Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 29758 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #15 - 27.05.2010 at 19:55:23
 
Quote:
In od kje ti zamisel da ti ves kaj sem jaz opisoval ?
Si si pac razlozil besede z svojo predstavo : )) Clovek ki se v sebi ne upira vec nicemur ker razume da je potreben tako minus kot plus eno brez drugega ne gre ni vec slabega dobrega ampak je vse potrebno . No daj si se to razlozi pa reci kaj po tvojem jaz opisujem : )

Na podlagi tvojih besed sem dobil asociacijo na nekega robota. Smiley

Seveda vem, da si opisoval človeka, vendar, vsaj zame, takšen človek ne obstaja, ki se v sebi ne bi ničemur upiral.
Lahko se izoliraš od okolja in s tem zmanjšaš možnost, da bi se čemu upiral in tako v sebi ustvariš stanje miru..Ampak s tem nisi v sebi ničesar razčistil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #16 - 27.05.2010 at 20:02:40
 
Quote:
Ja samo moraš računati tudi s tem, da človek nikoli ne more biti popolnoma srečen - zaradi občutka ločenosti od sveta, ki ga obdaja, vedno je prepad: jaz tu in svet tam. To je ločenost, namrgodenost je samo simptom tega.

Ampak, če manj računaš, potem samo uživaš tisto srečo..pa naj bo mala ali velika. Smiley
Če si zahteven do sebe in težiš k nekemu idealu, potem ne moreš ceniti tistih majhnih in kratkih trenutkov sreče.
Saj jih je že tako ali tako malo, ker ljudje vedno več zahtevamo od sebe.....

Seveda ločenost vedno je in če um sprejme to, kot neko dejstvo, potem je lahko zadovoljen tudi s takšno srečo, kakršna pač je.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #17 - 27.05.2010 at 20:11:52
 
Kaj hočeš povedati Robi? Če sploh kaj?

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #18 - 27.05.2010 at 20:19:16
 
Quote:
Kaj hočeš povedati Robi? Če sploh kaj?

Lp,igor

Igor,
Misliš zadnji post na splošno ali določen stavek ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #19 - 27.05.2010 at 20:20:12
 
Robi wrote on 27.05.2010 at 20:19:16:
Quote:
Kaj hočeš povedati Robi? Če sploh kaj?

Lp,igor

Igor,
Misliš zadnji post na splošno ali določen stavek ?

Zadnji post.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #20 - 27.05.2010 at 20:30:06
 
Quote:
Zadnji post.

Z zadnjim postom sem hotel povedati, da um z nekim kalkuliranjem in pričakovanji, enostavno ne dopusti, da bi v miru izživeli občutke.

Tako, da razmišljanje o neki absolutni sreči, je le odsev dvoma ali nekega strahu...

Absolutna sreča je pravzaprav tista sreča, ko o njej ne razmišljaš in se ne sprašuješ ali je velika ali majhna...
Saj je onkraj našega uma in misli, absolutnost in enost.

Upam, da sem bil zdaj kaj bolj jasen.... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #21 - 27.05.2010 at 20:36:12
 
Robi wrote on 27.05.2010 at 20:30:06:
Quote:
Zadnji post.

Z zadnjim postom sem hotel povedati, da um z nekim kalkuliranjem in pričakovanji, enostavno ne dopusti, da bi v miru izživeli občutke.

Tako, da razmišljanje o neki absolutni sreči, je le odsev dvoma ali nekega strahu...

Absolutna sreča je pravzaprav tista sreča, ko o njej ne razmišljaš in se ne sprašuješ ali je velika ali majhna...
Saj je onkraj našega uma in misli, absolutnost in enost.

Upam, da sem bil zdaj kaj bolj jasen.... Smiley

Enako je poet napisal, le z drugimi besedami.
Sem mislil, da želiš povedati kaj drugega ali dopolniti, si pa napisal enako zadevo, le absolut si dodal, ker je tako popularen.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #22 - 27.05.2010 at 20:50:09
 
Res približno isto, kot Poet,
vendar s to razliko, da Poet cilja v neke višave, da premalo ceni sebe..Preveč pa poudarja neko absolutno zavest.
Spominja me na nek perfekcionizem.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #23 - 27.05.2010 at 21:06:36
 
Robi wrote on 27.05.2010 at 20:50:09:
Res približno isto, kot Poet,
vendar s to razliko, da Poet cilja v neke višave, da premalo ceni sebe..Preveč pa poudarja neko absolutno zavest.
Spominja me na nek perfekcionizem.



Ma ne, relativizira napisano. Noče se strinjat. Ker ne ve drugače, hoče najti haklc, da bi imel prav. Preprosto ne pozna zadeve, ki je zelo enostavna. Nagnjen je h kompliciranju in analizi. Ne gre mu v glavo, da so zadeve lahko enostavne, kar so in to je vsa resnica.


Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #24 - 27.05.2010 at 21:16:17
 
Quote:
Ne gre mu v glavo, da so zadeve lahko enostavne, kar so in to je vsa resnica.

Res so.
Tudi za ljubezen pravijo, da ji je treba le odpreti srce....Lahko doktoriraš na ljubezni, a v srcu bo še vedno praznina.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #25 - 27.05.2010 at 21:33:38
 
Lahko bi rekli, da vesolje obstaja zaradi radosti, ki povezuje vse.  Smiley
Izguba zaupanja in veselja do življenja se lahko v večini pripiše negativnim podobam, ki nam jih riše krščanski mit, po katerem vsi trpimo in odgovarjamo za grehe naših očetov in nas samih. Krivda je glavni element današnje družbe, katero rade volje prenašamo na druge kot Adam na Evo. Tako se navidezno očistimo svoje in kaznujemo druge. To poraja veliko zlo in trpljenje, katerega miselne vzorce so nosile generacije ljudi.

Ozdraviti srce pomeni ozdraviti otroka v sebi. Če lahko speremo s sebe vse negativne občutke in rane, če osvobodimo otroka v sebi, se srce začne samo celiti. Namesto sovraštva pride ljubezen. To je srčna alkemija, ki spreminja svinec trpečega srca v zlato ljubečega in sočutnega. Zdravljenje pomeni živeti na drugačen način, zaupati v življenje in ljubiti. Naša ekstrovertirana družba ima preplitke vrednote, da bi zdržala krizo, ki se nam obeta. Rešitev prihaja v novi obliki zavesti, razodetja božanskega v nas samih. Razlike in dualizem so samo v našem popačenem dojemanju resničnosti. Mi smo božanski. Mi smo večno v božanskosti. To spoznanje nad vsemi drugimi lahko pozdravi naše srce.

Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #26 - 27.05.2010 at 21:51:35
 
Robi wrote on 27.05.2010 at 21:33:38:
Lahko bi rekli, da vesolje obstaja zaradi radosti, ki povezuje vse.  Smiley
Izguba zaupanja in veselja do življenja se lahko v večini pripiše negativnim podobam, ki nam jih riše krščanski mit, po katerem vsi trpimo in odgovarjamo za grehe naših očetov in nas samih. Krivda je glavni element današnje družbe, katero rade volje prenašamo na druge kot Adam na Evo. Tako se navidezno očistimo svoje in kaznujemo druge. To poraja veliko zlo in trpljenje, katerega miselne vzorce so nosile generacije ljudi.

Ozdraviti srce pomeni ozdraviti otroka v sebi. Če lahko speremo s sebe vse negativne občutke in rane, če osvobodimo otroka v sebi, se srce začne samo celiti. Namesto sovraštva pride ljubezen. To je srčna alkemija, ki spreminja svinec trpečega srca v zlato ljubečega in sočutnega. Zdravljenje pomeni živeti na drugačen način, zaupati v življenje in ljubiti. Naša ekstrovertirana družba ima preplitke vrednote, da bi zdržala krizo, ki se nam obeta. Rešitev prihaja v novi obliki zavesti, razodetja božanskega v nas samih. Razlike in dualizem so samo v našem popačenem dojemanju resničnosti. Mi smo božanski. Mi smo večno v božanskosti. To spoznanje nad vsemi drugimi lahko pozdravi naše srce.


Robi, zelo lepe besede, te prihajajo požlahtnjene resnično iz srca. Blagor tistemu, ki te besede lahko sprejme s srcem in dojame njihovo globino.

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #27 - 27.05.2010 at 21:56:00
 
Robi wrote on 27.05.2010 at 21:33:38:
Lahko bi rekli, da vesolje obstaja zaradi radosti, ki povezuje vse.  Smiley
Izguba zaupanja in veselja do življenja se lahko v večini pripiše negativnim podobam, ki nam jih riše krščanski mit, po katerem vsi trpimo in odgovarjamo za grehe naših očetov in nas samih. Krivda je glavni element današnje družbe, katero rade volje prenašamo na druge kot Adam na Evo. Tako se navidezno očistimo svoje in kaznujemo druge. To poraja veliko zlo in trpljenje, katerega miselne vzorce so nosile generacije ljudi.

Ozdraviti srce pomeni ozdraviti otroka v sebi. Če lahko speremo s sebe vse negativne občutke in rane, če osvobodimo otroka v sebi, se srce začne samo celiti. Namesto sovraštva pride ljubezen. To je srčna alkemija, ki spreminja svinec trpečega srca v zlato ljubečega in sočutnega. Zdravljenje pomeni živeti na drugačen način, zaupati v življenje in ljubiti. Naša ekstrovertirana družba ima preplitke vrednote, da bi zdržala krizo, ki se nam obeta. Rešitev prihaja v novi obliki zavesti, razodetja božanskega v nas samih. Razlike in dualizem so samo v našem popačenem dojemanju resničnosti. Mi smo božanski. Mi smo večno v božanskosti. To spoznanje nad vsemi drugimi lahko pozdravi naše srce.


Lahko bi tako rekli. In to je tudi vse.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #28 - 28.05.2010 at 06:14:52
 
lepo povedano, Robi Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Živeti s pesmijo v srcu
Reply #29 - 28.05.2010 at 20:53:43
 
Robi wrote on 27.05.2010 at 19:55:23:
Quote:
In od kje ti zamisel da ti ves kaj sem jaz opisoval ?
Si si pac razlozil besede z svojo predstavo : )) Clovek ki se v sebi ne upira vec nicemur ker razume da je potreben tako minus kot plus eno brez drugega ne gre ni vec slabega dobrega ampak je vse potrebno . No daj si se to razlozi pa reci kaj po tvojem jaz opisujem : )

Na podlagi tvojih besed sem dobil asociacijo na nekega robota. Smiley

Seveda vem, da si opisoval človeka, vendar, vsaj zame, takšen človek ne obstaja, ki se v sebi ne bi ničemur upiral.
Lahko se izoliraš od okolja in s tem zmanjšaš možnost, da bi se čemu upiral in tako v sebi ustvariš stanje miru..Ampak s tem nisi v sebi ničesar razčistil.

Strinjam se z pobegom izolacijo ne razresis nicesar , sem bil pred kratkim sam dve leti prijatelj Sam z Sabo dve leti : )in v mladosti ravno tako dolocena obdobja sam narava- jaz : ) Recimo takle , obstaja dobro in slabo v zunanjem svetu , in je tudi dobro in slabo v notranjosti . Seveda ne bos sprejemal vse slabo v zunanjem svetu ces da je pomembno za obstoj in ravno tako ne vse slabo v sebi ,nebos sprejel vsega slabega niti vsega dobrega in dolocenim stvarem se moras upreti . Pravo spoznanje ki pa se mu nekoc vec ne upiras je pa to da je oboje tako dobro kot slabo potrebno to je potrebno sprejeti , do tega pa ne mores priti dokler se upiras navidezno slabemu v sebi, tisto za kar je tudi slabo potrebno ne more priti do izraza dokler se slabemu popolnoma upiras.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5