Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 18188 times)
A.
Ex Member




kdo si
18.07.2001 at 11:34:23
 
včeraj sem spoznal, da vsak je nekaj svojega in vsi imamo svoje talente, torej področja skozi katere delujemo(vzorce), tako, da pri uresničevanju ideje oblikujemo idejo na svoj način, saj je edino možno, da oblikujemo tako, saj za drugo nimamo odrodji.

torej če ste pošiljatel enrgije, ta energija, pride iz vas oblikovana po vašem talentu.

nekateri šeirijo veselje
drugi dojemaje
tretji srečo
četrti organizirajo
peti ljubezen,...

vsak po svoje, ampak vse je ok!

te misli lahko povzročijo revolucijo v zdravljenju in zapolnijo lujnjo v vrzeli zdravilcev, kot le fizičnih pomagačev in prevajalcev le zdraivlne energije, energija je laho tudi veselje, enako zdravi. širimo paleto

tole si nisem sam spomnil...

dobro gre tole iskanje, kdo si ti in kaj počenš,
in širimo paleto tega lahko počnete
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: kdo si
Reply #1 - 18.07.2001 at 13:36:13
 
tole sva še z Matjažem sedaj dodala, vpašanje kdo si, (v intenzivu občuti v resnici kdo si), pomeni v iskanju sebe:

če si iskren, je tvoj talent iskrenost, to tudi širiš, skozi sebe.

v obratni smeri pa v vsaki stvari iščeš iskrenost, torej v ljudeh z nijmi si, če nosijo iskrenost, ker to iskrenost iščeš, ker hočeš vedet kaj oni vejo od nje, ker bi rad njene najboljše izkušnje.
in to iskrenost iščeš tudi v stvareh v stolu, če je iskren, ti ej všeč ga gledaš, dobiš ideje

vsak gleda na stol skozi talent. amapk stol je stol (da vas skozi moj talent sesujem)

talent te vleče, zaradi tega delaš to, kar pač...
da bi ga spoznal, nadgradil, popolnil, da bi razumel
vedno nove stvari razmišljaš in iščeš in tako spoznaš kaj in kdo si
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: kdo si
Reply #2 - 18.07.2001 at 13:58:01
 

Ok. stol je stol. Vse ostalo je verjetno že naša projekcija. Svet ti je lahko ogledalo, karkoli okoli tebe, dokler ne ugledaš sebe. Mislim, da se na Intenzivu Gnoze v osnovi spozna, kdo si. Da si vse in nič. Ampak vendar mora človek do potankosti spoznati in sprejeti sebe, če želi samega sebe uresničit. K temu hrepeni duša zmeraj. Mislim, da je to tisti naš višji jaz, ki se mora združit, ki naj postane eno z vsem. Kaj je namen duše posameznika? S kakšnim namenom je živ, to, mislim, da je pomembno. Ker dokler ne poznamo sebe, ne moremo čisto vedet. Iskrenost je lahko tudi samo nalepka, razen, če je prav iskrenost adut, s katerim lahko spreminjaš svet na bolje. Raje bi rekla temu čistina. Čisto ogledalo vsem in vsakemu.




Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: kdo si
Reply #3 - 19.07.2001 at 09:54:34
 
poglejmo razvoj naprej:

področje, ki nas vleče, je nekako kot talenti, stvar, ki jo iščemo v vsaki stvari okrog nas, pa naj si bo to človek, stol, miza..., vedno bomo v tem iskali le sebe in svoje področje.

tudi, če bo prišel kdo ki bo govoril nekaj novega, bomo povsod v vsaki besedi iskali le besede in misli, ki so področje kjer se vidimo.

to je pojasnitev stavka: slišiš, kar hočeš slišat

torej, ko bo kdorkoli govoril o našem področju ali pa ne, vedno iščemo naše stvari v tem!

vendar če pogledamo kaj se iz tega potegne, spoznamo, da že stalno delamo na našem področju in vidimo kaj je področje, ki nas zanima, če ne vemo.

talenti in področja niso isto, talent je le orodje s katerim razvijamo področje

strinjam se da vsak vidi vse iz svoje pozicije  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: kdo si
Reply #4 - 20.07.2001 at 13:41:41
 
Smiley
Naš pravi Jaz je spontan, se razširja, je ljubeč, daje in komunicira. Čuti, pa naj bodo občutki radostni ali boleči. Ta čustva tudi izraža. Pravi jaz sprejema naša čustva brez obsojanja in strahu in jim dovoli, da obstajajo kot veljaven način ocenjevanja dogodkov... Lahko je podoben otroku v najvišjem, najbolj zrelem in razvitem pomenu besede. Potrebuje igro in zabavo. Pa vendar je ranljiv, morda zato, ker je odprt in zaupljiv. Predaja se sebi, drugim in končno vesolju. Vendar je močan v praven pomenu besede. Zdravo je prizanesljiv do sebe, uživa ob razvajanju drugih in ko drugi razvajajo njega. Odprt je tudi do tistega našega prostranega in skrivnostnega dela, ki ga imenujemo nezavedno. Pozoren je na sporočila, ki jih vsak dan sprejemamo od nezavednega, kot so sanje, notranji boji in bolezni. Ker je resničen, lahko raste. In medtem ko naš so-odvisni (nepravi) jaz pozablja, se naš pravi Jaz spominja naše Enosti z drugimi in vesoljem.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: kdo si
Reply #5 - 11.09.2001 at 22:42:16
 
Jest še ne vem kaj širim, zaenkrat največkrat vse tisto kar si še vedno kopičim v glavi, čeprav sem začel polagoma to opuščat.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: kdo si
Reply #6 - 12.09.2001 at 09:56:19
 
MIKE kako ne veš kaj širiš? Ti jaz povem (tako kot te doživljam po branju), da širiš POZITIVIZEM, dobro voljo in VESELJE DO ŽIVLJENJA!

Samo toliko...in širi to še naprej... Smiley
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: kdo si
Reply #7 - 12.09.2001 at 16:43:02
 
Ja hvala, kej tazga pa ne slišim vsako uro  Grin
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: kdo si
Reply #8 - 13.09.2001 at 10:20:36
 
Mike
Pa ne pozabimo na tvojo kljubovalnost (pozitiva) in izvirnost, drugačnost - vsaj zame  Wink
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: kdo si
Reply #9 - 13.09.2001 at 14:19:11
 

Kaj mislite o tem, da bi speljali en takšen Intenziv gnoze tu na forumu?
Mislite, da bi šlo? Ma kdo kakšno idejo?

Jaz še zmeraj ne vem kdo sem Sad. Mogoče pa vem, pa ne vem da vem ???.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kdo si
Reply #10 - 13.09.2001 at 15:03:24
 
mislim da se ne mudi zvedet kdo si; izveš ko je za to čas ... ko si sposoben to zdržat.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: kdo si
Reply #11 - 14.09.2001 at 13:38:24
 
enkrat sem o tem razmišljal takole:
Sem vse..in nič..Sam sebi svet in sebi nič..Vse sem- zrak, ki ga diham, voda ki teče, solze, ki svetijo v temi, vse sem...in me ni..ker sem kot prah, ki ga veter nosi, ker sem kot smrt, ki vse pokosi, ker sem glasnik teme strahu in ne luči..vse sem...angel in hudič....nikjer ni še dodatnih prič, ki bi povedale in vedele več kot vem o sebi sam, le jemljem..nikdar ne dam..le jemljem na koncu vsak je vedno le preklet..in sam!
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: kdo si
Reply #12 - 14.09.2001 at 15:28:21
 
Hej, to si pa tko lepo napisal, če se sestavil sam - potem si: pesnik!
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: kdo si
Reply #13 - 14.09.2001 at 16:22:24
 
Ja sem sam sestavil, sam zato ne mislim, da sem pesnik, včasih pa kaj poizkusim /no tisti včasih bi kak mike takoj spodbijal ker je bilo to kar pogosto a ne mike na nekem drugem forumu:)/ Sicer pa me veseli, da ti je vsaj malo všeč.
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: kdo si
Reply #14 - 14.09.2001 at 17:13:04
 
Ful dobr!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4