemo stalno domišljati, da vemo, kaj je najboljše za drugega. Kajti on lahko začne misliti, da ve, kaj je najboljše za nas.


Back to top
 

~1. Angel~
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Svobodna volja
Reply #6 - 09.04.2002 at 11:41:59
 
Susi13 wrote on 09.04.2002 at 00:19:10:
Sem daleč od tega, da bi me pretirano zanimalo, kako bo nekdo reagiral. Toda dostikrat se (govorim o sebi in iz sebe), znajdem v situaciji, ko želja nekoga ne sovpada s tistim, kar je zanjo/zanj najboljše. V danem trenutku, seveda! Ne želim se igrati Boga - sem premalo ambiciozna za kaj takega...Wink

Mike, če te kaj zanima, vprašaj! Vendar... prosim, imej v mislih, da ti bom odgovorila tako, kot bom čutila, da je prav. Ne bom se ubadala z vprašanjem, ali je to tebi prav ali ne. Nenavsezadnje se nisem rodila zato, da bi se trudila ugajati...

Zgoraj napisano ni napad. Temveč odkrit odgovor na vprašanje. Vsaj tako sem jaz razumela tvoj post. Če sem ga dojela narobe, se ti opravičujem!

Veliko razumevanja in razčiščenih nesoglasij...nam vsem! Wink

Suzana Roll Eyes


Ja kak napad?

In zakaj bi se morala ubadati z vprašanjem ali je to meni prav ali ne? Tega ne razumem. Napišeš vprašanje, napišem svoje mnenje in ne štekam.

To kar sem napisal je odgovor. Čim bolj enostaven, brez dologovezenja, pa se bom sedaj spustil v šrišo razpravo.

Najbrž te je prvi stavek zmedel:"Povej kar misliš in basta." Enostavno, kratek, odgovor, mnenje. Če praviš, da si daleč od tega, da bi te zanimalo kaj drugi mislijo o tem govoriš, potem je celotno vprašanje nepotrebno, razen v tem, da dobiš naša mnenja. Zato tudi - povej kar  misliš in basta.

Naprej lahko da te je drugi stavek:"Če ne poveš, skrivaš, hinaviš, .... ali se motim."
Torej, če zaupaš sebi, veš da pravilno vidiš naprej. Torej veš, kaj se bo zgodilo, oz.  želje tvojega izpraševalca se ne bodo pač izpolnile. In če ne poveš, potem skrivaš, hinaviš resnico pred tem ki te to sprašuje..... ali se motim! To sem mislil s tem stavkom.

Kaj si pa nekdo želi, pa je že vprašanje o Željah. Saj vemo, želje so eno, življenje pa je lahko čisto nekaj drugega.

Meni se je to zgodilo že nekajkrat. Vendar v kombinaciji z videnjem in zdravo kmečko logiko.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Svobodna volja
Reply #7 - 09.04.2002 at 13:30:26
 
AHA! Tale občutek je pa precej podoben, kot da bi se mi žarnica v glavi končno prižgala. Ko sem prebirala tvoj post, Mike, mi sploh ni bilo jasno, na kaj se navezuje in sem full vesela, ker si se potrudil in mu uresničil še eno željo - razložil... Kaj morem, izgleda, da je moje dojemanje včeraj in danes bolj kot ne, minimalno...  Undecided

***Najbrž te je prvi stavek zmedel:"Povej kar misliš in basta." Enostavno, kratek, odgovor, mnenje. Če praviš, da si daleč od tega, da bi te zanimalo kaj drugi mislijo o tem govoriš, potem je celotno vprašanje nepotrebno, razen v tem, da dobiš naša mnenja. Zato tudi - povej kar  misliš in basta.***

Zanima me tako tvoje mnenje, kot tudi mnenje vseh drugih udeležencev foruma. Ja. Skušala sem tudi postaviti vprašanje na tak način. Koliko sem bila pri tem uspešna in koliko ne, ne vem...
Rada berem/slišim mnenja drugih, ker mi je to eden od načinov, kako si širiti obzorja. Ni mi želja ostati na tej točki razumevanja, dojemanja,... kjer se nahajam sedaj. Želim si razširiti zavest. In s tem, ko preberem kak odgovor, mnenje koga drugega, si zavest širim.
Da se ne bom celo Življenje učila iz prakse in lastnih šol...Wink

***Naprej lahko da te je drugi stavek:"Če ne poveš, skrivaš, hinaviš, .... ali se motim."
Torej, če zaupaš sebi, veš da pravilno vidiš naprej. Torej veš, kaj se bo zgodilo, oz.  želje tvojega izpraševalca se ne bodo pač izpolnile. In če ne poveš, potem skrivaš, hinaviš resnico pred tem ki te to sprašuje..... ali se motim! To sem mislil s tem stavkom.***

Pravzaprav sem s tem mislila nekaj drugega in je prišlo do nesporazuma. Pa bom najprej podala komentar na tole. Odgovor na vprašanje, ali se bo nekomu želja izpolnila ali ne, je (meni osebno) dostikrat "postranskega" pomena. Vkolikor si nekdo želi doseči nekaj - karkoli pač že - se bom potrudila po svojih močeh, da bom dotični osebi pomagala, da pride do cilja. Da si izpolni željo. Tako in drugače. Ne želim se iti jasnovidke - to ni moja Pot. Želja mi je ljudem pomagati, da se naučijo "loviti ribe", če se lahko tako izrazim. Nimam pa želje biti ribič še za koga - razen sebe, seveda! Smiley

Kar sem pa jaz mislila z zgoraj napisanim je pa sledeče: nekdo me prosi za določeno uslugo. Naj bo to ali informacija ali kaj-pa-vem kaj, toda, vkolikor čutim, da to za dotično osebo ni "dobro", te usluge ne bom naredila. Ker ne morem iti preko sebe... Tako čutim jaz. In tu je vprašanje: je prav, da se ravnam po tem...? Itak se trudim, da sem nepristranska in da odmislim ego in vse, kar čutim, da moram storiti. Tu se oslanjam samo nase. Saj vem, da odgovarjam sama sebi. Toda... mogoče se pa kdo ne bo strinjal s tem, da poslušam sebe in mi podal tudi kak argument za to. Ali pa ne... Kar se tiče tega sem odprta. Brez pričakovanj.

Zdi se mi, da se vsi(?) trudimo delovati po svojih najboljših močeh. In prav je tako! Vsaj tako mislim jaz...

In še enkrat: vsako mnenje mi je dragoceno. In vsakega bom vesela, zato že vnaprej hvala vsem!

Suzana Roll Eyes

***Pajčevina, kot pajkova mreža, ujeta v tančice je vdeta... Hrepeni po svobodi, ki duša jo čuti... Naj bo!***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Svobodna volja
Reply #8 - 09.04.2002 at 13:39:55
 
Se mi zdi najpomembnejse, da si zvest sam sebi. Ce tebi to uspeva, bodi se posebej srecna. Smiley  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Svobodna volja
Reply #9 - 09.04.2002 at 16:19:05
 
Q
Toda dostikrat se (govorim o sebi in iz sebe), znajdem v situaciji, ko želja nekoga ne sovpada s tistim, kar je zanjo/zanj najboljše. V danem trenutku, seveda!
Q
prvo kar so mene naučili je blo: kdo si ti da boš sodil druge, kaj ti veš kaj je za njih dobro in kaj slabo.
mogoče si ti že tam, ne vem, mogoče ...

Q
Želim si razširiti zavest. In s tem, ko preberem kak odgovor, mnenje koga drugega, si zavest širim.  
Da se ne bom celo Življenje učila iz prakse in lastnih šol...
Q
to je bil eden osnovnih namenov foruma

drgač pa ti kr verjem sebi, kar se tebe tiče, drugim pa pomagaj, pa ne preveč, dopusti jim da se še sam kaj naučijo, edino to znanje namreč ostane.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Svobodna volja
Reply #10 - 10.04.2002 at 07:41:43
 
Susi
Itak velja, da pravega prijatelja spoznaš po tem, da ti včasih naredi stvari, ki zate na prvo žogo niso dobre. Prijatelj (recimo da) ve, da ti bo to kvečjemu koristilo, pa čeprav morda čez 10 let, pa čeprav bosta teh 10 let skregana.
Temu se reče tudi empatija, poštenost, morala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Svobodna volja
Reply #11 - 10.04.2002 at 11:14:56
 
Ker mi je lažje, bom odpisala vsakemu posebej...  Kiss

1.Angel - hvala za odgovor! Nerada posegam v Življenja drugih. Odločim se, ko čutim, da "moram". Nimam navade soliti pameti, obožujem pa pogovore na določeno temo, problematiko,... In nimam želje, da bi iz kogarkoli naredila robotka. Vsakdo ima pravico, da živi svoje Življenje na svoj način. Kdaj pa kdaj vskočim in to je vse...

Marjana! Hvala za vzpodbudo! Trudim se, da delam tako in tisto, kar naj bi. Delam korakce...

Gape! Nikogar ne obsojam. Nimam te pravice, niti si je nisem vzela. Ne gre za "vedeti dobro" v smislu: naredi tako in tako, pa boš srečen v Življenju. Daleč od tega! Sama sem bila robotek - ne sicer toliko dotični osebi, bolj vzorčkov - in moram priznati, da mi to ni bilo všečno. Kadar začutim, da bi lahko do tega prišlo, skušam to razjasniti. Vendar... vsaka stvar potrebuje svoj čas! Wink
Dolgo sem se učila ne obsojati. Obsojala sem ljudi, ki so bili skupaj z menoj ujeti v situacijo, ki je bila meni v danem trenutku negativna - pa vendar so mi zgolj pomagali, da sem si izpolnila željo, dobila izkustvo po katerem sem hrepenela.

Oldi! Se strinjam... Končno sem prišla do zavedanja, da je vsaka stvar za nekaj dobra. Tudi tisto, kar mogoče v danem trenutku nekoga prizadane - sicer pa se itak vsakdo prizadane sam, kajne? Wink


Pišem, kar čutim v danem trenutku. Kot vsakdo, imam tudi jaz vzpone in padce. Učim se... Wink

Suzana Roll Eyes

***...občutek BITI ČLOVEK mi je dolgo bil nepoznan... živela sem v veri, da nekoč ga bom čutila... sedaj ga pa živim!...Smiley Kiss***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Svobodna volja
Reply #12 - 10.04.2002 at 11:26:19
 
Pa še tole…:

Prejle sem razlagala Mirči, katere teme sem se lotila in ji povedala, da ne vem, kateri primer naj navedem, da bo lažje razumljivo, kar želim povedati. Zanimivo in meni osebno zelo lepo je bilo, ker ji je bila želja, da deli nekaj tako z menoj, kot z vami.


Tukilele je tekst, katerega je napisala meni draga Mirči…:
*** Svobodna volja… tema, ki je bila že omenjena, pa vendar… Odločila sem se, da vam napišem oz. opišem resnično zgodbico, katero sem v vsej polnosti doživela. Začela bom kar tam na začetku, tako bo vse bolje razumljivo. Prvi stik s Suziko… Imela sem dvojno merilo. Pritegnila me je in odbijala hkrati. Sedaj vem, kako je s tem, vendar o tem v zaključku. Skratka… bila sem totalno nesamozavestno bitje, zavirala sem se na svoji Poti, še več… nisem živela Sebe! O sebi sem mislila, da poznam celo vesolje. Skorajda sem se imela za več kot za Boga… Kakko huda nasprotja… Imela pa sem v Srcu željo. Močno željo, da enkrat v življenju naredim Pravi, pogumen, zaresen korak. Imela sem željo po Resnici. Suzana pa je oseba, ki me je naučila poslušati se! Zanimivo mi je bilo, pravzaprav v nasprotju z zelo običajnim – ljudje so se ponavadi »duvali« v »svojem« duhovnem znanju – Suzi pa ne! To spoznanje me je sesulo in zgradilo hkrati. Zavedati sem se začela, da lahko poprimem sama v Življenju in Začnem zares živeti – SEBE-!!! Svobodno voljo sem v sebi zatirala, moj Ego pa je rasel kot strupene gobe (ljudem sem ponavadi solila pamet o duhovnosti…). Nato je sledila ta budnica. Zgodila pa se je zgolj zato, ker sem imela iskreno željo Prebuditi se. In to v sebi. Naredila sem mnogo korakov. Bili so boleči, vendar osvobajajoči. Osvobajajoče je, ko si priznaš, da si nepopoln. Skratka, svobodna volja je tako široka…
Zgodilo pa se je, da je na prvi pogled zgledalo kot da mi je kratena. Vendar, počasi. Ko sem si dovolila pogledati malo širše sem spoznala, da vse izhaja iz mene. Torej, če si zares, sama sebi, dovolim živeti, si dopustiti živeti svobodno voljo, nikamor ne odide. Živi v meni. Tako je z vsem. Nikamor ne odide. Na ta način se odpira srce, ljubosumnost, posesivnost, egoizem, vse kar nas zavira, se prelevi v Ljubezen. In da, Mike, svobodna volja je Ljubezen. Je brezpogojno sonce v našem Življenju.
Naj zaključim. Želim vam povedati, da sem srečna, ker sem se naučila odgovornosti. Odgovornosti za svoje korake. Srečna sem, ker živim sebe. Srečna sem, ker se zavedam. Srečna sem, ker sem! Lepo je iskati v sebi. S tem se naučimo, da drugih ne obsojamo in jim ne pripisujemo kar nekaj kar je naše. Npr. Suzana me je na začetku »odbijala«, ker sem dobila nazaj sebe. Svojo jez. Sovraštvo. Nesmisel. Obsodila pa sem njo. In veste kaj? To sem ji iskreno povedala. Nehala sem se skrivati… pred seboj in drugimi. Ne belim si več glave s tem, kako me bodo sprejeli. Zavedam se možnosti, ki jih nosimo. Vsak je biser, tako lepo je to, ko to začutimo. Rada vas imam in vsakemu želim, da se najde in živi sebe. Meni ni žal, četudi ni bilo lahko narediti korak iz preteklosti v sedaj! Uživajte!***

Moram priznati, da… sem potrebovala nekaj časa, da sem ga sprejela… Nekam veliko je omenjeno ime, ki se začne s črko S…WinkSmiley… A, kaj morem! Itak sem si pa sama kriva…Roll Eyes


Kateri primer bi navedla, da bi bilo bolj jasno, kaj pravzaprav želim povedati/vprašati, mi je še vedno odprta tema. Predvsem zato, ker sem ravnokar doživela slabo izkušnjo, ker sem omenila nekoga. Tole mi je pa tema, kjer si želim podati kakšno od mojih izkušenj, vendar je ne morem podati brez omenjanja vpletenih… V glavnem: imam še nekaj dela, da razčistim s tem pri sebi…

Suzana Roll Eyes

***Koprena, skozi katero gledam v svet, mi zastira pogled… Pa vendar: srce ve, kaj prav je in kaj ni… Srce naj živi!…***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Svobodna volja
Reply #13 - 10.04.2002 at 11:51:17
 
bom probu na kratko
svobodna volja - hec je v tem da jo ima vsakdo in da ti NE SMEŠ spremnijati njegove/njene svobodne volje, bi reku vzorcev, brez njegove/njene privolitve, prošnje ... lahko ampak morš to oddelat pol. slej ko prej.
tko kt sm reku, nekateri si to lahko privoščijo, spreminjanje nekoga brez privolitve, ampak to je črna magija ... e zdej sm se spomnu na tem threadu boš mogoče našla odgovor na vprašanje ki ga niti ne znaš zastavit:
črna magija 2
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=994146...

črna magija
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=989490...

drugač pa sej veš; search črna magija in zadetkov je malo morje ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1