Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 13149 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
meso in to
15.03.2001 at 23:07:17
 
začelo se je z norimi kravami, nadaljuje se s parkljevko in podobnim sranjem. živali pobijamo zato ker smo jih sami zastrupili (o številkah nebi glih govoril).
sem nekje bral da ko ubiješ(mo) žival se sprosti veliko slabe energije. in kot da zemlja še ne bi bila totalno u pizdi in se ji nebi energija slabšala že sama po sebi ker se mudi, ji pomagamo s tem da pobijamo živali vsevprek. ker so kao bolane in da se ne bi nalezli ljudje jih pobijamo 'kot živali'.

mislite da bomo nehali meso jest?
saj je itak treba ga nehat jest.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: meso in to
Reply #1 - 17.03.2001 at 21:14:22
 
Narava se nam bo počasi maščevala za vse kar smo ji naredili.
Mogoče bomo na koncu res vsi vegetarjanci, čeprav močno dvomim. Sama sem že nekaj let, oz. ne jem mesa, mleko in mlečne izdelke in stvari ki vsebujejo jajca jem. Tako, da nisem prava vegetarjanka.
Moja hči še vedno je meso in ji tega tudi ne bom preprečevala. Prepričana sem, da je to njena odločitev in ne moja.

Pa še ena zgodbice, ker jaz brez njih skoraj več ne morem.

Verjamem v reinkernacijo, vendar ne tako, da se človek v naslednjem življenju rodi kot žival. Vendar v Indiji to verjamejo in s tistega konca sem pobrala eno zgodbico,

Svečenik se je pripravljal, da bo žrtvoval kozo, ko je opazil, da se koza smeji.
Vprašala jo je; "Ubil te bom, ali te ni nič strah? Zakaj se smejiš?"
"V enem od prejšnjih življen, sem bila tudi jaz svečenik", mu je odgovorila koza,"tudi jaz sem žrvovala koze in zato sem morala biti tolko življen, kolikor sem jih ubila, koza in to je moje zadnje življenje. Po tem se bom spet rodila kot človek."
naenkrat pa je pričela koza jokati in  svečenik jo je vprašl: "Zakaj pa sedaj jokaš? Ali nisi vesela, da boš spet človek?"
"Seveda sem, ampak pomislila sem nate."

Malo je prirejena po mojem spominu.Mogoče res ne spada glih k  tej temi, vendar gre tudi za nesmiselno ubijanje živali, kot to počnejo povsod, v zadnjih časih predvsem v Angliji. To je pa verjetno že drugačna tema.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: meso in to
Reply #2 - 17.04.2001 at 14:18:35
 
Ke je fora da v celi ljubi Sloveniji ni ene vegetarijanske restavracije? Zdej v casu afer bi jih lahko vec odprl pa bi verjetn vse prezivele.
To je lepa trzna nisa. Kdo bo prvi?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: meso in to
Reply #3 - 17.04.2001 at 22:44:20
 
evo eno mesno; nore krave in to ...
http://www.gape.org/smeh/

upam da vam bo všeč
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: meso in to
Reply #4 - 26.05.2001 at 15:57:26
 
Evo nekdo se je zbudu in sicer Jure Pogačnik v imenu skupine drzavljanov:
gre se za podpisovanje peticij (10.000 do 20.000) za spremembo v zakonodaji.
Par citatov iz pisma g. Drnovšku: Ocitno je, da ekolosko opustosenje, resni zdravstveni problemi in moralna nesprejemljivost dovolj mocni razlogi, da se človek odreče celo najteze spremenljivim navadam - navadam v prehranjevanju. Koliksen je delez omenjene populacije ni tocno znano, je pa raziskava agencije CATI pokazala, da je v Sloveniji ze 10% studentk in 4,5% studentov vegetariancev. (Se en dokaz, da so zenske carice - dovolj rahlocutne, da se zavedajo kaj pomeni pojesti en zrezek=ubiti in muciti zival, onesnaziti vodo in zrediti se...) Logicno je, da vecina ljudi, ki se je bila sposobna odreci mesni prehrani, ne odobrava ubijanja zivali in vsega kar je povezano z mesno industrijo. V njihovem imenu pa to pocne Ministrstvo za kmetijstvo in drzava, ki s klavnimi premijami in subvencijami poskusajo obdrzati pri zivljenju mesno industrijo. Na ta nacin se umetno znizuje cena mesa, njegova poraba pa se neupraviceno spodbuja.  ...ni logicno, da vlada iz proracuna financira mesno industrijo, saj to pomeni, da za ubijanje in trpljenje zivali placujejo tudi tisti, ki temu nasprotujejo iz nasih osnovnih moralnih prepricanj. To je v nasprotju z ustavo in zdravo pametjo. Zastrupljene hrane in vode, spremembe klime, tezave z zdravjem, ...ne bodo imeli samo mesarji , zivinorejci in mesna industrija. Ceno za tiho privolitev bomo placali vsi.

Zahteve: - ukinitev subvencij za 'pridelavo' mesa
             - uvedba trosarin na meso, s katerim bo upostevana realna cena, ki jo druzba krije na podrocju zdravja ekologije, kar pomeni, da placilo teh sroskov prelozijo na koncnega uporabnika: kdor pije, ta placa
             -javnost obvestite o posledicah ; dober primer sprejemanja lastnih posledic so kadilci
              -oznacevanje mesnih sestavin na vseh izdelkih (kozmetika, hrana)
              -prestrukturiranje mesne industrije

Peticije podpisete v BTC knjigarna Om ezoterika, in v reviji Aura je obrazec.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: meso in to
Reply #5 - 27.05.2001 at 12:46:57
 
jest grem zihr podpisat; pa še aleš bo dal na mailing listo; kje je ta knjigarna u BTCju?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: meso in to
Reply #6 - 27.05.2001 at 16:02:35
 
nasproti trznice in v isti stavbi kot big bang, sam drug vhod
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: meso in to
Reply #7 - 28.05.2001 at 10:05:53
 
HerbY,

Ful dobro, tale peticija, a se da kje celo zadevo prebrat (na netu)?

Sem definitivno proti temu da se iz mojega denarja mucenje zivali podpira, pa tud cerkev in se cel kup stvari.

Kar se pa odstotka vegetarijancev tice, drzi da je med studenti teh precej, ampak zal jih cez nekaj let kar precej spet zacne meso jest. Vsaj po mojih izkusnjah. Pravijo, da je zivljenje lazje, ce meso jes. To je, na zalost, res.

Marjana

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: meso in to
Reply #8 - 28.05.2001 at 11:38:02
 
Gape daj si kup revijo Aura in na predzadnji strani je celo to pismo in obrazec za podpisat. Pa skenerej pa na net namalej da si folk lahk sprinta.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: meso in to
Reply #9 - 28.05.2001 at 12:05:45
 
Jaz že 10 let ne jem mesa in salam in takih zadev, ampak tukaj se mi je vedno postavljalo vprašanje - jaz sem odrasla ampak kaj pa mali otroci (beljakovine pa to) namesto mesa narediš nekaj iz soje, da bi  nadomestil beljakovine, pa zavračajo zelenjavo in žitarice.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: meso in to
Reply #10 - 28.05.2001 at 13:08:11
 
sm bil v knjigarni in so mi dal tale naslov
http://www.om-ezoterika.sempco.si/ugovor_vesti.htm

pa še tale dva fajla ki sm ju sprešu v .exe in ju lahko dljate in razpečujete; notr je
podpisni list
in
pismo ki je dost isto kot tisti text na zgornjem linku
http://www.gape.org/gapes/pobuda.exe

dobil sem tole po mailu ki pravi:

Pripenjam vam tekst pisma, ki je osrednja točka pobude, zraven pa še podpisni list. Podpišete ga lahko skupaj s prijatelji in znanci ter pošljete na naslov: Jure Pogačnik, Kogojeva 6, 1000 Ljubljana.

Lep pozdrav,

Jure Pogačnik

********

če pa ma kdo tisto auro pa naj proba kej popedenat

aleš bo pa poslal na mailing listo

ane???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: meso in to
Reply #11 - 29.05.2001 at 16:40:04
 
Peticijo sem skenslal z maila, vendar se z njo načeloma strinjam! Jo bom poslal any  way!
sem za to, da se odpravijo nehumane stvari v odnosih do RASTLIN in ŽIVALI.

vendar pogrešam program in izvedbo dela?

pogrešam tudi vedenje o ekosistemu in izhodišče podprto s strokovnimi argumenti?
avtorji bi lahko bolj razložil pojme na netu, peticija pa naj bo taka, kot je!


najbolj me moti pa ravno stil pisanja na konfo, kao da so mesojedci manj vredni!

večini ne bom govoril od hrane so tu dol drugi zato

zato pa bom tebi gape ki iščeš in greš v ekstreme napisal kar hočeš slišat?
zakaj nas inkviziraš nazaj?
zakaj nam delaš to?


a nimamo svobodne volje?

PREBERI SE:
mislite da bomo nehali meso jest?
saj je itak treba ga nehat jest.

če še trmaš te vprašam sledeče a se da doseč isto kot vegetariajnec oz mesojedec?
se da isto doseč kot kmet ali maneger ?

preberimo še enkrat: Vsi drugačni, vsi enakopravni!


zadaj pa prevod texsta o svobodni volji?
a se ne rodi vsako bitje v svoje okolje in tja kamor bo uspelo uredit svoje stvari?

in če še vedno ne vidiš: tudi krave umetno oplodijo ?

vprašal bi vas veste zakaj ste tu?

ne bom sodeloval v razčiščevanju lahko sodelujem le v enosti in to kar vi počente, prehaja v dvojna
meriaj žal  );

tole razpravo prepuščam temu ki bo povezal zakone enosti in izpelajl dokaze o obstoju, ki bo vedel zakaj gre in ki je tu zato, da vas pouči o prehrani?

pametno je toliko časa, da pride in pove najboljše rešitve, razpravo o vzrokih umaknit in skrbet zato, da ne uničujemo drug drugega, zato se umikam potem niti ne bo več prostora za razpravo.


Za konec pa vam prenašam sporočilo delfinov(najvišje razvitih bitj na zemlji)
Zbogom in hvala za vse ribe!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: meso in to
Reply #12 - 29.05.2001 at 21:56:35
 
prosim pošlji.
hvala.
enkrat ti bo svet hvaležen.
Zemlja pa takoj.


ti odgovarjam čeprav se umikaš in čeprav me baše čas totalno.


ni bistvo v tem da smo mesojedci manj vredni; čeprav
mesojedci jemo meso, ker ga jemo, ga kupujemo, ker ga kupujemo ga drugi za nas redijo, ker ga redijo na tak industrijski način s tem preveč uničujejo naravo - Zemljo.
namreč na isti površini se da vzgojiti več energije v obliki hrane, če gojimo rastline kot pa živali. that's a fact.

nisem niti slučajno proti mesojedcem, jem meso tudi sam, sicer samo zato ker sem tako navajen in ker vem da je neumno s čimerkoli prekiniti tako da odrežeš. bolje je postopoma, sploh pa s tistimi vzorci ki so globoko zasidrani v tebi.

problem je v tem da tisti ki nas upravljajo, zdaj zaradi socialnega miru popravljajo napake od prej ko so nas navajali na meso. v socializmu nismo pojedli toliko mesa, ker ga pač ni bilo, zdej ko je, hočemo to vse notr prnest. in veliko je raje ki ni več v socializmu in sedaj (končno) lahko je ogromne količine mesa prej pa ga niso mogli. in tolikšno populacijo ki je nastala in še nastaja je težko nasiti z mesom, ker meso pač nima dovolj energije v sebi, ker je pač mrtvo. najbolj mrtva hrana ki jo ljudje lahko sploh jemo. vse ostale stvari so bolj polne življenjske energije, in s tako bi bilo lažje nahraniti svetovno prebivalstvo.
To je bistvo peticije. Se mi zdi, ne pa kritiziranje mesojedcev.

nehat je treba jest meso ravno zato da ga bodo nehali proizvajat in s tem posledično nehali uničevat Zemljo. in to se bo zgodilo; slej ali prej!

pomoje se da doseči isto kot mesojedec ali pač vegetarijanec - nisem pa zihr kako je s karmo, ki si jo s tem ustvarjamo.


ne bom več tipku, ker je že vse stipkano:

Zakaj morajo biti ljudje vegetarijanci (Suma Ching Hai)
http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/vegetarij.htm

Kako misliš da pripravijo kravo do tega da jo lahko vsak dan molzejo?
http://kid.kibla.org/~marjan/vegan/mleko.htm

Koraki do zdravja - koraki do ljubezni --- 5. prehrana
http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/koraki.html
Back to top
« Last Edit: 30.03.2006 at 20:03:35 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: meso in to
Reply #13 - 30.05.2001 at 17:25:26
 
Gape ce se nisem ravno vceraj zacel sprasevati od kje mleko...  

ampak se vedno pijemo ga radi

Glede peticije pa: radi bi uvedli trosarine na meso, to je problem ker 90% ljudi se ne bi strinjal da naj podrazijo meso, tako da do tega ne mores pridt po demokraticni volji: torej 'glas ljudstva'. To vprasanje bi mogla rest kaka strokovna vlada, z raziskavami ki bi potrdile crno na belem, kaksna je skoda okolju in druzbi.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: meso in to
Reply #14 - 30.05.2001 at 23:29:46
 
Q
potrdile crno na belem, kaksna je skoda okolju in druzbi
Q
e ni treba nič potrjevat.
tko pač je.
samo ljudje s totalno zapacano zavestjo tega pač (še) ne vidijo.
bodo že opazil.
če prej ne pa ko bo izbruhnila naslednja nova bolezen zmešanih živali ki si jih gojimo za hrano na preveč industrijski način.
gre se predvsem za to da nekje se mora začet. in zakaj to ne bi bila slovenija, ki BO država nove dobe. ki BO pokazala svetu kako in kaj.

ps
mleko pijemo radi samo (še) zato ker smo ga navajeni
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2