titud wrote on 14.07.2011 at 11:20:34:Naš celoten zavarovalni model res spominja na ponzijevo shemo, ampak s to razliko, da vlagatelji v ponzijevo shemo ne vedo (ali vsaj nočejo vedeti), da vlagajo vanjo in ravno zato, ker ne vedo (ali nočejo vedeti), večina zato potegne kratko, ko se shema izčrpa takoj, ko se razve, da gre za ponzijo shemo in ravno zato zmanjka novih vlagateljev. Če pa vlagatalji vedo, da vlagajo vanjo, potem to ni več ponzijeva shema, zaradi kateri bi zadnji vlagatelji zaradi svoje hotene ali nehotene nevednosti nujno potegnili kratko zato, ker bi zaradi vednosti zmanjkalo vlgateljev. Nujnost (prisilnost) vlaganja (torej točno to, da kljub temu vemo, da gre za poncijevo shemo, pa še vedno vlagamo vanjo), je jamstvo, da se ta shema ne sesuje oz. da permenetno deluje. Drugače povedano: shema se ne bo sesula, če razkriješ, da ponzijeva shema in ravno to dejstvo dokazauje, da to v bistvu ni ponzijeva shema. Morda je tvoj namen, da nam z razkritjem, da gre za ponzijevo shemo, želiš razkrit prevaro/goljufijo, dobrohotno želiš razsut to shemo, ampak mi to že vemo, zato ravno tako iz dobrohotnih namenov te shme ne želimo razsut oz, jo želimo naprej ohranjat njeno nujnost s prisilnostjo...
Ponizjeva shema je prevara, nateg. In to fura država. ampak prisilnost ne naredi sheme poštene! Če veš da je shema, pa če morš sodelovat, jo ne naredi poštene! Torej to kar država fura je nepošteno in nepravično.
Gape: na eni strani podpiras solidarnost, na drugi strani pa govoris kok si kdo nakrade ..
Pomoje ni vsak, k je bogat, nakradu. Zame je to preveliko posploševanje, kajti veliko ljudi pošteno dela in pošteno zasluži.
Kot drugo, solidarnost pomeni krajo! Kajti "solidarnost" ima moč nekomu neki vzet, in nekomu drugmu dat! In to moč se valda izkorišča! K je zlo močna moč

In potem pride lobiranje zraven, če boš ti enmu neki priskrbel, bo on teb itd itd itd..
Na eni strani podpiras solidarnost, na drugi strani pa ne odobravaš
kradenja. Ampak to je isto kot bi bil velik zagovornik Busha, na drugi strani bi bil pa pacifist in ne bi odobraval vojn.
" ker bi tud take kot si ti prepričala ... ker bi pač več dubu če bi več naredu ... naredu bi sicer velik več, dubu pa mal več ... ampak usi bi bli zainteresirani da bi mal več naredil, ker bi mal več tud dobil pol ... "
Ta logika je že bla odigrana v real life! In se ni izšla. Ti bi rad, da bi ljudje dojel to logiko, ampak jih ne moreš prisilit! Razen z diktaturo, ki je še manj svoboden princip.
Jaz zagovarjam svobodno družbo, kjer je vsak posamezniku dovoljeno
da po svoje dela, dokler ne škoduje nobenmu. In to je ql, ker ti ni treba nobenga nič prepričvat! Daš posameznikom možnost, da sami dojamejo to kar je ql, ker seveda hočejo zase dobr in je naravna pot,da bodo to dojel! Ti bi pa rad da dojamejo da je za vse ql, sam to je prevelik korak zaenkrat in prisilen.Nepotreben, pod prisilo se nič fajnga ne ustvari. Dej enmu delovcu pištolo na glavo, me zanima ali bo delal boljš ali slabš ? Ne podpiram tega pristopa, ne glede na izid.
Ok glede enakopravnosti. Sem zaj* besedo, pomoje bo enakost prava. Enakost pravic! Torej če imamo enake pravice, potem bi moralo slediti (poenostavljeno) da en k naredi 5 čevlov na dan dobi 5x več kot nekdo, ki naredi 1 čevelj na dan. To je enakost in pravičnost, čeprav nekdo zasluži 5x več. Oba sta obravnavana enako glede na to, kok naredita za družbo.
Ker če bi vsi enako zaslužili neglede na kaj, potem niso vsi obravnavani ENAKO glede na njihov pridelek za družbo, torej nepravično, da nekdo ki dela 12ur na dan, dobi isto k nekdo ki nič ne dela! Lah bi reku da ja, "enakost! Vsi enake plače!" To je nesmisel!
Enakost ne pomeni enakih plač.