Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 13242 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Božji otroci in otroci sveta
15.04.2012 at 22:54:31
 
Na tej zemlji namreč živita dve vrsti ljudi. Pravi, ki so v večini, so po rednem zaporedju stopenj stvarjenjskega vzpenjanja duše in po telesu povsem s te zemlje in jih lahko imenujemo "otroci sveta".

Veliko manjši del ljudi te zemlje pa je s te zemlje le po telesu, po duši pa ali iz različnih zvezdnih svetov ali pa so vmes celo najčistejši angelski duhovi iz nebes čistih duhov. Vendar so ti najredkejši.

To drugo in veliko žlahtnejšo vrsto ljudi te zemlje lahko imenujemo "Božji otroci", in edino tem je prepuščeno, da dojamejo skrivnosti Božjega kraljestva, jih razumejo in po potrebi in sposobnosti dojemanja učijo otroke sveta ter jim kažejo pot, po kateri lahko tudi sami postanejo Božji otroci in državljani Božjega kraljestva.

No, ti pravi posvetni ljudje, ki so šele zrasli iz blata te zemlje, so seveda še zelo čutni, ker njihove duše še nikoli niso opravile nekakšne pripravljalne šole svobodnega življenja, ki določa samo sebe. Zato jih do spoznanja najvišjega in večnega Božjega duha lahko v začetku vodijo le čutne podobe.

In, zaradi večine ljudi te zemlje so tudi razodetja o kraljestvu duhov nekoliko zavita v tako rekoč same čutne podobe, ki jih lahko od časa do časa le Božji otroci postopno bolj in bolj odkrivajo otrokom sveta, seveda, po njihovi zmožnosti dojemanja.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božji otroci in otroci sveta
Reply #1 - 15.04.2012 at 23:10:05
 
In bedaki,ki ljudi delijo!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Božji otroci in otroci sveta
Reply #2 - 16.04.2012 at 11:10:04
 
men se zdi da razdeljeni smo že tkointko ... dočim te delitve ... pa še nism zaznal (da bi nas delila) ... pa zna bit hudo res ... drugač je res težko razumet vsa ta čustvovanja in reakcije ki vodijo svet.
jest skoz svojo perspektivo ne morem tega razumet nikakor ... kako so eni ljudje lahko taki kot so ... če bi kle gor, na forumu ne spoznal par ljudi, ki so se prov trudl dokazat da obstajajo, bi ne verjel da u resnici obstajajo ... u živo sm verjetno koga spoznal, pa sm ga hitr poradiru se mi zdi ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Božji otroci in otroci sveta
Reply #3 - 16.04.2012 at 15:24:25
 
dej bog, da bi jim čimprej zrastla krila..  to bi blo nekej za videt Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Božji otroci in otroci sveta
Reply #4 - 16.04.2012 at 15:54:06
 
Devi wrote on 16.04.2012 at 15:24:25:
dej bog, da bi jim čimprej zrastla krila..  to bi blo nekej za videt Wink

dvomim da bo kej tazga za videt
možno je pak use
Smiley

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=GianTjON_rE
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Božji otroci in otroci sveta
Reply #5 - 16.04.2012 at 19:31:09
 
Devi wrote on 16.04.2012 at 15:24:25:
dej bog, da bi jim čimprej zrastla krila..  to bi blo nekej za videt Wink


[author=M.L. link=1334523271/0#0 date=1334523271]
Quote:
Zato jih do spoznanja najvišjega in večnega Božjega duha lahko v začetku vodijo le čutne podobe.

In, zaradi večine ljudi te zemlje so tudi razodetja o kraljestvu duhov nekoliko zavita v tako rekoč same čutne podobe,

No, krila so že ena od teh čutnih podob.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Božji otroci in otroci sveta
Reply #6 - 16.04.2012 at 23:32:10
 
Quote:
No, krila so že ena od teh čutnih podob.

Pa lep pozdrav.

indeed Smiley
hvala bogu za vse, kar sem
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Božji otroci in otroci sveta
Reply #7 - 16.04.2012 at 23:37:00
 
M.L. wrote on 15.04.2012 at 22:54:31:
Na tej zemlji namreč živita dve vrsti ljudi. Pravi, ki so v večini, so po rednem zaporedju stopenj stvarjenjskega vzpenjanja duše in po telesu povsem s te zemlje in jih lahko imenujemo "otroci sveta".

Veliko manjši del ljudi te zemlje pa je s te zemlje le po telesu, po duši pa ali iz različnih zvezdnih svetov ali pa so vmes celo najčistejši angelski duhovi iz nebes čistih duhov. Vendar so ti najredkejši.

To drugo in veliko žlahtnejšo vrsto ljudi te zemlje lahko imenujemo "Božji otroci", in edino tem je prepuščeno, da dojamejo skrivnosti Božjega kraljestva, jih razumejo in po potrebi in sposobnosti dojemanja učijo otroke sveta ter jim kažejo pot, po kateri lahko tudi sami postanejo Božji otroci in državljani Božjega kraljestva.

No, ti pravi posvetni ljudje, ki so šele zrasli iz blata te zemlje, so seveda še zelo čutni, ker njihove duše še nikoli niso opravile nekakšne pripravljalne šole svobodnega življenja, ki določa samo sebe. Zato jih do spoznanja najvišjega in večnega Božjega duha lahko v začetku vodijo le čutne podobe.

In, zaradi večine ljudi te zemlje so tudi razodetja o kraljestvu duhov nekoliko zavita v tako rekoč same čutne podobe, ki jih lahko od časa do časa le Božji otroci postopno bolj in bolj odkrivajo otrokom sveta, seveda, po njihovi zmožnosti dojemanja.

Pa lep pozdrav.


Dobro razloženo ! Hvala, ti, Božji brat  Roll Eyes Take rabimo, Smiley da popravimo kar smo zavozili na tem Planetu  Cry

Mir ljudem na zemlji  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Božji otroci in otroci sveta
Reply #8 - 19.04.2012 at 15:17:44
 
gape wrote on 16.04.2012 at 15:54:06:

vou..!  Huh  

Smiley imagine..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Božji otroci in otroci sveta
Reply #9 - 19.04.2012 at 21:12:07
 
Devi wrote on 16.04.2012 at 23:32:10:
Quote:
No, krila so že ena od teh čutnih podob.

Pa lep pozdrav.

indeed Smiley
hvala bogu za vse, kar sem


Pa saj to ni bil kompliment z njegove strani.

Vidis da ti je odgovoril, kako imas cutne podobe in kot taksna kot ostali bedniki narejeni iz zemlje.

On je namrec druga rasa, bolj vredna in presvetla bozja, on nima cutnih podob, on je direkt konektan z RKC gospodicem bozjim.

Vidis da misli da je z drugega planeta in da je neki vec.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Božji otroci in otroci sveta
Reply #10 - 20.04.2012 at 09:08:33
 
Etrex wrote on 19.04.2012 at 21:12:07:
Devi wrote on 16.04.2012 at 23:32:10:
Quote:
No, krila so že ena od teh čutnih podob.

Pa lep pozdrav.

indeed Smiley
hvala bogu za vse, kar sem


Pa saj to ni bil kompliment z njegove strani.

Vidis da ti je odgovoril, kako imas cutne podobe in kot taksna kot ostali bedniki narejeni iz zemlje.

On je namrec druga rasa, bolj vredna in presvetla bozja, on nima cutnih podob, on je direkt konektan z RKC gospodicem bozjim.

Vidis da misli da je z drugega planeta in da je neki vec.


Tako govoriš ti, ker drugače pač ne moreš, saj gledaš in razumeš moje besede z razumom možganov in ne z modrostjo srca. Modrost srca se nikoli ne postavlja nad drugega, to počne le tosvetni razum, kateri pa izhaja iz materialnih možganov. Tukaj na zemlji smo vsi enaki in nihče ni več vreden od drugega, da pa obstajajo razlike med ljudmi, pa lahko še tako slaboumen uvidi.

Razlike v nadarjenih sposobnostih ljudi so nujne, le tako lahko drug drugemu služimo in pomagamo v raznih delih in plemenitih dejanjih. Le tako lahko človek duhovno napreduje in raste v pravega človeka. Kako bi pa izgledalo, če bi vsak vse znal, potem nikogar ne bi rabil in s tem tudi ljubezni do bližnjega ne bi bilo, brez katere pa ni mogoče dvigovati duhovno rast človeka na višje in višje duhovne stopnje, seveda, to pa sorazmerno po velikosti izkazane ljubezni do bližnjega.

Glej, če to lahko razumeš in to misel v svojem srcu oplemenitiš, kar mislim da ni pretežko, boš takoj uvidel, da se jaz ne postavljam nad nikogar in si tudi ne domišljujem, da sem kaj več od drugega, temveč s svojo ljubeznijo do bližnjega skušam pomagati tistemu, ki je pomoči potreben. Tudi ti imaš sigurno kakšno nadarjeno sposobnost, katere jaz ne premorem in ne dvomim, da bi mi odrekel pomoč če bi jo jaz rabil. Le tako se lahko medsebojno izpopolnjujemo in čim hitreje prispemo do zastavljenega cilja.

Problem materialnega razuma je ravno v tem, da se vedno počuti manjvrednega, ker je prostorsko in časovno omejen, zato hoče povsod gospodovati in se postavljati nad druge, kar pa duhovni razum srca nima, ker se čuti spojenega s popolnostjo, in tudi je, zato tudi ne vidi smisla prevladovanja nad drugimi, ker živi v enosti, temveč skuša pomagati vsakemu, ki je pomoči potreben in jo tudi hoče sprejeti, da bi ta čimprej dosegel in se spojil s popolnostjo/enostjo.

Pa lep pozdrav.


Back to top
« Last Edit: 20.04.2012 at 11:11:42 by M.L. »  

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božji otroci in otroci sveta
Reply #11 - 20.04.2012 at 09:33:54
 
ML

Saj ni problema,gre za dejstvo,ali imaš kot človek zame malo naiven izraz odprto čakro (tertje oko) v resnici dušo,ki ti omogoča brezčasen uvid v samo večno-sedanjo vesoljno samobitnost (boga).V bistvu,gre za odprto energetsko vez,ki ti omogoča ta uvid.Če imaš ta uvid,ti avtomatsko deluješ v prid vsega življenja.Tu ni več vprašanja,kaj boš počel? To je že v osnovi usmerjeno za dobrobit življenja.Razlika je samo v percepciji uvida.Se da razumeti?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Božji otroci in otroci sveta
Reply #12 - 20.04.2012 at 15:24:01
 
Alojz in Sandib wrote on 20.04.2012 at 09:33:54:
ML

Saj ni problema,gre za dejstvo,ali imaš kot človek zame malo naiven izraz odprto čakro (tertje oko) v resnici dušo,ki ti omogoča brezčasen uvid v samo večno-sedanjo vesoljno samobitnost (boga).V bistvu,gre za odprto energetsko vez,ki ti omogoča ta uvid.Če imaš ta uvid,ti avtomatsko deluješ v prid vsega življenja.Tu ni več vprašanja,kaj boš počel? To je že v osnovi usmerjeno za dobrobit življenja.Razlika je samo v percepciji uvida.Se da razumeti?

to je bistvo, ja Smiley
eni ljudje so rojeni odprti in drugi zaprti. večinoma se ne morejo velik spremenit iz že od začetka neenake (telesne, sociološke) osnove
(in kdo bi vedel, po katerem ključu dobiš neko telo, njegovo odprtost in sposobnosti in kakšno srečo imaš pri tem - če teorija o reinkarnaciji drži; če pa ne, pa je nesmiselno opredeljevat enkratno življenjsko izkušnjo posameznika, ker ne poznaš ne njegovih razlogov ne splošnega življenjskega smotra za njegov obstoj).

edino čutnih zaznav jes ne jemljem za slabe. kakor pravijo, telo je nedolžno. dosti slabše stvari je človek sposoben sproducirat umsko kot pa fizično in dosti hujše zablode


Etrex - i know and i don't care much Wink.. vsi imamo svoje teorije, sem samo drug zorni kot dodala
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Božji otroci in otroci sveta
Reply #13 - 20.04.2012 at 20:26:09
 
Devi:
Quote:
edino čutnih zaznav jes ne jemljem za slabe. kakor pravijo, telo je nedolžno. dosti slabše stvari je človek sposoben sproducirat umsko kot pa fizično in dosti hujše zablode

Se strinjam.
Zato je lahko človek bolj krut od vseh živih bitij...A hkrati najbolj plemenito bitje od vseh bitij.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Božji otroci in otroci sveta
Reply #14 - 21.04.2012 at 09:17:48
 
M.L. wrote on 20.04.2012 at 09:08:33:
Etrex wrote on 19.04.2012 at 21:12:07:
Devi wrote on 16.04.2012 at 23:32:10:
Quote:
No, krila so že ena od teh čutnih podob.

Pa lep pozdrav.

indeed Smiley
hvala bogu za vse, kar sem


Pa saj to ni bil kompliment z njegove strani.

Vidis da ti je odgovoril, kako imas cutne podobe in kot taksna kot ostali bedniki narejeni iz zemlje.

On je namrec druga rasa, bolj vredna in presvetla bozja, on nima cutnih podob, on je direkt konektan z RKC gospodicem bozjim.

Vidis da misli da je z drugega planeta in da je neki vec.


Tako govoriš ti, ker drugače pač ne moreš, saj gledaš in razumeš moje besede z razumom možganov in ne z modrostjo srca. Modrost srca se nikoli ne postavlja nad drugega, to počne le tosvetni razum, kateri pa izhaja iz materialnih možganov. Tukaj na zemlji smo vsi enaki in nihče ni več vreden od drugega, da pa obstajajo razlike med ljudmi, pa lahko še tako slaboumen uvidi.

Razlike v nadarjenih sposobnostih ljudi so nujne, le tako lahko drug drugemu služimo in pomagamo v raznih delih in plemenitih dejanjih. Le tako lahko človek duhovno napreduje in raste v pravega človeka. Kako bi pa izgledalo, če bi vsak vse znal, potem nikogar ne bi rabil in s tem tudi ljubezni do bližnjega ne bi bilo, brez katere pa ni mogoče dvigovati duhovno rast človeka na višje in višje duhovne stopnje, seveda, to pa sorazmerno po velikosti izkazane ljubezni do bližnjega.

Glej, če to lahko razumeš in to misel v svojem srcu oplemenitiš, kar mislim da ni pretežko, boš takoj uvidel, da se jaz ne postavljam nad nikogar in si tudi ne domišljujem, da sem kaj več od drugega, temveč s svojo ljubeznijo do bližnjega skušam pomagati tistemu, ki je pomoči potreben. Tudi ti imaš sigurno kakšno nadarjeno sposobnost, katere jaz ne premorem in ne dvomim, da bi mi odrekel pomoč če bi jo jaz rabil. Le tako se lahko medsebojno izpopolnjujemo in čim hitreje prispemo do zastavljenega cilja.

Problem materialnega razuma je ravno v tem, da se vedno počuti manjvrednega, ker je prostorsko in časovno omejen, zato hoče povsod gospodovati in se postavljati nad druge, kar pa duhovni razum srca nima, ker se čuti spojenega s popolnostjo, in tudi je, zato tudi ne vidi smisla prevladovanja nad drugimi, ker živi v enosti, temveč skuša pomagati vsakemu, ki je pomoči potreben in jo tudi hoče sprejeti, da bi ta čimprej dosegel in se spojil s popolnostjo/enostjo.

Pa lep pozdrav.




Dobro razloženo  Smiley

Le moj bedni pokvarjeni materijalni razum, se nemalokdaj počuti še kako pre-več vrednega, in zato postane ošabnogospodovalnoukazovalen .

Le moje srce , ko se prebudi stvari vred spravlja mi  Smiley

------------------------------------------------------------------------------

Da ! Na zemlji obstajata Dvoje Vrste Ljudi :

Eni so inkarnirani iz tega planeta, in drugi so inkarnirani od drugod, iz drugih planetov .

Obstajajo "kriteriji" , po katerih se da dokaj dobro prepoznati od kje je neka duša . Pa o tem drugič morda .

Lep + dober dan ljudem ki so bolje volje  Cool

B. + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2