Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 15705 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: zanima te
Reply #15 - 01.02.2002 at 10:11:19
 
LittleStar - a pol ne velja tisto "spoznaj sebe in spoznal boš svet"  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: zanima te
Reply #16 - 01.02.2002 at 10:17:26
 
vida wrote on 01.02.2002 at 10:11:19:
LittleStar - a pol ne velja tisto "spoznaj sebe in spoznal boš svet"  ???


JA. TO FUL VELJA! Saj si samo ti in tvoja zavest, ki je kao individualna, ampak hkrati svetovna. KAR JE ZGORAJ JE SPODAJ! Zakaj ne bi več veljalo, Vida?
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: zanima te
Reply #17 - 01.02.2002 at 10:43:11
 
..zato ker si Suzani napisala, da ne moremo vedet, kaj je dobro za drugega in da vemo lahko le zase ... ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: zanima te
Reply #18 - 01.02.2002 at 11:44:25
 
... ja, to pa je že stvar osebnosti - načina delovanja. Vem, da nič ne vem Lips Sealed, bi naj bil tudi moj moto, ki pa ga ponavadi zatajim, ko moj ego potrebuje pozornost. No in potem pride čas za nege duše, čas pozornosti, ljubezni, raz-um-evanja ranjenega otroka v meni, in potem sem spet lahko ...

Ne moreš pa vedeti, kaj kdo potrebuje, dokler tega sam ne ve in izrazi! Morda lahko veš - intuititivno,  izkustveno ali celo jasnovidno veš. Toda, ali imaš pravico posegati? Veš in spoznavaš lahko samo, kaj ti potrebuješ! Lahko le pomagaš, če si nekdo želi pomoči. Drugače pomagaj le sebi, po mojem je vse ostalo delo ega.  Dejstvo pa je, da vsi potrebujemo ljubezen in sprejemanje. Na kakšen način pa bo nekdo to izražal pa se naj sam odloča. To je ta odgovornost vsakega posameznika. O dobrem in slabem pa itak vemo, kako je relativno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: zanima te
Reply #19 - 01.02.2002 at 12:10:22
 
..VEM, DA NIL NE VEM ... !!!
.. a ko opazimo, da nekdo potrebuje nasvet in mu ga damo, nahranimo le svoj EGO  ???
.. če pa sam ugotovi in zanj prosi, mu pa pomagamo - kakšna je razlika   ???



Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: zanima te
Reply #20 - 01.02.2002 at 14:36:04
 
Verjetno je vse skupaj malček tudi moje krivde - ta rahla zmeda, ki je nastala...

No, pa se izprsimo! Wink

Dotično prijateljico sem spoznala po...hm,...ovinkih...?
Ko sva se spoznali, je prebolevala oz. je bila v dojemanju neprijetne, zanjo boleče izkušnje. Kaj, kako,...ni na meni, da grem toliko v podrobnosti...
Kakorkoli že, jaz sem prišla v njeno Življenje kot pomoč. Nekako rešilna bilka. Pa ne gre za napihovanje, da se prav razumemo. Pač imam srečo, da imam določen dar. In srečo, da imam možnost izpolnjevati svojo željo z njim: pomagati drugim.
Skupaj sva dali skozi veliko. Z roko v roki. Od strahov takih in drugačnih, do sprejemanja tega in onega,... Veliko!

Vsi, ki jo poznajo, opažajo spremembe, ki jih je naredila na sebi. Ona na sebi. Ne jaz! Ja, bila sem tam, ampak odločitev o njenem Življenju je še vedno njena. Kar je pa meni osebno najpomembnejše, je to, da se Ona počuti bolje. Živi lažje. Bolj svobodno. Manj obremenjeno. Bolj trdna je v sebi. ...
Veseli me, da je ona SRELNEJŠA. Veseli me, da sem smela biti zraven, ko je delala korake...


Zdaj pa še nekaj o pomoči drugim - z mojimi očmi...
Bom poskusila biti krajša kot ponavadi, pa dvomim, če mi bo uspelo... Wink
Dokler sem se otepala sebe, videti se, živeti se,... je bilo Življenje nekako temno. Tako in drugače. Hotela sem premagati tisto silo v sebi, ki me je delala drugačno. Saj dokler nisem vedela, da sem drugačna, je bilo vse OK. Spoznanje je kar bolelo...
Ampak, to spet ni ta tema!

Sedaj sem se naučila nekako živeti v harmoniji. Ne morem reči, da mi to uspeva v nulo, ampak... mi kar gre! Vse, kar se tiče ljudi, delam intuitivno. Ne tolažim v smislu samopomilovanja, ker nas to samo potegne še globlje, temveč skušam poiskati pot iz nastale situacije. Želim, da dotična oseba sama pride do rešitve. Lahko ji namignem... ne zdi se mi pa prav, da ji rečem: poglej, ti si taka in drugačna; to izvira od tu in tu; naredi to in to. Halo ???? Izgubi smisel.

Zakaj sem se pa navkljub temu odločila, da se bom z njo pogovorila? Navkljub zgoraj napisanemu? Ker čutim, da moram. Nisem človek, ki bi naredil nekaj zato, ker mu ni potrebno. Precej lena sem. Zelo lena, pravzaprav... In če ne bi čutila spet "tistega" pritiska v sebi, se za ta korak ne bi odločila. Tako pa vem, da bo spet nekaj lepega se rodilo iz tega. No, mogoče ne lepega, vsekakor pa pozitivnega. Za obe!


Pa še nekaj o egu... Verjamem, da mora vsakdo od nas določeno mero egoizma imeti v sebi. Ga čutiti. Kajti brez si človek brez hrbtenice. Samo pravilno mora biti doziran! Kolikor hitro ga je preveč, izgubiš stik s seboj. Zakaj? Ker si zaslepljen! Ego ti višajo raznorazni dosežki, če jim to dovoliš, seveda...

Eno vprašanje... Iskreno... Bi bil dejansko v srcu srečnejši, če bi prejel 1.000.000 EUR ali pa če ti sanjska ženska/moški pade v naročje zgolj in samo zaradi denarja, se ti nasmeji in ti reče: ljubim te?

PS: Zase vem, da bom srečnejša, ko si bom spet izpolnila kake sanje... Pa če je to zadetek na loteriji, kaka nova ljubezen... Konec koncev je vse skupaj stvar dojemanja! Mar ne?  Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: zanima te
Reply #21 - 01.02.2002 at 19:25:00
 
Vse skupaj je igra Wink
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: zanima te
Reply #22 - 04.02.2002 at 12:16:27
 
MIKE wrote on 01.02.2002 at 19:25:00:
Vse skupaj je igra Wink


Tule me nekaj sili k pripombi, da pa je to malo tuuumač lahkomiselna izjava Undecided. Včasih nam je res dano pogledat skozi Božje oči, da se zdimo kot lutke v tem veličastnem stvarstvu..., ampak vsakemu življenje ni samo igra, zato dajmo poskusit z malo več modrosti oz. nadzorovanja svoje norosti Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: zanima te
Reply #23 - 04.02.2002 at 12:47:55
 
zvezdica, če enim nadzorovanje norosti ni dano, si na potezi glede modrosti... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: zanima te
Reply #24 - 04.02.2002 at 13:47:36
 
vida wrote on 04.02.2002 at 12:47:55:
zvezdica, če enim nadzorovanje norosti ni dano, si na potezi glede modrosti... Wink


Ne bi rekla, da je komu nadzorovanje norosti kar dano. S preveč naučene modrosti se pa lahko zgodi tole:

SetiX wrote on 07.08.2001 at 15:06:49:
Lahko se krasit z mislimi drugih, bistvo v tebi pa ostaja skrito drugim...  Tongue

Vse je tako lepo, oh in ah in sploh...
...vcasih pretirana pozitivnost meji ze kar na zatiskanje oci pred realnostjo, cele kopice lepih misli pa so kot cement za postavljanje zidu v lastni percepciji, ki jo tako lahko zozas na malo sobico izoliranosti...

users.utu.fi/petolo/crimson/pi_court.jpg



... tako da  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: zanima te
Reply #25 - 04.02.2002 at 14:36:29
 
Je to začaran krog, in življenje je spet igra. Smiley

Jest se rajši smejem, kot jokam,
rajši sem dobre volje, kot slabe
rajši pomagam, kot ne,
rajši gradim, kot podiram
če se v tej svoji poti motim,
mi bo sodil, moj ego sam.!

Zato življenje je igra z vsem, dobrim in slabim. Izbiraš pa zelooooooo velikokrat sam!!!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: zanima te
Reply #26 - 06.02.2002 at 10:33:07
 
..zvezdica, sem premišljevala o tvojem zadnjem odgovoru in ali bi ti sploh odgovorila ... pred kratkim sem pa še prijateljstvo iskala  !!! ...glede norosti pa moram reč, da mi je ta vrsta obsodbe že znana, tako da "nič novega"... zato sem tudi pred časom že nekaj pisala o umiku v samoto in to je še odprto ... pa še glede branja knjig in znanja. nekaj sem jih res prebrala a le iz "firbca"... da bi našla odgovore na vprašanja, ki pa jih ni bilo malo ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: zanima te
Reply #27 - 06.02.2002 at 22:52:19
 
Kakšna pa je razlika med modrostjo in norostjo ???

A se lahko modrosti naučiš ???
A se lahko norosti naučiš ???

Trudimo se,da bi bili pametni,ampak vedno bolj spoznavamo,da vedno manj vemo.
Torej : bolj,ko postajamo pametni,bolj postajamo nori Grin.
Bolj,ko postajamo pametni,bolj postajamo modri.

Torej,v čem je razlika med modrostjo in norostjo Grin Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: zanima te
Reply #28 - 07.02.2002 at 09:21:25
 
Comp, saj verjetno ves, pa vseeno:

zamisli si eno kroznico. normalnost je na cisto spodnji tocki. na vrhu je genialnost. od normalnosti (povprecnosti) lahko prides do genialnosti po dveh poteh, levi ali desni polovici kroznice. leva (recimo), je modrost. desna je norost.

Wink Grin Grin Grin

Aja, kaj mislis katera pot je bolj zabavna? Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: zanima te
Reply #29 - 07.02.2002 at 10:58:03
 
Quote:
Aja, kaj mislis katera pot je bolj zabavna?  

Tle ni kaj za razmišljat Wink.
Ko se smejim svoji norosti,vem,da je to prava pot do modrosti Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3