Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 10660 times)
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: vprašanje o nočnih ... kaj pa vem
Reply #15 - 08.09.2002 at 01:29:51
 
ja...to sigurno, da trava ne pripomore kej dost k AP, ampak prej skodi. Tud tko drugac se mi zdi, da ni kej prevec dobr mixat ganjo s katerokoli meditacijo. Je res, da hitr pades v trance, sam energija pa cist pobesni..
Ce kadim si lohk kr skenslam AP za naslednjih par dni...se sanj se bolj mal spomnim.
Bo treba pocas nehat kadit... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
leelo
Guest




Re: vprašanje o nočnih ... kaj pa vem
Reply #16 - 09.09.2002 at 00:02:55
 
Urban, a maš ti še kej izkušn s tem? Jaz sem se včasih neki matru na dva načina; tko da sem se ozavedu v sanjih (to mi je ogromnokrat uspelo), al pa da sem buden not prletu, tko kot se je Urošu ponesreč zgodilo.

Parkrat sem po drugi metodi prišu mimo tistih vzorcev in enkrat celo pr razmeroma polni zavesti (vsekakor drugač kot pri prvi metodi) vzpostavu prostor z novo gravitacijo. Popolnoma zavestn sm biu obstoja zunanjiga prostora, fizika notranjiga prostora pa je bla bolj kot ne pod mojo kontrolo.

Zanima me, če je možno vzpostavit kontroljive virtualne prostore brez uporabe drog in elektronike, prosm dej kej pokomentiri al pa če maš še kak pametn link.

Hvala, leelo
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: vprašanje o nočnih ... kaj pa vem
Reply #17 - 10.09.2002 at 15:14:45
 
Dear Klimax!
Ja, če hočeš raziskat zadeve o AP, naredi kako pavzo s travo, saj ti ne bo žal in se loti podelat to, kar te tam vleče.
Zadnjič sem pozabla povedat, da travo ni panike uporabljat v mejah normale, ker vsaka droga te prestavi v drug položaj in iz tistega položaja razumeš vse. Ko pa spet padeš nazaj na isti tir- to je vsakdanje- pa BOLI.
Ne mislim dobesedno, ampak, ... saj veš.
Trava, tabletke, ..., vse te droge ti pokažejo opcije, skozi katere lahko pogledaš na svet okrog sebe. Vsaka ti da drugačno sliko, vendar ne pozabi, da droga samo povleče IZ TEBE ta drugi svet. Če bi bili skoz v položaju recimo, da vidimo tudi paralelni svet- duhove, oz. energijska polja, niti , itd, potem bi bilo za nas smrtnike to prevelik zalogaj, ker bi samo sral od straha, ker to je skos okrog, tud zdej, ko to pišem.
Ampak ne smeš pozabit, da je droga vedno SAMO pomoč , ki ti nudi vpogled v en svet, ki ga drugače ne zaznavaš z očesom. Najboljše pa je, da se potem v tisti položaj naučiš iti sam, brez raznih substanc.
Uporabi AP, ker lahko delaš čudeže in se naučiš svašta, vstopaš v pravljične svetove in srečuješ palčke, tudi rešuješ svet pred katastrofami.
Mogoče se boš najdel v knjigi Oliverja Fox-a- Astral Projection.
Ali Sylvan Muldoon - The project of Astral Body. Mogoče pa bi za začetek prebral Celestinsko ali pa si ogledal zgodbo Castanede.
Pa uživaj.

Leelo, seveda je možno iti brez pomoči elektronike in drog, to je d best, če ti uspe, tam imaš kontrolo ti, le da jo moraš ozavestit, se pravi, zavest moraš imeti tam, kot da bi tam deloval, kar dejansko to počneš itak, le da je včasih bolj intenzivno, včasih manj.
Odvisno od tvoje namere.
Če je tvoj namen brezgrajen, potem samo raziskuj, zapomni si, da ti ustvarjaš in ti se premikaš s svojo zavestjo, ne one tvorbe s tabo.
Zavest tam si krepimo tako, da si v budnem stanju zadamo cilj dosega, kaj bomo naredili, kaj bomo pogledali in ko to enkrat lepo laufa, pol pa sam gasa.

 Poljubček   Grin
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
leelo
Guest




Re: vprašanje o nočnih ... kaj pa vem
Reply #18 - 10.09.2002 at 22:21:24
 
Če bereš o astralni projekciji vidiš, da vsi pridejo do neke stopnje, ko lahko stopijo na drugo stran, na žalost pa se tu tudi vse konča. Če bereš naprimer Kosiča se vidi, da nekje na sredi knjige zabluzi in od tam naprej je njegova knjiga samo še roman.

Lucidity Institute vozi newagerje na Havaje, po moje niso nič drugega kot neka ekskluzivna potovalna agencija. Če bereš dela magičarjev kot so John Dee ali pa Benjamin Rowe vidiš, da so njuni eksperimenti v skrajni fazi samo določen tip fantaziranja.

Informatika v svojih virtualnih svetovih nudi možnost igranja, modeliranja, vadbe, učenja... Kaj nudi astralna projekcija? Ali kdo ve za primer, ko je komu kaj koristila?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2