Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 42305 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: brezplacni coaching
Reply #15 - 11.04.2010 at 12:15:36
 
Magla wrote on 11.04.2010 at 12:07:49:
čisto na kratko o razliki med terapijo in coachingom

terapija in za to primerni psihoterapevti se ukvarjajo z ljudmi ki so fizično ali mentalno bolani

coaching pa se ukvarja z ljudmi ki se želijo nekaj naučiti - spremeniti, nadgraditi, izboljšati določene vzorce v življenju...


Bodi uspešen v tem početju.Če ljudje mislijo da bodo kaj pridobili-hvala bogu.Tvoja- njihova volja.Uživajte! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: brezplacni coaching
Reply #16 - 12.04.2010 at 13:04:33
 
Magla, izbral  si zelo tvegano, negotovo in celo naivno pot kako priti do lastnega uspeha.

Če bi bile  tvoje metode vodenja k uspehu dejansko uspešne, potem bi bil itak uspešen  česarkoli  bi se lotil po teh metodah. In ko bi bil dejansko uspešen, bi bilo prodajanje metod, ki vodijo do uspeha, zadnja stvar, ki bi se je lotil kot uspešen človek. Ali bi jih ljubosumno skrival pred morebitno konkurenco, ki bi te utegnila ogroziti v tvojem uspehu, ali pa bi jih radodarno in brezplačno  šeral v primeru, da se tvoj  uspeh množi z množico uspešnih drugih.

Ustvarjanje lastnega uspeha na podlagi prodajanja lastne formule o uspehu, ki naj svojo uspešnost šele izkaže skozi uspešnostjo lastne prodaje, je milo rečeno tavtološko, grobo rečeno pa zavajajoče in v končni fazi nujno samodestruktivno početje. Verjamem, da verjameš v uspešnost tega početja, ampak to je le vera, utemeljena sama na sebi brez zunanjih refernec, na kateri bi bilo mogoče prevrjat njeno resnično učinkovitovitost/uspešnost in s tem njeno trdnost, zato je po moje obosjena na to, da se sesuje vase. Glede na trud, ki ga po moje iskreno vlagaš v to, da bi delovala, ti te izkušnje ne privoščim. Če pa zavestno izpostvljaš riziku neuspeha tako sebe kot druge, pa ti svetujem, da povišaš ceno storitve do nivoja, ki bo povsem pokrila ta tvoj  rizik in se tako zavaruješ pred izgubo v primeru neizogibnega neuspeha na način, da rizik  povsem prevališ na druge. Tako se po moje to dela v tem poslu, zato so tudi tarife drugih dosti višje od tvojih.            
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: brezplacni coaching
Reply #17 - 12.04.2010 at 13:10:24
 
Titud

Vse upe si fantu sesul. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: brezplacni coaching
Reply #18 - 23.04.2010 at 01:48:05
 
sandi - mogoče v tvojih mislih, medtem ko v realnosti - niti pod razno Smiley

resnično mi je zanimivo, koliko  se da razglabljat in filozofirat o stvar ki so čist preproste Smiley

naštel sem uspešne primere ki so za mano in nihče ne argumentira podrobnosti... temveč greste vsi z argumenti v " big picture" in v " branje misli" oziroma celo v "črni scenarij" ... brez dokazov, brez eksperimenta, brez testiranja...

ja kakšni znanstveniki pa ste... da se za  skoraj vse odločite na podlagi intuicije... oz. da ne premorete  niti 1 uro investirat v radovednost oz da se prepričate glede svoje odločitve.

tukaj sem in ponujam zajčjo luknjo in vas sprašujem kako daleč ste pripravljeni iti  za tem kar želite...
pa očitno raje ostanete na tem kar imate kokr da si za hip dovolite idejo, da mogoče pa imajo športniki coacha res zato ker jim to omogoča :
da ohranijo prednost pred ostalimi
da se znebijo določenih čustvenih stanj kot so trema ali nervoza
da s takšnim sodelovanjem  dosežejo še boljše rezultate...

itak da gre  za  "zelo tvegano, negotovo in celo naivno pot kako priti do lastnega uspeha" ? ...

lastnega uspeha? ... hmmm ne vem  kako lahko enačiš veselje uspehov drugih z mojim uspehi ampak okej... če sem sebičnež potem sem sebičnež ker mi je v veselje poslušat kako drugi govorijo kaj VSE so izboljšal v svojem življenju od kar sodelujemo...

tvegano ?  ja se strinjam da je tvegano - in istočasno da je vredno vsakega truda.

negotovo ?
rad kuham in ko pripravljam goveji golaž  sem negotov glede končnega rezultata... a še vedno smo pojedli vse moje golaže.

nimam receptov ki delujejo 100%.
vseeno pa naredim v dani situaciji vse da dosežem rezultate... v zgornjem primeru ... da dobim pohvalo in da uživam v golažu Smiley

zame je coaching način kako lahko pomagam svetu, ljudem in še posebej mladim, kako lahko svoje življenje izboljšajo, polepšajo in kako se lahko več časa počutijo dobro da so to kar so ...prav zaradi tega ker so karkšni kol že so.

tvegano - ja
ker se pogovorjamo o najbolj kompleksni zadevi na tem planetu - o človeškem umu.... (razen tistih ki se radi pogovarjate o vesoljcih Smiley)

zanimivo - absolutno
vredno - zagotovo
izziv - končno, nekaj za kar se je vredno potruditi

brezplačno...
1
to sem že povedal pa bom še enkrat - sem brezplačen v smislu da se sam izplačam

2
naročnik me plača a definitivno s sodelovanjem zasluži več - oziroma če bi naročnika vprašal koliko bi bil pripravljen plačati če neha xy, postane xy,  naredi xy, zasluži xy,

...in verjemi mi , da je moja cena zelo zelo nizka v primerjavi s tem kar dobi...

titud prepričan sem da nimaš izkušenj s coachingom in si tko kot vsi ostali nejeverni tomaži, toplo vabljen na coaching 1na1

" tukaj in sedaj "  ponujam vabilo = darilo,  s katerim lahko samo pridobiš in to brezplačno....

pomojem  da domače  goveje  juhe ne soliš še predno jo poskusiš, mar ne?

poskusi, in v "najslabšem" primeru boš napisal referenco, v "najboljšem" pa boš potrdil svoj "dobronamerni" "worst case scanarij"
Tongue
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: brezplacni coaching
Reply #19 - 23.04.2010 at 08:18:32
 
pošteno  Wink




Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: brezplacni coaching
Reply #20 - 23.04.2010 at 11:25:58
 
Magla wrote on 23.04.2010 at 01:48:05:
titud prepričan sem da nimaš izkušenj s coachingom in si tko kot vsi ostali nejeverni tomaži, toplo vabljen na coaching 1na1


Nasprotno, zelo pogosto sem deležen kovčinga, na naši firmi je to zelo ustaljena metoda informiranja in motivairanje delavcev za razne projekte, ki nam jih kar naprej nalagajo, in odzivanja/prilagajanja na spremembe, ki jih na kovčinig motivacijsko preimenujejo  v 'sprejemanje novih izzivov'. Ne dvomim, da sem po vsakem takem kovčingu za firmo učinkovitejši, fleskibilnejši in  več prispevam k njenem uspehu (in da se firmi zato splača investirtati velike denarje v ta kovčing), ampak to še ne pomeni, da se sam osebno počutim bolj izpolnjenega, celostno realiziranega in kar je še drugih kriterijev, po katerih ucenujem lastno uspešnost. Nasprotno, po vsakem kovčingu imam jeben občutek, da mi hoče nekdo uturit uspeh nekoga drugega za moj lasten uspeh, ker  se pač zavedajo, da bom dosti bolj učinkovit, če nekaj počnem iz lastnega prepričanja kot pa zato, ker pač moram (sem v to prisljen). To je v bistvu metoda liberalnega suženjstva in je   skrajno subtilna metoda odtujevanja od samega sebe, ki v men poglablja eno shizofreno dvojnost toliko bolj, kolikor bolj je uspešna. Lahko me sicer prepričuješ, da je končni cilj  tvojega kovčninga itak  usmerjen na celostno realizacijo, ampak ta je v men že itak tako močno centrirana, da moteče deluje na posamične aspekte uspešnosti, zato če bi me hotel s kovčingom usposbobit za večjo uspešnost na posameznih področjih z odpravljanjem blokad, povečanje fleksiblnosti in kar je še tega, bi to nujno občutil kot napad na mojo celovitost/integriteto. Iz tega izhodišča  tudi izražam odkrit  osebni dvom v možnost učinka  kovčinga na po  moje pojmovano uspešnost, zato žal nimam motiva 'testirat' njegove morebitne uspešnost in se ti prav lepo zahvaljujem za vljudno vabilo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: brezplacni coaching
Reply #21 - 23.04.2010 at 12:15:17
 
Bravo, titud! Tole je genau tisto kar bi sam napisu (če bi se mi dal odgovarjat na meglo).

Kowčing je metoda kapitalizma, kapitalizem pa mora it dokončno rakom žvižgat mocartove izumetničenije!  Cheesy

Lp

Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: brezplacni coaching
Reply #22 - 23.04.2010 at 12:21:21
 
Poštena ponudba magla vsak lahko svobodno poskusi . Primerno za tiste ki ne vidijo the big picture . Tistim ki pa vidijo pač to ni zanimivo ker morajo plačat nekomu da bodo lahko nekaj naredili sami  Smiley
Dam jaz eno res brezplačno idejo - daj oglas na tv pred ekranom je tisoče tistih ki vidijo samo to majhno sliko : )  - garantiram stranke  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: brezplacni coaching
Reply #23 - 23.04.2010 at 18:40:51
 
Quote:
Poštena ponudba magla vsak lahko svobodno poskusi . Primerno za tiste ki ne vidijo the big picture . Tistim ki pa vidijo pač to ni zanimivo ker morajo plačat nekomu da bodo lahko nekaj naredili sami  Smiley
Dam jaz eno res brezplačno idejo - daj oglas na tv pred ekranom je tisoče tistih ki vidijo samo to majhno sliko : )  - garantiram stranke  Grin


Bravo loto!!! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: brezplacni coaching
Reply #24 - 24.04.2010 at 01:52:01
 
Grin  res ste face   Grin

sem se nasmejal do solz ko sem prebiral današnje odgovore,

hvala vsem za delitve vaših pogledov - ki so mi zelo všeč in prav zato si bom vzel več časa, da  še malo razčistimo določene pojme

moje stališče je še vedno enako... da z izkušnjo lahko mojo tezo mnogo hitreje "dokažem" oziroma

da lahko pomagam vsakomur, da se še hitreje približa temu kar si želi...


pa kar po vrsti:
živjo titud
se mi je zdelo, da veš več kot si napisal na začetku... in mi je še bolj všeč da si odgovoril da poznaš enega ali celo več različnih koučev.

zanimivo mi je celo, da si celo napisal da coaching deluje... si bolj učinkovit za podjetje...

in se popolnoma strinjam, da določena podjetja zahtevajo od sodelavcev preveč...
velik del problema vidim če "koača" najame firma in ne oseba sama... oz problem, če firma ne poviša plačila za dobro opravljeno delo...tko kot je to praksa med vrhunskimi športniki

zdej upam da se strinjaš da ta problem takoj odpade v primeru da se za coaching odloči samostojni podjetnik, direktor, študent, dijak...,   ter za vse tiste, ki si morda želijo takšne pomoči in ki za razliko od nekaterih posameznikov kot menim da sam si ... še nimajo kristalno jasne predstave kaj želijo v življenju, ali pa so se zataknili na kakšni drugi oviri, recimo danes sem imel primer študenta s težavo pri disciplini...
celo opažam da mnogo posameznikom si ne vzame časa da preverijo katere so njihove osnovne vrednote ... in cilji...

s tvojim odgovorom me spominjaš na prijatelja, ki je KONČNO, dal odpoved v podjetju in se podal na samostojno pot podjetnika...
trenutno zasluži celo manj denarja a dela samo po 1-2 dni na teden, pa še taktrat manj kot 5 urc v dnevu.
tak da je resnično zaživel svojo glavno vrednoto... SVOBODO

drgač pa ljudem velikokrat celo svetujem da "svoje dele" združujejo in integrirajo v večje super dele ... in ne obratno.....
upam da vsi vemo da smo že  vseskozi  celota in da je delo z deli samo kot metafora

big picture - loto svaka čast
big picture vs. podrobnosti  ... gozd ali veliko dreves z neštetimi listi...

vsi nekaj  nočemo in nekaj hočemo
nekateri ljudje se omejujejo na big picture
nekateri ljudje se omejujejo na podrobnosti

veliko ljudi ša se zaveda da je to ena palica z dvema koncema in fleksibilnost omogoča da izkoristimo prednosti obeh možganskih polovic

strokovno smo to poimenovali chunking (členjenje)
obstaja členjenje navzgor (big picture), navzdol (details) in vstran (lateral thinking - kreativnost)

torej smo gor in dol dodali še eno dimenzijo ki nam omogoča razmišljati izven ustaljenih okvirjev...členjenje v stran

primer : vrata
gor: hiša, stena,
dol: kljuka, panti
vstran: hišna, avtomobilska, od pečice, pralni stroj, pomivalni stroj...

loto
super si izpostavil da morjo plačat za neki da sami naredijo   Grin
men je celo še bolj zanimivo  da to hočjo in da se to splača, da je lažje kokr pa da bi sam to naredil... športniki, s.p., politiki...

1 težko sam prestavi posteljo 2x2 metra... medtem ko če sta 2 pa je to precej lažje...
tudi ko nam karkoli uspe se precej raje poveselimo z nam najbližnimi... za ljudi je daleč najbolj učinkovit način učenja - modeliranje, torej napredna oblika posnemanja kjer zavedni in nezavedni del vzame tisto kar je potrebno, da bo določeno znanje čim prej osvojeno...

liberalni suženjstvo
ta mi je presekala...  Grin , skoraj bi se zadavil s sokom ko sem to prebral...  da je coaching oblika suženjstva... sej razumem da je podjetje najelo in da te silijo počet nekaj kar nočeš.... in celo so pri tem uspešni... ampak

coaching je na voljo vsem ne samo podjetjam... in tisti ki so toliko brihtni se bojo poslužil te napredne tehnologije da se osvobodijo vseh oblik suženjstva.

ena izmed najtežjih oblik suženjstva pa ni izven nas temveč v nas samih - naš um, naša prepričanja, naša identiteta.... ja eni mu rečejo ego...

kadarkoli kdorkoli kjerkoli napiše, si reče, ali na glas pove da nekaj MORA... mu predlagam da si zastavi vprašanje:

ali res moram to naredit... ali morda to hočem? ali tisto kar hočem je prekompleksno in bom pač vztajal pri tem kar drugi hočejo?

in še el poeta
Kowčing je metoda kapitalizma, kapitalizem pa mora it dokončno rakom žvižgat mocartove izumetničenije!  Cheesy

čeprav si tudi sam želim da smo zreli za upokojitev kapitalizma in da ustvarimo svobodno družbo v kateri vsak prispeva h boljšemu svetu, se bom sam še vedno ukvarjal s coachingom in ljudem pomagal da uresničijo svoje sanje...
medtem ko mnogo poklicev ne bomo več potrebovali - naprimer politikov, pravnikov, borznih posrednikov... morda celo policije ne bo več, ker ne bo roparjev in morilcev... a še vedno bo coaching... kot moderni način učenja

tvoja teza je  tok popačena in posplošena da ne vem kje začet... okej recimo da te vprašam?

kako natačno sta coaching in kapitalizem povezana ?
namreč če je coaching ena izmed oblik služenje denarja povezano s kapitalizmom, potem tvoja ugotovitev velja tudi za vse ostale poklice od profesorjev, policije, medicine in snemanja ter igranja do kmetov, za katere vemo da so obstajal še pred izumom denarja

torej sklepam da zgornji stavek nisi napisal z namenom diskreditirat coaching temveč da pohvališ prijatelja tituda kar pa popolnoma razumem in pozdravljam

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: brezplacni coaching
Reply #25 - 24.04.2010 at 12:07:36
 
Magla

Si se razpisal kot kakšen filozof.Pozabljaš pa osnovno poanto,ki ti jo je Titud podal: Znotraj omejenega zemeljskega ribnika so danes vse manjše ribe plen večjih. Kovčing ne ponuja nove opcije preživetja ribnika samega-ker ne omogoča vsem ribam enakopravnega preživetja-brez medsebojnega kanibalizma. Edina opcija je-ponuditi rešitev,ki omogoča konec kanibalizma znotraj tega in vsakega ribnika.  Wink WinkZamisli se!! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: brezplacni coaching
Reply #26 - 24.04.2010 at 12:11:48
 
Cream of the cream  Wink politiki sp-ji športniki . Bi ti tut rad bil smetana ? ali pa si ze   Wink
Denar rabiš to je vse , ne se lepga delat  Wink
Zagovarjat nerabiš svojga kovčinga ker če je uspešn se zagovarja sam .
Denar položaj to hočeš , to je prvoooo , pod izgovorom da želiš pomagat  Shocked
Cream of the cream je v resnici smetana iz dreka  hočeš pomagat tistim ki ne pomagaju človeku politiki sp- ji wtf je tebi ti vidijo samo in samo svojo korist in svojo rit . in ti isto nea se delaj da hočeš pomagat denar te zanima in med tistimi si ki slepo sami pred sabo uničujejo življenje zravn pa mislijo da pomagajo človeku .
Megla megla megla to je vse .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: brezplacni coaching
Reply #27 - 24.04.2010 at 12:47:44
 
Quote:
Cream of the cream  Wink politiki sp-ji športniki . Bi ti tut rad bil smetana ? ali pa si ze   Wink
Denar rabiš to je vse , ne se lepga delat  Wink
Zagovarjat nerabiš svojga kovčinga ker če je uspešn se zagovarja sam .
Denar položaj to hočeš , to je prvoooo , pod izgovorom da želiš pomagat  Shocked
Cream of the cream je v resnici smetana iz dreka  hočeš pomagat tistim ki ne pomagaju človeku politiki sp- ji wtf je tebi ti vidijo samo in samo svojo korist in svojo rit . in ti isto nea se delaj da hočeš pomagat denar te zanima in med tistimi si ki slepo sami pred sabo uničujejo življenje zravn pa mislijo da pomagajo človeku .
Megla megla megla to je vse .


Smiley Smiley Smiley Ploskam ti loto-resnica!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: brezplacni coaching
Reply #28 - 24.04.2010 at 13:38:07
 
Quote:
Cream of the cream  Wink politiki sp-ji športniki . Bi ti tut rad bil smetana ? ali pa si ze   Wink
Denar rabiš to je vse , ne se lepga delat  Wink
Zagovarjat nerabiš svojga kovčinga ker če je uspešn se zagovarja sam .
Denar položaj to hočeš , to je prvoooo , pod izgovorom da želiš pomagat  Shocked
Cream of the cream je v resnici smetana iz dreka  hočeš pomagat tistim ki ne pomagaju človeku politiki sp- ji wtf je tebi ti vidijo samo in samo svojo korist in svojo rit . in ti isto nea se delaj da hočeš pomagat denar te zanima in med tistimi si ki slepo sami pred sabo uničujejo življenje zravn pa mislijo da pomagajo človeku .
Megla megla megla to je vse .

Prej bi rekel, da je ta Magla povsem zabluzila v tekmovalnosti. Tako, kot ves današnji svet. Prodaja pač način uspešne tekmovalnosti, kar pa je samo drugi izraz za zavist-fovšijo. Krepi zavist posameznika z nekakšnim treningom samohipnoze in prodajanjem besede sreča.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: brezplacni coaching
Reply #29 - 24.04.2010 at 13:41:21
 
titud wrote on 12.04.2010 at 13:04:33:
Magla, izbral  si zelo tvegano, negotovo in celo naivno pot kako priti do lastnega uspeha.

Če bi bile  tvoje metode vodenja k uspehu dejansko uspešne, potem bi bil itak uspešen  česarkoli  bi se lotil po teh metodah. In ko bi bil dejansko uspešen, bi bilo prodajanje metod, ki vodijo do uspeha, zadnja stvar, ki bi se je lotil kot uspešen človek. Ali bi jih ljubosumno skrival pred morebitno konkurenco, ki bi te utegnila ogroziti v tvojem uspehu, ali pa bi jih radodarno in brezplačno  šeral v primeru, da se tvoj  uspeh množi z množico uspešnih drugih.

Ustvarjanje lastnega uspeha na podlagi prodajanja lastne formule o uspehu, ki naj svojo uspešnost šele izkaže skozi uspešnostjo lastne prodaje, je milo rečeno tavtološko, grobo rečeno pa zavajajoče in v končni fazi nujno samodestruktivno početje. Verjamem, da verjameš v uspešnost tega početja, ampak to je le vera, utemeljena sama na sebi brez zunanjih refernec, na kateri bi bilo mogoče prevrjat njeno resnično učinkovitovitost/uspešnost in s tem njeno trdnost, zato je po moje obosjena na to, da se sesuje vase. Glede na trud, ki ga po moje iskreno vlagaš v to, da bi delovala, ti te izkušnje ne privoščim. Če pa zavestno izpostvljaš riziku neuspeha tako sebe kot druge, pa ti svetujem, da povišaš ceno storitve do nivoja, ki bo povsem pokrila ta tvoj  rizik in se tako zavaruješ pred izgubo v primeru neizogibnega neuspeha na način, da rizik  povsem prevališ na druge. Tako se po moje to dela v tem poslu, zato so tudi tarife drugih dosti višje od tvojih.              


Dober formuliran Titud,žal te magla ni razumel!! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5