Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6495 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Zivljenje in/ali duhovnost
16.05.2001 at 13:39:35
 
Miro je dobr povedal:
Pri t.i. duhovnih ljudeh pa je cel kup ljudi, ki so pobegnili v 'duhovnost' in v njej iščejo uteho, kot v drogi. V resnici pa še najbolj osnovnih medčloveških odnosov ne obvladajo.

Mene pa zdej zanima, kako na vas vpliva to ukvarjanje z duhovnostjo: torej branje (new age ipd)knjig, meditacija, joga, reiki,.. Al je to sploh kej koristno al najbols da neham(o) se s tem ubadat in se ga grem(o) napit. (kr neki)

Se bom jz mal javno razgalu in povedu.(upam da ne bom edini). Torej men dogaja:
 - vsekakor lazje sprejemam zivljenje, se manj bojim za prihodnost in zaupam v prihodnost, manj skrbi
 - lepse dozivljanje narave
 - vec samozavesti v medcloveskih odnosih, torej manj naprezanja, da bi nekej bil kar to nisem, i s tem vecja neodvisnost

vse to je v glavnem zard knjig in uporabe teh idej v samem zivljenju. Aja pa se sprehod po gozdu...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Dejana (Guest)
Guest




Re: Zivljenje in/ali duhovnost
Reply #1 - 16.05.2001 at 14:00:00
 
No, moje iskušnje z duhovnostjo so vsekakor pozitivne in mislim, da je meni ogromno pomagalo. Opažam, da se mi je spremenil pogled na življenje.
Prej so me obvladovala sama negativna čustva - jeza, ljubosumnost, posesivnost. Postala sem celo malček verna - ne v smislu, da hodim v cerkev ampak sprejela sem dejtvo, da je neka sila, ali sile, ki nas vodijo v življenju, kot, da nekdo vleče niti. In tudi zavest o reinkarnaciji mi je pomagala, da se ne bojim več smrti.
No, meni je vsekakor pomagalo. Imam pa problem s prizemljevanjem,ker je tudi meni duhovnost postala beg nekam "gor".
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zivljenje in/ali duhovnost
Reply #2 - 16.05.2001 at 14:16:23
 
vpliva 100% duhovnost na življenje.
ne smemo pa pozabiti da je duhovnost samo pripomoček za življenje.
zihr duhovnost pomaga v pozitivno smer obrniti življenje, jest sicer zase nebi mogu rečt da so mi življenje spremenile duhovne prakse, čeprav tud, ampak v manjši meri. meni je življenje prineslo na pot take vrste preizkušenj da je peklo (praskalo) sam (s pomočjo duhovnosti) sem pa tiste preizkušnje še potenciral. zato sm 'skoču' v svojem razvoju. al je blo prov al ne niti nima tolk veze. je pa tko blo. skok!

ni glih koristno se nehat ukvarjat z duhovnostjo, doker ne pozabiš na življenje na zemlji, saj tukaj živiš, ne pa v nebesih. če te odnese v nebesa te tukaj pač več ni. zato ni dobro pretiravat z duhovnostjo. tko kot s katerokoli stvarjo, ki sprevi telo (duha) iz ravnovesja.

tko da vsi ki se ubadajo(mo) z duhovnimi praksami, ne smemo pozabiti na mati zemljo, ki nam daje možnosti za vse to.

ostalo je pa že miro povedu
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Zivljenje in/ali duhovnost
Reply #3 - 16.05.2001 at 21:09:12
 
Jaz sem pričela brati te stvari v osnovni šoli, v njih sem iskala uteho. In če gledam moje življenje sedaj in pred leti, moram povedati, da se je izboljšalo. Skozi to branje sem se razvila, postala sem boljši človek, bolj samozavestna in bolj srečna. A na končnem cilju še nisem.
Pa saj pravijo, bolj je pomembna pot kot cilj.
Duhovnost je ful kul. Wink
Kot sem rekla, meni je pomagala skozi najhujše trenutke in vesela sem, da je bila ob meni. Kiss
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Iam
Guest




Re: Zivljenje in/ali duhovnost
Reply #4 - 16.05.2001 at 21:24:36
 
>> Mene pa zdej zanima.. Al je to sploh kej koristno al najbols da neham(o) se s tem ubadat in se ga grem(o) napit.

Ce je to sploh koristno? Razmisli.. imas moznost, da zivis v zavedanju in pozornem spremljanju stvari in dogodkov okrog sebe, ali pa obratno v nezavednem zivljenju, ko ne razumes in ne spremljas stvari ki vplivajo na tvoje obnasanje in misljenje.

Vcasih se res zazdi, da bi bilo boljse ko ne bi vedeli nic, ce pa pogledas iz sirsega spektra gre pa tukaj samo za pobeg pred Svetom, ki je in se ga bojis ali pa noces sprejemati.

Osebno mislim, da je kljub strahu in sorodnimi custvi boljse zavedanje. Ko enkrat odpres vrata, jih zelo tezko zapres.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Zivljenje in/ali duhovnost
Reply #5 - 16.05.2001 at 22:05:04
 
Duhovnost je super. Mislim, da sta življenje in duhovnost eno in isto in da ni nič narobe, če se posvečaš tudi bolj 'zemeljskim' stvarem, saj so te po svoje tudi duhovne.
Pomaga pa mi, zelo pomaga, kadar padem v kakšno krizo, pogledam v kakšno knjigo, ki sem jo nekoč že prebral. Odprem jo kar na slepo in vedno se prikaže ravno tista misel, ki jo v danem trenutku potrebujem. Poskusite, vedno se odpre tam, kjer se mora.
Sicer pa, zakaj se ne bi enkrat dobili in se ga šli prav po hedonistično napit? Včasih, ampak res samo včasih, je po mojem tudi to dobro. Pa še ful dobre ideje bi padale Wink
Naslednji dan pa, ko te boli glava, bolj razumeš, kako je duhovnost pomembna stvar. In da delaš ravno tisto, kar je zate najbolj prav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Zivljenje in/ali duhovnost
Reply #6 - 16.05.2001 at 23:30:39
 
Ker ste mnogi zapisali vašo duhovno pot oziroma seznanitev z duhovnostjo,  menim, da nebi bilo korenktno, če bi v tem threadu izostal.
Jaz sem že od rojstva drugačen od drugih. Mami mi je pred časom rekla, da sem intuicijo in logično sklepanje znal uporabljati že zelo zelo zgodaj, oziroma se je bolj zavzela, ko sem ji pač povedal, da vem, da ima v omari (ki je bila otrokom nedosegljiva) neko vato "za podložit" Grin.

Tudi sam ne vem točno kako in čim sem nam znano pot začel. Mislim, da sem najprej kupil knjigo Bioenergijo, v tem času ali pa nekoliko pred tem pa sem tudi na debelo fotokopiral kjnigo Martina Kojca, Učbenik Življenja. Naj opomnem, da ta knjiga takrat ni bila v redni prodaji, dobila se je le v knjžnici teološki fakultete.

Potem sem začel srečevati vedno več vam podobnih ljudi in na koncu je nastalo še  Nenavadno in kot zadnji link na tej domeni ravno naš, vaš, Gapeov forum.

Sem pa veliko ur, dni, mesecev, let, zabil s preučevanjem Gorenčeve Biokibernetike. http://www.ati-e-import.si
Po Gorencu torej, smo vsi tukaj v slepi ulici in to je tudi razlog, da se občasno distanciram. Duhovnost, vse vrste joge, meditacija, jasnovidci,  tudi Reiki Miro, so črna magija, kot se izrazi Gorenc.
Vse te zadeve delujejo telepatsko iz bete kar pa deluje slabo za duh in telo. Izjeme so tisti jogiji, meditanti, jasnovidci, reikisti, ki svojo dejavnost opravljajo v alfa žarku oziroma v zdravi coni.
Če ima Gorenc prav, potem je duhovnost lahko hudo nevarna.
Vendar sem mnenja, da se je Gorenc nekje zmotil zato še vedno,  že drugo leto iščem kje naj bi napaka bila.

In kaj je meni duhovnost nudila, mi pomagala ipd. Pojma nimam. Mogoče sem dobil več samozavesti in na podlagi tega delam pač veliko hitreje in bolj intenzivno in z več uspeha.
Jaz sicer odstopam od povprečja, imam odprte oči za vse okoli sebe, toda prej popolnoma tak sploh nisem bil. No ja, sem bil, vendar ne tako močno kot sedaj.  "Boli mene", butnem ven, pa naj si folk misli kar hoče, če pa kdo kaj reče ga vedno z lahkoto pripeljem do točke, da prizna, da je vse to normalno, nenormalno je, da si narod zatiska oči.
In v končni fazi, če stavek še obrnem. Narod si kot rečeno zatiska oči pred vsem normalnim pa naj si gre za meditacijo ali masturbiranje.  Duhovnost je torej koristno stvar.

Glede pijače pa le toliko. Andres je abstinent, vendar, če bi imel priložnost napiti se z vami bi to tudi storil. V končni fazi že vidim Gapea in Mirota kozarce štet. In če pridejo Dejana, S.,  in/ali Veronika potem sem še bolj prepričan, da "Tonica" ne bom pil.  Na zdravje torej!!Tongue

p.s. Ta trenutek sem pogledal skozi okno in opazil, da zunaj rahlo sneži.  brrrrrrrrr

Andres







Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Zivljenje in/ali duhovnost
Reply #7 - 17.05.2001 at 08:33:44
 
Andres: nekaj sem bral ta link o biokibernetiki pa se mi mal cudna zdi, ko da bi blo vse samo en velik biznis. Pa tako paranoicno deluje ko da je cel svet slab odresili se bomo pa lahko samo z Njihovo metodo. Sicer pA ne vem nisem dve leti porabil za studiranje tega...

p.s. vem da nekateri na tem forumu vedo od kje si sam jz ne in ze skoz se sprasujem kje je ta dezela kjer bivajo palcki, in ima najvecjo zensko emancipacijo in snezi sredi maja: avstralija Wink
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zivljenje in/ali duhovnost
Reply #8 - 17.05.2001 at 10:42:37
 
glede na to kar pravi andres v zvezi z gorenčevimi najdbami, bi opozoril da se je tale thread porodil iz tistega o črni magiji - se iz njega nadaljuje, saj se začenja z mirotovim citatom.

in da smo spet tam kjer smo bli: večina misli je črna magija.

zajebano, zajebano ...

herby: tud jest nism kej dost drugač dojel tega gorenca, saj je tak kot vsi, ki odkrijejo neki kao uaaa, kar bi rešilo svet potem pa namesto da bi to delili z drugimi free of charge, ali pa vsaj čist čip, gredo in to prodajajo za mastne denarje, tistim ki jih imajo in tega ponavadi itak ne rabijo, kati to rabi raja, ki pa nima mnogo dineros.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Zivljenje in/ali duhovnost
Reply #9 - 17.05.2001 at 12:28:43
 
<V končni fazi že vidim Gapea in Mirota kozarce štet. In če pridejo Dejana, S.,  in/ali Veronika potem sem še bolj prepričan, da "Tonica" ne bom pil.  Na zdravje torej!!>

Haha, yes!!!

Gorenc pa teli tipi ki bi radi cel svet poučevali in prodajali njihov patent kot edino zveličaven naj pač živijo. Ne mislim iskati luknje v njihovih sistemih, se mi zdi škoda energije in časa, ki ga lahko porabim za kaj bolj zabavnega. Recimo za štetje kozarcev z Gapetom, čeprav sem sicer tudi sam abstinent.

By the way, se morda tudi vam zdi, da so se nekatere osebnosti na tem forumu razcepile? Duhovnost je močna stvar, kaj hočemo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zivljenje in/ali duhovnost
Reply #10 - 17.05.2001 at 16:48:28
 
Q
da so se nekatere osebnosti na tem forumu razcepile?
Q

kaj si s tem hotu povedat?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana (Guest)
Guest




Re: Zivljenje in/ali duhovnost
Reply #11 - 17.05.2001 at 17:26:06
 
Pijača mi gre težje v usta, kakor besede iz ust - ampak sej ne bomo sam pil, a ne? Bom pa rekla, da je to super ideja, samo da se uskladimo glede terminov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Zivljenje in/ali duhovnost
Reply #12 - 17.05.2001 at 20:57:12
 
Gapetu:

Mogoče me boš bolj razumel, ko bo prišlo kakšno pismo še v ruščini. Lahko pa, da se tudi motim, seveda.

Dejani:

Seveda ne bomo samo pil, jasno da ne! Saj to ne bo kongres klošarjev, samo ena prijetna, predvsem pa zanimiva druščina.
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Zivljenje in/ali duhovnost
Reply #13 - 17.05.2001 at 21:04:52
 
Spomnil sem se da sem pozabil napisat se cetro 'hvalevredno'  lastnost, ki se mi je razvila zard ukvarjanja z duhovnostjo in jo poskusam zatreti ze v kali in to je t.i. farizejstvo. Clovek postane drugacen od drugih in hitr se zgodi da na koga pogledas zviska.  Bog pomagaj moji dusi. Roll Eyes
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Zivljenje in/ali duhovnost
Reply #14 - 17.05.2001 at 22:05:48
 
Ja. Gre pa tudi v nasprotni smeri, ko misliš, da te nekdo gleda zviška (ali da je visok) zaradi določenega načina obnašanja ali morda besed, ki jih je kdaj izrekel, pa v resnici sploh ni tako.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2