Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 18187 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: kdo si
Reply #15 - 14.09.2001 at 17:32:48
 
Kdo si, vprašanje se glasi?
vprašanje, ki do srca se spusti,
a lahko se zgodi,
da v razumu se ustavi
in takrat
odgovor se glasi
jaz sem, jaz.

Ako do srca bi prišlo,
odgovora ne bi bilo.
Ker odgovoriti se ne da,
na vprašanja kot je ta.

Poglej me,
poglej me v oči,
in videl boš da sem ti.
Videl boš da sem vse
kar želel si od mene
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: kdo si
Reply #16 - 14.09.2001 at 20:13:58
 
Sredi množice ljudi ostaneš ti le ti in nihče ne more vedeti kaj  misliš...Sredi množice ljudi ostanejo tožne, tvoje, hrepeneče le oči, kipeči  valovi besed in šumenje tvojih misli, ki mimo las kot vihar privrše....sredi množici ljudi si kot kip na katerem se nabira prah in rja, si kot drevo, ki le zre na vso to množico ljudi...sredi množice ljudi...stojiš, sediš, jočeš, bereš, iščeš, črpaš in zreš s svojimi skrbmi......"Eppur si mouove!"- življenje tokrat mislim ne Zemljo:)
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: kdo si
Reply #17 - 17.09.2001 at 17:50:08
 
Kolesar: praviš VČASIH, ej da se ne bova midva enkrat fajn pomenla,,,, Grin
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: kdo si
Reply #18 - 17.09.2001 at 19:04:52
 
Upam, da ob dobrem kosilu Tongue Grin
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: kdo si
Reply #19 - 18.09.2001 at 12:48:03
 
Kdo sem? To večno vprašanje, na katerega ni popolnega odgovora... Včasih sem sonce, ki s svojo energijo greje vse okoli sebe, potem sem spet luna in s srebrnim sijom razsvetljujem noč...sem tudi ptica lahnih kril, ki svobodno leti.. dokler pod težo bremen ne omagam - in kdo sem potem?
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
majch
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 20

Re: kdo si
Reply #20 - 28.09.2001 at 14:48:00
 
Sem tisto, kar zelim biti. Niti ena stvar na meni ni plod sugeriranja drugih ljudi, ampak plod moje zelje, da misel sprejmem oziroma zavrzem. Ce sem zalostna, sem samo zato, ker si dovolim biti zalostna, ko imam tega custva dovolj, sem vesela. Lahko se sonce, lahko sem genij, lahko sem carovnica. Sem ustvarjalec ali unicevalec, za kar se pac odlocim. Moc mojega uma je neizmerna, vendar se vedno evolucijsko vodena. Ker pa je evolucija usmerjena k rasti in razvoju, se odlocam za ustvarjanje, ker je na svetu ze tako prevec spontanega unicevanja.
In kdo vodi evolucijo? Stvarstvo, Bog, kakorkoli pac stvar imenujemo, ali pa preprosta fizikalna teznja vsakega delca, da se polni z energijo, raste, zdruzuje v vecje, mocnejse enote. In tudi jaz sem le delec.

Sem pa nova ne tem forumu, lep pozdrav vsem!
Kiss Kiss Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kdo si
Reply #21 - 28.09.2001 at 15:58:09
 
pozdravljena med nami

najprej tole, da ne bom preveč tipku
o željah:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=993040...

željo smo mi samo po sebi označili za slabo - ona te pač ne more pripeljati na cilj, lahko te (ne)delovanje, ki pa zajema tudi željo ... pa tudi sugeriranje drugih ljudi precej vpliva na tebe, no ja mogoče nate ne, na večino nas pa kr precej, nas boš naučila kako ne.
ok?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: kdo si
Reply #22 - 30.09.2001 at 11:13:19
 
Srečni tisti, ki so dosegli to, da se jih ne dotakne sugestija drugih ljudi! Čeprav nočem, da bi karkoli vplivalo name, na moje počutje in, da se zelo trudim, da bi bila neobčutljiva za negativne dražljaje, ki jih prejemam iz okolice, mi to žal vedno ne uspeva. Pa saj sugestija drugih ljudi ni le v negativizmu, tudi veliko pozitivnega lahko pridobiš od drugih in to sploh ni slabo...

majch veseli me, da si prišla sem s svojim pozitivizmom - dobrodošla!  Smiley
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: kdo si
Reply #23 - 01.10.2001 at 20:04:42
 
Majch, dobrodošla med nami.

Kdo si?
Kdo sem? Jaz človeček, član milijardnih množic tega planeta, pripadnik višje razvite rase, rase ki odloča o obstoju tega planeta? Mogoče posredno s tem tudi kakega drugega. Sem kot kapljica v morju, del oceana, ki živi, rojeva in umira. To sem, nekaj kar v človeških okvirih lahko popišemo z veliko besedami, listi, knjigami...
Toda tisto, kdo sem, bo še vedno odzvanjalo?

Kdo si?

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: kdo si
Reply #24 - 02.10.2001 at 07:29:09
 
majch pozdravljena...!
Kokr si napisala, si oh in spljoh... kaj si mislila, ko si napisala da si čarovnica...Lips Sealed... ali pa si samo PREpisala eno tebi dobro misel...Wink

Uglavnem dej povej nam kej o tvojem soncu, žalosti in seveda o tvoji genialnosti... Grin
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
majch
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 20

Re: kdo si
Reply #25 - 02.10.2001 at 22:32:20
 
Jao, kako strasno prijazni ste! Res sem vesela...

Najprej o meni... se vedno me kdaj zanese in se malo izgubim, ampak stvari gredo na bolje, odkar sem si ustvarila sebi lastno zivljenjsko filozofijo, nekaksen holisticen, energetski pogled na svet, s katerim si lahko razlozim vse dogodke, vsa svoja custva, kar se ucim na faksu, kdo sem, kam grem, zakaj,...
Da sem lahko karkoli pac hocem, lahko dosezem z neupogljivo vero v visjo silo, energijo... ampak ker sem pac ze tako dalec na svoji poti v sportu in na faksu, vlagam svojo vero raje na ti dve podocji... vem pa princip alkimije, pa da ne bo kdo mislil, da sem ga pobrala iz knjige Alkimist, ampak sem najprej zasnovala svojo filozofijo, sele potem sem vse te knjige, pa umetnike, pa genije razumela v dno duse.
Mislim, da je sebi lastna filozofija cilj, ki ga mora doseci vsak clovek.

Glede vpliva sugestij pa:
Pri sebi sem ugotovila, da se s seboj nikoli nisem pogovarjala v prvi osebi ednine, ampak zmeraj, kot bi govorila neki drugi osebi, vedno:"dej Maja, to pa to se ti dogaja"... se pravi sem bila zato toliko bolj dojemljiva za kakrsnekoli sugestije drugih ljudi... torej treba je imeti le en notranji glas, le ta lahko vpliva na razpolozenje, le ta me lahko spreminja.

Probajte eno foro - trikrat na dan si ponovite naslednje sugestije, najprej potihem pri sebi, potem jih povejte kuzku, rozi, sebi v ogledalu (poglej si globoko v oci), ostalim ljudem pa raje ne, ker jim ne bo nic jasno:
1. Diham, uzivam, sem iskrena, poslusam, se ucim, vprasam ce kaj zelim, sledim svoji sreci in iskrenosti. Ostalo je, tako kot pac je.
2. Negativno vedno obrnem v pozitivno.
3. Vsak dan v vsakem pogledu bolj in bolj napredujem.
4. Prihodnjost ustvarjam v tem trenutku.
.
.
Seznamu lahko poljubno dodajate pozitivne misli, v vsaki slabi situaciji lahko najdete pozitivno misel, samo pazite, kaj si sugerirate... enkrat sem si par dni sugerirala:"Zivim svoje sanje", pa sem dejansko zgubila stik z realnostjo in nisem vec vedela, kaj sanjam in kaj je resnicnost - MEJA MED NOROSTJO, GENIALNOSTJO IN NORMALNOSTJO JE TANKA!!!

Predvsem pa uzivajte vsak trenutek svojega zivljenja, naj ne bo ne vceraj, ne jutri, edina resnicnost je ta trenutek!!!

Caucau!


Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: kdo si
Reply #26 - 03.10.2001 at 15:24:16
 
iskrenost ja ja to je to Wink

modra je boljš, kot resnica?

sam hecam se, ampak res je da sta tidve stvari najbolj potrebni
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: kdo si
Reply #27 - 15.02.2002 at 23:53:44
 
Kdo sem jaz in kdo si ti? Kdo določil mejo bo? Jaz ali ti?

Meja... Kaj res smotrna je, če jaz vem, da jaz sem jaz in ti veš, da ti si ti?

Živim Življenje, ki edino meni je. Hodim Pot, ki moja je. Zakaj govorila bi: ej, to sem pa jaz!

Itak slej ko prej ti znan bo moj obraz... Wink

***Iskati sebe v množici ljudi nepotrebno je. Khm, khm. Popravek: neumno je! Kdo pa v lupini, ki telo imenuješ jo, živi, če ne ti?***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: kdo si
Reply #28 - 03.09.2002 at 13:09:40
 
Kdo sem ? Za vas tuki ena nova prijazna oseba. LEpo pozdravljeni. kaj več pa drugič.
Back to top
 
 
IP Logged
 
GINX
1
*
Offline

Aquilla non captat muscas

Posts: 18

Re: kdo si
Reply #29 - 21.06.2004 at 17:30:30
 
Every living being longs always to be happy untainted by sorrow; and everyone has the greatest love for himself, which is solely due to the fact that happiness is his real nature. Hence, in order to realize that inherent and untainted happiness, which indeed he daily experiences when the mind is subdued in deep sleep, it is essential that he should know himself. For obtaining such knowledge the enquiry, ‘Who am I?’ in quest of the Self is the means par excellence.

‘Who am I?’ I am not this physical body, nor am I the five organs of sense perception.

Back to top
 

This si courage…to bear unflinchingly what heaven sends.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4