Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 18493 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
o zeljah
20.06.2001 at 14:42:18
 

Pred casom je Dejana sprasevala o zeljah in njihovem uresnicevanju, in seveda sem se isti dan naletela na pisanje o tem (spet iz knjige Vilija Ravnjaka "Smaradna pot", str. 97):

"... Glavna naloga na tej stopnji duhovnega ucenja je spoznanje delovanja zelje: kako in zakaj se dolocena zelja prebudi in kaj je njena funkcija. Nauciti se moramo razlikovati 'prave' in 'neprave' zelje.
Prave zelje so tiste, ki so z vecjim ali manjsim trudom uresnicljive in nas ne obsedajo. So znamenje delovanja dharme, torej znamenje tega, da smo v stiku s svojo pravo naravo in svojim pravim zivljenjskim poslanstvom.
Neprave zelje pa so tiste, katerih funkcija je prvenstveno karmicna, pogosto samokaznovalna. Obicajno so mocnejse (obsesivnejse) kot prve. Pri njihovem uresnicevanju se skoraj vedno zelo trudimo, pogosto se ne uresnicijo, ce pa se ze, nas navdajo z razocaranjem in obcutkom opeharjenosti. Z 'nepravimi' zeljami sprozamo vrtince karme, v katere se sicer moramo zaplesti, da bi se nam karma lahko precistila in bi se lahko dalje duhovno razvijali; 'neprave' zelje so torej samo navidezno neprave - kot neprave se pokazejo sele, ko pridemo na visjo duhovno raven, kjer tudi dobimo moc, da jih opustimo (prerastemo). Ko smo namrec usklajeni s svojo dharmo, trpljenje ni vec nujni pogoj samospoznavanja, pa tudi nobene svoje zelje ne dozivljamo vec kot prisilo ali nujnost. Vrata k dharmi se odpro, ko v praksi vsakdanjega zivljenja osvojimo izrazanje univerzalnega custva nesebicne ljubezni in odpuscanja, kakor tudi psihicno kvaliteto socutja kot takega."

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: o zeljah
Reply #1 - 20.06.2001 at 17:33:20
 
'I want peace'
I is ego,
want is desire,
drop ego and desire,
and peace remains

Sai Baba
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: o zeljah
Reply #2 - 21.06.2001 at 10:56:59
 
Ob pisanju g. Ravnjaka si ne morem kaj, da se ne bi nasmehnil. Ampak g. Ravnjak kot visoko razvito duhovno bitje mi bo to gotovo znal odpustiti.

Kaj je pravzaprav hotel povedati? Želje, cilje in stremljenja moramo opustiti zato, da nam univerzalna inteligenca, Bog, narava, ali kakorkoli hočete lahko da natanko tisto, kar potrebujemo. In to je prava umetnost, ni pa doseganje neke duhovne ravni. Je enostavno sprejemanje, prepuščanje toku  in ljubezen.

In ni treba vedeti, kaj je karma, dharma ali sarma. No, glede sarme nisem najbolj prepričan, saj je materialna in kot taka, če se je najemo preveč, povzroča trpljenje kot nujni pogoj samospoznavanja. A tudi zato sem našel rešitev. Kadar mi je slabo od prenažiranja, pomislim na duhovne nivoje in višave, ki so jih nekateri dosegli in grem lahko takoj bruhat.

Sai Baba je problem razložil dosti bolj enostavno, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: o zeljah
Reply #3 - 21.06.2001 at 12:31:36
 
Ne morem si kaj, da tukaj ne bi pripomnila, da je življenje loterija, kar ti je pač namenjeno, se ti bo zgodilo, želje gor ali dol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: o zeljah
Reply #4 - 21.06.2001 at 12:40:25
 
Torej verjameš v usodo? Misliš, da stvari ne moremo spreminjati, pa čeprav tako, da se vdamo v usodo?
Ne vem, razloži...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: o zeljah
Reply #5 - 21.06.2001 at 13:03:32
 
V usodo verjamem.
Ok, seveda je usoda kreirana na podlagi prejšnjih življenj in to, ampak težje sprejmem dejstvo, da usode ni, da je vse kar je, samo naše misli.
Mislim, da usode mi ne moremo aktivno vplivati, lahko jih za nekaj časa odložimo na kasneje, ampak prej ali slej se ti zgodi to kar ti je namenjeno.

Mene bolj zanima, ali vedeti to, kaj se ti bo zgodilo ali bolje ne vedeti tega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: o zeljah
Reply #6 - 21.06.2001 at 13:43:20
 
Bom odgovoril tako, kot se mi je zgodilo v nedeljo.
Z Vesno sva bila na morju, v nedeljo pa sva se vračala domov. Že zjutraj sem se prebudil z neko temno slutnjo, da se bo nekaj neprijetnega zgodilo, v zvezi s prometom.
Najprej sem pomislil, da se bova zaletela, pa ni bilo tako. Na meji sva srečala prijateljico, ki je že dolgo nisva videla.
Med jokom nama je povedala da je pred nekaj meseci v prometni nesreči umrl njen sin. Pogled na mater, ki žaluje za otrokom, me je strahovito prizadel. Z ničemer ji nisem mogel ali znal pomagati.
Ne vem, kaj se moram naučiti iz tega srečanja. Ali to, da se moraš, če se ukvarjaš z duhovnostjo, sprijazniti s tem da boš zaznaval tudi stvari, ki jih raje ne bi. Ali pa se moram naučiti to, da moje misli ustvarjajo dogodke okoli mene in ker sem imel temne misli, sem doživel tudi temen dogodek. In da je vse okoli mene zgolj produkt mojih misli.
Prav na tem krajšem dopustu sem spet prebiral Resnično Čarodejstvo Wayna Dyerja, ki trdi, da živiš natanko to, kar misliš.

Dogodek sem sprejel, s tem je zdaj vse v redu. Mogoče pa me boste zdaj bolje razumeli, da nenehno poudarjam preprostost pri duhovnih zadevah. In da moramo resnično imeti trdne temelje v zemlji, preden s spuščamo v izlete v 'višave'. Zato sem malo špiknil Ravnjaka, saj v duhovnost navadno odlebdijo ljudje, ki jim nekaj manjka. Prav je tako, samo paziti moramo, da nas ne napade želja po doseganju t.i. 'višjih duhovnih nivojev'. Kajti tisti, ki dosegajo najvišje nivoje, večkrat končajo na psihiatriji, in sicer na lastno željo, da ne bo pomote.

Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: o zeljah
Reply #7 - 21.06.2001 at 15:20:28
 
Če na lastno željo, tako ok.
Še sreča, da imamo možnost takole se popravljat, a ne? Razumet sploh kaj in zakaj smo napisali, kar smo. Velikokrat so višave bežanje od resnice, lahko jo pa tam najdemo in potem smo poduhovljeni sami od sebe. Zakaj bi se bali višav in kaj sploh so višave? Ponavadi tako ne dobimo več kot zmoremo. Včasih nas jezi Grin, ker mislimo, da je to vse, kar mislimo. Pa smo jezni sami nase v resnici, na svoje omejenosti, predsodke, čeprav mislimo, da so drugi tisti omejeni. In včasih nas je tako strah sebe, in se oklepamo zemeljskih preprostih resnic, Miro (za nekoga višave). Katera astrološka znamenja nas zaznamujejo je torej osebnost, s katero delujemo in nedelujemo. Samo sebe je potrebno spoznati, vse ostalo je vseeno.


It's only up to us - how much can we take & how will we take our life and ourselfs. Lahko smo vse, kar si želimo in lahko imamo vse kar si želimo, če si le to dopustimo.


Dreamer, you are with me Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: o zeljah
Reply #8 - 21.06.2001 at 22:57:29
 
Q
Ok, seveda je usoda kreirana na podlagi prejšnjih življenj in to, ampak težje sprejmem dejstvo, da usode ni, da je vse kar je, samo naše misli.
Mislim, da usode mi ne moremo aktivno vplivati, lahko jih za nekaj časa odložimo na kasneje, ampak prej ali slej se ti zgodi to kar ti je namenjeno.
Q

jest pa reč vidim tkole

usoda (dogodki v življenju), je definirana z našimi mislimi, tista karmična, s tistimi ki smo jih že enkrat mislili ali potem celo delali, na tisto, ki se še ima za zgoditi pa lahko vplivamo s svojimi sedanjih mislimi. z mislimi kreiramo svojo usodo. tudi drugi s svojimi mislimi kreirajo svojo usodo in če se naše poti prepletajo en drugemu krojimo usodo. in ko tako en drugemu krojimo usodo, ustvarjamo realni svet - z mislimi ki se kasneje udejanjajo, materializirajo.

primer
modelu je namenjeno da ga zbije avto, zdele, čez pet minut.
...
1.
on gre po cesti in ko avto uletava na njega, tega ne opazi nihče drug kot voznik ki se totalno ustraši in panično začne bremzat in dve mamce ki čakata za čez cesto, ki obe totalno panične pomislita ijoooj bogi fant, model še pomisli zdej sm ga pa najebu ... pok. in ga zbije, modela peljejo v bolnico in je čist zlomlen.

2.
on gre po cesti in ko avto uletava na njega, tega ne opazi nihče drug kot voznik (npr. gape) ki mu je čist vseeno in začne izi bremzat in zavijat vstran in dva modela ki jima je totalno vseeno in reči sploh ne opazita kaj se dogaja, model (npr. aleš) še pomisli ahhh sej bo šlo in skoči v kontra stran ... pok. in gape zadane aleša v noge se usatvi in aleše reče ej stari dej me potegn do tm k smo zmeneni, me mal noge bolijo (gape in aleš se lahko tudi zamenjata).

mogoče idijotski primer ampak se mi zdi gut in ker mi je že padu v glavo sm ga še stipku.

kje pa kle pridejo želje na sceno?
če bi si aleš samo želel, da ga avto ne bi zbil, bi ga zbil, tko je pa odskoču, pa še gape je mal pomagu in je blo. avto bi ga zbil v vsakem primeru, želja nebi pomagala nič, dejanje pomaga.
dejanje usmerjeno v pravo smer vedno pomaga.
želja pomaga v toliko da sploh pomislimo na nekaj, da si to sploh zadamo za cilj, potem pa ona ni več pomembna, saj smo jo vprogramirali v svojo usodo, samo počakat je še treba da se uresniči. želja zdej ne pomaga več, samo še dejanja.


Q
Katera astrološka znamenja nas zaznamujejo je torej osebnost, s katero delujemo in nedelujemo. Samo sebe je potrebno spoznati, vse ostalo je vseeno.
Q
misliš da je tko da si si neko karmo nabral in potem ko se inkarniraš si izbereš tudi datum, ki te bi tako definiral da boš svojo karmo lažje pucal(a), poleg okolja ki si ga izbereš?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: o zeljah
Reply #9 - 22.06.2001 at 09:25:19
 

Ce je tako (zadnje razmisljanje), se sprasujem, zakaj sem si izbrala (po Barsku) skoraj najbolj zajeban datum kar jih je, 26.? Smiley Bi si morala za uravnotezenje kompletno ime spremenit in to. Smiley

Marjana

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: o zeljah
Reply #10 - 22.06.2001 at 10:49:53
 

q
misliš da je tko da si si neko karmo nabral in potem ko se inkarniraš si izbereš tudi datum, ki te bi tako definiral da boš svojo karmo lažje pucal(a), poleg okolja ki si ga izbereš?
q

Nekako tako, ja, vendar za to poskrbi vesoljni red. To je nekogar usoda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: o zeljah
Reply #11 - 22.06.2001 at 15:51:15
 
Ah, Marjana, jaz imam po Baršku same super cifre, pa ravno tako nisem zadovoljna (ali srečna). Oz.do zdaj nisem bila. Tko da to ni od tega odvisno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: o zeljah
Reply #12 - 22.06.2001 at 17:30:33
 

Saj zato sem pa se kar Marjana. Smiley

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: o zeljah
Reply #13 - 22.06.2001 at 20:05:18
 
Citiram Čuang Ce-ja:

"Menim, da srečo najdeš šele, ko jo nehaš iskati. Moja največja sreča sestoji ravno iz tega, da ničesar ne počenjam z namenom, da bi jo dosegel; in to ima večina ljudi za najslabšo možno smer."

"Želja po zmagi:

kadar lokostrelec strelja za vajo,
pokaže vso svojo spretnost.
Če strelja za medeninasto sponko
je že živčen.
Če pa strelja za zlato nagrado,
oslepi ali pa vidi dve tarči-

Njegova veščina se ne spremeni.
Razcepi ga nagrada. Razburi se.
Bolj misli na zmago
kot na strel,
želja po zmagi
pa izčrpa vso njegovo moč."


Pa spet; niso zdej želje slabe, so pa verjetn res nekatere tvoje in zares tvoje, druge so pa od zunej spodbujene(npr. reklame) al pa predstavljajo nekaj drugega kot se kažejo.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: o zeljah
Reply #14 - 23.06.2001 at 02:11:10
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3