Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8844 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Komunikacija
21.04.2001 at 20:54:38
 
Dilema je kako naj se pogovarjam, oz. kaj naj govorim.
Ali naj govorim svobodno, povem vse kar mislim, ce koga prizadenem potem pac prizadenem njegov ego, nisem jaz kriv. Ali naj pazim in gledam na to kar pravim in se izogibam tega, da  bi prizadel ljudi.
Ce se opazujem kako in kaj govorim postane komunikacija, pocasnejsa, resnejsa... Ne zelim prizadeti ljudi in ne zelim biti neiskren. Ali je kompromis sploh mogoc? Ali lahko sploh jaz, mali jaz, prizadenem ljudi ali se zmeraj sami?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Komunikacija
Reply #1 - 21.04.2001 at 21:24:50
 
Težko je komu kaj bolečega povedat, in upat da ga ne boš prizadel, oz bolj natančnejše njegovega ega. Jaz hodim skozi življenje z zaprtimi usti. A vse bolj razmišljam, da to ni pravi način.
Če komu kaj poveš, ti lahko zamiri, ne govori več s tabo, a če bo enkrat dozorel in doumel, kaj si mislil s tem, kar si mu rekel, bo spoznal, da je to bolj dobronamerno kot ne. Da si imel prav.
In da zaključim v svojem stilu; NI STVAR KI SE NAM DOGAJA TISTA, KI NAS PRIZADANE, TEMVEČ NAŠE RAZMIŠLJANJE O NJEJ.
Kompromis s tega ni mogoč, kakor razumeš, tako sprejmeš. Ljudje se prizadanemo sami. Ovira nas ego. In jaz nisem nič boljša kot drugi.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
sue
1
*
Offline


Posts: 10

Gender: female
Re: Komunikacija
Reply #2 - 22.04.2001 at 13:33:41
 
za uspesno komunikacijo je potrebno, da clovek pozna sebe (intropersonalna komunikacija), da poznas svoja dejanja in da se znas pogovarjati sam s sabo; potem moras razumet, spoznat svojega sogovornika, saj kot sta rekla Kluckhahn in Murray:"Vsak clovek je v dolocenem pogledu kot vsi ljudje, je deloma kot nekateri ljudje in je tudi kot noben drug clovek." V komunikaciji nekako odkrivas sogovornikove skrite vire zivljenjeke energije (spoznavas kaksen je njegov odnos do samega sebe, njegove vrednote, zivlj. cilje itd.)pa tud zaznavas njegovo pripravljenost za sodelovanje (custva-strah, zalost...). Pomembno pa je tud, da svojega sogovornika spostujes. Ja, zdej al poznas samga sebe? Ce ne poznas samga sebe, kako lahko spoznas druge? Problem s katerim se mislm, da soocamo vsi.Iskrenost? Ja vsak ma pravico povedat svoje mnenje, zdej al s tem, kar poves na osebo vplivas pozitivno al negativno. Lahko reces, ja to je pa cist problem tistga, ki sprejema moje porocilo. Ma ja, je, ampak se vedno nekako ni vazno kaj poves, ampak kako to poves. Skratka pozornost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Komunikacija
Reply #3 - 23.04.2001 at 08:43:17
 
govori resnico, je res da je ona bolj tvoja resnica - je ne deliš 100% z drugimi saj imajo oni svojo - ampak vseeno govori resnico. vedno in povsod. ne glede na to ali prizadaneš ljudi ali ne. bodi iskren. sogovorniki te razumejo vsak po svoje, vsak v okviru svoje resnice, zato se prizadanejo sami, ker te ne razumejo, nimajo vseh podatkov, ki jih imaš ti.

pa še tale:
ego je ogledalo v katerem se vidi duh.
t.j.
duh je v takšnem stanju v kakršnem je ego, saj je ego odsev duha. duh samo v egu vidi kakšen je.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Komunikacija
Reply #4 - 23.04.2001 at 14:12:48
 

Poskusi razumet tisti Indijanski stavek:
*Danes je dober dan za umret*

oziroma

BODI RESNIČEN!

Komuniciraj s sabo - živi svoje Cheesy najbolj nore sanje...




Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Komunikacija
Reply #5 - 23.04.2001 at 16:41:15
 
uou,uou
Energija... Shocked
dan za umret...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Komunikacija
Reply #6 - 19.04.2002 at 14:52:14
 
Ena značilnost mojega obnašanja je (bila), da sem se v določenih situacijah, interakcijah z ljudmi delala noro Grin, po domače povedano. Mogoče bi bil še boljši izraz, čeprav kontradiktoren, nadzorovala sem norost. Zakaj? Zato, ker sem vedela, da so podobe, ki sem jih doživljala (z določenimi ljudmi ali brez) iluzija NOT. Čutila sem, da nis(m)o pripravljeni. Sem upravljala s seboj. Kar me pa skrbi zadnji čas, pa je, da se mi zdi, da sem zgubila nadzornika ali nadzornico. Večina stvari mi ni ravno najbolj jasnih, mam neko svojo logiko, vidim, da me folk čudno gleda Grin. Skratka - prazno glavo mam Embarrassed oz. ne razmišljam ravno kaj dosti, kaj pametnega pa sploh ne. Pa ne vem, a se moram bat, da se mi bo še bolj poslabšalo? To me skrbi, ker povezujem z besedami, ki mi jih je rekla enkrat jasnovidka Roll Eyes, da je en kolega dober zame, ker sama ne bom zmogla. Jaz sem si mislila v tistem trenutku, da bom pač šla med nune Cheesy, potem pa je ona rekla, da sem čudovita oseba in da bo molila, da koga srečam Roll Eyes. Kako mi je lahko to rekla? Shocked




Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Komunikacija
Reply #7 - 19.04.2002 at 15:49:36
 
Tudi jaz vem,da si čudovita oseba,samo svoj strah bo treba preseči,pa bo  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Komunikacija
Reply #8 - 19.04.2002 at 16:30:38
 
Tudi jaz vem, da si ....... oseba, ne bom pisal vseh pozitivnih besed. Zvezdica, le zaupati si začni. Za mene nisi bla nikdar čudna. Imaš svojo pot v življenju in ta pot te je pripeljala tudi med nas.

In vedi, včasih so prazne glave sposobne biti precej bolj polne, kot tiste ki se delajo polne. Sej ni potrebe, da bi morala kaj pametnega mislit. Enostavno živi.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Komunikacija
Reply #9 - 20.04.2002 at 16:08:09
 
comp, a je s tvojim desnim očesom kaj narobe? (  Wink  )
Ok, mišljeno je bilo kot šala, da ne boš začel grdo gledati.


Živimo z ljudmi. In če hočemo ali ne, nam zadosti pomeni, kaj si ti mislijo o nas (vsaj kaj si naketeri mislijo o nas). In kje bi bila tukaj logika, ko bi ves čas delali nekaj (nekako) proti nenapisanim pravilom množice, hkrati pa pričakovali, da bi le ta v nas videla, da želimo s tem doseči nekaj drugega. Da bi nas sprejela.
In tako nam preostane vijuganje med želenim in pričakovanim, in vedno znova kompromisi.

Vsaj potruditi se moramo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Komunikacija
Reply #10 - 20.04.2002 at 20:32:17
 
enmu mojmu frendu se je to naredi, kar pišeš

bova tole rajš kar na mail, je prehudo kar sem napisu...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Komunikacija
Reply #11 - 20.04.2002 at 20:35:24
 
Zvezdica, men si bla zmeraj všeč... Grin
čeprav mi ponavad ženske niso Grin

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Komunikacija
Reply #12 - 20.04.2002 at 20:39:50
 
quote]hkrati pa pričakovali, da bi le ta v nas videla, da želimo s tem doseči nekaj drugega. Da bi nas sprejela.  
[/quote]

Mislim,da ljudje niti nimajo druge izbire.

Prej ali slej bodo morali.Lahko se še naprej borijo in se uničijo,ali pa izberejo novo pot.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Komunikacija
Reply #13 - 23.04.2002 at 08:49:37
 
ana wrote on 20.04.2002 at 20:35:24:
Zvezdica, men si bla zmeraj všeč... Grin
čeprav mi ponavad ženske niso Grin



Men bi blo fajn, če bi ti tud kaj na srečanje prišla Undecided.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Komunikacija
Reply #14 - 23.04.2002 at 08:55:11
 
Aja, kaj sem že sploh hotela (namen Grin) s tem postom? Cja, verjetno tole - če bi jaz bila jasnovidka Smiley.... - bi si rekla isto  ???






Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2