Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 21589 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Slovenski "FBI"
Reply #15 - 15.03.2010 at 09:25:05
 

Bamby

Vse tole kar si tule napisal je čista resnica.Janković je čist obijačjna ''hoštaplerska balkanska baraba'',ki si je v navezi s Kučanom in posredno preko pozicije v parlamentu in vladi,zagarantiral položaj ''malega balkanskega diktatorja'' v Ljubljani.

Sedaj se govori,da ima v lasti ne vem kakšen kompleks zazidljive zemlje v Ljubljani.Na pamet gre menda za 15oooom2 15ha,ki naj bi jo kupil žepred leti za svojega sina in njegovo firmo.

To so zame čisto prave balkanske manire-'''malih balkanskih diktatorjev''',ki so se vsidrali v Sloveniji na račun starih partijskih vezi. Takih Jankovićev je Slovenija že polna!!!

Minister za okolje in prostor ima dvojno državljanjstvo.Naj gre potem delat kariero v svojo domovino-Hrvaško tule smo Slovenci.
Nedopustno je,da ima dvojno državljanjstvo nek tako visok slovenski politik. Nedopustno-ti partijski tovariši vse dovolijo samo,da ohranjo stare mreže.

Jaz osebno lahko brez dlake na jeziku povem,da me je ta koalicija razočarala bolj kot sem predvideval.

Ne morem verjeti,da ni niti enega,ki bi imel malo soli v tisti egoistični politični betici. Križanič je dobesedno vol -ne finančnik itd.Vsi drugo so pa puhli bedasti manekeni v vladi. Vlačič laže,da smrdi za njemu. Uni Lahovnik se gre nek populizem -Drnovšku je pa rit lizal,do onemoglosti.

A Slovenija res ne premore človeka s pokončno hrbtenico in z mozgom v glavi ne v riti.? Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Slovenski "FBI"
Reply #16 - 15.03.2010 at 11:19:12
 
Bamby wrote on 14.03.2010 at 09:16:38:

Mah, to sem pozabil dodati, seveda je obstajal dolg saj je Prijatelj zadevo dal na sodišče že januarja letos, vsaj tako je povedal v javnosti na TV, predvčeraj se mi zdi, in mi je bilo takoj jasno, da če je to res potem ga ne morejo zašiti zaradi podkupnine ampak mu lahko podtaknejo kvečjemu izsiljevanje, in to so tudi naredili, saj jim tudi ni drugega preostalo. Sedaj mu bodo verjetno naprtili še izdelovanje atomske bombe.Wink Kresalko bremeni predvsem najetje prostorov za "FBI" od svojega prijatelja Pogačarja za katerega je prej trdila, da nima z njim nič in da ga komaj pozna. Pozneje pa se je izkazalo, da ga še kako dobro pozna, jo je razkrinkal rumeni Bojan Požar:

http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=14885




Če men vprašaš, bi si srečko moral pravzaprav bolj želet, da mu zadevo 'podtaknejo' kot podkupnino za uslugo, ki naj bi jo (s pomočjo zlorabe svojega  političnega vpliva) šele storil (pa še ni uspel, ker so ga zalotili), kot pa da mu jo 'podtaknejo' kot izsiljevanje plačila za uslugo, ki jo je (s pomočjo zlorabe političnega vpliva) že storil. Vse, kar mora tožilstvo dokazat, je to, da to ni neka normalna prozija za neko normalno poslovno dejavnost ampak neposredno izstavljen račun  za že opravljeno zlorabo položaja (občinskega svetnika, poslanca...) za nezakonito pridobivanje lastne koristi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
D2
Ex Member




Re: Slovenski "FBI"
Reply #17 - 15.03.2010 at 11:25:43
 
če drži kar so rekli, da imajo posnetke pogovorov kjer grozi in izsiljuje - je stvar v bistvu zaključena
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Slovenski "FBI"
Reply #18 - 15.03.2010 at 11:34:33
 
titud wrote on 15.03.2010 at 11:19:12:
Bamby wrote on 14.03.2010 at 09:16:38:

Mah, to sem pozabil dodati, seveda je obstajal dolg saj je Prijatelj zadevo dal na sodišče že januarja letos, vsaj tako je povedal v javnosti na TV, predvčeraj se mi zdi, in mi je bilo takoj jasno, da če je to res potem ga ne morejo zašiti zaradi podkupnine ampak mu lahko podtaknejo kvečjemu izsiljevanje, in to so tudi naredili, saj jim tudi ni drugega preostalo. Sedaj mu bodo verjetno naprtili še izdelovanje atomske bombe.Wink Kresalko bremeni predvsem najetje prostorov za "FBI" od svojega prijatelja Pogačarja za katerega je prej trdila, da nima z njim nič in da ga komaj pozna. Pozneje pa se je izkazalo, da ga še kako dobro pozna, jo je razkrinkal rumeni Bojan Požar:

http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=14885




Če men vprašaš, bi si srečko moral pravzaprav bolj želet, da mu zadevo 'podtaknejo' kot podkupnino za uslugo, ki naj bi jo (s pomočjo zlorabe svojega  političnega vpliva) šele storil (pa še ni uspel, ker so ga zalotili), kot pa da mu jo 'podtaknejo' kot izsiljevanje plačila za uslugo, ki jo je (s pomočjo zlorabe političnega vpliva) že storil. Vse, kar mora tožilstvo dokazat, je to, da to ni neka normalna prozija za neko normalno poslovno dejavnost ampak neposredno izstavljen račun  za že opravljeno zlorabo položaja (občinskega svetnika, poslanca...) za nezakonito pridobivanje lastne koristi...


Titud veljajo pogodbe. Četudi je tako kot ti govoriš ,a ima Srečko papir,da je denar posodil (pogodba se lahko tako spiše tudi za provizijo)mu praktično nič ne morejo.Ker je verodostojna samo podpisana pogodba z obeh strani in će na njej piše,da obstaja dolg se lahko pravosodni organi in organi pregona pod nosom ubrišejo.Pravo ni nekaj tja v tri dni-zato pa imamo pravne norme in akte. Nič mu ne morejo,če obstaja pogodba za dolg-neglede na to,da je to provizija!! Hec samo tako je!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Slovenski "FBI"
Reply #19 - 15.03.2010 at 12:19:17
 
Quote:
če drži kar so rekli, da imajo posnetke pogovorov kjer grozi in izsiljuje - je stvar v bistvu zaključena

Ja, izisljevanje je kaznivo tud če gre za izterjavo realno obstoječega dolga. Zadeva pa je očitna globja, se pravi, da je sam natanek dolga že posledica izsiljevanja oz. izstavljanje računa za storitev političenega vpliva, ki ga je pravnoformolno s pogodbo skušla legitimizirat srečko. Pogodba, ki je izsiljena, pa je protizakonita in kot taka pravnoformalna neljavljevana, zato se je srečko tudi poslužil  nezakonitega izsiljevanja, da dolg izterja. Ne samo, da je dolg protizakonito izterjan, ampak je dolg sam (kljub pogodbi) nezakonit, ker je pogadba sama plod zlorabe političnega položaja. To so kriminalisti po moje predočili tipu, ko so ga pridobili za sodelovanje, saj bi v nasprotnem primeru dolg obsatjal pravnoformalno  še naprej, kljub temu, da bi srečkota obosodili za izsiljevanje pri izterjavi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
D2
Ex Member




Re: Slovenski "FBI"
Reply #20 - 15.03.2010 at 12:27:32
 
to da je vse skupaj sporočil policiji in  sodeloval z njo je tak edino pametno kar je lahko nardil
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Slovenski "FBI"
Reply #21 - 15.03.2010 at 12:34:06
 
titud wrote on 15.03.2010 at 12:19:17:
Quote:
če drži kar so rekli, da imajo posnetke pogovorov kjer grozi in izsiljuje - je stvar v bistvu zaključena

Ja, izisljevanje je kaznivo tud če gre za izterjavo realno obstoječega dolga. Zadeva pa je očitna globja, se pravi, da je sam natanek dolga že posledica izsiljevanja oz. izstavljanje računa za storitev političenega vpliva, ki ga je pravnoformolno s pogodbo skušla legitimizirat srečko. Pogodba, ki je izsiljena, pa je protizakonita in kot taka pravnoformalna neljavljevana, zato se je srečko tudi poslužil  nezakonitega izsiljevanja, da dolg izterja. Ne samo, da je dolg protizakonito izterjan, ampak je dolg sam (kljub pogodbi) nezakonit, ker je pogadba sama plod zlorabe političnega položaja. To so kriminalisti po moje predočili tipu, ko so ga pridobili za sodelovanje, saj bi v nasprotnem primeru dolg obsatjal pravnoformalno  še naprej, kljub temu, da bi srečkota obosodili za izsiljevanje pri izterjavi...    


Če mu ne dokažejo,da je Srečko  pištolo držal, nad glavo dolžnika,ko je  ta dolžnik (prostovoljno) podpisoval pogodbo nima politični vpliv Srečka nobene teže. Telefonski klic dolžnika-sew ne jemlje kot izsiljevanje,če ga Srečko ni fizično ogrozil.
Podoben primer se je zgodil Šušteršiču (državnemu sekretarju) ko ga je Selan(baraba,ki jo osebno poznam)zajebal.

Šušteršič pa že dokazuje svojo nedožnost,kljub temu,da je bil tudi priprt.Na koncu vse plačamo davkoplačevalci. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Slovenski "FBI"
Reply #22 - 15.03.2010 at 12:38:03
 
Quote:
to da je vse skupaj sporočil policiji in  sodeloval z njo je tak edino pametno kar je lahko nardil


Ko je pa miljone na suho služil -se pa ni sam prijavil-dolžnik?Ko je treba ceh plačati- pa ko te jebe. Oba sta barabina -dožnik in Srečko-samo s to razliko,da je dožnik dobil miljone na suho-Srečko pa ne!!Zadevo je paomogočil Srečko.Tako,da je po meni dožnik večji pes kot Srečko,pa še Kresalovi paše nova afera.U čuzo oba denar pa lačnim-tako bi jaz naredil.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Slovenski "FBI"
Reply #23 - 15.03.2010 at 20:59:28
 
Alojz in Sandib wrote on 15.03.2010 at 09:25:05:
Bamby

Vse tole kar si tule napisal je čista resnica.Janković je čist obijačjna ''hoštaplerska balkanska baraba'',ki si je v navezi s Kučanom in posredno preko pozicije v parlamentu in vladi,zagarantiral položaj ''malega balkanskega diktatorja'' v Ljubljani.

Sedaj se govori,da ima v lasti ne vem kakšen kompleks zazidljive zemlje v Ljubljani.Na pamet gre menda za 15oooom2 15ha,ki naj bi jo kupil žepred leti za svojega sina in njegovo firmo.

To so zame čisto prave balkanske manire-'''malih balkanskih diktatorjev''',ki so se vsidrali v Sloveniji na račun starih partijskih vezi. Takih Jankovićev je Slovenija že polna!!!

Minister za okolje in prostor ima dvojno državljanjstvo.Naj gre potem delat kariero v svojo domovino-Hrvaško tule smo Slovenci.
Nedopustno je,da ima dvojno državljanjstvo nek tako visok slovenski politik. Nedopustno-ti partijski tovariši vse dovolijo samo,da ohranjo stare mreže.

Jaz osebno lahko brez dlake na jeziku povem,da me je ta koalicija razočarala bolj kot sem predvideval.

Ne morem verjeti,da ni niti enega,ki bi imel malo soli v tisti egoistični politični betici. Križanič je dobesedno vol -ne finančnik itd.Vsi drugo so pa puhli bedasti manekeni v vladi. Vlačič laže,da smrdi za njemu. Uni Lahovnik se gre nek populizem -Drnovšku je pa rit lizal,do onemoglosti.

A Slovenija res ne premore človeka s pokončno hrbtenico in z mozgom v glavi ne v riti.? Wink Wink


Janković je danes že na tapeti.V Polemiki se je že zagovarjal v zvezi z zemljiščem.!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Slovenski "FBI"
Reply #24 - 16.03.2010 at 00:33:20
 
Sta dve stvari, ki sta mi padli v oči/ušesa:

Prva:

Predsednik parlamenta Pavel Gantar je izjavo Zmaga Jelinčiča o tem, da ni trgovanje z glasovi v parlamentu nič nenavadnega, označil za nezaslišano.

"Mislim, da je to zelo nečastno dejanje, da gospod Jelinčič v svojo lastno prakso, ki jo je očitno uporabil, in o tem se je večkrat šušljalo, poskuša razširiti in vplesti vse poslance in poslanke v državnem zboru," je za TV Slovenija dejal Gantar.  
''Poslanci lobirajo, poslanci so lobirani, poslanci zagovarjajo določene rešitve in se glasuje, vendar ne gre zato, da so poslanci zato nagrajeni z nekimi uslugami, dobrinami ali celo nekim projektom ali denarjem,'' je dejal predsednik parlamenta Gantar

Druga:

Aleš Zalar je dejal, da bo dokončna odločitev o odstavitvi Brezigarjeve sprejeta v prihodnjih dneh.
Pahor je tu ujet med dvema ognjema, saj koalicijski partnerji zahtevajo razrešitev Brezigarjeve, sicer bodo izstopili iz koalicije, premier pa se boji očitkov, da jo je zamenjal le zato, ćeš, ker prihaja iz nasprotne politične opcije (Brezigarjeva je na predsedniških volitvah leta 2002 kandidirala s podporo SDS-a, ni pa bila v nobeni stranki), sam pa je ob nastopu mandata obljubil, da ljudi ne bo zamenjeval le zato, ker so drugačne politične barve.
"Raztrgali bomo koalicijski sporazum, če Brezigarjeva po vseh očitkih, tudi zadnjih o nezakonitem in neustavnem ravnanju pri zadevi Baričevič ostane na položaju" pravijo koalicijski partnerji.

----------- do sem sem prišel s pisanjem včeraj potem pa je bilo že prepozno in sem šel raje spat -----------

Torej, na eni strani imamo  trgovanje z glasovi v parlamentu, zakonodajna oblast, kar se označuje kot nekaj strašno nezaslišanega, na drugi strani pa imamo izsiljevanje in grožnjo koalicijskega partnerja v vladi , izvršilna oblast,  ki grozi z izstopom iz vlade, če mu ne bo ugodeno pri odstavitvi generalne tožilke Brezigarjeve, kar pa se jemlje kot nekaj povsem običajnega. Torej dvojna merila čeprav gre za različni veji oblasti.
Tudi ne vem od kje Gantar sklepa, da bo Jelinčič kaj zaslužil s tisto piramido, če bi jo zgradili. On (Jelinčič) je dovolj nor oz. zaljubljen v take na pol vojaške projekte, da mu je to lahko tudi samo v duševno zadovoljstvo, v takem primeru se potem ne more govoriti, da bi se okoristil. Gantar torej sploh ne dojema poante, da v bistvu Jelinčiča obtožuje za prejemanje podkupnine, in to seveda brez vsakega dokaza. Upal bi se sklepati, da sodi po sebi in delovanju njegove stranke v preteklosti. Jelinčič, čeprav bivši udbovec in ropar cerkva in muzejev, skratka lopov je v tem primeru čist kot solza tako, da lahko nad njegovim ravnanjem samo moralizirajo in vijejo roke k nebu. Pričakujem, da bodo to počeli vsaj še naslednjih 14 dni.
Smešni se mi zdijo ko tako vijejo roke, češ Jelinčič nas je vse parlamentarce očrnil, kot, da bi bili parlamentarci dosedaj nekak primer nedolžne čistosti, pa saj se vsi dobro spomnimo primera Pucko kako je prestopil po volitvah v drugo stranko in porušil politična razmerja postavljena na volitvah ali pa poskus podkupovanja poslanca Ruparja z nasprotne strani, da bi se zgodil še en primer Pucko. Ne dragi parlamentarci, umazali ste se še zdavnaj.

Kar se pa primera Prijatelj tiče,  me močno spominja na Eliota Nessa (Nedotakljivi), ki so lovili Al Caponea pa mu nikakor niso mogli pravno dokazati nobenega zločina ali kriminala in so ga zato na koncu ujeli v davčno past in ga zaprli zaradi neplačane dohodnine. »Nedotakljivi« so v našem primeru policaji iz NPU, Al Capone naj bi bil Prijatelj, samo ne vem kdo bi bil v našem primeru Eliot Ness. Wink ta je le imel lepe uspehe.

Kar se pa denarja tiče sem uspel (zaenkrat) dojeti zadevo takole:

Prijateljeva tašča naj bi Luki Koper prek pooblaščenke prodala zemljišče. Posrednik pri poslu je bilo Mikuževo podjetje. Pooblaščenka pri poslu Loredana Bratož pa naj kupnine v višini 250.000 evrov ne bi nakazala na račun Prijateljeve tašče, temveč na Mikužev račun. Mikuž denarja ni vrnil, zato je tašča lani proti njemu vložila tožbo v višini 404.000 evrov. Mikuž se je nato odločil, da bo denar vrnil v gotovini Srečku Prijatelju. Po Prijateljevih besedah gre za 250.000 evrov glavnice, ostalo so obresti za 32 mesecev. Kot je nadaljeval, je od Mikuža zahteval, naj mu denar prenakaže na bančni račun, a je Mikuž to zavrnil in se je odločil plačati "na tak način in kot prikriti sodelavec policije sodeloval pri tem konstruktu." Denar naj bi Mikužu priskrbela policija, pravi Prijatelj, češ, da ga Mikuž itak ni imel (zakaj pa je potem šel po njega???)

Malo računanja:

404.000/250.000 = 1,616
1,616 na potenco (1/32) = 1,015111604
Torej sledi:
1,511%  obresti na mesec
oziroma  
19,72% obresti na leto. Zdaj ne vem ali lahko zahteva tako visoke obresti?


Prijateljevo taščo sem našel tudi med dobitniki škode zaradi suše leta 2003:

UPRAVICENEC/ NASLOV/ POŠTNA ŠT./ POŠTA/ KMG MID/ BRUTO ZNESEK V SIT /UKREP/ LETO UREDBE
STOJKOVIC LEOPOLDA ORLEK 24 6210 Sežana 100351303 75.132,17 SUŠA 2003

… in med humanitarnimi darovalci:

Posamezniki - humanitarno letovanje otrok (revija ONA), humanitarna pomoč družinam ob tragedijah (revija JANA) in ostali

In spet, na eni strani se govori, da je bila Luka Koper oškodovana za od 2 do celo 3,5 milijone (to pa zanesljivo niso bili samo tisti hektarji zemlje, ki so jih preko Mikužove nepremičninske  agencije kupovali od kmetov), v priporu pa je nek niti ne »kurji tat« ampak nek nevljuden kričač na svojega dolžnika medtem, ko ni videti, da bi priprli koga iz Luke Koper. Skratka, spet so se spravili na prvega v "prehranjevalni verigi".
Vse skupaj mi diši še po eni blamaži.

Sedaj tudi pričakujem, da se bodo veliki misleci vsedli za mizo in začeli konstruirati nove glomazne količine zakonov: o tem kaj je korupcija, kaj je lobiranje, kaj je podkupovanje, kaj je prepričevanje, kaj je izsiljevanje, ... kdo lahko lobira in kdo ne, kako mora biti pri tem oblečen, ali mora imeti kravato ali metuljčka itd ...

Pričakujem novo goro zakonov, ampak:

Več, ko ima neka država zakonov bolj gnila je.

Ptičjega petja se ne da regulirati in človeške etike ravno tako ne, ljudje se bodo še vedno vozili po levi strani kolesarskih stez.


Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Slovenski "FBI"
Reply #25 - 16.03.2010 at 09:47:13
 
Bamby

Vsa čast,za te informacije. Ti si rojen raziskovalni novinar.Dober zaznavaš zadeve in jih tudi opišeš dobro. Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
D2
Ex Member




Re: Slovenski "FBI"
Reply #26 - 16.03.2010 at 13:35:05
 
Ismail Majnardi

mi je šlo malo na smeh

Srečko Prijatelj
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Slovenski "FBI"
Reply #27 - 17.03.2010 at 06:43:52
 
Quote:
Zaupno poročilo patologov: dokazi, da policija v zadevi Baričevič laže!

Ekskluzivno objavljamo celotno patološko poročilo obdukcije mrtvih bulmastifov, ki dokazuje, da nam je policija doslej krepko lagala.
Vprašanje se glasi: bo direktor policije Goršek ponudil odstop?
...

http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=15086


(K)resnica o kresalčkih:

No, sedaj je pa zadeva kaj naj bi se dogajalo s temi psmi že skoraj "popolnoma jasna".
Če kronološko slediš policijskim poročilom in temu obdukcijskemu poročilu veterinarjev se je dogajalo sledeče:

1) Najprej so pse omamili

2) Potem so pse evtanazirali

3) Na koncu,  potem, ko so bili psi že mrtvi pa so jih še  jih ustrelili, ziher je le ziher

Je pa kljub vsemu možna še ena  varianta:

1) Najprej so pse omamili

2) Potem so pse ustrelili

3) Na koncu,  potem, ko so bili psi že mrtvi pa so jih še jih evtanazirali, ziher je le ziher

Mogoče se zdi to zgoraj malo čudno vendar ne pozabimo, da imamo opravka s Kresalko njeno Kresnico in njenimi kresalčki.

Laži, velike laži, Kresnice

http://www.katarinakresal.si/
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Slovenski "FBI"
Reply #28 - 17.03.2010 at 07:39:58
 
Katarina Kresal je na svoji spletni strani, ki jo je odprla pred nekaj dnevi in za katero je plačala 1900 € (vse za PR) objavila tudi sledeči tekst:

Quote:
Na prepihu: Ministrstvo se ne bo selilo v prostore na Litostrojski (ki jih je dal zgraditi nekdanji minister Mate), ker je ministrica želela na vsak način vrniti uslugo Pogačarju in je zato izbrala njegovo stavbo.

Kresnica: Ni res. Prostori na Litostrojski so bili grajeni mimo veljavnih predpisov in so povsem neprimerni za objekt policije zaradi varnostnega vidika. Pri oceni varnostnega vidika lokacije smo se oprli na Načrt Mestne občine Ljubljana za zaščito in reševanje ob nesrečah z nevarnimi snovmi, ki opredeljuje možne dogodke (izpust, izhlapevanje, širjenje oblaka in eksplozija), posledice (na objektih in ljudeh) ter območje (v polmeru 1225 m).

Gradnja je potekala brez javnega razpisa in netransparentno preko podjetja DSU Nepremičnine. Glede podjetja DSU je Računsko sodišče že leta 2007 ugotovilo nesprejemljivo nepremičninsko poslovanje vlade s podjetjem DSU. Vlada je leta 2007 ustavila postopek likvidacije DSU in s kupnino od prodaje Slovenske industrije jekla v nasprotju z zakonom dokapitalizirala DSU. Tako je bila po mnenju Računskega sodišča kupnina nenamensko porabljena.Računsko sodišče je leta 2009 ocenilo, da je predpogodba o gradnji Matejeve palače nična, saj je šlo za izogibanje zakonu o javnih naročilih.
http://www.katarinakresal.si/

V petek je na nacionalni televiziji v TV Dnevniku nastopil predsednik računskega sodišča Igor Šoltes (nečak od Edvarda Kardelja haha ) in zanikal trditev, da bi Računsko sodišče proglasilo predpogodbo za nično. "Računsko sodišče se ni izrekalo o morebitni ničnosti samih pogodb, ..."

http://tvslo.si/predvajaj/dnevnik/ava2.62504544/

Kresnica ali laž

Od minute 14:27 do 17:07, sama izjava Igorja Šoltesa pa je od 16:24 naprej

Na poziv televizijcev Katarina Kresal ni želela komentirati svoje laži. Svoje izjave še do danes ni odstranila s svoje spletne strani in vztraja pri svoji laži.
Laži, Velike laži, Kresnice

Glede na to, da na tistem ("nevarnem") območju v bližini plinarne, stavba je kakih 500 m zračne razdalje stran, kar naj bi bil vzrok, živi vsaj cca 3000 ljudi in je tam tudi nekaj podjetij kamor hodijo delat ljudje vsakodnevno bi bilo za razmisliti o preselitvi plinarne ali pa vseh teh ljudi, ki živijo in delajo tam. Še najboljša pa bi bila preselitev blondinke nazaj v pisarno svojega Sugar Daddyja. 
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Slovenski "FBI"
Reply #29 - 17.03.2010 at 10:19:03
 
Zanimivo Bamby!! Všeč mi je označba za Senico. Kresalka-je zvita blond lisička,imaš prav.Dobra glumica je,to ji je treba priznati četudi malo trda v betici. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5