Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 16124 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: občutljivost
Reply #15 - 16.05.2002 at 19:12:48
 
Quote:
če si zdej brusli sam seb enga krožnega spusti ke u sence tebe to zihr ne bo bolel tko kt mene.  


No,temu se reče občutljivost Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: občutljivost
Reply #16 - 17.05.2002 at 07:03:26
 
Suzi,

s tem, ko so rekli, da si danes občutljiva, so verjetno mislili povedati, da danes bolj "spustiš" vse v sebe. Bolj, hitreje pride do reakcije, odreagiraš. Pa kakorkoli že.

Recimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: občutljivost
Reply #17 - 24.05.2002 at 19:13:59
 
[color=Blue][/color]
Po dolgem času, sem se ravno danes odločila spet pisati. Mogoče je vzrok ravno moja <občutljivost>... Kaj vem? Vsak človek ima prag občutljivosti, podobno kot ima prag občutljivosti za bolečino. Nekdo prenese vse, nekdo pa se zacmeri ob najmanji bolečini...občutljivost je samo ranljivost naše biti, povezana je z našimi najglobljimi čustvi sprejemanja sveta, ljudi in dogodkov. Mene tudi kar vse prizadane in včasih bi se kot otrok zapodila domov jokat pod povšter...Občudujem ljudi, ki so v bistvu nekako neobčutljivi, kar ne pokažejo, da jih je kaj ganilo in prizadelo. Čustev ne kažejo tako vztrajno kot jaz, skrivajo se za neko masko krute neobčutljivost. Le kako jim to uspeva? Ženske smo resnično sposobnejše globjih čustev kot moški, bolj čuteče smo in mislim tudi bolj občutljive. Mogoče se motim...empatija oziramo vživljanje v tuja čustva pa je tisto, kar nas dela čuteče matere, žene in ženske. Jaz osebno se marsikdaj še preveč uživim v čustava drugih, prizadanejo me nesrečne zgodbe ljudi, jokam ob žalostnih filmih, zardim na sočne in zbadljive pripombe in včasih nekontrolirano usekam z besedo nazaj, če mi kdo reče kakšno grdo...Je to narobej? Je prav? In na koncu...zakaj pa bi ne pokazala svoji pravih čustev, zakaj naj tajim prizadetost, bolečino ali trplenje?  
Mislim, da ni nič slabega, če si občutljiva, meni so na moč všeč ljudje, ki znajo res globoko čustvovati in pokazati svoje srce ter dušo...Ravno v tem čustvovanju smo si med seboj različni. Občutljivost pomeni, da si to
kar si. Enkratna in neponovljiva. Ostani taka!
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: občutljivost
Reply #18 - 24.05.2002 at 19:29:33
 
poglej če občuduješ une k niso tolk občutljivi ma brus-li recept........uzem en oster rob doma .....kkšn vogal od stene al pa omare.......odvahni hlačnco do kolena in užgi parkrat z golenico diretisimo ......rob na rob.......dokler se iskra ne pokaže..........no in tko boš po ene par mescih hitro prešla od občudovanja k lastni sposobnosti zadrževanja bolečine.........sej kr gre ,,,...........sam poskusit je treba..........in zdržat...........
Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

plp

brus-li(ki občuduje tiste ki zadržujejo)
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: občutljivost
Reply #19 - 29.05.2002 at 17:37:30
 
[color=Blue][/color]Ajsi...ajsi! Ah, Brus...Liiiiiiiiiiiiii...a ti to resno? .... Embarrassed ?! Angry
No, ne vem...če te razumem pravilno...mislim pa, da te.  Roll EyesBom direktno napisala, tako, kot ti, prav nič ne bom zavila v celofan...Mazohist nisem, sadomazo pa tudi ne. Zakaj bi sama sebi prizadejala telesno bolečino, če pa se NE MARAM MUČIT? Reciva temu telesno bolečino, ki bi mi izkazila telo...drugo pa je psihična bolečina, ali pa una občutljivost o kateri je Suzi pisala...in ker sta psiha in telo povezana v enkratno stvaritev, ki se ji reče ČLOVEK, je moje mnenje tako, kot sem ga napisala.

Lepo je biti človek, enkraten z enkratnimi čustvi in pragom občutljivosti, ker se samo po čustvovanju ločimo med seboj. ..ne rečem, tudi po fizionomiji, se ve...in razmišljanju...

Tisti tvoj <recept> pa Angel žal ne bo niti v sanjah izvedla, ker nisem take vrste ženska, da bi uničevala sama sebe, fizično nasilje se mi gabi na moč, da pa bi ob bolečini še uživala, pa ni ne <angelsko>, pa ne človeško. Zame ne, za tebe pa ne vem...zaradi mene se kar ti <butaj z glavo ob zid>, če ti to paše...meni se ni treba, sploh pa ne, da bi ob tem kaj novega odkrila... Uredu a ni?
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: občutljivost
Reply #20 - 30.05.2002 at 09:24:20
 
Haugh, Brusli govoriti......Brus-li ne misliti resno.....Brus-li se samo hecati......Haugh

plp

Brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: občutljivost
Reply #21 - 31.05.2002 at 21:43:19
 
Včasih so rekli, da se na <butasto> vprašanje ne da pametno odogovorit...na <butast> odgovor, pa se tudi ne da pametno pisat...mam prav? Hecaš se z menoj?? Grin No, sedaj mi pa ni nc jasn...v čem je point?  Grin
Prav?  Tongue Ti se hecaš z mano... Grin jaz se bom pa s tabo... Tongue
Temu se reče <milo za žajfo>... Grin Grin...pa vseeno napiš, če se že <butaš> z glavo ob zid...?  Roll Eyes A boli? ??? Ajsi...ajsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Embarrassed[color=Pink][/color]
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: občutljivost
Reply #22 - 31.05.2002 at 21:45:48
 
Na, sme zmedu...zdej se še motm...odogovorit=odgovorit!
Se opravičujem!
A
n
g
e
l
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: občutljivost
Reply #23 - 31.05.2002 at 21:58:15
 
no pa smo pr občutljivosti.......samo spomnim se ene punce k je skoz govorila kako bi rada imela te brazgotine po obrazu...a veš k ti en z nožem to nardi.......pa da ji je to ful lepo........in me je takoj podžgalo....ker poznam ozadje teh besed.

Nazaj k naravni nežnosti....pusti te fore s temile neobčutljivostmi...........treba je gradit na večji in ne na manjši odzivnosti.......

kr verjemi mi.....

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: občutljivost
Reply #24 - 31.05.2002 at 22:43:34
 
Hm, mislim, da je pametno biti občutljiv, v smislu, odziven, kot je napsial Brusko. Torej,ne samo, da se te nekaj dotakne, pa to zadržiš zase in v sebi... Ampak, da se odzoveš na to, kar se te je dotaknilo... Če se te nič ne dotakne, se nimaš na kaj odzvati... robot style.
Sicer pa včasih, ko se vsega preveč dogaja, mislim, da je smiselno naredi zzziiipppp.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: občutljivost
Reply #25 - 03.06.2002 at 11:17:54
 
ja zip ........pa je rešeno.....poglej gapeta......zip ni pomagou od začetka........tko da smo mogl z arj-jem nardit.

In eto

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: občutljivost
Reply #26 - 04.06.2002 at 13:50:37
 
q
treba je gradit na večji in ne na manjši odzivnosti.......
q

Večja odzivnost? Če se odzivaš in reagiraš na projekcije ljudi, te imajo v lasti, si njihov ujetnik, filutek, ker jim daješ moč, s tem, ko se odzivaš. Se prepuščaš. Predvsem se ne indetificirat z občutljivostjo. Po mojem, če se te kaj dotakne, pač opazuješ, zakaj in kako to, da se je vzbudilo takšno čustvo v tebi. Pač poskušaš razumet, analizirat, če je kakšna blokadica. Govorim o medosebnih odnosih. Zmeraj moramo iskati vzroke v nas samih, saj to vemo. Pa to ne pomeni, da si zdaj v neki pasivi, ampak pač skušaš delat v skladu z višjim jazom. Moč ljubezni in sprejemanja in to. Drugače pa brez občutljivosti in čustev, bi bili pravi bedniki.

Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: občutljivost
Reply #27 - 04.06.2002 at 13:56:24
 
je blozlo zanimivo ko sem se začel učit japonsko koreografijo pretepa.....bedno.....ampak začetek.....no za karate je šlo-----in so rekli tipi da samuraj je brez filingou in kontroliran....no ampak pol u fajtih tega nkol nisem vidu. Bolj kot sem na tekme hodu manj je blo tega.......da bi kkšn prjahou tko kt u pripovedkah.......sem pa opazu in slišou govort mnoge gud gajse .....da morš imet use filinge naenkrat jezo, ljubezen,sovraštvo...itd.....ampak po dpogojem da so filigi polni kot vprega ampak s tem tudi kontrolirani, da ti ne pobegnejo....morjo te vlečt ...ampak ne pa tut odvlečt v neznano al pa ugnobit..........nej letijo ampak,,,,,......še zmeri pod budnim očesom opazovalca......kar pa ne pomen da je ta opazovauc skoz u ospredju.....on čepi in ko mu lučka posveti se upraša .....a zdej pa jest al kako? in pol sledi odločitev.........

kaj nej rečem .....občutljivost ja......ja......ja.......vendar pa pazit da ne ubije sama sebe

tko kt ogenj k se sam prehitr dogori......

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: občutljivost
Reply #28 - 04.06.2002 at 14:06:08
 
No, lepo, nekaj konstruktivnega. Umetnost gibanja (občutkov). The best.

LP
S.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: občutljivost
Reply #29 - 04.06.2002 at 14:18:14
 
ja da ti vidiš kako je človeka prvič strah ko pride u ring ...recimo boksat......k veš da te bo un ta drug model butnu k osla u glavo al pa u telo......tko da si zbran k orel........ampak strah pa kt psa....kolk ti je treba cajta da se pol notr sprostiš in razviješ poseben odnos do tega strahu.....pa da prpelješ not filinge....od ljubezni do tega športa k ga delaš .......do jeze k jo kontroliraš.......do žalosti........do vesleja......do vsega......široka paleta, mavrica občutkov, ki ti zagotavlja zmagat ......oziroma odreagirat čimbolj optimalno

plp

brus-li

p.s. pa drugod je čist isto kt pr brus-lijadi
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2