Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3310 times)
Iam
Guest




med sanjami in resnicnostjo
16.05.2001 at 20:45:06
 
Imam eno vprasanje. To se mi je zgodilo danes ponoci.

Sredi noci se "zbudim" in cutim, da sem vmes med sanjami in t.i. resnicnostjo. Hkrati sem dojemal kaj se dogaja v sanjah in kaj se dogaja z mojim telesom in zaznavanjem sanj. Lahko bi rekli, da sem bil naenkrat tukaj in tam.

To se mi ne bi zdelo nic posebnega, ce ne bi telo reagiralo na vse skupaj na zlo cuden nacin. Najprej me je skoraj vrglo (v tresavici) iz polozaja S-J (tako spim) na Z-V, potem me je recimo nekako zgrbancilo tako da sem bil cel pod odejo (kot klobcic). Spet zatem me je zacelo vleci nazaj na polozaj Z-V, drugih polozajev pa se ne spomnim.

Ni slo za zavestne sanje (mislim, da to tukaj imenujete astralna projekcija), ker sem se vzporedno zavedal drugih sanj, ki jih sanjam. Bilo je kot, da bi moja zavest ostala nekje vmes in spremljala kaj se dogaja.

Kaksne ideje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: med sanjami in resnicnostjo
Reply #1 - 17.05.2001 at 00:09:09
 
To je pa vprašanje za Matjaža in Urbana in smo nekaj o tem pisali v drugem threadu.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=izventelesneizkusnje&action=displ...

Andres

Back to top
« Last Edit: 18.05.2001 at 18:41:18 by gape »  
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: med sanjami in resnicnostjo
Reply #2 - 17.05.2001 at 09:33:20
 
Iam, med sanjami in resničnostjo bi lahko rekla tudi za en svoj doživljaj iz bližnje preteklosti.
Nekje sredi noči sem se prebudila. Čutila sem, da me po celem, golem telesu grabijo nekakšne črne roke. Rok je bilo nešteto in so me otipavale po celem telesu. Bile so črne in grde in nisem vedela, kaj hočejo od mene. Čutila sem, da poleg mene spi mož. Hotela sem ga prebuditi, vendar nisem mogla premakniti nobene okončine, pa tudi glasu nisem spravila iz sebe. To je trajalo kar nekaj časa. Nato je vse skupaj izginilo, me pa je bilo tako strah, da me je skoraj kap.
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: med sanjami in resnicnostjo
Reply #3 - 31.05.2001 at 15:19:15
 
Lena: To kar si dozivela je znan pojav in se mu rece sleep paralysis. Do tega pride zaradi preotrujenosti telesa, lahko pa tudi v zelo globokem transu. Gre za to, da je tvoja zavest ujeta v energetsko telo, saj ne cutis ne fizicnega, niti astralnega. Ljudje so ponavad prestraseni, ker mislijo da je v sobi nekdo prisoten, nekateri dozivljajo delne OBE-je, nekateri pa celo mislijo da jih ugrabijo nezemljani.
Iam: obstaja moznost da se zavest hkrati nahaja v fizicnem in astralnem telesu...pojav znan pod besedo duability. Baje zna bit bolece, je pa vsekakor zanimivo, saj to pomen da v fizicnem telesu vedno ostane kopija zavesti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: med sanjami in resnicnostjo
Reply #4 - 31.05.2001 at 16:14:12
 

Meni se je podobno kot Leni zgodilo ko sem bila se otrok, kakih pet let stara. Sredi noci, ne vem ali sem bedela ali sanjala da bedim, je skozi strop prisla neka posast in me za roke hotela potegniti s sabo. Sad

Klimax, ali se ti zdi, da tvoja razlaga (preutrujenost, trans) lahko drzi za tako malega otroka? Ali zanj mogoce se bolj? ???

Danes se mi je pa sanjalo, da je mama imela srcni napad... Sad Sad Cry
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: med sanjami in resnicnostjo
Reply #5 - 01.06.2001 at 00:05:45
 
Zdi se mi logicno, da se to lahko zgodi spontano nekomu, ki je temu bolj podvrzen, tako kot se komu dogaja, da hodi v spanju. To tud pomeni, da je sila med fizicnim in ostalimi telesi sibkejsa, kar olajsa astralno projekcijo. Otroc majo pri tem pomojem se prednost, ker njihov duh se ni tako mocno utelesen,....iz istga razloga tud njihova motorika ni tako razvita kot pri odraslem cloveku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: med sanjami in resnicnostjo
Reply #6 - 01.06.2001 at 09:44:29
 
Pozdravljeni.
Moji mami, ki je vdova, se zadnje čase pogosto sanja, da ji je slabo, da umira in da se člani družine ob njeni postelji jočemo. Že nekajkrat se ji je tudi sanjalo, da jo je nekaj vleklo iz glave oz. da so jo nekakšna črna krila hotela dvigniti in odnesti. Kaj se to dogaja z njo? So to poskusi AP oz. izventelesnih izkušenj in kaj pomenijo te sanje. Je to samo šok zaradi izgube, ali imajo kakšen globji pomeni. Za svoje moraste sanje vem, da se mi vedno uresničijo. Ne razmumem pa maminih. Pozdrav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1