Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 10896 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Pustiti stvari pri miru
20.06.2001 at 09:58:31
 
Smo že pisali o tem: o spremembah(počasne, hitre, naravne) in o nedejavnosti. Pa ddam še to:

 Ji-hsian : V doseganju budovstva ni
prostora za namerni napor. Edina metoda je še
naprej opravljati običajna in nevznemirljiva
opravila: srati, scati, nositi oblačila, obedovati
in leči, kadar je človek utrujen.

In podobno velja načelo vzhoda: Vse stvari,dejavnosti, ki koristijo telesu ali duhu so prijetne, potem ko obvladamo začetni upor.

Ok. na drugi strani pa imamo miljon tehnik, ki bolj ali manj zahtevajo napor, disciplino. Ali ni bolje pustiti zaprta vrata, če jih je narava zaprla. Če na silo odpiramo vrata, torej pridobivamo razne sposobnosti, siddhije, ali ne porušimo ravnotežja?

Lucidno sanjanje: ali niso sanje ravnotežje dnevu? Jing, jang. Zavestno, nezavedno. Če sanjam nelucidno, mi lahko intuicija marsikaj pove, mnogo sporočil izvem. Če pa prevzamem oblast nad sanjanjem zvem samo tisto, kar želim izvedeti in grem tja kamor želim iti, namesto da bi me nezavedno vodilo in mi kazalo...

Seveda tistim ki so se vrata odprla po naravni poti naj jih utrjujejo, to je njihov namen. Za nas navadne civiliste pa ima smisel razvijanje raznih tehnik?

Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Pustiti stvari pri miru
Reply #1 - 20.06.2001 at 10:30:44
 
HerbY,

teme, ki jih predlagaš na tem forumu, so res dobre in pomembne. Tale tema je pa sploh ena najboljših.

Tudi sam sem se že spraševal o tem. Po moje je dobro, da razvijaš samo tehnike, ki ti ležijo in ne povzročajo pretiranega napora. Zato me je pritegnil prav Reiki.

Malo napora je najbrž dobro, tako, kot če greš na sprehod, tečeš ali kolesariš. Pretiravanje pa po moje nima smisla.

In vsi ti milijoni tehnik. Zdi se mi, da se ljudje prav trudijo najti najbolj bizarno. No, tukaj je veliko biznisa zraven. In potem nakladajo in nakladajo o teh tehnikah in božanskih izkušnjah, ki so jih imeli. En drek so imeli, vsaj večina.

Torej. Izbereš tehniko, ki ti leži in jo iskreno doživljaš. Slediš svoji intuiciji in se ti jebe, kaj drugi pravijo o tem. Tvoja tehnika je samo tvoja, lahko si jo tudi sam izmisliš.

Po moje je univerzalna tehnika, da se prepustiš življenju in ga živiš. Prepustiš se toku in doživljaš človeško izkušnjo, saj zato pa smo tukaj. Človek je tako ali tako božansko bitje in ne potrebuje še posebnih božanskih izkušenj. Če pa te pridejo, je pa tudi v redu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pustiti stvari pri miru
Reply #2 - 20.06.2001 at 10:50:06
 
odlično fanta, nedelovanje je verjetno res prava stvar.
univerzalna tehnika. moramo sam še ugotovit kaj točno je nedelovanje.

'da se prepustiš življenju in ga živiš. Prepustiš se toku in doživljaš človeško izkušnjo'

kako pa naj vem kaj je moj namen v življenju, kako naj ugotovim, kaj je delovanje in kaj nedelovanje. torej potke al kako že, iskanje (vsak) svojega smisla in cilja.

al pa preprosto živet, sprejemat vse kar pride na pot in ob tem sprejemanju ne furat slabih misli, da na koncu ne ostane več nič za sprejet, ker že vse in vsakogar ljubim(o).

sm najdu kje sem o tem - nedelovanju - že enkrat govoru:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=991906...
Back to top
« Last Edit: 20.06.2001 at 12:35:34 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
101
Guest




Re: Pustiti stvari pri miru
Reply #3 - 20.06.2001 at 11:37:32
 
'Nedelovanje' = 'Vse kar boste počeli v življenju se vam bo zdelo nepomembno, pa vendar je zelo pomembno, da to počnete'. (Gandhi)
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Pustiti stvari pri miru
Reply #4 - 20.06.2001 at 14:15:42
 

Tudi jaz se strinjam, da je najboljsa cimbolj naravna pot. Sem ze izkusila, kako je, ce kam prevec na silo rines, pa te reakcija nazaj po glavi tresci.

Zdi pa se mi, da je vprasanje v tem, kje je meja. Kako vemo, kaj nam je prislo na pot z namenom da izkusimo in cemu se je bolje izogniti?

Namrec, verjetno vsi ki se zanimamo za duhovnost precej beremo in na vseh koncih naletimo na razlicna ucenja, razlicne tehnike. Seveda nas, vsaj nekatere, pritegnejo. In postavi se vprasanje: Ali sem na to naletel zato da mi pomaga, ali naj zivim naprej svoje zivljenje in pozabim na vse skupaj?

Saj enkrat ko si ze preciscen, umirjen, vedno bolj ves in cutis sam, problem je takrat, ko si se ves zmeden in isces.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Pustiti stvari pri miru
Reply #5 - 21.06.2001 at 12:48:29
 
Saj, tehnike so lahko zabavne, če jih ne študiraš, ampak se z njimi igraš. In jih ne jemlješ kot suho zlato.
Edino tehniko, ki jo res poznam, to je Reiki, sem spoznal zgolj iz firbca. To se je zgodilo takrat, ko sem bil čisto zadovoljen sam s sabo in nisem ničesar iskal. Kar šel sem in to se je moralo zgoditi. Pride ob točno določenem času.
Ko pa si ves zmeden in iščeš, ne najdeš ničesar, saj v tistem stanju nisi sposoben sprejeti samega sebe, nisi zadovoljen s tem, kar si.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Pustiti stvari pri miru
Reply #6 - 21.06.2001 at 13:06:40
 
Saj ravno zato, ker nisi zadovoljen sam s sabo nekaj iščeš in to je tudi vzrok, da začeneš brat literaturo in iščeš odgovore.
Vsaka teorija je dobra toliko, če posamezniku pomaga pri poti navzgor.
Problem je  med vsem balastom najti tisto, ki ti najbolj ustreza. Mislim, da je tu kar potrebno poslušati intuicijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Pustiti stvari pri miru
Reply #7 - 21.06.2001 at 13:11:10
 
Ja, ampak po moje drži paradoks:
Ko iščeš, ne najdeš. Ko nehaš iskati, najdeš.
Res pa moraš pred tem iskati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Pustiti stvari pri miru
Reply #8 - 21.06.2001 at 23:20:28
 
Saj ste vsi že vse napisali, tako da jaz nimam kaj dodati. Tole Miro, ko nehaš iskati, najdeš, sem okusil ravno včeraj. Ampak je kar dolgo, da bi tule opisoval.

Andres


Quote:
Ja, ampak po moje drži paradoks:
Ko iščeš, ne najdeš. Ko nehaš iskati, najdeš.
Res pa moraš pred tem iskati.

Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Pustiti stvari pri miru
Reply #9 - 22.06.2001 at 17:40:38
 
Bom dodal še nekaj iz druge perspektive, morda bolj radikalno. Ena modra misel ki sem jo na Petyinih straneh našel:

NEKAJ ZNAMENJ IN SIMPTOMOV NOTRANJEGA MIRU
Mišljenje in dejanja so spontani, ne izhajajo iz strahov zaradi preteklih doživetij.  
Očitna zmožnost uživanja v vsakem trenutku.  
Pomanjkanje zanimanja za obsojanje drugih.  
Pomanjkanje zanimanja za interpretiranje tega, kar počno drugi.  
Pomanjkanje zanimanja za konflikte.  
Pomanjkanje sposobnosti, da bi nas skrbelo.  
Pogosti in mogočni občutki spoštovanja.  
Zadovoljstvo ob povezanosti z drugimi in naravo.  
Pogosti napadi smehljanja.  
Povečana sprejemljivost za ljubezen, ki jo
razširjajo drugi, pa tudi neustavljiva potreba, da bi jo razširjali sami.  (Peace Pilgrim)

In zdej jaz želim biti razsvetljen in imeti notranji mir in se poskušam ne zanimat za konflikte, ne skrbeti, se smehljati
Smiley Smiley, spoštovati druge, ...
Pa čeprav bi najraje unga čez gobec upalu, mel non-stop kisel obraz in bi me skrbelo za vsako malenkost. Ampak ne, jaz bi poskušal biti kreposten. Ali to lahko sploh deluje.

To je men se zdi tud fora religij: zamešal so vzrok in posledico. Videli so kako zgleda 'razsvetjeni mož' in so ostalim zapovedali SIMPTOME razsvetljenosti oz notranjega miru. Ne kradi, ne laži, ne ubijaj,... Ampak samo z posnemanjem simpomov se ne uspe.

Glede te tematike je dober film Čokolada, ki se zdaj vrti v kinematografih. Na eni strani je zadrtost, kvazi-krepostnost, na drugi pa živi-življenje-in-pusti-druge-pri-miru......
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Pustiti stvari pri miru
Reply #10 - 22.06.2001 at 17:46:53
 
Herby se strinjam, jaz sem ravno tako na tej stopnji kot ti - vse vem, pa mi je težko tko delovat. Miro bi tuki dobr reku: nehajte jamrat, ampak učinkovat!
Mogoče bom jaz čez deset let tudi že tko mislila... al pa se motim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pustiti stvari pri miru
Reply #11 - 23.06.2001 at 02:10:40
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Pustiti stvari pri miru
Reply #12 - 25.06.2001 at 10:40:48
 
Neki mi ne gre v racun glede nedelovanja.
Gape rekel si da ce se prevec trudis v pozitivo s tem ustvaris negativo kot protiutez. Da prevec pozitivnih ljudi ustvari na istem podrocju enako stevilo 'kriminalcev'. Sem prav razumel?

Spet imamo pa drugo plat zgodbe, kot so naravne katastrofe in vojne. Ki pa,kot se zdi, nastanejo zaradi prevec negative, da so samo kurjenje negativnih custev.

Kaj pol pozitiva ustvari pozitivo ali negativo?


Pol bi pa se omenil spet fenomen Amerike: prišli so na kontinent pobili indijance, pobili so bizone, izcrpavali zemljo, zasuznjili pol Afrike. Se danes so prvi v zganjanju pizdarij ekologija, clovekove pravice, terorizem. Ampak zivljenje se jim ne mascuje. Nobene vojne nimajo, vse vojne ki se zgodijo v svetu oni obogatijo od tega (II svetovna), najbogatejsi so in sploh...  Med tem ko afrika trpi in trpi, pa kot  da ne bi nic hudega storila v preteklosti (500 let in vec)  ???
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pustiti stvari pri miru
Reply #13 - 25.06.2001 at 11:36:11
 
glej jest rečem - napišem, ker ponavadi tko glih preberem - to pot v lidiji in ker se to vse poklapa s tem kar že vem do sedaj, valjda ne vem za 100%, vem pa dost blizu.

v bistvu pozitiva, ki je delovanje (ne pa nedelovanje) ustvari negativo, nedelovanje v pozitivno smer pač ne ustvari ničesar, samo uresničuje program, bi reku, ne vem ne znam dobr povedat verjetno.

amerom se maščuje k brata, oni definitivno ne živijo najbolje - v splošnem, majhen procent že živi najbolje, večina pač ne - živimo slovenci v povprečju precej bolje; kolkr jest vem.
afričani pa sploh in oh ne živijo slabo, samo mediji to tako prikazujejo, oni živijo krasno, v povezanosti z naravo ipd, brez vse navlake s katero živimo mi (tv, avto, hiša ...), ti misliš da živijo slabo zato ker vidiš o njih samo tisto kar se jim slabega dogaja - razna taborišča v sudanu, ki jih podpira unicef ipd
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Pustiti stvari pri miru
Reply #14 - 02.07.2001 at 16:21:47
 

delim eno misel z vami (o naravni poti, tehnikah in pripomockih):

Pa ce se vprasamo z druge strani: zakaj so nam vse te zadeve dane? A nismo na zemlji zato da jih izkusimo, (one zato da nam pomagajo)...

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2