Devi wrote on 29.06.2011 at 20:18:34:miha- wrote on 29.06.2011 at 18:07:47:Devi
Nasprotujes pravici do imetja,ki ga zaslužiš?
nah, nisem to rekla. vsak ima pravico do dostojnega življenja. pika. da se pravica do imetja nanjo veže je pa absurd. al pa rečmo tako, vsak ima lahko vse kar lahko zasluži z lastnim delom. ker dones denar dela denar in eni za njega ne rabijo niti s prstom mignit, pa vseeno imajo vse, drugi pa delajo do smrti za to da živijo iz meseca v mesec. pravično? jes sem za 'zemljo tistemu ki jo obdeluje'.
in za to, da se vrh in dno bolj povežeta in bolj delita med sabo dobiček. posledica tega so bolj zadovoljni in motivirani delavci in boljše delovne razmere, v katerih tud firme prosperirajo. trenutno stanje v firmah je bl ko v cerkvi, spodej grešniki ki nikol zadost nardijo, zgorej pa vsemogočni bog, ki zafura svet, ker ima absolutno oblast, si jo boji delit in ga pol čas povozi.
niso vsi ljudje narejeni za to da po 30 letih začnejo iz nič in ustvarijo bogastvo. ne zaslužijo si, da po 30 letih ko firma crkne, propadejo.
po drugi strani pa tud.. why not.. ko jih bo dovolj, bojo ljudje vsaj prišli na ceste
(prov zanima me, kako bo z revolucijo v grčiji, oni so pa res ekstra mentaliteta)
Quote:Torej recimo da si ti postaviš zatočišče zase in za svojo družino.
In pride nekdo ki ga ne poznas in te nažene vn.
A teb se zdi to pravično?
točno to se zdej dogaja, ko ne moreš plačat obroka za banko ja
aja pa tole
http://www.disinfo.com/2011/06/wikileaks-u-s-forced-haiti-to-nix-raising-its-min...To sum up: desperately poor Haiti planned to raise its minimum wage from 24 cents per hour to 62 cents, angering the contractors for U.S. corporations such as Levis and Hanes, who pay slave wages to Haitians who sew our clothes. The Obama administration intervened on behalf of those companies, and bullied the Haitian government into setting the mark at 32 cents.
srce imas na pravem mestu. Ampak v praksi se tvoja filozofija izkaže za recept za propad.
Grem od zacetka. Pravis da ima vsak pravico do dostojnega življenja.
Definiraj najprej dostojno življenje.
Drugače pa iz te pravice sledi, da moramo uvest suženjstvo, kajti:
če ima vsak pravico do dostojnega življenja, kdo bo hotu delat? Že tko folk ne mara delat . In zdrava pamet pravi ,da brezveze delat, ker ima vsak a priori pravico do dostojnega življenja.In tako se sistemi sesuvajo(jih bom nastel kasneje)
Kdo bo zagotavlju ostalim dostojno življenje?
Nekdo more delat.
Vedno slisim iste predloge, da bi vsak moral imeti to pa to pa to pa to.
Postavi se v vlogo tistega, ki mora to dostavit! Kdo bo to dostavil?
Jaz bi rekel da vsi ki tako mislite da ima vsak pravico do dostojnega življenja, evo, dostavite nam dostojno življenje.. Izpolnite mi pravico.Bodite naši sužnji.
Torej vidimo paradoks, če bi vsak imel to pravico. Srce imaš na pravem mestu, ljudem dat vse! dat jim vse!
2 strani enačbe sta. KDO JIM BO DAL? Država? Državni dnar je denar ljudi!
Nekomu moraš vzet, če hočeš nekaj dat!
To je logika ki manjka. Če bi se najdl v družbi ljudje, ki bi radi bili sužnji, uredu. Sam dvomim da se bo kdo javil prostovoljno.
Če hočemo da smo enakopravni in da imamo vsi iste pravice, potem pravica enega ne more posežt v pravico drugega. In pravica da ima vsak dostojno življenje enega, naložu odgovornost drugemu da mu mora dostavit. Torej posledično moramo uvest "DOLŽNOST" vsakega, da dostavi dostojno življenje drugim. Torej tisti, ki imajo "DOLŽNOST" so sužnji. Evo a kr js določm kdo bo to, al se bomo demokratično odločil?

Sam čaki mau? A neb blo najbl pravično da vsak zase poskrbi, za druge pa če hoče? Aha evo, pa smo kle.
Lahk pa rečemo da ima vsak dolžnost, da si dostavi dostojno življenje.
In kaj pol če si ne dostavi dostojnega življenja?
Mau se hecam z logiko , tko da je bolj očiten paradoks...
In pravično je da vsak dela zase in ne za druge. Ker samo tako bo začel delat, ko bo mogu zase poskrbet. Seveda to ne prepoveduje solidarnosti, ampak vsak se sam odloči ali bo delil sadove svojega dela ali ne.
Vsak ima pravico, da si lahko zasluži dostojno življenje - tako bi se moralo glasiti, in to je bistvo zgoraj omenjene individualne pravice od Ayn Rand.
Lej poglejmo malo zgodovine. Večino, kjer je država zagotavljala določene stvari, in bila vpletena v ekonomijo in družbo, je prišlo do propada. Naštel bom par primerov iz zgodovine.
Vzhodna nemčija - Zahodna nemčija .. Spomni se na katero stran so plezali ljudje čez zid zaradi nastale situacije.
Severna koreja- Južna koreja.. Očitno?
S tem, da so revni v južni koreji bolj bogati k Severni Korejci. Vse je relativno. Folk kaže s prstom pa pokaže lej te revne v Južni koreji, si ne morjo prvoščit it na dopust(relativno so revni proti nekaterim, a vseeno bogatejsi kot bi bili sicer). Smeh. Poglej severno korejo, lačni so.
Sovjetska zveza - USA (pred 30 leti) Očitno?
Kitajska - Taiwan/Hong Kong (pred 40 leti) Malo si preberi pa bo očitno.
Povsod, kjer je družba in ekonomija bolj svobodna, se posledično ustvari večja prosperiteta in zadovoljstvo. Zato ker je motivacija in zato ker je svoboda. Očitno je še ena posledica bolj nesvobodnih družb in ekonomij - prelevijo se v neko diktaturo, vojaško držanje oblasti, ker so razmere nevzdržne, ker nastane taka revščina , in ker so ideje o svobodi premočne.
Poglej po svetu kje je lakota, kje nimajo vsi vode, kje nimajo vsi elektrike. Oglej si te družbe.
Resnica je da je kapitalizem je množice potegnu ven iz revščine v državah , ki danes veljajo za razvite. Seveda moraš primerjat to revščino s stanjem pred kapitalizmom. Tudi revni postajajo vse bogatejši sčasoma, ampak to ni dovolj za vas. Mera za "Dostojno življenje" se spreminja z leti in je relativno, včasih je bilo da si preživel, danes je da imaš internet, jutri bo da imaš svoj leteči avto. Ljudje so pohlepni, hočejo vse več.
Biti kapitalist povečini pomeni nekaj slabega. Kdorkoli misli tako se moti. Malo se izobrazite, preberite zgodovino, prečitajte si kakšno knjigo, malo wikipedie. Kaj je sploh to kapitalizem?
Ko slišim ljudi k govorijo slabe stvari o kapitalizmu, je ponavadi država vpletena. Drga stvar je pa kraja, ampak tudi to ni kapitalizem.