Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 13
(Read 70593 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #30 - 07.01.2011 at 17:35:08
 
Robi wrote on 07.01.2011 at 17:21:38:
Boštyxz wrote on 07.01.2011 at 17:13:40:
Robi, da neboš slučajno mislil, da me je slučajno strah pred to tvojo domnevno - namišljeno "matero boginjo" , he, he, he,  ... !

Glej, kaj delajo takele "boginjice" :

http://www.zurnal24.si/slovenija/rode-odsel-zaradi-povezave-z-razuzdanim-redom-1...

Lp + #

Bošti..Česa te je strah ali pa ne, to veš najbolje sam. Smiley

Matera boginja je zemlja...je simbol življenja. Smiley


Eh, "klinc" pa taka simbolična boginja , ki Resničnemu Bogu še do podplatov ni  Tongue

There can be Only One .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Marija
Reply #31 - 07.01.2011 at 17:38:23
 
Kot vem je simbol življenja srce. Zemlja je simbol deviške ženske in s tem rojstva.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #32 - 07.01.2011 at 17:39:00
 
Quote:
Eh, "klinc" pa taka simbolična boginja , ki Resničnemu Bogu še do podplatov ni  Tongue

Bošti...Spreglej že enkrat, da je ta tvoj resnični Bog le odsev tvojega uma in odsev tvoje izgubljenosti s samo resnico.

Z umom ne boš spoznal Boga....Ampak se boš vedno znova in znova vračal k sebi..V srcu pa nosil bolečino.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #33 - 07.01.2011 at 17:46:33
 
Quote:
Kot vem je simbol življenja srce. Zemlja je simbol deviške ženske in s tem rojstva.

Lp,Igor

Le preko srca bo človek spet našel stik z življenjem, z zemljo in z ranjenim otrokom v sebi, ki hrepeni po ljubezni.

Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Marija
Reply #34 - 07.01.2011 at 17:48:31
 
Robi wrote on 07.01.2011 at 17:46:33:
Quote:
Kot vem je simbol življenja srce. Zemlja je simbol deviške ženske in s tem rojstva.

Lp,Igor

Le preko srca bo človek spet našel stik z življenjem, z zemljo in z ranjenim otrokom v sebi, ki hrepeni po ljubezni.


Smiley Smiley
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #35 - 07.01.2011 at 17:55:37
 
Robi wrote on 07.01.2011 at 17:39:00:
Quote:
Eh, "klinc" pa taka simbolična boginja , ki Resničnemu Bogu še do podplatov ni  Tongue

Bošti...Spreglej že enkrat, da je ta tvoj resnični Bog le odsev tvojega uma in odsev tvoje izgubljenosti s samo resnico.

Z umom ne boš spoznal Boga....Ampak se boš vedno znova in znova vračal k sebi..V srcu pa nosil bolečino.


No, M.L. , vidiš, tale moj Resnični Stvarnik-Bog je po Robijevem domnevanju le nek obledel odsev mojega izgubljenega uma .

Torej toliko kot nič .

Kaj pa ti porečeš ti na to njegovo domnevo ??

Lp + #

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Marija
Reply #36 - 07.01.2011 at 18:09:00
 
Robi wrote on 07.01.2011 at 17:46:33:
Quote:
Kot vem je simbol življenja srce. Zemlja je simbol deviške ženske in s tem rojstva.

Lp,Igor

Le preko srca bo človek spet našel stik z življenjem, z zemljo in z ranjenim otrokom v sebi, ki hrepeni po ljubezni.


Ne preko njega, življenska energija je v srcu.
Pravi se ji OJ ali OJE. To je tisto malo sluzi, ki je prisotno v srcu.

Vidva pa trosita pravljice od nekih starih mam.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Marija
Reply #37 - 07.01.2011 at 18:23:03
 
Boštyxz wrote on 07.01.2011 at 17:55:37:
Robi wrote on 07.01.2011 at 17:39:00:
Quote:
Eh, "klinc" pa taka simbolična boginja , ki Resničnemu Bogu še do podplatov ni  Tongue

Bošti...Spreglej že enkrat, da je ta tvoj resnični Bog le odsev tvojega uma in odsev tvoje izgubljenosti s samo resnico.

Z umom ne boš spoznal Boga....Ampak se boš vedno znova in znova vračal k sebi..V srcu pa nosil bolečino.


No, M.L. , vidiš, tale moj Resnični Stvarnik-Bog je po Robijevem domnevanju le nek obledel odsev mojega izgubljenega uma .

Torej toliko kot nič .

Kaj pa ti porečeš ti na to njegovo domnevo ??

Lp + #


Mislim, da ima Robi kar prav, namreč moraš v njegove besede globje pogledati in ne samo po vrhu, saj veš, črke so mrtve, le duh ki veje po njih jih oživlja, zato moraš prisluhniti živem duhu in ne mrtvim črkam.

Ravno tako je nekomu drugemu težko spoznati duha, ki prešinja tvoje zapise, še posebej zato, ker imaš poseben slog pisanja, povem ti, da imata oba z Robijem istega Duha v zapisanem, vendar Ga ne spoznata eden od drugega, ker imata vsak drugače oblečenega.

Mislim, da si zadnje čase dosti prehiter, in vidiš povsod le zunanjo mrtvo skorjo, ne pa samega živega bistva. Umiri se malo in poglej globje, poglej z usmiljenim in ljubečim srcem, pa bo svet čisto drugačen.

No, pa lep pozdrav brat.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #38 - 07.01.2011 at 18:25:40
 
Quote:
Ne preko njega, življenska energija je v srcu.

V čem pa je razlika....Če želiš videti bistvo, se ne boš "zaletaval" v besede.
Če je življenjska energija v srcu, potem boš preko njega ali v povezavi z njim, našel stik s to energijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #39 - 07.01.2011 at 18:31:20
 
Quote:
Robi wrote on 07.01.2011 at 17:46:33:
Quote:
Kot vem je simbol življenja srce. Zemlja je simbol deviške ženske in s tem rojstva.

Lp,Igor

Le preko srca bo človek spet našel stik z življenjem, z zemljo in z ranjenim otrokom v sebi, ki hrepeni po ljubezni.


Ne preko njega, življenska energija je v srcu.
Pravi se ji OJ ali OJE. To je tisto malo sluzi, ki je prisotno v srcu.

Vidva pa trosita pravljice od nekih starih mam.

Lp,Igor


Ja, Življenjska Energija Je v Srcu, kajti srce oživlja duša, dušo pa Stvarnikov Duh , oziroma delček Stvarnikove Energije (duha) - Božja iskra v duši .

Tako dobimo delujoče materijalno telo, katerega oživlja duša, dušo pa Stvarnikov Duh - Božja iskra Njegove Energije .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #40 - 07.01.2011 at 18:35:31
 
Quote:
tale moj Resnični Stvarnik-Bog je po Robijevem domnevanju le nek obledel odsev mojega izgubljenega uma

Bošti.....
Čemu pa potem v tebi strah, če ni tvoj Bog le odsev lažnega jaza, ki si si ga ustvaril kot obrambo pred trpljenjem ?
S sočutjem lahko počasi razgradiš zidove lažnega jaza, ki si jih zgradil kot obrambo pred trpljenjem, in obnoviš resnični jaz. Vse strahove in nasilje lahko odstraniš z ljubeznijo, sočutjem in zdravljenjem.
A zato je pa potrebno pogledati globlje vase...Kot piše ML. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Marija
Reply #41 - 07.01.2011 at 18:36:42
 
Robi wrote on 07.01.2011 at 18:25:40:
Quote:
Ne preko njega, življenska energija je v srcu.

V čem pa je razlika....Če želiš videti bistvo, se ne boš "zaletaval" v besede.
Če je življenjska energija v srcu, potem boš preko njega ali v povezavi z njim, našel stik s to energijo.

Kaj si ti ločen od energije življenja? Ti vseskozi razmišlaš v dvojnosti. Oj si ti in ti imaš oj.

Ti pa želiš iti preko sebe. Ne, tvoja misel si želi nekaj, nekaj več kot si.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Marija
Reply #42 - 07.01.2011 at 18:41:21
 
Robi wrote on 07.01.2011 at 18:25:40:
Quote:
Ne preko njega, življenska energija je v srcu.

V čem pa je razlika....Če želiš videti bistvo, se ne boš "zaletaval" v besede.
Če je življenjska energija v srcu, potem boš preko njega ali v povezavi z njim, našel stik s to energijo.

Smiley Smiley
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #43 - 07.01.2011 at 18:43:09
 
Quote:
Kaj si ti ločen od energije življenja? Ti vseskozi razmišlaš v dvojnosti. Oj si ti in ti imaš oj.

A je možno razmišljati še kako drugače, kot v dvojnosti ?
Brez ločenosti, ni zavedanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #44 - 07.01.2011 at 18:43:59
 
Robi wrote on 07.01.2011 at 18:35:31:
Quote:
tale moj Resnični Stvarnik-Bog je po Robijevem domnevanju le nek obledel odsev mojega izgubljenega uma

Bošti.....
Čemu pa potem v tebi strah, če ni tvoj Bog le odsev lažnega jaza, ki si si ga ustvaril kot obrambo pred trpljenjem ?
S sočutjem lahko počasi razgradiš zidove lažnega jaza, ki si jih zgradil kot obrambo pred trpljenjem, in obnoviš resnični jaz. Vse strahove in nasilje lahko odstraniš z ljubeznijo, sočutjem in zdravljenjem.
A zato je pa potrebno pogledati globlje vase...Kot piše ML. Smiley


Ej, Robi, kak strah ? Ti sanjaš o enem strahu , kot Poet, in Omen in še kdo .

Vidiš, lažno odsevanje lažnega jaza je laž, ki ima "kratke noge"   , je torej neobstojna, in obsojena na propad - slej ko prej .

Vidiš, o tem jaz nimam govora .

Jaz si nisem nič "ustvarjal" , temveč sem bil ustvarjen, od Stvarnika tako kot tudi tvoja duša .

Obramba pred trpljenjem ? Heh, če pa misliš , da sem res taka reva, da bi si moral "dajati obrambni zid iz peska , kot kak noj z glavo pod peskom" , potem si se pa že trojno zmotil, ne samo dvojno , ob vsej tvoji najboljši volji  Exclaim Smiley Exclaim

Kaj pa če bi se ti polovico mojih "globljeuvidevnih" kratkih 16 let od mojega 37 letnega lajfa, probal tudi sam poglobiti približno vsaj polovico tako globoko , a ?   Questioning Wink  Questioning

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 13