Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9508 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
svobodna volja
19.05.2001 at 21:48:41
 
Spet sem nekaj filozofirala, pod naslovom VERJEMI IN ZGODILO SE BO
in sem prišal do enega vprašanja. Ali ima človek dejansko svobodno voljo?
V veliki meri vplivamo na svoje življenje z mislimi, pa vendar ali je le to? ???
Moj moto je ;BOG ŽE VE, ZAKAJ JE TO DOBRO, IN OB PRAVEM TRENUTKU BOM IZVEDELA TUDI JAZ(to je popravljena verzija, ker je moja stara zelo raskurila Aleša-Bog že ve zakaj je to dobro, jaz pa ne)
In zakaj, če so misli tako močne, se ne uresniči vse, kar si mislimo?
Ali tudi Bog vpliva na to kaj se bo uresničilo in kaj ne?
Ali si samo nismo dovolj želeli?
Ali pa bi mogoče vplivali na osebno svobodo drugih, če bi se uresničilo tisto, kar bi si zaželeli?
Kaj pa mislite vi? ???
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: svobodna volja
Reply #1 - 19.05.2001 at 21:52:48
 
Vse je kar preveč podobno verjami in zgodilo se bo, zato bom poudarila vprašanje; ali mislite,da ima človek svobodno voljo ali tudi druge sile vplivajo na naše življenje.Kot naprimer angeli varuhi, ki nas rešijo pred nesrečami, ali pa intuicija.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: svobodna volja
Reply #2 - 19.05.2001 at 22:14:32
 
Boga ni! In zakaj ne? Zato, ker ni nikogar drugega, kot si Ti. Ti si vse. Kako naj ti potem kdo kaj govori ce si vse!





Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Iam
Guest




Re: svobodna volja
Reply #3 - 19.05.2001 at 22:43:06
 
HerbY. Izjava "Boga ni" je za nekatere lahko zelo boleca, ker na tem temelji cel njihov sistem prepricanja. To je tako, kot da bi tebi nekdo zdaj zacel govoriti "Bog je!" in teorizirati zakaj JE. Tukaj sploh ni vprasanje ali je ali ni. Gre se za posiljevanje z mnenjem. Vsak ima moznost, da sam ugotovi kaksna je njegova resnica. In njegova, moja, tvoja resnica so vse enakovredne, cetudi se med seboj razlikujejo. Kot si ugotovil ze v enem prejsnjem sporocilu, moras paziti da te ne odnese v vecvrednost v primerjavi z drugimi in v dojemanje tvoje resnice kot edine prave, absolutne.


Glede svobodne volje. Mislim, da je moc zunanjih sil na nase zivljenje zelo velika. Hkrati pa izpeljujem naprej iz tega kar je rekel HerbY. Kaksna je meja med nami in temi silami? Kaj v bistvu smo kot posamezniki? Le del teh sil, njihovi otroci, podaljski, enakovredna sila?

Mislim, da imamo svobodno voljo glede DEJANJ in ne toliko glede tega kar si zelimo (in dobimo). Nekatere stvari si nismo nikoli zeleli in si jih tudi ne zelimo, ampak bodo prisle k nam in se nam zgodile. Zato, ker je to dobro za nas. Ce se tega zavedamo ali ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: svobodna volja
Reply #4 - 19.05.2001 at 22:52:27
 
človek ima svobodno voljo.

vsi skupaj (z bogom vred) ustvarjamo materialni svet. misli so osnova za vse kar se dogaja. z mislimi programiramo sebe in svojo bližnjo, posredno pa tudi daljno okolico. na dogodke imaš vedno vpliv, če hočeš ali nočeš se oni zgodijo, ti pa se vsakič posebi, v vsaki situaciji posebi, odločiš (svobodno) kaj boš naredu. kam boš šel od tu naprej. tu v tej odločitvi je svobodna volja. in v vsaki odločitvi ko se odločiš kakšn omisel boš mislil/a.

vse misli se ne morejo uresničiti, ker tudi drugi vplivajo na realnost. če imaš veliko moč, lahko realnost (dogodke) preprogramiraš po svoje. prepišeš misli drugih.

bog vpliva na to kaj se bo zgodilo preko svojega programa - vseh ostalih ljudi in seveda angelov ki pomagajo njemu in nam na naši skupni poti k sreči in ljubezni.

bog je!
tak al pa drugačen.
stvarnik, vseved, kreator, oče, orel, veliki arhitekt, prapočelo ... resnica.
tukaj smo da živimo. smisel življenja pa ni življenje samo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: svobodna volja
Reply #5 - 20.05.2001 at 09:30:02
 
Spet gremo mal off topic:
ce se izrazam v simbolih: ljudje smo kapljice, bog je ocean, torej bog je, kapljice izhlapevamo in se vracamo spet nazaj v ocean, k bogu. Toda poglejmo od blizje ta ocean; sestavljen je iz samih kapljic, kje je torej bog, ce smo vse samo mi...

Svobodna volja: morda nam bog res kdaj omejuje ampak veckrat se mi sami omejujemo
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: svobodna volja
Reply #6 - 20.05.2001 at 11:41:50
 
Herby - tu ne gre za Boga v fizični obliki -jasno da ga kot takega ni. Kot praviš, da smo v oceanu samo kapljice. Kapljice so materija, predstavljajo naša fizična telesa. Človek ima dušo - se strinjaš? in ta duša je neke vrste energija.
Tako kot obstaja duša, ki je ena sama energija, je tudi Bog energija, ki dominira nad ostalimi. Beseda Bog je tu samo zato, da nekeko poimenujemo to energijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: svobodna volja
Reply #7 - 20.05.2001 at 11:55:43
 
Veronika, precej razmišljam o tvojem motu: Bog že ve, zakaj je to dobro.. Moram reči, da sem se že nekajkrat znašla v kaki težki ali zmedeni situaciji in sem se spomnila nate. Takrat sem rekla: no evo, že obstaja nek razlog za to, da se mi to dogaja, Bog že ve, zakaj je to dobro. Moram reči, da sem se potem nekeko pomirila, kar mi je olajšalo situacijo.
Samo če pa pogledaš z vidika svobodne volje - ali takrat, ko si to rečeš prepustiš odločanje "Bogu" ?(ali energiji Herby, če ti beseda Bog ni všeč)
Ali je to še svobodna volja? Nimaš misli, torej ne vplivaš na svoje življenje,kar se pravi, da se tisto , ker si želimo, ne uresniči?
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: svobodna volja
Reply #8 - 20.05.2001 at 15:42:08
 
Dejana: sej bog je in vse cudovite stvari, samo ti pravis da dominira. Jaz pravim pa, da ne.(produktiven dialog) Da ni nikogar nad nami. Nikomur nismo podlozni. So samo zakoni oz kakor gape pravi programi.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: svobodna volja
Reply #9 - 21.05.2001 at 11:42:48
 
Težko vprašanje, za katerega mislim, da nihče nima popolnega odgovora. Po moje je tako: imamo svobodno voljo, ker pa smo le majhni delci univerzuma, moramo delovati po njegovih zakonitostih. Vsaka igra ima pravila, ča greš preko teh pravil, je to že druga igra.
Ampak ta pravila so tako neskončna in za nas večinoma še vedno nerazumljiva, da lahko v njihovih okvirih še vedno uresničujemo tisto, kar imenujemo svobodna volja.
Pa še nekaj: svobodna volja je tudi to, da nekdo reče: 'Boga ni!' ali pa 'Bog je!'. Tukaj ne vidim nobenega posiljevanja z mnenjem.
Kot pravi Dejana: ali je še svobodna volja, če prepustiš bogu, da odloča namesto tebe? Tudi to je odločitev svobodne volje.
Svobodna volja je vse, sami smo tisti, ki si omejujemo (ali pa tudi ne).

Dejana, vidim, da je članstvo tega foruma bogatejše še za eno res fejst punco...  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: svobodna volja
Reply #10 - 21.05.2001 at 21:45:15
 
Tudi jaz mislim, da Bog je, v takšni ali drugačni obliki in sploh ni važno, kakšnega si predstavljamo, tako kot odločitev o tem, ali verjamemo ali ne, je svobodna volja.
Ampak mislim, da je včasih omejena. Če hočemo nekaj izsiliti, se lahko še tako trdimo, da bi to dosegli, pa nam ne bo uspelo. Enostavno, se je takrat najbolje prepustiti volji, nekoga drugega. Cheesy
Glede mojega gesla, tudi meni je velikokrat pomagal. Ko ni šlo vse tako, kot bi moralo, ko mi je bilo hudo, sem si to rekla in se prepustila valovom usode, ki so me vedno pripeljali v varen pristan. Veliko stvari, še danes ne vem, zakaj so se morale zgoditi, a verjamem, da je bilo to najbolje, kar se je lahko v tistem trenutku zgodilo. Najpomembnejša, pa je lekcija.
Pa saj, sedajale se mi je utrnila misel. Če bi človek dejansko samo živel pa lastni volji, z popolno svobodo ali bi lahko potem napredovali? ???
Ker resnica je v večini primerov takšna, da se človek prične razvijat, ko doživi nekaj hudega in ga zanima zakaj. Ne rečem, da je tako v vseh primerih, a v večini je, v mojem je že bilo.
Z ljubeznijo Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: svobodna volja
Reply #11 - 22.05.2001 at 10:13:46
 

herby wrote on 19.05.2001 at 22:14:32:
Boga ni! In zakaj ne? Zato, ker ni nikogar drugega, kot si Ti. Ti si vse. Kako naj ti potem kdo kaj govori ce si vse!




Bog je !!! In zakaj ? Zato, ker ni nikogar drugega, kot si Ti. Ti si vse in vse je bog. Easy...
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
SaaS
1
*
Offline


Posts: 19

Re: svobodna volja
Reply #12 - 22.05.2001 at 21:49:04
 
Kako lahko govorimo o svobodni volji, dokler dejansko nismo svobodni tudi sami. Ko pa postanemo svobodni, dvomim da nas še kar zanima če imamo svobodno voljo, ali kaj sploh za vraga to je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: svobodna volja
Reply #13 - 23.05.2001 at 09:33:41
 
ne vem. se mi zdi, da je point v tem da tisti ki se še ne zavedajo da imajo svobodno voljo ugotovijo da le to imajo in da sami (lahko) upravljajo s svojim življenjem - tam na križiščih - in da se ne upirajo toku - bogu - pri njegovi svobodni volji - programu.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: svobodna volja
Reply #14 - 09.04.2002 at 16:09:39
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3