Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5572 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Fuzbal
28.03.2001 at 18:24:38
 

     Ravno prihajam domov s kolesom, komaj sem se prebil mimo stadijona. Pa saj divja za Bezigradom vojna!!! Dimne bombe, vojni vzkliki, brigada specjialcev, zaprte ceste, zastave vihrajo...

Ko sem bil na sprevodu za strpnost se mi je zdelo dosti ljudi in da so slovenci strpni. Zdej sem pa videl pravi obraz. Slovenci hocejo boj hocejo kricati in se zapiti. Unicenje.

Zdi se mi da bo en ezofest premalo za pravo pot.  Cry Cry
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Fuzbal
Reply #1 - 28.03.2001 at 22:38:43
 
itak da bo premal; zato smo pa mi kle!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Fuzbal
Reply #2 - 15.11.2001 at 19:12:29
 
Spomladanska zgodba se je ponovila.
15.000 tisoc ljudi na brniku. Nikjer ne zberes na vkup toliko javnosti kot pri fuzbalu (po ta novem) . Zlo me pa to spominja na zaton rimskega cesarstva, ko se je slo za kruha in iger (kolosej ze imamo  Wink )
Ne sej je kul. Bolje 15.000 veselih ljudi kot 15000 zalostnih, pa vseen... To me zlo spominja na tisti slovenjski komplex manjvrednosti. Pac 'slovenci smo koncno  v necem dobri' in se je treba  hitro s tem poistovetit.  Ce bi se pocutili v redu kot narod, se vrjetno ne bi tako bohotil kolektivni ego ob vstopu reprezentance na svetovno prvenstvo.

  Mogoce ne veste o cem tocno govorim, ker ne zivite v lj za bezigradom
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Fuzbal
Reply #3 - 15.11.2001 at 21:08:13
 
na dobri poti smo ... združujemo se ... med sabo ... naslednji korak pa je kaj?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Fuzbal
Reply #4 - 16.11.2001 at 08:50:40
 
Mislim, da nas je ze dovolj, da lahko Srecku Katancu napovemo prijateljsko tekmo, da bodo fantje vidli, kako se da z duhovnostjo filat gole Smiley

Dejansko pa sem hotu povedat, da je to lep primerek, kaj je treba furat. Saj folk pride tja, kamor ga usmerijo mediji. In ce se spomnim, sem vceraj ene 5 krat nakljucno v avtu prizgal radio. Se velik furam... No gre za to, da vsakic so kaj povedali o nogometu. Zvecer pa pri porocilih ene 15-minut za nogomet, razne hude pesmice, skratka vse zivo. No o Afganistanu je blo zlo mal, naspram fuzbalu.

Torej, se en lep dokaz, medije pod svoje okrilje pa si car. Ozavestis ljudi v smer kamor ti pase.

KVA PA JEST VEM
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Fuzbal
Reply #5 - 16.11.2001 at 10:17:04
 
----------
na dobri poti smo ... združujemo se ... med sabo ... naslednji korak pa je kaj?
--------------
zlitje v eno

prehod iz sveta dvojnosti v svet enosti  (le kako se bo tedaj fusbal špilal? z enim moštvom heh?)

da doživimo nebesa v svojih srcih že sedaj na Zemljici
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Fuzbal
Reply #6 - 16.11.2001 at 22:32:20
 
Če mene vprašaš Herby...bom jokal s teboj... pa ne zato ker je to edina pot, ampak zato ker je pač tako... po drugi strani pa je boj, volja, pogum, bojevnik in to tudi del enosti mar ne...

Slovenci so bli slabši nasprotnik pa so vseeno zmagali... zakaj?
Ker so igrali s srcem, ker je dal gol napadelc, ki ni zadel mreže v 53-tih tekmah... naključje... ne verjamem...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: Fuzbal
Reply #7 - 24.11.2001 at 13:50:57
 
Se bi kar strinjal z izjavoe enega dramskega igralca med drugo svetovno vojno, ko je rekel, da je se Darwin zmotil: mi gremo namreč od ljudi k opicam.. In če upoštevamo, da je po izjavah zunanjega ministra Rupla, Slovenija del zahodnega civiliziranega sveta, me dogodki po ljubljanskih ulicah, polomljeni stoli, stolčen televizjski avto, norenje in vse podobno, prisili, da se taki civilizaciji odrečem in se deklariram za barbara. Je pač tako, da se v evforiji junake slavi, v drugi situaciji pa krivi za vse možne ali pa namišljene situacijske probleme.. A o tem smo se že in se še bomo lahko prepričali znova in znova... Posebno ob kakšnem športnem porazu/ če se spomnim samo kako se je košarkarje slavilo in potem pljuvalo po porazu na SP).. Jap, vsak je lahko general.. ampak po bitki..Po vojni pa še toliko lažje:)
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: Fuzbal
Reply #8 - 28.03.2002 at 02:24:03
 
Fantje. nogomet bo aktualen, dokler bodo naši zmagovali. Potem pa bo vse tiho, kot da ne obstoja.
V nekaj letih sem imel čisto po slučaju možnost spoznati naše fuzbalerje. Žal mi je. zelo mi je žal. Manj kot jih pozna, bolje je. Zame so fantje pač le žogobrci, na drugih področjih skoraj nesposobni. In neverjetno se živcirajo, če jih nihče ne prepozna.
Če sem komu oskrunil njegove narodne heroje naj mi oprosti.
V vsakem primeru mi boste čez eno ali dve leti pritrdili, da je slovenski nogomet popolnoma v k..cu.
Žal mi je, nisem navijač ne žogobrc.
Samo na znanje: Ste videli, kaj so navijači po odhodu iz Brnika pustili za sabo? Ste videli koliko svinjarije? Mi Slovenci, kulturni narod????
LP
Boo Ruth
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Fuzbal
Reply #9 - 28.03.2002 at 03:12:56
 
Quote:
V nekaj letih sem imel čisto po slučaju možnost spoznati naše fuzbalerje. Žal mi je. zelo mi je žal. Manj kot jih pozna, bolje je. Zame so fantje pač le žogobrci, na drugih področjih skoraj nesposobni. In neverjetno se živcirajo, če jih nihče ne prepozna.  


Evo ti ga na. Točno leto dni je od tega, ko je Herby odprt tale thread zato se sedaj priključujem tudi jaz.
Navdih mi je dal Borut, ki ga z njegvo izjavo v celoti podpiram.  Spoznal sem okrog 25 nogometašev.  Od teh so bili trije Slovenci, vsi ostali pa iz nekoč bratskih republik. A vendarle ti fantje po večini niso bili preveč razgledani.  Če si vedel samo da je žoga okrogla, je to enako kot nič, saj oni dlje od žoge in denarja ne vidijo.  Poznal sem celo enega nogometaša iz Niša, ki je prišal brcat v tujino. Seveda angleško ni znal, nekaj malega rusščine ter mater srbski materin jezik je govoril.  No, prvi angleški stavek, ki se je v celoti naučil je bil.  " No money no play"

A vendarle so tudi med nogometaši izjeme in da se dobit fante, ki mislijo s svojo glavo, ki na vsakem koraku ne ponavljajo da so profesionalci, ker to seveda niso. A so ti fantje po večini v manjšini.

Andres

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Fuzbal
Reply #10 - 28.03.2002 at 11:29:37
 
Mene fuzbal  ne zanima kaj preveč, bi pa samo to rekla, da je res, da fantje niso zelo razgledani ampak mislim, da obstaja ogromno ljudi, ki so totalni strokovnjaki, doktorji, magistri..., ki tudi niso drugače ravno prav razgledani.
Morda pa mora biti tako, saj ponavadi ljudje, ki so čisto notri v eni stvari in jo hočejo popolnoma obvladati, nimajo časa pa tudi interesa, da bi se razgledali.
Vsi drugačni-vsi enakopravni!
LEP DAN VSEM!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
winstrol
2
**
Offline

I'll be back!
Posts: 55

Gender: male
Re: Fuzbal
Reply #11 - 28.03.2002 at 17:45:52
 
Jaz pa ne vem, zakaj vse športnike šimfate češ da niso razgledani. Nogometaši, bilderji, košarkarji, rokometaši, na vse letijo take opazke, ko so rezultati pod pričakovanji. Ali pa zgolj zaradi faušije? Angry Kdo se bi upal spravit na zdravnika pa mu to rečt Undecided? Hm...razgledanost je stvar osebnosti posameznika in zanimanja za ostale stvari, ki grejo mimo ozke poklicne usmertive. Pri športnikih je to še toliko težje, ker če hočeš bit profesionalec moreš 100% časa posvetit temu cilju, ša spat moreš točno tako kot je treba in nič drugače. Daje se prosim skulirat. Nerazgledan in primitivn folk najdeš v vseh družbenih slojih, ne glede na poklicno usmeritev. Probajte dokazat da ne spadate med njih - primitivce namreč. Pa brez zamere Wink Winny ma vas rad Kiss Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Fuzbal
Reply #12 - 28.03.2002 at 17:50:39
 
Winstrol. Žal je tako, da ravno športniki precej izsopajo. Morda pa nekateri prehitro obogatijo in je njihovo obnašanje posledica le tega.  Isto ti je v družbi tam kjer je recimo mlad podjetnik na hitro obogatel. Po Sloveniji imaš takšnih kar precej.  Pač narod, ki nikoli ni delal, ne ceni  drugega, vidi le sebe in zato tako.
Seveda so pri obeh skupinah tudi izjeme.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: Fuzbal
Reply #13 - 28.03.2002 at 20:39:42
 
winstrol wrote on 28.03.2002 at 17:45:52:
Jaz pa ne vem, zakaj vse športnike šimfate češ da niso razgledani. Nogometaši, bilderji, košarkarji, rokometaši, na vse letijo take opazke, ko so rezultati pod pričakovanji. Ali pa zgolj zaradi faušije? Angry Kdo se bi upal spravit na zdravnika pa mu to rečt Undecided? Hm...razgledanost je stvar osebnosti posameznika in zanimanja za ostale stvari, ki grejo mimo ozke poklicne usmertive. Pri športnikih je to še toliko težje, ker če hočeš bit profesionalec moreš 100% časa posvetit temu cilju, ša spat moreš točno tako kot je treba in nič drugače. Daje se prosim skulirat. Nerazgledan in primitivn folk najdeš v vseh družbenih slojih, ne glede na poklicno usmeritev. Probajte dokazat da ne spadate med njih - primitivce namreč. Pa brez zamere Wink Winny ma vas rad Kiss Grin


Dragi WINSTROL,
Tudi profesionalci v ostalih smereh (medicina, tehnologija, kultura, biznis, borza) se posvetijo svojemu cilju 100% saj bodo le tako dosegli svoj rezultat. Pa vendar se nihče ne frajeriše tako kot prav žogobrci. poglej si malo nogometaše v tujini. Kar poznam situacijo v Italiji, so sicer nogometaši kot naši, a se drugače obnašajo. Vsaj to. Sicer pa nobenega zdravnika nisem videl, ki bi se živciral, če ga kdo ne prepozna na cesti....Je še vesel, da ga niče ne droca. Enako je naprimer s poslovneži. Ko so prosti uživajo in se ne sekirajo. Ja, nogometaši pa so razred zase. Vsi si mislijo, da so neki curehvatači (ha, ha, ha,.... do nezavesti). So dejansko ogledalo tistih, ki goreče navijajo za njih. To so vsi tisti, ki se tepejo na stadionih in smatrajo nogometno tekmo le za sproščanje svojih pivskih in mišičnih strasti. Na žalost ali srečo je nogomet v Sloveniji in tudi v ostalih državah po mojem mnenju namenjen delavcem od 7.00 pa do 15.00. Ne podcenjujem nobenega, ne zlivat name  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealedgnojnice Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed To je pač moje mnenje.  Le zakaj spremlja kajak, vrhunsko plezanje, plavalni športi, tenis,... popolnoma druga vrsta ljudi?????

No in ko smo že tu: V Maribor je na smučarska tekmovanja začela hoditi tudi vsa navijaška horda iz Hrvaške, ko so prišli gledat Janico. To pa zaradi tega, ker se z rezultati v nogometu ne morejo zadovoljiti, ker ni pravih rezultatov. A si videl kakšna druga nijansa, kakšna agresivnost je vladala v ciljni areni??? Pač publika, ki normalno spremlja nogomet in obrobne "kulturne dogodke" . Kdo so tisti pridni fantje, ki so se "božali" na tekmo SLO/HR?

In vse skupaj se štarta pri kulturi in športnem duhu nastopajočih.

LP
Borut

Back to top
 
 
IP Logged
 
winstrol
2
**
Offline

I'll be back!
Posts: 55

Gender: male
Re: Fuzbal
Reply #14 - 28.03.2002 at 21:52:58
 
Javne osebe so pač bolj izpostavljene presojanju javnosti. Enim to paše (hvala bogu), enim pač ne. Ja, kar se pa tiče kulture športa - eni hodimo na stadion gledat NOGOMET in uživat, eni pa "uživajo" na drugačen način. Kaj jim jaz morem, če so nezadovoljni s svojim življenjem in svojo agresijo prenašajo na stadione in okolico? Takšna dejanja obsojam, vsekakor. Kako vlogo imajo pri tem nogometaši? Jih vzpodbujajo k temu? Dvomim. Nogomet je pač ena izmed najbolj obiskanih športnih iger. Res, da je večinoma ostra, borbena, neizprosna, hkrati pa zelo zanimiva (za tistega ki ve kaj hodi gledat) in privlačna. To pa samo po sebi še ne pomeni, da daje vzpodbudo t.i. navijačem za njihova dejanja. Vzamimo za primer tenis. Na prvi pogled borbena igra, miroljubna (mogoče daje tak vtis mir na stadionu?) itd. da ne naštevam.  Pa si siguren, da se gledalci in tenisači tako obnašajo tudi po tekmi? Mogoče večina res, saj so to na prvi pogled uglajeni ljudje z kar veliko denarja. Poznam pa kar nekaj tenisačev in ti lahko povem, da so po večini zelo nestabilne osebe, ki iščejo pozornost z vseh strani. Tudi konfliktnim situacijam se ne umikajo ravno. Kaj pa zdaj? Zdravniki so poglavje za sebe, ker svoje frustracije stresajo na paciente, poleg tega pa jih večina nima srca na pravem meestu. Pred dobrim letom sem prišel v ordinacijo z počenim bicepsom (boli ko k*) in so me poslali domov češ da se zdravnica pogovaja po telefonu, naj se oglasim jutri. Seveda sem šel takoj v bolnico (brez napotnice) in so me zavrnili in zagrozili z izdajo računa. V meni so vzbudili več agresije kot nogometaši, verjameš? Lahko, mirne duše, najrajši bi jih postrelil Angry
BBB (Bad Blue Boysi) pa vsekakor niso prišli gledat Janice. Ker sem iz MB in kar se da redno hodim na tekme, poznam tud nekaj viol in se med njimi najdejo tako pametni kot nori. To zdaj ni blo zlivanje gnoja po tvoji glavi, tud pametovanje ne, samo svoje mnenje sem hotel povedat. Pričakujem reply Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2