Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20416 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Sprememba
03.04.2001 at 12:09:19
 
OK. Kaj je najbolj ziher stvar, da se clovek spremeni. Ce sploh obstaja kaka tehnika, droga,...

Ali pa moramo cakati na zivljenske tragedije in krize da nas premaknejo iz smeri pokateri plovemo...

Zdi se mi da sem anenem mestu ze dost casa, prevec. Undecided
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Sprememba
Reply #1 - 03.04.2001 at 12:20:15
 
Odgovor bo prišel, ko bo prišel pravi čas za to. Odgovor bo spoznanje in imenoval se bo Satori.

http://www.si21.com/petya/satori.htm

Mogoče bi poskusil s tem, samo ne bodi neučakan.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sprememba
Reply #2 - 03.04.2001 at 13:41:20
 
spreminjat se začneš v tistem trenutko ko ti je jasno da je to potrebno. ponavadi je za to nažalost potrebna nesreča ali pač neki takega da te 'zmakne'
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Sprememba
Reply #3 - 03.04.2001 at 13:55:18
 
Sej men se tud zdi da spremembe bodo, ko bo cas za to oz. kolkr si dobr povedal, ko bo potrebno.  

Samo zakaj je potem smisel izvajat dol. tehnike npr. joga ce ne zato da bi se osebno spreminjal razvijal?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Sprememba
Reply #4 - 03.04.2001 at 14:22:48
 
Smisel tehnik ipd. je v tem, da z njimi pospešimo svoj duhovni razvoj. Saj ne, da se brez njih ne razvijamo, stvar gre le bolj počasi naprej. In naš smisel je, da se duhovno razvijamo in rastemo. Torej  naredimo to zavestno in sedaj in ne čakajmo na bolezni in tragedije, kot je rekel gape, in  šele takrat začnemo iskati smisel vsega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sprememba
Reply #5 - 03.04.2001 at 16:42:12
 
ne vem kaj si mislil pod dol. ampak če npr dolgočasno - potem tega definitivno ne delaj pač ni zate.
za začetek je definitivno najbolje da poizkusiš kontrolirati svoje misli - misli pozitivno in hkrati ne misli negativno (jeza, zavist, žalost ...)
no ja to v bistvu ni začetek, je v bistvu že konec, saj je glih to najtežje.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Sprememba
Reply #6 - 03.04.2001 at 20:16:12
 

dol. = doleceno  Shocked
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sprememba
Reply #7 - 04.04.2001 at 01:19:21
 
aha a določeno tehniko?
zakaj si šokiran?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Sprememba
Reply #8 - 04.04.2001 at 12:13:38
 
 Hehe ta znacek pomeni sokiran Shocked nisem vedel no sej pocasi se bom naucil (lahko pa malo zardim  Embarrassed zaradi moje nevednosti )

 Sicer pa to da se clovek kontrolira. Ni to ze represija, potlacevanje custev.?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Sprememba
Reply #9 - 04.04.2001 at 14:36:57
 
Če se želiš spremeniti, je po vsej verjetnosti, nekaj na tebi, kar te zaustavlja, kar ti morda ni všeč in tega ne moreš sprejeti. Men se zdi, da je zelo efektivno, da se kljub temu sprejmeš (saj si edinstveno vredno bitje), vendar pa je potrebno biti iskren do sebe oz. resničen - to je pomembno.  Potem priložnosti za spremembo na boljše kar same od sebe prihajajo in lahko izbiraš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sprememba
Reply #10 - 04.04.2001 at 18:27:29
 
Q
Sicer pa to da se clovek kontrolira. Ni to ze represija, potlacevanje custev?
Q

pomoje ne.
kontrolirat je treba misli na ta način kot sm reku, da ne generiraš slabih misli; da možgane začneš navajati, da ko dobijo na vhod neko informacijo, reagirajo nanjo s pozitivnimi čustvi ne pa negativnimi. in ko možgane to navadiš, se ti začne dogajati, da so okrog tebe same take informacije ki ustvarjajo v tebi pozitivna čustva. ker negativnih sploh nisi več sposoben producirati - si očistil pač vse vzorce in pač ne rabiš več negativnih izkušenj.
dokler imaš v sebi negativen vzorec, dobivaš na pot take ljudi in dogodke da imaš vedno znova priložnost odziv na ta dogodek spremeniti.
to lahko spreminjaš na ta 'naravni', način lahko pa z raznimi tehnikami, kot je meditacija, joga in vse ostale ki si jih videl na ezofestu pa še kakšna ki je nisi videl niti nisi zanjo slišal.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Sprememba
Reply #11 - 04.04.2001 at 19:14:02
 
HerbY mal sem že pozabu kako se generira spremembe sam lahko mal razmisliva o tem, sedaj sem v drugih smereh tako da moram spet pomislit da najdem izoblikovane tekste v glavi, drugač pa poglejva pa bomo najdl neki...

najbolj sigurno za to da se sprememba zgodi je  volja in želja!
prej pa moraš poznat to kar želiš in to kar si sedaj!
zato napiši to, pol grava na to kako do željene spremembe...
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Sprememba
Reply #12 - 04.04.2001 at 21:30:00
 
Prav danes sem razmišljala, kako sem se v letošnjem letu spremenila. Nekoliko pred novim letom sem bila pri bioenergetiku, na čiščenju čaker. Kakšnega čudeža v treh terapijah ni mogel narediti in tudi sprememba ni bila takoj opazna, toda če sedaj razmišljam za nazaj.
Bioenergetik, ni naredil nič drugega, kot v meni spodbudil neko reakcijo, zaradi katere sem se pričela spreminjat in se še spreminjam.
Pri meni je prišlo do te potrebe zato ker sem bila nesrečna, vase zaprta in preplašena, ne ljubljena (tega občutka se še nisem dokončno znebila) oz na kratko zakompleksana.
Zdaj sem srečnejša a pot do prave sreče je še dolga in odvisna od mojih sprememb.
Se opravičujem, spet tisti dan, ko pretirano filozofiram. (Zakaj se opravičujem? Zato da bi me imeli radi)
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sprememba
Reply #13 - 04.04.2001 at 23:03:49
 
itak te mamo radi
Wink Smiley Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Metulj
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 6

Gender: male
Re: Sprememba
Reply #14 - 04.04.2001 at 23:06:49
 
Jaz se ne bi popolnoma (v bistvu nikakor) strinjal z nekaterimi izjavami zgoraj, glede kontrole misli. In mislim, da ima HerbY kar prav, ko pravi da gre tukaj že za represijo.

Misli imajo svoj namen. Naj bodo dobre ali slabe, potrebno jim je pustiti svojo pot - vendar jih pri tem neprestano opazovati. Z opazovanjem se zavaruješ pred tem, da bi katerakoli misel pobezljala in za sabo pustila opustošenje. Z izključno opazovanjem, se bodo misli začele med sabo izključevati in na koncu bo ostala tišina in mir.

Če gremo po drugi strani misli zatajevati, jih na tak način samo potisnemo nekam globoko v sebe, kjer bodo čakale in rasle. Dokler ne pride dovolj velik šok, ki jih bo osvobodil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3