Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 70225 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #90 - 24.02.2010 at 20:48:55
 
Quote:
Pred bogom smo vsi isti, ves kaj bi lahko to pomenilo?

Da ne sodi drugega, da ne boš sam sojen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #91 - 25.02.2010 at 06:50:37
 
7. NE KRADI

Razlagamo si lahko, da osega kakršnokoli krajo (neodvisno od pravnih zakonov posamezne države), kot dejanje. Sama misel še ni greh. Greh postane z dejanjem, ker samo misel o kraji blaga (stvari), torej psihološki termin, zapoveduje v deseti zapovedi povsem ločeno s svojo točko.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #92 - 25.02.2010 at 10:31:05
 
Pri tej zapovedi je zanimivo vprašanje; ali je kraja avtorskih pravic po božjih zapovedih greh. Ne, ni. Že sama zaščita avtorskih pravic je po tej zapovedi neveljavna, ker se zapoved nanaša na dejanje. Avtorska pravica pa je psihološki termin.
Človeštvo je s tem zašlo povsem iz etičnega reda, ko smo uzakonili avtorske pravice, kot dejanje kraje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #93 - 25.02.2010 at 10:41:53
 
10.NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA BLAGA

Razlagamo si lahko tako kot 9. zapoved, le da je tu omenjeno blago. Torej stvari. Lahko bi to ta bog dodal v deveti, vendar je samostojna in tako je prav.

Zakaj?

Da ti razjasnim M.L. in delno tudi Alojz.
9. zapoved-NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA ŽENE je povsem na mestu, saj v realnem življenju; ženska izbira, moški izbere (naj bi bilo tako, po tem bogu) in mora moški stati za svojo odločitvijo, zato se nanaša ta zapoved izključno na moškega. Ženske so zajete v 6. zapovedi NE NEČISTUJ in prav tako moški. Poudarek je dal z 9.zapovedjo na odločitev.
Homoseksualnost pa po teh božjih zapovedih ni greh. Nečistovanje se ne nanaša na spolno usmerjenost, to smo naredili mi s svojimi butastimi razlagami.

Robi
Pred bogom smo vsi enaki, ker je pač tako res. Ni nobenega vzroka zato, nič, da potem ne boš tudi ti......Ni, kaj bi lahko to pomenilo, tako pač je.

Lp,Igor Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #94 - 25.02.2010 at 10:45:41
 
11. Zapoved
POJDI NA PLAŽO, SEDAJ, KO NI VEČ TAKO VROČE

In to bom tudi storil, ubogal.

Lp,Igor Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #95 - 25.02.2010 at 10:55:54
 
. Smiley   Smiley


Ta je zelo dobra !
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #96 - 25.02.2010 at 11:04:24
 
Najboljša rešitev Igor.Jaz pa delat ob enih moram biti v Ljubljani!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #97 - 25.02.2010 at 11:16:27
 
Alojz in Sandib wrote on 25.02.2010 at 11:04:24:
Najboljša rešitev Igor.Jaz pa delat ob enih moram biti v Ljubljani!

A kam jo ti stric mahaš v Ljubljani, a? Kateri konec vodnega mesta ti oditi, a? Če ti malo postati na trgu Franceta Prešerna, ti videl nebroj mravljic od človeka kako one brzijo mimo kot v transu. Juj, jaz jih gledam pa si mislim, kake mravlje brzeče v tri cigane! In hop, jih že več ni, kot pičkin dim zginejo, mravlje slovenske.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #98 - 25.02.2010 at 14:10:46
 
El Pesnik wrote on 25.02.2010 at 11:16:27:
Alojz in Sandib wrote on 25.02.2010 at 11:04:24:
Najboljša rešitev Igor.Jaz pa delat ob enih moram biti v Ljubljani!

A kam jo ti stric mahaš v Ljubljani, a? Kateri konec vodnega mesta ti oditi, a? Če ti malo postati na trgu Franceta Prešerna, ti videl nebroj mravljic od človeka kako one brzijo mimo kot v transu. Juj, jaz jih gledam pa si mislim, kake mravlje brzeče v tri cigane! In hop, jih že več ni, kot pičkin dim zginejo, mravlje slovenske.


Napisal sem Ljubljano bil sem pa v Grosupljem.Pogledat sem šel ene temelje za hišo. Samo opžam,da sem že odvisen od tega foruma-gas tja-gas nazaj in hop semle. Bo treba neki spremenit v temle mojem početju. Grin Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #99 - 26.02.2010 at 07:49:14
 
Quote:
7. NE KRADI

Razlagamo si lahko, da osega kakršnokoli krajo (neodvisno od pravnih zakonov posamezne države), kot dejanje. Sama misel še ni greh. Greh postane z dejanjem, ker samo misel o kraji blaga (stvari), torej psihološki termin, zapoveduje v deseti zapovedi povsem ločeno s svojo točko.

Lp,Igor


Že, že, pa tudi ne .

Namreč, Vse se začne v mislih .

In, marsikdo bi dejanje tudi izvedel, če bi le imel priložnosti za to .

Torej je tat že vsak, ki si samo zamisli tatvino !

To nam je Bog dobro pokazal v priliki/prispodobi o vlačuganju/nečistovanju/spogledovanju : kdorkoli pogleda ženo z poželjivim pogledom, je že nečistoval z njo.

Namreč, če bi takrat imel priložnost, bi to tudi storil, in le zaradi okoliščin mu je bilo to onemogočeno .

No, kot vidim, si vsak preveč po svoje razlaga Božje Zapovedi, oziroma si jih sploh ne, ker jih ne upošteva več nihče, in zato je tako na tem ubogem svetu kot je  Embarrassed Tongue

Pa še ničkaj na bolje ne kaže, vsaj zaenkrat še ne  Huh Sad

lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #100 - 26.02.2010 at 07:58:03
 
Quote:
7. NE KRADI

Bomo pa kot politiki, ki si lastninijo, legalno. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #101 - 26.02.2010 at 08:20:34
 
Robi wrote on 26.02.2010 at 07:58:03:
Quote:
7. NE KRADI

Bomo pa kot politiki, ki si lastninijo, legalno. Grin

To lastninjenje jaz pojmujem za navadno Krajo. Ako je to za tebe in ostale (pravni red) legalno, prav. Za mene je to kraja, ki je bila izvedena, je realna. Misli si pa lahko vsak, kar hoče.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #102 - 26.02.2010 at 10:43:12
 
Quote:
Robi wrote on 26.02.2010 at 07:58:03:
Quote:
7. NE KRADI

Bomo pa kot politiki, ki si lastninijo, legalno. Grin

To lastninjenje jaz pojmujem za navadno Krajo. Ako je to za tebe in ostale (pravni red) legalno, prav. Za mene je to kraja, ki je bila izvedena, je realna. Misli si pa lahko vsak, kar hoče.

Lp,Igor


Kraja in to v nebo vpijajoča. Pizdeki pa uživajo in so pametni zato ker so lopovi-boli jih patak za vse.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #103 - 26.02.2010 at 12:04:39
 
Alojz in Sandib wrote on 25.02.2010 at 14:10:46:
El Pesnik wrote on 25.02.2010 at 11:16:27:
Alojz in Sandib wrote on 25.02.2010 at 11:04:24:
Najboljša rešitev Igor.Jaz pa delat ob enih moram biti v Ljubljani!

A kam jo ti stric mahaš v Ljubljani, a? Kateri konec vodnega mesta ti oditi, a? Če ti malo postati na trgu Franceta Prešerna, ti videl nebroj mravljic od človeka kako one brzijo mimo kot v transu. Juj, jaz jih gledam pa si mislim, kake mravlje brzeče v tri cigane! In hop, jih že več ni, kot pičkin dim zginejo, mravlje slovenske.


Napisal sem Ljubljano bil sem pa v Grosupljem.Pogledat sem šel ene temelje za hišo. Samo opžam,da sem že odvisen od tega foruma-gas tja-gas nazaj in hop semle. Bo treba neki spremenit v temle mojem početju. Grin Grin Grin


Smiley Ja, internet je tudi vabljiv. meni se tudi dopade tu pa tam kaj napisat, tako da tale moderna tehnologija je malo spremenila načine komunikacije, veliko ljudje čatajo, pišejo po blogih, na forumih....

Samo treba trezno mero dobit, da ne postaneš zasvojen.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #104 - 26.02.2010 at 13:50:21
 
Quote:
Robi wrote on 26.02.2010 at 07:58:03:
Quote:
7. NE KRADI

Bomo pa kot politiki, ki si lastninijo, legalno. Grin

To lastninjenje jaz pojmujem za navadno Krajo. Ako je to za tebe in ostale (pravni red) legalno, prav. Za mene je to kraja, ki je bila izvedena, je realna. Misli si pa lahko vsak, kar hoče.

Lp,Igor

Seveda je kraja, samo da si nekateri perejo roke v lastnem dreku in mislijo, da imajo čiste. Smiley

Je pa včasih težko postaviti mejo, kaj je kraja in kaj ne..
Ali si na primer zdravnik, zasluži 5000 evrov plače ali je to že kraja, ker ima preveč dohodkov....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8