Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 49
(Read 181958 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #15 - 19.01.2010 at 10:31:21
 
Alojz in Sandib wrote on 19.01.2010 at 10:18:50:
Ja res je-nič ne veš!!!! Jaz ti pravim,da ne žugaj  in ne grozi z božjo kaznijo,ker je nikoli ne bo. A niso grožnje,da si nestrpen do vseh,gejev,muslimanov, itd.Mene moti nevednost,ki misli,da je vednost ,a ne pozna in se izmšljuje '' božjo 'ljubezen kateri poje glorije v lastni nevednosti.   !


Kaj je s tabo Lojzek, kje pa si mogoče zasledil, da sem jaz nestrpen do koga in drugače mislečih in živečih od mene. Kar tako vsepovprek si pa res ni lepo izmišljati stvari o človeku, ki ga ne poznaš. A, si mogoče kdaj pomislil, da si mogoče ti nestrpen do drugih? Veliko stvari te moti pri drugih, ki ti že od daleč ne prikimavajo, ali ni to mogoče nestrpnost? Zakaj le hočeš svoje slabosti na vsak način meni pripisati? Prava ljubezen nima takšnih lastnosti.

Če me že hočeš obsoditi, me pred svetom lahko, pred Bogom me pa ne moreš.

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #16 - 19.01.2010 at 10:58:21
 
Ogroženega se počuti tisti, ki misli, da je nekaj več, kot pa v resnici je.
Resnice nič ne ogroža.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #17 - 19.01.2010 at 11:00:15
 
M.L. wrote on 19.01.2010 at 10:31:21:
Alojz in Sandib wrote on 19.01.2010 at 10:18:50:
Ja res je-nič ne veš!!!! Jaz ti pravim,da ne žugaj  in ne grozi z božjo kaznijo,ker je nikoli ne bo. A niso grožnje,da si nestrpen do vseh,gejev,muslimanov, itd.Mene moti nevednost,ki misli,da je vednost ,a ne pozna in se izmšljuje '' božjo 'ljubezen kateri poje glorije v lastni nevednosti.   !


Kaj je s tabo Lojzek, kje pa si mogoče zasledil, da sem jaz nestrpen do koga in drugače mislečih in živečih od mene. Kar tako vsepovprek si pa res ni lepo izmišljati stvari o človeku, ki ga ne poznaš. A, si mogoče kdaj pomislil, da si mogoče ti nestrpen do drugih? Veliko stvari te moti pri drugih, ki ti že od daleč ne prikimavajo, ali ni to mogoče nestrpnost? Zakaj le hočeš svoje slabosti na vsak način meni pripisati? Prava ljubezen nima takšnih lastnosti.

Če me že hočeš obsoditi, me pred svetom lahko, pred Bogom me pa ne moreš.

No pa lep pozdrav.


Jaz te tudi nikoli ne bom sodil v imenu božje ljubezni,ki jo ti tako poznaš,a se ti še sanja ne kaj '''Bog ''''sploh je! Ni ''vesoljne sodbe''  v imenu Boga to ti želim jaz povedat.Delaj kar češ sodli ti bodo vesoljno nesamospoznani in nevedni  ljudje- Bog nikoli !
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #18 - 19.01.2010 at 16:20:45
 
Alojz in Sandib wrote on 18.01.2010 at 18:08:21:
'Prava ljubezen'' je zame naše edino življenjsko stanje ki je močnejše od nas samih ,zato prave ljubezni ni mogoče izigrati v sebi

Je stanje kjer si naša bit ne zmore več lagati in igrati življenja-takrat ''''živimo'''' življenje!!!

Alojz, kej tolk dobrega že dolg nisem slišala. tenkju*

ML, hvala za odgovor.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #19 - 19.01.2010 at 16:50:02
 
Devi wrote on 19.01.2010 at 16:20:45:
Alojz in Sandib wrote on 18.01.2010 at 18:08:21:
'Prava ljubezen'' je zame naše edino življenjsko stanje ki je močnejše od nas samih ,zato prave ljubezni ni mogoče izigrati v sebi

Je stanje kjer si naša bit ne zmore več lagati in igrati življenja-takrat ''''živimo'''' življenje!!!

Alojz, kej tolk dobrega že dolg nisem slišala. tenkju*

ML, hvala za odgovor.


Devi osebne izkušnje- ne licemerstvo. Rad bi se ti zahvalu,pa ne zmorem,ker res ne lovim potrditve tule. Jaz to enostavno poznam!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #20 - 19.01.2010 at 17:39:13
 
Robi wrote on 19.01.2010 at 10:58:21:
Ogroženega se počuti tisti, ki misli, da je nekaj več, kot pa v resnici je.
Resnice nič ne ogroža.

Ja Robi, to pa resnično drži.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #21 - 19.01.2010 at 19:02:44
 
M.L. wrote on 19.01.2010 at 17:39:13:
Robi wrote on 19.01.2010 at 10:58:21:
Ogroženega se počuti tisti, ki misli, da je nekaj več, kot pa v resnici je.
Resnice nič ne ogroža.

Ja Robi, to pa resnično drži.

Pa lep pozdrav.


Resnica nič ne ogroža je zame nesprejemljiva trditev. Recimo resnica  ;;; Zboleli ste za neozdravljivo boleznijo!!! Resnica in!!!! Te ta resnica ne ogroža?
Resnica te lahko pogubi,ne samo ogroža!!!!

O resnici,o kateri vidva govorita je popolnoma druga-vidva govorita o resnici vesoljnega samospoznanja, ta te res ne ogroža, ampak ti da pravi pogled nase in na vso vesoljno samopojavnost.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #22 - 19.01.2010 at 21:26:28
 
Alojz in Sandib wrote on 19.01.2010 at 19:02:44:
M.L. wrote on 19.01.2010 at 17:39:13:
Robi wrote on 19.01.2010 at 10:58:21:
Ogroženega se počuti tisti, ki misli, da je nekaj več, kot pa v resnici je.
Resnice nič ne ogroža.

Ja Robi, to pa resnično drži.

Pa lep pozdrav.


Resnica nič ne ogroža je zame nesprejemljiva trditev. Recimo resnica  ;;; Zboleli ste za neozdravljivo boleznijo!!! Resnica in!!!! Te ta resnica ne ogroža?
Resnica te lahko pogubi,ne samo ogroža!!!!

O resnici,o kateri vidva govorita je popolnoma druga-vidva govorita o resnici vesoljnega samospoznanja, ta te res ne ogroža, ampak ti da pravi pogled nase in na vso vesoljno samopojavnost.

Lojzek, zopet ne veš na kaj odgovarjaš, daj se malo zberi in ne bodi tako vihrav.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #23 - 20.01.2010 at 08:26:42
 
Quote:
Resnica nič ne ogroža je zame nesprejemljiva trditev.

Kje to piše ? (resnica)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #24 - 20.01.2010 at 08:36:01
 
M.L. wrote on 19.01.2010 at 10:31:21:
Alojz in Sandib wrote on 19.01.2010 at 10:18:50:
Ja res je-nič ne veš!!!! Jaz ti pravim,da ne žugaj  in ne grozi z božjo kaznijo,ker je nikoli ne bo. A niso grožnje,da si nestrpen do vseh,gejev,muslimanov, itd.Mene moti nevednost,ki misli,da je vednost ,a ne pozna in se izmšljuje '' božjo 'ljubezen kateri poje glorije v lastni nevednosti.   !


Kaj je s tabo Lojzek, kje pa si mogoče zasledil, da sem jaz nestrpen do koga in drugače mislečih in živečih od mene. Kar tako vsepovprek si pa res ni lepo izmišljati stvari o človeku, ki ga ne poznaš. A, si mogoče kdaj pomislil, da si mogoče ti nestrpen do drugih? Veliko stvari te moti pri drugih, ki ti že od daleč ne prikimavajo, ali ni to mogoče nestrpnost? Zakaj le hočeš svoje slabosti na vsak način meni pripisati? Prava ljubezen nima takšnih lastnosti.

Če me že hočeš obsoditi, me pred svetom lahko, pred Bogom me pa ne moreš.

No pa lep pozdrav.


heh, ne, ne, ... verjetno te je zamešal z mano, ... ker jaz sem pa res malo bolj "goreč" , morda tudi že malo "manj strpen" , vendar še ni panike , ... zatorej , ... juheeejjjjjjj  Cheesy

In, ja, drugače si dobro spisal vse tole, ker je resnično + točno + pravilno .

Sicer je tudi Alojzijko dobro "pridal" zraven ponazoritev o Stanju , vendar kaaaj, kaj ko je Ljubezen pač veliko več, kot samo to .

No, pol je še OptimusTurboPrime tud' namignil, da se gre za Energijo, kar je tudi res, ...

Ampak , kaj, kaaaj ko je Ljubezen še vedno veliko, veliiiiiko več, kot samo to  Smiley

No, pa dober pozdrav, iz duhovnih nižav, nekoč višav, čaw ,

Lp + #

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #25 - 20.01.2010 at 09:28:26
 
Bošty

Kako se ti ne naveličaš pisati to ni to,a nikoli ne poveš zakaj to ni to- po tebi!!! Takole lahko pišeš milijon let a nič ne poveš!!! To se odvadi-piši tisto kar veš-veš pa tko malo,da ti drugega tko ne preostane. Saj te razumem!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #26 - 20.01.2010 at 16:26:02
 
Alojz in Sandib wrote on 19.01.2010 at 19:02:44:
Resnica nič ne ogroža je zame nesprejemljiva trditev. Recimo resnica  ;;; Zboleli ste za neozdravljivo boleznijo!!! Resnica in!!!! Te ta resnica ne ogroža?
Resnica te lahko pogubi,ne samo ogroža!!!!

pogubi te bolezen, ne resnica o njej.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #27 - 20.01.2010 at 16:50:05
 
Devi wrote on 20.01.2010 at 16:26:02:
Alojz in Sandib wrote on 19.01.2010 at 19:02:44:
Resnica nič ne ogroža je zame nesprejemljiva trditev. Recimo resnica  ;;; Zboleli ste za neozdravljivo boleznijo!!! Resnica in!!!! Te ta resnica ne ogroža?
Resnica te lahko pogubi,ne samo ogroža!!!!

pogubi te bolezen, ne resnica o njej.


Imaš prav! Preuranjen sklep! Bolezen,ki je resnično stanje naše biti. Zato jaz govorim resnica je stanje tvoje biti!!!!ki te lahko ubije-ogroža.Razmislite?
Resnico intimno doživljamo ,kar je včeraj v nas veljalo za resnico jutri mogoče ne velja več.Stanje naše biti!!!! Do kolektivne vesoljne življenjske resnice lahko pridemo samo tako,da jo najprej vsi intimno doživimo-sprejmemo  in šele nato jo lahko navzven potrdimo. Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #28 - 20.01.2010 at 22:55:06
 
Quote:
Tvoje izražanje je bolj primitivno, kot pa grozilno, M.L.. Zato tudi v svoji domišljiji določaš kdo je grešnik.
Sicer pa tvoja beseda seže le do tvojega plota. No, pa še kakšni lojtraši in spiritualni banditi te poslušajo.

Lp,Igor

A, je res tisto kar je preprosto tudi primitivno? Ali ni v preprostosti pisane besede dana prava ljubezen do bližnjega? Ali li res mora besedilo v tekstu biti prepleteno z raznimi tujkami in raznimi izrazi veleumov svetnih šol, samo zato, da se vidi visoka učenost avtorja? Kje je tukaj ljubezen do brata, ki ne pozna teh tujk in izrazov? Ali je res domača beseda manj vredna od tujk?

Nič od tega! Takšna je samopašnost ljudi tega sveta, ki še z pisano besedo ne morejo mimo svojega napuha, samovšečnosti in več vrednosti od drugih. Tukaj se tudi kaže kolikšna je plemenitost srca avtorja. Kdor ni preošaben in prevzvišen ne bo na javnem forumu uporabljal razno razne tujke, da bi njegovo pisanje bilo videti bolj učeno, ampak bo pisal z prijetno slovensko domačo besedo, da jo bodo lahko vsi razumeli. Tujke se pa naj tam uporabljajo, kjer jih rabi poklic ali kakšen drug namen.

A, je zato primitiven ali manj vreden, ne, ne bratje, marveč se tukaj začne prava ljubezen do bližnjega. Sicer pa največje stvari slovijo po svoji preprostosti, le človeški um hoče vse zamotati in tako zakomplicirati, da se na koncu še začetek ne najde več, kamoli rešitev. To pa zaradi veleumov, ki v preprostosti vidijo revno primitivnost.

Ko bi lahko učenjaki vedeli, da je v ljubezni skrita največja modrost, bi se lotili učenja drugače, a vendar to za njih ni mogoče, saj jim je ljubezen preveč preprosta in primitivna. Ampak žal, se potem izkaže, da taki mogočni učenjaki ne poznajo, za njih, niti tako zelo preproste ljubezni.

No pa lep pozdrav.
Back to top
« Last Edit: 21.01.2010 at 06:47:31 by M.L. »  

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #29 - 21.01.2010 at 00:03:37
 
Quote:
Ko bi lahko učenjaki vedeli, da je v ljubezni skrita največja modrost, bi se lotili učenja drugače, a vendar to za njih ni mogoče, saj jim je ljubezen preveč preprosta in primitivna. Ampak žal, se potem izkaže, da taki mogočni učenjaki ne poznajo za njih niti tako zelo preproste ljubezni.


Quote:
Je stanje kjer si naša bit ne zmore več lagati in igrati življenja-takrat ''''živimo'''' življenje!!!

Ljubezen je res "stanje", ki nam je dano že ob samem življenju. Ljubezni se ni treba učiti. Pravzaprav je vso to modrovanje le poizkus uma, da bi si ljubezen lastil. Zato tudi človek marsikaj sprobava in želi ljubezen ukalupiti in jo prodajati.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 49