Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 32380 times)
S.
Guest




Nenaključne knjige
21.06.2001 at 09:52:40
 

Tukaj bi se mogoče lahko pogovarjali o svojih občutkih in mislih o prebranih knjigah...

Povod za to je Asta Lidija, katero sem predvčerajšnjim začela, ker sem opazila, da jo je kar nekaj od vas že prebralo. Pri 'Sprejemanju najslabšega v sebi' imamo dva odlomka o tem v zadnjem času najbolj aktualnem 'nedelovanju'.

Sem na 3/4 knjige in sem čisto pretresena glede tega, ali mora človek res toliko delovat, da doseže nedelovanje. Ker če mora poravnat karmične dolgove, ali iz prejšnjih življenj, ali iz sedanjega, potem mislim, da jih mora 'živet', čutit nasprotje, a ne?
Ne vem, če to sploh razumem. Ali z ljubeznijo, ki je itak jasnovidna ne presežemo karme? In če jo, ali mora biti na tako materialen način, zavestno uničena, z dejanjem, kot je to počela Lidija? Npr. konkretno - če si z nekom v karmičnih vezeh, ali imaš tako dolgo dolg, dokler ga tudi tisti nekdo poravna?







Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Nenaključne knjige
Reply #1 - 21.06.2001 at 10:11:21
 
Če boš preveč delovala po teh knjigah, ki se jih dobi na tone, se ti bo strgalo in boš morala res veliko delat, da se boš nazaj prizemljila.

Te stvari se čuti intuitivno ne pa po nekem sistemu. Tehnike si avtorji izmišljajo zato, ker imajo ljudje radi nekaj oprijemljivega in da bi bile knjige debelejše.

Ljudje radi težijo k nekem višjem nivoju bivanja, zavesti itd. In prav zato, ker si to tako želijo, tega nikoli ne dosežejo.

Bodi raje to, kar si in se sprejmi brez predsodkov. In uživaj življenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Nenaključne knjige
Reply #2 - 21.06.2001 at 11:33:28
 
Saj sem, to kar sem. Zato pa tud vprašujem brez predsodkov to kar me zanima.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Nenaključne knjige
Reply #3 - 21.06.2001 at 11:55:08
 
Jaz pa sem ti odgovoril brez predsodkov, kakor sem ti pač znal odgovoriti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nenaključne knjige
Reply #4 - 21.06.2001 at 14:49:35
 

Miro, meni je pa tisti tvoj odgovor padel kot odgovor na eno moje razmisljanje iz cisto drugega topica. Smiley

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nenaključne knjige
Reply #5 - 30.06.2001 at 10:35:30
 
evo
sm nehu z izpiti; in imam malo več časa da poštimam stare dolgove Smiley

s:
Miranda je rekla, da naj ti kar sam odgovorim, pravi pa takole (zadnjič v e-mailu):
Naj S. poisce tista mesta v knjigi, kjer so napisani vsi odgovori na njena vprasanja.

sem jo pa včeri sreču na koncertu za free tibet in sem jo vprašu če imamo res vsi tako težko pot in pravi da ima vsak svojo pot in da po njenem mnenju mi nimamo več tako težke, ker so jo drugi že prehodili za nas.

imho
nekateri pač imajo še vedno težko pot, odvisno od tega kaj so si nakopali na glavo, v tem ali v prejšnjih življenjih.
verjetno se spomniš ko smo govorili o tem kako so šle duše (tiste prve) v začetku na pol, in pol so si (kot piše v lidiji) v atlantidi te stare duše vcepljale vzorce. te stare duše so si morale (si morajo) spucat tudi te vzorce. mi ki smo mlajše duše pa nimamo tako hudih vzorcev, imamo samo kopije njihovih, al pa kej, smo verjetno prišli njim v pomoč od drugje, al pa kej, ... tko da večina ljudi nima tako hudega dela (težkega), da popuca svoje prejšnje vzorce.
pomembno pa je še nekaj;
na zemljo smo prišli zato da se naučimo brezpogojne ljubezni do vsega in vseh, življenje nam pripelje na pot dogodke, ki so v zvezi s čiščenjem vzorcev, vzorcev, ki duši preprečujejo možnost brezpogojne ljubezni. bolj ko smo dogodke nesprejemali, zahtevnejši dogodki za sprejet nam hodijo na pot. če živiš življenje in si sposoben ne misliti slabe misli, pomeni da svojo nalogo dobro opravljaš in ti na pot prihajajo vedno lažji dogodki, za sprejet, pa verjetno vsake toliko časa kakšen težji, ki je čakal da boš kot duša zadosti sposoben sprejeti tudi to kar nisi bil sposoben do sedaj, saj si imel preveč zapacano zavest.
to je najlažja pot - nedelovanje!
ta pot je dolga!
obstaja pa težja pot, ki je hitrejša, hodiš s slonjimi koraki, ne pa z mišjimi. treba pa je s človeško hojo iti skozi življenje - srednja pot. ta težja pot pelje skozi razne delavnice kjer ti bolj ali manj uspešni ljudje luči pomagajo s pripravo telesa (fizičnega in vseh ostalih) do tega, da izvrže vzorce na hitro in do konca. temu sledijo reakcije. vedno. se bom celo drznu rečt, če so reakcije hude je bilo to delovanje, če pa jih ni sploh, je to nedelovanje.
imho

Q
Npr. konkretno - če si z nekom v karmičnih vezeh, ali imaš tako dolgo dolg, dokler ga tudi tisti nekdo poravna?
Q

itak, vzorce imamo skupne. vse je treba spucat, da bodo vsi sposobni ljubiti vse, da bomo vsi eno!

miro dej vzem si lidijo na dopust s sabo.

Q
Bodi raje to, kar si in se sprejmi brez predsodkov. In uživaj življenje.
Q

točno to, je to.

marjana:
a nisi opazla da je vse med sabo povezano - vse je eno (in isto).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Nenaključne knjige
Reply #6 - 30.06.2001 at 11:48:10
 
Tri dni nazaj sem prebral knjigo Lidija. NORO! Prebral sem tistih 350 strani kot za šalo(malo več kot en dan). Knjiga mi je prišla ravno prav, da sem si odgovoril na nekaj vpršanj ki sem si jih mogoce dva dni prej spraseval. In kot pravi, da Koot Hoomi deluje skozi knjigo se je meni tudi zdelo da deluje skozi.(vec kot samo besede) Pol sem še dva dni lucidne sanje imel kar tako, ne da bi si kej prizadeval.
Aja pa fora je, da na zacetku knjige pise, da te ta knjiga ne bo nic naucila, take knjige vedno veliko povedo.

vprasanje: torej ona je iz atlantide, vecina pa ne. Torej mi nimamo duse dvojcice?

in se ugotovitev: da tezave prinasa ce si PROTI, cerkev je proti... izganja hudica, hoce ga uniciti, politika je proti mamilom, (kao), vegetarianci so proti mesojedcem, beli proti crnim, Lidija pa gre in objame crne saj so crni  TI.  to je glavno kar mi je knjiga prinesla, se bolj bo treba sprejemat, aja pa prizemljevat  se tud
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nenaključne knjige
Reply #7 - 30.06.2001 at 21:58:25
 
tisto o atlantidi ne vem kdo ti bo odgovoru; men se sanja ne ...

SPREJEMANJE!

res; to je vse kar je.

sprejemanje in dajanje!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Peter
1
*
Offline


Posts: 4
Lj
Gender: male
Re: Nenaključne knjige
Reply #8 - 01.07.2001 at 12:36:19
 
Pozdravljeni, vsi skupaj,

Veseli me da se v tem forumu odpirajo tako zanimive teme.

Ja sprejemanje je čudovita stvar, vendar se verjetno vsi zavedamo da smo ljudje na duhovni stopnji katera še ne dosega popolnega sprejemanja vseh in vsakega. Osebno verjamem da je to stanje zavesti, katero pride samo po sebi in je pogojeno z duhovnim stanjem vsakega posameznika. Ljudi, ki so stalno v takem stanju zavesti, verjetno ne srečujemo prav pogosto.

V različni duhovni literaturi smo verjetno že prebrali, da popolno sprejemanje pomeni to da v vseh ljudeh in živih bitjih vidimo isto, to je božansko bit katera je prisotna v vseh bitjih in je božanskega izvora.

Omenil bi še to. Pravijo, dokler ne bomo spoštovali in sprejemali vseh ljudi in živali (ne glede ali so to kristjani, muslimani ali ateisti, ali so mesojedi ali vegetarijanci, levi ali desni, ali so rastlinojede ali mesojede živali) toliko časa bomo trpeli v dualnosti (maram ne maram).

Vsem skupaj želim čim več miru in medsebojnega razumevanja!

Om Shanti!
Peter Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Nenaključne knjige
Reply #9 - 01.07.2001 at 13:21:21
 
bom še jest neki reku... Tisto, o fizičnem, da ali ne, mi je blo v ueber smešn, ker, dej probi ti eni banki, kjer si si sposodu keš rečt, da ji ne boš vrnil na fizičnem, ampak sam na energetskem nivoju... Grin

Kar se duš dvojčic tiče, nej bi mel vsak svojo...
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Nenaključne knjige
Reply #10 - 01.07.2001 at 15:24:44
 
mpce:tud jaz jo že dolgo iščem pa je ne najdem, vendar po znanem zakonu :našel boš takrat, ko ne boš več iskal - to se prav takrat, ko bom že pod zemljo!
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Nenaključne knjige
Reply #11 - 02.07.2001 at 14:54:49
 
Ajiii, a ti pa tolk časa mislš čakat.... Grin Grin

Sicer pa se neb tolažil s tem, lajf maš sam ta, vse ostalo je pa sicer res, tud reinkarnacija, ampak v danem trenutku šteje sam ta odločitev, ki jo delaš tukaj in zdaj... In to je edino, kar velja... Smrt pa si le vzemi za svetovalca, je na levi strani, za dolžino roke stran,...

Pa sicer, sej dobr delaš pa to, tko da, smile on, you're on the candid camera... Bo že pršlo, kar mora prit...
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Nenaključne knjige
Reply #12 - 02.07.2001 at 15:25:29
 

It's all about the soul. Angelsoul, thank you.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Nenakljuène knjige
Reply #13 - 07.09.2001 at 14:42:45
 
Ja, kar se tiče začetka tega vprašanja in naslova, bi lahko tudi sam potrdil, da so mi velikokrat knjige padle dobesedno v naročje, ko sem se ubadal za kakim vprašanjem, problemom.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Nenaključne knjige
Reply #14 - 07.09.2001 at 15:24:05
 
Ne morem se vec zadrzevat ampak moram povedat forumu:

Ljudje bozji preberite si knjige (tri so) Pogovori z Bogom   Donald Walsch...

ne bo vam zal

VSI SMO ENO
VSEGA JE DOVOLJ (ljubezni, hrane, casa, dobrin)
IN BOG NIKOGAR NE OBSOJA
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3