Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9130 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Karma držav
Reply #15 - 17.05.2002 at 00:11:14
 
Moram rect, da sem presenecena, Andres.
Jaz sem v Mb sicer priseljena, moram pa rect, da se mi zdi to eno najbolj prijaznih mest, kar sem jih vidla. Res mi je vsec in v njem sem se takoj pocutila doma.
(medtem, ko ni tako ne v Ljubljani, ne Kranju, ne Celju..., razen v Novem mestu, tam mi je tudi vsec)
Da nisem kaka ex-crnomagijasica Grin ?
Me zanima...lahko poves kaj vec?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Karma držav
Reply #16 - 17.05.2002 at 01:49:34
 
Crnomagijka??  Roll Eyes Zaradi preselitve v Maribor. O to pa ne Devi.
Se en primer ti povem Devi. Lani sem imel sestanek v Mariboru in ker je na sreco tako naneslo, ga je imel v eni uri razmika tudi svak.  Tako sva se midva ze zgodaj odpravila v Maribora, obvezna postaja je bila v Tepanjah kjer sem jaz skocil na forum, potem pa naprej v Maribor. Popoldne okrog 14:30 sva bila oba gotova, svak me je prisel iskat z avto in odpeljala sva se proti Ljubljani. Se preden sva prisla  do rampe na avtocesti sva odprla temo o pocutju v Mariboru in kaj hitro nasla skupno tocko kako zadusujoce sva se pocutila tam.  Le toliko v vednost. Svak je Ptujcan preseljen v Kranj.
Ampak tole s pocutjem posameznikov je relativno tezko opisati.  Nekdo se lahko v nekem mestu slabo pocuti, a bo zanj nasel dobro lokacijo.  Poznam Slovenko, ki se je preselila iz Domzal v severno mesto Islandije Akureyri, ki lezi kakih 100 kilometrov od meje severnega pola. Ampak nasa Ana iz Domzal, oz Akureyrija je rekla, da se tam pocuti bolje kot v Domzalah.  Tudi jaz se brzkone bolje pocutim v Slovenskih konjicah kot pa v Kranju. Al pa glih en tok dobr.


Bi pa rad enkrat nekaj testiral. To bom brzkone storil naslednjic, ko pridem v Slovenijo.  Vzel bom vrtni stol in se bom odpeljal na Partizansko in tam med dvema hisama sedel pol ure. Potem bom sel se na eno drugo lokacijo, ki jo po izracunih ravno tako dobra nakar bom sel sedet nekam pac, na mesto kjer sta Kalvarija in Piramida naredila najvec skode. Ok, to je moja predpostavka in ti jo ne vziljujem, le na tem podrocju precej sam sebi zaupam.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Karma držav
Reply #17 - 17.05.2002 at 09:31:39
 
Saj naceloma takim obcutkom verjamem, ker se jih tudi sama vedno drzim. Tudi poznam cel kup ljudi, ki so rojeni tu, pa imajo ze celo zivljenje obcutek, da jim tu nekaj enostavno onemogoca, da bi uspeli, ceprav so zlo nadarjeni in si ves cas zelijo izginit stran. Tudi jaz sem bila dosti bolj uspesna drugje, kot pa tukaj, ampak dober obcutek mi pa nekako ostaja. Mogoce tudi zato, ker se zlo dosti selim po mestu?
Ko bos stestiral, upam, da bos porocal, kako je blo Smiley ?

Kar se pa tice Slovenskih Konjic, v njih se tudi jaz dobro pocutim, ker se vedno peljem skozi proti Lj. Vsakic si nekako zazelim, da bi se malo ustavila tam in kar ostala nekaj casa....sem bila ze odstikrat zacudena zaradi tega obcutka, ker ga ne dobim pogosto. Sl.Konjice so pozitivne, ali kako?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pika mohorko
Guest




Re: Karma držav
Reply #18 - 17.05.2002 at 10:54:05
 
Herby ali lahko pošlješ mail od strani, kjer si našel tisto v angleščini o državah organizmih?
Back to top
 
 
IP Logged
 
rTulip
1
*
Offline

mmmmm ;-)
Posts: 16

Gender: female
Re: Karma držav
Reply #19 - 17.05.2002 at 21:26:46
 
Dragi Andres Smiley

Zakaj cutim v tem tvojem odgovoru jezo? Hmm..

Pravis da proti mariborcanom nimas nic, a takoj dodas da povzemas slabe izkusnje od tvoje bivse.. nekako nasprotujoci si zadevi a ne?
Maribor je mesto nasprotij. Je mesto, ki je predolgo zivelo od mamine roke, da bi znalo poskrbeti zase. Mentaliteta mariborcanov je depresivna zato ker so (smo) navajeni cakanja. Cakanja, da bo kdo drug poskrbel za naso blaginjo (taksno in drugacno). Generacije so(smo) rasle s tem, in verjamem da si dovolj odprt, da razumes kaj to pomeni za clovesko duso. Zakaj je Maribor mesto s (skoraj) najvecjo brezposelnostjo (po statistiki je vsak tretji brezposeln!)? Ravno zaradi tega. Ne zato, ker so propadle vse tovarne - to so marsikje v Sloveniji, ampak zato ker ljudje preprosto cakajo. Zakaj je neplacljivost podjetji ravno najvisja v Mariboru? Zato, ker ljudje cakajo in cakajo, na nek nacin veseli ker sploh imajo delo, in se zavedajo, da na njihovo delovno mesto caka tisoce ostalih.. Zakaj v Mariboru najbolj palijo zastonjski koncerti in poceni veselice? Ja kaj pa naj da obubozano mesto ljudem razen poceni iger? Kruha jim ne zmore, pa naj se vsaj veselijo ob poceni vinu.
Tvoja kolegica nima perspektive? Ima jo. Ampak je uspeh v Mbju veliko veliko veliko tezje doseci v Lj. Zakaj? Da profesionalno uspes v Mbju, ni odvisno toliko od tvojih sposobnosti in znanj, ampak od vez. Govorim seveda o "standardnih" poklicih. Zal, ce nisi res iskani strokovnjak na nekem podrocju (npr. kirurg ali pa profesor cesa..) ne dobis priloznosti. In tukaj je razlika. V ostalih krajih seveda tudi ni vse z rozicami postlano, ampak priloznost dobi clovek veliko lazje. Priloznost da dokaze sebe...
In to dragi moj Andres, dela ljudi depresivne. Obcutek nevrednosti, nesposobnosti..
Maribor bo zame ostal najlepse mesto pod soncem, tako s pogleda naravnih lepot, kot s pogleda ljudi in njihove duse. Zato ker jih razumem. In zato ker jih imam rada. Ko grem po Mariboru, vidim vesele obraze. In zalostne obraze. Kot v Ljubljani. Vem pa, da so veseli ljudje ze zaradi tega, ker sije soncek, lahko gredo na svoj vrticek in predvsem ker znajo dati. Ker imajo tako zelo malo materijalnih stvari. Kar je znano (kot je ze pred menoj nekdo napisal) manj ko ljudje imajo, z vecjim veseljem dajo. In to je Maribor. Napisala sem seveda za Maribor, ker situacijo zelo dobro poznam. Vem pa, da so tudi drugi kraji v Sloveniji kjer to velja.

Tako, vidis, se ne morem strinjat s teboj, da je zato kriva Piramida in Kalvarija. Osebno ne verjamem v iskanje krivcev za karkoli izven cloveske duse. Pa naj bo to crna macka, ki mi precka pot, stevilka 11 nad vrati, ali pa razmerja..

Kot vedno pa spostujem mnenje drugih.

Lep pozdrav,
rTulip Smiley
p.s. seveda govorimo na splosno, tako kot niso vsi Italijani hinavski, niso vsi Mariborcani "depresivni in na cakanju".
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Karma držav
Reply #20 - 18.05.2002 at 01:31:36
 
Devi wrote on 17.05.2002 at 09:31:39:
Kar se pa tice Slovenskih Konjic, v njih se tudi jaz dobro pocutim, ker se vedno peljem skozi proti Lj. Vsakic si nekako zazelim, da bi se malo ustavila tam in kar ostala nekaj casa....sem bila ze odstikrat zacudena zaradi tega obcutka, ker ga ne dobim pogosto. Sl.Konjice so pozitivne, ali kako?




Ne vem ce so Slo. Konjice pozitvne, jih se nisem izracunal.  Brzkone so zaradi majhnosti in pa zaradi gradu, ki je tam. V starih casih gradove niso postavljali kjerkoli. Lokacije so bile dolocene vnaprej, isto kot za cerkve, lep primer pa je ravno Celjski grad.  Ce je grad v Slo. Konjicah postavljen na dobri lokaciji v kar tezko dvomim ima to vpliv na prebivalce in pa obiskovalce kot sva midva.  In kot se spomnim. Mar ni tudi cerkev poleg gradu v Slo. Konjicah?  Se en razlog vec, da bom kupil zemljevid ko pridem naslednjic v Slovenijo.



Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Karma držav
Reply #21 - 18.05.2002 at 02:18:40
 
Quote:


RTulip!

Ves, mosti me to, da jaz pisem o drzavah, mest prostorov, skratka o necem ki se meri v kvadratnih metrih, kvadratnih kilometrih, medtem, ko si mi ti ze v drugem postu to stvar pomesala s prebivalci. Prebivalisce ima resda vpliv na posameznika, a v tem trenutku to nima niti tako velika pomena, saj je to ze level II.

Quote:
Mentaliteta mariborcanov je depresivna zato ker so (smo) navajeni cakanja. Cakanja, da bo kdo drug poskrbel za naso blaginjo (taksno in drugacno). Generacije so(smo) rasle s tem, in verjamem da si dovolj odprt, da razumes kaj to pomeni za clovesko duso.


Ja vidis. S tem si sla spet na prebivalce in obenem priznala depresivnost kar cuti obiskovalec Maribora.
Z eno besedo bi lahko napisala, da je v Mariboru depresivnost ze genetsko povezana iz roda v rod.  Mogoce je to res, saj poznam le nekaj Mariborcanov, ki so bili tam rojeni in nobenega, ki bi vlekel korenine iz Maribora.
A vendarle za tako pocutje niso krivi le Mariborcani. Verjemi. Cerkev ima dovolj dobre analitike zato si upam trditi, da je slo v vasem mestu nekaj iz vajeti.
Dal ti bom banalen primer rTulip. So vsi krizi an cerkvah obrnjeni v isto smer? Niso. Kot "posvecenemu" mi je prislo na uho, da se krizi obracajo proti drugim cerkvam v bliznji okolici, kar obenem pomeni, da ima cerkev kot objekt grozen vpliv na svojo okolico. Ne le zaradi lokacijo, temvec ali se bolj zaradi fizicne oblike cerkve kot take.  
Ko vse to povezes, ti je lahko jasno zakaj je v Mariboru tako kot je. A vendarle ti tem izracunom ne verjames.

[quote][Tako, vidis, se ne morem strinjat s teboj, da je zato kriva Piramida in Kalvarija. Osebno ne verjamem v iskanje krivcev za karkoli izven cloveske duse. Pa naj bo to crna macka, ki mi precka pot, stevilka 11 nad vrati, ali pa razmerja..  /quote]

In kdo je tisti, ki je dal zidati/arhitektuirati/urbanizirati  tako Kalvarijo kot Piramido. Cloveska dusa kajneda.
A vendarle se postavlja vprasanje, ce so ti ljudej vedeli, da ima vse svoje merilo, osnovo za v bodoce. Brzkone so, to isto pa vedo tudi prostozidarji.


Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
rTulip
1
*
Offline

mmmmm ;-)
Posts: 16

Gender: female
Re: Karma držav
Reply #22 - 18.05.2002 at 08:10:58
 
Andres wrote on 18.05.2002 at 02:18:40:
Ves, mosti me to, da jaz pisem o drzavah, mest prostorov, skratka o necem ki se meri v kvadratnih metrih, kvadratnih kilometrih, medtem, ko si mi ti ze v drugem postu to stvar pomesala s prebivalci. Prebivalisce ima resda vpliv na posameznika, a v tem trenutku to nima niti tako velika pomena, saj je to ze level II.

Nemčija-čuden odpor, strogost, država brez prave varnosti, cinizem
Avstrija- odpor in groza, slabo mesto za daljše zadrževanje
Italija- hinavščina in odpor
Islandija- arogantnost, zakompleksanost nad majhnostjo, mir
Luxemburg-Prijetnost majhnosti in kot nekakšno nezadovoljstvo na drugem koncu
Francija-Spoštovanje tradicij in zgodovine
Danska- Varnost v delni samovšečnosti
Amerika- Prepričanje v svoj prav in naj naj. Večina pretiranih filmov  predstavlja moje občutenje ZDA
San Marino-Skrita majhnost v zgodovinski skromnosti
Alžirija-mešanica dobrosrčnosti, gostoljubja in vročekrvnosti
Hrvaška-vzvišenost
BiH- Balkanstvo, gostoljubnost  
ZRJ- Gosotljubnost in nasprotovanje


Tole zame ni pisanje o necem ki se meri v kvadratnih metrih. Napisal si karma drzav, in nisi pisal o energijah in o razmerjih in o krizih. Napisal si svoje videnje karme teh drzav skozi ljudi.
Drugace pa vidim, da stojim s svojim razmisljanjem na eni strani colna, ti pa na drugi. Pa saj, drugace bi se coln prevrnil a ne? Wink
lp
rTulip
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Karma držav
Reply #23 - 18.05.2002 at 16:35:59
 
Verjetno si opazila, da v nobenem topicu ne pisemo o samo tistem kar vidis v naslovu.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Karma držav
Reply #24 - 19.05.2002 at 22:32:52
 
Andres, enkrat te bom prosila, da mi se par stvari glede tega malo bolj razlozis, ce bos pri volji, ker na tvoji strani nisem zasledila nekega kljuca oz neke osnove, po kateri te stvari pocnes.
Me pa zanima se nekaj, ko sem ze ravno pri tem. Ze kar lep cas "obcudujem" s svojega okna osvetljen kriz na vrhu hriba, kar tako na slepo postavljen, samostojen, da se ga od dalec vidi, pa sem se spomnila, da je se en tak velik kriz postavljen tudi na travniku za betnavskim gozdom in je tam ostal se od papezevega obiska(je stal tam par let, ne vem pa ce se zmerom stoji). Kaj ti krizi tudi kaj pomenijo, razen tega, da so samo tam, v slavo krscanske cerkve in nam grejo ali pa tudi ne grejo na zivce?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Karma držav
Reply #25 - 19.05.2002 at 22:42:56
 
[quote][
Andres, enkrat te bom prosila, da mi se par stvari glede tega malo bolj razlozis, ce bos pri volji, ker na tvoji strani nisem zasledila nekega kljuca oz neke osnove, po kateri te stvari pocnes.  
/quote]

Sorry Devi ampak kljuca pa ne izdam. Razlog temu je preprost. Ce ga napisem tule na forumu bi se zacel divji nakup zemlje, obdelovalne in tiste, ki jo oddaja za 99 let drzava. Lahko ti napisem le toliko, da se vse dela s svincnikom, sestilom, ravnilom, sotpinjskim ravnilom in kompasom.  In mimogrede Devi.  Tudi prostozidarji imajo v svojem znaku neke od teh predmetov.


Tole s krizi in papezem ti ne morem razvozlati. Lahko pa naredis nekaj drugega. Kupi zemljevid Maribora, oznaci tocno mesto kjer stojita ta dva kriza, skeniraj zemljevid in mi ga poslji.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Karma držav
Reply #26 - 20.05.2002 at 07:55:40
 
njegova visokost je zadnjič na studiu city ob priložnosti ko je zažgala križ tm na morju nekje prjavla da je križ simbol zla (meč) in hkrati zmage nad zlom (jezus) ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2