Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 6927 times)
A.
Ex Member




družina
17.08.2001 at 15:28:43
 
zakaj nihče nikogar ne razume
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: družina
Reply #1 - 17.08.2001 at 15:47:18
 
kako to misliš ; v oblakih (spet)
družina - tvoja, na splošno, forumovska ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: družina
Reply #2 - 17.08.2001 at 16:37:40
 
Jaz menim, da se najslabše razumejo člani družine, ki so v sorodstvu - starši, otroci, ker gre samo za fizične vezi, ne pa toliko duševne. Sicer je možno, da se sorodniki razumejo, to je potem naključje, ne pa pravilo. Razumejo pa se isto misleči in isto čuteči, če hočeš, recimo forumovci in tko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: družina
Reply #3 - 17.08.2001 at 17:30:00
 

Zakaj pa pravis, da med krvnimi sorodniki ne gre za dusevne vezi? A ni tako da so tud taki sorodniki (lahko, ali pa se bolj verjetno) duse, s katerimi smo se srecali ze v prejsnjih zivljenjih?
Je pa verjetno res, ce imamo s temi dusami se kaj za 'razcistit', da so ravno zato odnosi bolj konfliktni.
(Hvala, Ales. Wink )

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: družina
Reply #4 - 17.08.2001 at 21:17:57
 

Quote:
Jaz menim, da se najslabše razumejo člani družine, ki so v sorodstvu - starši, otroci, ker gre samo za fizične vezi, ne pa toliko duševne. Sicer je možno, da se sorodniki razumejo, to je potem naključje, ne pa pravilo. Razumejo pa se isto misleči in isto čuteči, če hočeš, recimo forumovci in tko.



Dejana!

Mislim, da si to pot zgresila. Kar poglej koliko ljudi po svetu ima cudovite starse. Verjamem celo da imamo forumovci boljse starse, lepse stike s starsi kot nekdo drug, saj med nami kot smo lahko opazili nihce posebej ne izstopa. Verjamem, da smo bili vsi vzgojeni na visji stopnji kot nekdo, ki je kot najstnik prehitro dozorel izkljucno zaradi preteznega samorastnistva. Kot nekdo, ki se vsak dan sooca z raznimi pozivili, kot tisti, ki je pretirano agresiven. Skratka ljudje kot mi ne morejo skoditi druzbi, vzagajali pa so nas seveda nasi starsi.

A vendarle je vprasanje, ce nisi imela smole s starsi le ti in si bila potem prisiljena se sama uciti in uciti. Skozi vso to literaturo si nasla tudi forum in hvala bogu, ponovno, ze  tretjic ti napisem Dejana. Dobrodosla na forum.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: družina
Reply #5 - 18.08.2001 at 11:54:42
 
men se zdi da je tuki (spet) na delu osnovna resnica:
dajanje in sprejemanje.
v tisti družini kjer so člani sposobni sprejemat druge take kot so se razumejo dobro. tam kjer se ne sprejema, tam je bolj grdo in zaradi nesprejemanja seveda ni niti dajanja (ljubezni). zaradi tega se neke družine ujamejo v nek začaran krog, iz katerega kao ni izhoda. pa je. vedno. nekdo mora začet sprejemat fotrove slabe razvade, mamino nerganje, bratove izpade ... sprejemat vse kar sploh pride na pot in seveda dajat ljubezen nazaj, tja odkoder kao ona sploh ni prišla ampak je prišlo prej našteto, ampak to kar je prišlo je ljubezen, to je ogledalo nas samih in naših problemov, to kar nas moti. Vse grde reči transformirat v ljubezen, to je naloga.
in tanevemkateričže ko sprejmeš vse kar je za sprejet si svojo nalogo opravu (v določenem okolju). seveda pa je družina - bližnja in daljna - prvo okolje, ki smo si ga kot duša v tej inkarnaciji izbrali da ga sprejmemo, potem sledi država in potem svet - pač vse duša na katere smo vezani s čimerkoli že (dobrim al pa slabim).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: družina
Reply #6 - 18.08.2001 at 12:30:45
 
Mislim, da je bilo vprašanje postavljeno v smislu, zakaj v družini (domači) nihče nikogar ne razume, zato sem rekla, da se v takih družinah pač ne razumejo, ne glede na to, da jih družijo sorodstvene vezi.
Seveda pa obstajajo družine, kjer se razumejo - ampak tu gre res za take ljudi, ki se znajo med seboj sprejemat. Ampak mislim, da je point threada v nesprejemanju in neodobravanju med člani.
Lahko pa da se motim, Aleš, razlož kaj si mislu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: družina
Reply #7 - 20.08.2001 at 15:19:57
 
Družina

Ja družina

Težko je komu kaj dopovedat, je tako da vsak svoje vidi in ni pripravljen na popuščanje in hočejo vsi da jih takoj vzamemo resno in da oni poveljujejo in in da se moramo mi prilagodit!
Zment se s kom kaj? ?

Najti kompromis in ohranit sebe ne kot posrednika ali uslužbenca pač pa kot soustvarjalca
So trenutki ko se v nobeni družini ne da nič rečt in trenutki ko vse gre?

Kako narest trenutke in kako sodelovat je tudi splošna družbena potreba!
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: družina
Reply #8 - 03.09.2001 at 10:16:59
 
Hmm..... Bach je reku in ga bom citiral:

Clani iste druzine redko zrastejo pod isto streho!
Smiley
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: družina
Reply #9 - 11.09.2001 at 11:13:03
 
Andreas:"Verjamem, da smo bili vsi vzgojeni na visji stopnji kot nekdo, ki je kot najstnik prehitro dozorel izkljucno zaradi preteznega samorastnistva."

NE strinjam se ravno, da nekdo, ki je kot najstnik prehitro dozorel , ni dobro vzgojen, posebej še ker naj bi bil samorastnik. Morda to gledano v večini, lahko pa iz lastne izkušnje povem, da sembil bolj samorastnik kot kaj drugega, a ne zaradi pomanjkanja ljubezni ali nerazumevanja pač pa po sili razmer in težjih delovnih okoliščin mojih staršev. Menim namreč, da je včasih veliko bolj kak otrok, ki ima veliko večji nadzor /nasprotno od samorastnika/ slabše vzgojen kakor samorastnik. Zakaj? Vprašanje se skriva v človekovi nravi, ne samo v vzgoji. Nekomu bi ostra beseda zalegla in bi si jo vzel zares, drugega bi raztogotila in bi se še bolj upiral postati boljši človek. Odvisno od dovzetnosti torej in načina podajanja vzgoje. Sicer pa bi citiral eno misel, ki bi lahko razložila neko nerazumevanje v družini, posebej med otroci in starši:
"Vaši otroci niso Vaši otroci. Sinovi in hčere klica življenja k življenju so. Po Vas prihajajo a ne od Vas, čeprav so z Vami niso Vaša lastnina. Lahko jim dovoljujemo svojo ljubezen, toda ne morete jim dati svojih misli, kajti oni imajo svoje misli. Lahko sprejmete njihova telesa, ne pa njihovih duš, kajti njihove duše že prebivajo v hiši jutrišnjega dne, ki je Vi niti v sanjah ne morete obiskati. Lahko si prizadevate, da boste takšni kot oni, toda ne trudite se, da bi ravnali kot Vi. Kajti življenje ne teče nazaj in se ne ustavi ob tem kar je bilo včeraj." (Khalil Gibran)
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: družina
Reply #10 - 11.09.2001 at 18:21:23
 
Ka smo lih pri Družini jest pa pri Svetem pismu:
Jezusovi pravi sorodniki
Mr 3,31–35; Lk 8,19–21
Ko je še govoril množicam, glej, so zunaj stali njegova mati in njegovi bratje in so želeli z njim govoriti. Rekel mu je nekdo: »Glej, tvoja mati in tvoji bratje stojijo zunaj in želijo s teboj govoriti.« On pa je odgovoril tistemu, ki mu je to rekel: »Kdo je moja mati in kdo so moji bratje?«  In stegnil je roko proti svojim učencem ter rekel: »Glejte, moja mati in moji bratje! Kdor koli namreč spolni voljo mojega Očeta, ki je v nebesih, on mi je brat in sestra in mati.«
--moj komentar, madona dost si je upal, mene bi mama po riti,
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: družina
Reply #11 - 12.09.2001 at 19:05:09
 

[quote author=kolesar l
"Vaši otroci niso Vaši otroci. Sinovi in hčere klica življenja k življenju so. Po Vas prihajajo a ne od Vas, čeprav so z Vami niso Vaša lastnina. Lahko jim dovoljujemo svojo ljubezen, toda ne morete jim dati svojih misli, kajti oni imajo svoje misli. Lahko sprejmete njihova telesa, ne pa njihovih duš, kajti njihove duše že prebivajo v hiši jutrišnjega dne, ki je Vi niti v sanjah ne morete obiskati. Lahko si prizadevate, da boste takšni kot oni, toda ne trudite se, da bi ravnali kot Vi. Kajti življenje ne teče nazaj in se ne ustavi ob tem kar je bilo včeraj." (Khalil Gibran)
[/quote]

Aleluja. Ta citat je zame zakon kaki 2 leti. Enostavno zato, ker vidim pri svojem otroku, da stvar zares funkcionira. Odnos med nama je zelo dober, ne bom rekla popoln, ker takega ni. Ampak za razliko od mojega odnosa s starsi je dan nasproti noči.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: družina
Reply #12 - 12.09.2001 at 19:42:41
 
Dejana,
jest tudi pravim Aleluja
in če te bo kdaj še kaj več zanimalo, ravno sedaj delam povzetke A.S. Neilla o knjigi Summerhill, ti jih lahko pošljem če želiš.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1