Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 13
(Read 83948 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Duhovna nepismenost
Reply #30 - 17.01.2011 at 17:32:46
 
Quote:
pa duhovno pismeni človek ne more pri tem nič druga, kakor da brani svojo duhovno pismenost, pa če tudi zavoljo izgube svojega fizičnega telesa, saj duhovno pismen človek rajši izgubi materialno telo, kot pa svojo resnično dragoceno duhovno pismenost.

Zanimivo.....
Namreč vedno bolj čutim, da bi človeštvu, ki je kar precej zašlo v stranske tire in katerega je prevzel pohlep in sebičnost, tudi za ceno svojega življenja, spet povrnil upanje v dobro in ljubezen.
Čutim, da je to edini smisel mojega življenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Duhovna nepismenost
Reply #31 - 17.01.2011 at 17:34:14
 
Quote:
Tukaj nisem mislil na fizično smrt, ampak na duhovno. Sile zla si prizadevajo predvsem za duhovno smrt človeka, katerega pa fizično telo duhovno mrtvega človeka jim služi kot orodje za razmnoževanje zla, katero uporabljajo v boju nad fizičnimi telesi duhovno pismenih.

ML
Od kod tebi ideje o teh silah zla in o tem, kakšna je njihova volja ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Duhovna nepismenost
Reply #32 - 17.01.2011 at 20:57:38
 
Robi wrote on 17.01.2011 at 17:34:14:
Quote:
Tukaj nisem mislil na fizično smrt, ampak na duhovno. Sile zla si prizadevajo predvsem za duhovno smrt človeka, katerega pa fizično telo duhovno mrtvega človeka jim služi kot orodje za razmnoževanje zla, katero uporabljajo v boju nad fizičnimi telesi duhovno pismenih.

ML
Od kod tebi ideje o teh silah zla in o tem, kakšna je njihova volja ?

Glej, to niso ideje ampak kruta resničnst, ki grozi našemu planetu in njegovem človeštvu, sile zla delujejo zelo premišljeno in predvsem zavajajoče in z veliko prevaro. Slepo človeštvo se samo ujame v pasti zlih sil zaradi nevednosti, egoizma, pohlepa in vdajanja v vsestransko čutno uživaško življenje. Ravno v teh stvareh pa duhovne sile zla znajo zelo spretno nastavljati pasti in limance ljudem, kateri ne morejo opustiti svoj ponos, ki ga gradi ego, kateri ne morejo opustiti svojih velikih želja po materialnem bogastvu, kateri ne morejo opustiti svojo telesno naslado in vseh vrst strasti, ki izvirajo iz fizičnega telesa.

Duhovne sile zla ne morejo vplivati na našo voljo, zato pa toliko bolj uspešno lahko vplivajo na naše čute in strasti, kjer pa človeka, ki se jim preda popolnoma uničijo in to zelo spretno brez kakršnihkoli sumov na njihovo delovanje in prisotnost. Seveda pa se vse to dogaja predvsem zaradi nevednosti. Tej nevednosti pa botrujejo svetovne elite ljudi, ki sodelujejo in izvršujejo ukaze zlih duhovnih bitij.

Ti pomočniki zlih bitij s svojo politično voljo in navidezno ponujeno svobodo ljudem, vplivajo prav najbolj na množice, s tem pa obvladujejo nevednost, željo po obljubljenem bogastvu, napačno podobo in napačno samozavest ter strast po uživaštvu. Tako počasi odpadejo vse moralne vrednote in vse norosti počasi postanejo normalne, kompas se popolnoma izgubi in duhovne sile zla se pripravljajo na žetev.

Kakor je volja Boga ljudem pomagati do dobrega in v ljubezni zaživeti samostojno življenje, tako je duhovnim zlim silam volja človeka prepeljati v slabo in v sovraštva trpečo smrt. Kakor pa Bog ne more pomagati človeku, ki se obrne od Njega, tako duhovne zle sile ne morejo škodovati in vplivati na človeka, ki živi po načelih moralnih vrednot.

Kdor ni slep, ta z lahkoto vidi, kdor ni gluh ta, z lahkoto sliši.

No, pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Duhovna nepismenost
Reply #33 - 17.01.2011 at 21:42:47
 
Robi wrote on 17.01.2011 at 17:32:46:
Quote:
pa duhovno pismeni človek ne more pri tem nič druga, kakor da brani svojo duhovno pismenost, pa če tudi zavoljo izgube svojega fizičnega telesa, saj duhovno pismen človek rajši izgubi materialno telo, kot pa svojo resnično dragoceno duhovno pismenost.

Zanimivo.....
Namreč vedno bolj čutim, da bi človeštvu, ki je kar precej zašlo v stranske tire in katerega je prevzel pohlep in sebičnost, tudi za ceno svojega življenja, spet povrnil upanje v dobro in ljubezen.
Čutim, da je to edini smisel mojega življenja.

Robi, lepa gesta, tudi sam poznam takšen občutek polnosti ljubezni, vendar bodi previden duhovno zlo preži na vsakem koraku. Delovanje iz ljubezni naj vedno spremlja modrost, tako boš zaščiten pred duhovnim zlom. Ko pa modrost v ljubezni utrdiš z voljo, odkriješ in preženeš vso duhovno zlo, ki se pojavi na tvoji poti.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Duhovna nepismenost
Reply #34 - 18.01.2011 at 08:15:08
 
M.L. wrote on 17.01.2011 at 20:57:38:
Glej, to niso ideje ampak kruta resničnst, ki grozi našemu planetu in njegovem človeštvu, sile zla delujejo zelo premišljeno in predvsem zavajajoče in z veliko prevaro.  

Dobro, M.L. bom na tem mestu samo rekel, da se huronsko nestrinjam s tabo. Jaz ne vidim nobenih sil zla, in jih v celem življenju nisem videl, vidim pa delovanje ljudi, ki je tako in onako, največkrat sprevrženo in slepo, pa vendar. To ti je lajf, shit happens!  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Duhovna nepismenost
Reply #35 - 18.01.2011 at 08:18:33
 
M.L. wrote on 17.01.2011 at 21:42:47:
Robi wrote on 17.01.2011 at 17:32:46:
Quote:
pa duhovno pismeni človek ne more pri tem nič druga, kakor da brani svojo duhovno pismenost, pa če tudi zavoljo izgube svojega fizičnega telesa, saj duhovno pismen človek rajši izgubi materialno telo, kot pa svojo resnično dragoceno duhovno pismenost.

Zanimivo.....
Namreč vedno bolj čutim, da bi človeštvu, ki je kar precej zašlo v stranske tire in katerega je prevzel pohlep in sebičnost, tudi za ceno svojega življenja, spet povrnil upanje v dobro in ljubezen.
Čutim, da je to edini smisel mojega življenja.

Robi, lepa gesta, tudi sam poznam takšen občutek polnosti ljubezni, vendar bodi previden duhovno zlo preži na vsakem koraku. Delovanje iz ljubezni naj vedno spremlja modrost, tako boš zaščiten pred duhovnim zlom. Ko pa modrost v ljubezni utrdiš z voljo, odkriješ in preženeš vso duhovno zlo, ki se pojavi na tvoji poti.

Pa lep pozdrav.

Paranoidna shizofrenija? M.L., hočeš reči, da je na vsakem koraku možnost, da nekdo sesuje tvoj ego? In ker to boli, te zareže v tvojo "bit", ti to smatraš kot duhovno zlo, pa v resnici niti ni duhovno zlo ampak ti taki dogodki samo režejo tvoj ego, ti si pa itak tako poln samega sebe kot redko kdo.

No pa lep pozdrav, in pozor, pozor!!! Duhovno zlo (Big brother) VAS gleda!  Cheesy Wink Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Duhovna nepismenost
Reply #36 - 18.01.2011 at 09:16:57
 
Poet wrote on 18.01.2011 at 08:18:33:
M.L. wrote on 17.01.2011 at 21:42:47:
Robi wrote on 17.01.2011 at 17:32:46:
Quote:
pa duhovno pismeni človek ne more pri tem nič druga, kakor da brani svojo duhovno pismenost, pa če tudi zavoljo izgube svojega fizičnega telesa, saj duhovno pismen človek rajši izgubi materialno telo, kot pa svojo resnično dragoceno duhovno pismenost.

Zanimivo.....
Namreč vedno bolj čutim, da bi človeštvu, ki je kar precej zašlo v stranske tire in katerega je prevzel pohlep in sebičnost, tudi za ceno svojega življenja, spet povrnil upanje v dobro in ljubezen.
Čutim, da je to edini smisel mojega življenja.

Robi, lepa gesta, tudi sam poznam takšen občutek polnosti ljubezni, vendar bodi previden duhovno zlo preži na vsakem koraku. Delovanje iz ljubezni naj vedno spremlja modrost, tako boš zaščiten pred duhovnim zlom. Ko pa modrost v ljubezni utrdiš z voljo, odkriješ in preženeš vso duhovno zlo, ki se pojavi na tvoji poti.

Pa lep pozdrav.

Paranoidna shizofrenija? M.L., hočeš reči, da je na vsakem koraku možnost, da nekdo sesuje tvoj ego? In ker to boli, te zareže v tvojo "bit", ti to smatraš kot duhovno zlo, pa v resnici niti ni duhovno zlo ampak ti taki dogodki samo režejo tvoj ego, ti si pa itak tako poln samega sebe kot redko kdo.

No pa lep pozdrav, in pozor, pozor!!! Duhovno zlo (Big brother) VAS gleda!  Cheesy Wink Smiley

Žal, ne dojameš povedanega, to ti preprečuje tvoj ego, ker noče poznati nič drugega kakor samega sebe. Ego v sebi, mora človek sam prerasti in ti ga nihče ne more sesuti, slednje vidi samo ego sam, ker se boji svoje nepomembnosti, zato je ogrožen.

Takšni slepi ljudje so zelo vodljivi od visoko inteligentnih duhovnih sil zla, saj podležejo na vsako sled prevare, katera daje moč egu. Njihova podoba in samozavest se menjuje skoraj iz dneva v dan, odvisno od zavedenosti in prevar, katerim sledijo. Današnja naravnanost družbe pa preprečuje zavedanje in daje lažno upanje in obljube.

Kot sem že rekel; na vsakem koraku preži duhovno zlo, ki pa je hrana za ego, ampak z veliko prevaro hranljivosti, ki pa resnično vodi v duhovno podhranjenost človeka, kakor pa človek ne more živeti brez materialne hrane, tako ne more ostati živ brez duhovne hrane.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Duhovna nepismenost
Reply #37 - 18.01.2011 at 09:55:23
 
Zgubljen primer  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley

Pomeni, da je zgubljen v sebi.  Undecided Cry
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: Duhovna nepismenost
Reply #38 - 18.01.2011 at 13:43:24
 
ML je prepričan v svojo idejo tako močno da niti ne vidi
da se bojuje z mlini na veter

duhovno zlo gor ali dol

to je sam  ideja tvojega uma in nič več

Ml veš kdaj je človek postal neumen in nor
takoj ko je začel verjeti v svojo idejo


Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Duhovna nepismenost
Reply #39 - 18.01.2011 at 22:59:54
 
Poet wrote on 18.01.2011 at 09:55:23:
Zgubljen primer  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley

Pomeni, da je zgubljen v sebi.  Undecided Cry


Sem vedel, da ga spet neboš zastopil, ja, itaaak  Tongue

Lp + # do tedaj, ko ga pa le morda kaj boš  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Duhovna nepismenost
Reply #40 - 19.01.2011 at 08:19:29
 
Boštyxz wrote on 18.01.2011 at 22:59:54:
Poet wrote on 18.01.2011 at 09:55:23:
Zgubljen primer  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley

Pomeni, da je zgubljen v sebi.  Undecided Cry


Sem vedel, da ga spet neboš zastopil, ja, itaaak  Tongue

Lp + # do tedaj, ko ga pa le morda kaj boš  Wink

Mogoče pa ti ne zastopiš, kako deluje paranoidna shizofrenija ...  Shocked

Ti jaz povem: ustvari zunanjega sovražnika, kot na primer Don Kihot, ki se je za lastno zabavo in zveličavnost šel borit z mlini na veter. No, največji mlinček na veter ti je Satan, ki je bojda poveljnik zli duhovnih sil. In s tem mlinčkom na veter se borita M.L. Don Kihot in ti bošty kot njegov Sančo Pansa.  Cheesy Grin Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Duhovna nepismenost
Reply #41 - 19.01.2011 at 15:15:22
 
Glej, če si tole mislu, :

http://www.google.si/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBQQFjAA&url=http%3A%2F%2Fsl....

... pol ti lahko povem , da ima en moj prijatelj B. , nekaj podobnega .

Sicer pa , si svoje nerazumevanje mojih Globljih Skrivnosti pojasnjuješ z bolezenskim stanjem, namesto da bi uvidel, da je problem nerazumevanja mene žal pri tebi, in ne pri meni .

No, saj, to pa itak že poznamo , ... : slepec slepca vodi, in na koncu oba padeta v jamo ( past ) .

Lp do tedaj, ajd', čaw .

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Duhovna nepismenost
Reply #42 - 19.01.2011 at 16:38:13
 
Ihan pravi: 'tudi moj najmanjši greh mi pripada in brez velikih ne bi bil, kar sem..'
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Duhovna nepismenost
Reply #43 - 19.01.2011 at 18:36:20
 
Devi wrote on 19.01.2011 at 16:38:13:
Ihan pravi: 'tudi moj najmanjši greh mi pripada in brez velikih ne bi bil, kar sem..'

Res je tako, če človek ne bi imel možnosti postati popoln hudič, tudi ne bi mogel postati popolna Božja podoba.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Duhovna nepismenost
Reply #44 - 19.01.2011 at 19:24:07
 
Ja, to pa je pol tisto :

Samo ob najnižjem je možno tudi najvišje , in ob največjem ponižanju je možno tudi največje Povišanje  Roll Eyes

A sem se prav spomnil tole , brat U. iz M.L. ? Roll Eyes

lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 13