Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10
(Read 27833 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: STALIN
Reply #30 - 05.03.2009 at 20:48:20
 
darwin wrote on 05.03.2009 at 20:44:10:
Spomin je vedno v funkciji in njegovih funkcij se ne da ustaviti.  Kot je omenil tudi malo višje Alojz, so tokokrogi v nenehnem pogonu. Tega ne moreš ustaviti, dokler si živ.

Jaz sem govoril o zavestni uporabi spomina, ko se s svojo zavestno voljo odločim, da se bom nečesa spomnil. Tega nihče zavestno ne dela nenehno. Znano je, da se iskanje po spominu nadaljuje tudi podzavestno. Včasih je treba pozornost obrniti drugam in podzavesti pustiti, da sama poišče pravi spominski vzorec.




Darwin ok.- še vedno si v miselnem izmeničnem tokokrogu v vsakem primeru. Tvoj življenjski  duh je sam izmenični EM tokokrog-možgani so procesotr tega tvojega EM izmeničnega življenjskega kroga-Še več da ti zaupam še pol ure po tvoji smrti se ta EM življenjski tokokrog da
fizično izmeriti. Igor je lepo povedal-življenje  ima  EM tokokrog.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: STALIN
Reply #31 - 05.03.2009 at 20:51:40
 
darwin wrote on 05.03.2009 at 20:44:10:
Spomin je vedno v funkciji in njegovih funkcij se ne da ustaviti.  Kot je omenil tudi malo višje Alojz, so tokokrogi v nenehnem pogonu. Tega ne moreš ustaviti, dokler si živ.

Jaz sem govoril o zavestni uporabi spomina, ko se s svojo zavestno voljo odločim, da se bom nečesa spomnil. Tega nihče zavestno ne dela nenehno. Znano je, da se iskanje po spominu nadaljuje tudi podzavestno. Včasih je treba pozornost obrniti drugam in podzavesti pustiti, da sama poišče pravi spominski vzorec.



Ja, samo večina se ga uporablja v nezavednem. Ko sedaj tukaj pišeš, uporabljaš spomin za to zavestno. Vendar pa spremljaš tudi okolico in vse to se ti shrani v nezavedno. Čeprav si pozoren na besedilo, v nezavednem registriraš tudi ostalo. Nezavedno je veliko večje od zavednega. Do njega ne prideš, kar tako je skoraj nemogoče. Vendar pa si to ti. Da prideš do nezavednega je potrebno spoznati sebe. To je pa inteligenca.

Lp,Igor

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
darwin
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 173

Re: STALIN
Reply #32 - 05.03.2009 at 20:55:27
 
Pa ne samo EM tokovi, tudi kemijske reakcije ki so vzpodbujevalci možganskih tokov  so v možganih aktivne še nekaj časa po smrti.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: STALIN
Reply #33 - 05.03.2009 at 20:56:54
 
darwin wrote on 05.03.2009 at 20:55:27:
Pa ne samo EM tokovi, tudi kemijske reakcije ki so vzpodbujevalci možganskih tokov  so v možganih aktivne še nekaj časa po smrti.





Ja saj zato,ga pa lahko izmerijo. Akcija-reakcija sočasno.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
darwin
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 173

Re: STALIN
Reply #34 - 05.03.2009 at 20:57:22
 
Podzavestno je ogromen rezervoar, ki se stalno polni in katerega del vsebine samo občasno vidimo skozi ozko okno zavesti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: STALIN
Reply #35 - 05.03.2009 at 21:00:19
 
Quote:
Torej je bila takrat zavest ljudi takšna (imamo še Hitlerja, Mao cetunga, Tita.....). In če pogledamo nazaj v zgodovino, ni bilo nič boljše, le sredstev za tako množično agonijo niso poznali. Torej naša zavest skozi zgodovino ni prav veliko napredovala. Prišli smo iz volovske vprege do rakete, a kot ljudje se nismo veliko spremenili. In kaj se imamo za naučiti iz zgodovine? Nič. Živimo v slabem svetu in ljudje, ki so takšnega ustvarili, nas nimajo prav nič za naučiti.

Če ne sodiš tistega, kar ti ni všeč, se lahko marsikaj naučiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: STALIN
Reply #36 - 05.03.2009 at 21:01:39
 
darwin wrote on 05.03.2009 at 20:57:22:
Podzavestno je ogromen rezervoar, ki se stalno polni in katerega del vsebine samo občasno vidimo skozi ozko okno zavesti.



darwin :Bravo!

Zato pa jaz govorim o večno sedanjem kolektivnem akumuliranem spominu v naši genski kodi,ki ga pri večini zatre naš individualni realiziran DNK-gen-ki je iz kolektivnega. Tu se pojavi pojem ega-jaz sem . Če bi rekel Jaz sem,ki sem večno-sedaj jaz bi ego odfrčal iz naše zavesti-hec.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: STALIN
Reply #37 - 05.03.2009 at 21:01:52
 
darwin wrote on 05.03.2009 at 20:57:22:
Podzavestno je ogromen rezervoar, ki se stalno polni in katerega del vsebine samo občasno vidimo skozi ozko okno zavesti.


Kakšno okno zavesti? Pa saj je tudi nezavedno tvoja zavest. To okno moraš očistiti, tako kot ne vidiš ven, če je okno umazano. Očiščeno okno ti da uvid, če hočeš začutiti piš vetra, ki je zunaj in vonj cvetja, pa ga moraš odpreti, da zaveje v tvojo sobo.

Ti govoriš enako kot novodobni psihologi. Nekaj je nad, pod, neke lestvice in stopnice.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: STALIN
Reply #38 - 05.03.2009 at 21:03:48
 
Quote:
darwin wrote on 05.03.2009 at 20:57:22:
Podzavestno je ogromen rezervoar, ki se stalno polni in katerega del vsebine samo občasno vidimo skozi ozko okno zavesti.


Kakšno okno zavesti? Pa saj je tudi nezavedno tvoja zavest. To okno moraš očistiti, tako kot ne vidiš ven, če je okno umazano. Očiščeno okno ti da uvid, če hočeš začutiti piš vetra, ki je zunaj in vonj cvetja, pa ga moraš odpreti, da zaveje v tvojo sobo.

Ti govoriš enako kot novodobni psihologi. Nekaj je nad, pod, neke lestvice in stopnice.

Lp,Igor


To je to!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
darwin
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 173

Re: STALIN
Reply #39 - 05.03.2009 at 21:04:27
 
Če si ti sposoben zavestno videti vse, kar je v tvoji podzavesti, ti lahko samo čestitam.
Jaz tega ne zmorem.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: STALIN
Reply #40 - 05.03.2009 at 21:11:02
 
darwin wrote on 05.03.2009 at 21:04:27:
Če si ti sposoben zavestno videti vse, kar je v tvoji podzavesti, ti lahko samo čestitam.
Jaz tega ne zmorem.





Saj ni potrebno vse!!!! dovolj je da z lastno voljo življenjskega duha odpeš znotraj sebe nemoten izmenični EM  tokokrog do lastne alumulirane vrednosti v lastnem realiziranem telesu. Ko je tokokrog nemoten se ti poljubno zavestno  šetaš v pojmu akumulirana informacija realizirana  protiinformacija-selekcija---je-uravnoteženo bivanje. Bolj poljudno, tako je!

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: STALIN
Reply #41 - 05.03.2009 at 21:11:03
 
darwin wrote on 05.03.2009 at 21:04:27:
Če si ti sposoben zavestno videti vse, kar je v tvoji podzavesti, ti lahko samo čestitam.
Jaz tega ne zmorem.

Zato pa živiš. Prepusti se življenju in pripeljalo te bo tja, kamor je prav. Zaupaj mu, ne se borit z njim in preko misli (starega) podoživljat že videno. Popolna pozornost ti da ta uvid.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
darwin
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 173

Re: STALIN
Reply #42 - 05.03.2009 at 21:18:23
 
Prav gotovo

zame to niso preveč uporabni nasveti, ker so preveč pasivni in
preveč newagerski  ( zaupaj živlljenju, prepusti se mu in odprlo se bo, ne se boriti, in po možnosti na ves glas prepevej hare, hare, hare krisna in druge narodne, haha.

Manjka samo še nasvet, naj postanem nedolžna ovčka in naj se pustim mirno zaklati prvemu volku, ki bo pritacal mimo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: STALIN
Reply #43 - 05.03.2009 at 21:24:00
 
darwin wrote on 05.03.2009 at 21:18:23:
Prav gotovo

zame to niso preveč uporabni nasveti, ker so preveč pasivni in
preveč newagerski  ( zaupaj živlljenju, prepusti se mu in odprlo se bo, ne se boriti, in po možnosti na ves glas prepevej hare, hare, hare krisna in druge narodne, haha.

Manjka samo še nasvet, naj postanem nedolžna ovčka in naj se pustim mirno zaklati prvemu volku, ki bo pritacal mimo.


Nisi  razumel. Prepuščanju življenju pomeni vse to kar sem ti zgoraj v postih opisal. Popolnoma nič nisi zraven razmišljal in se sedaj nekaj zgovarjaš na nek new age. New age tudi sam ne prebavljam, ker zavaja. Mislil sem, da si razumel moje pisanje in v njem videl odgovornost. Pasiven si pa ti, ker deluješ iz izkušnje. To je pasivnost, delovanje iz starega. Drugače ne znaš.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: STALIN
Reply #44 - 05.03.2009 at 21:24:26
 
darwin wrote on 05.03.2009 at 21:18:23:
Prav gotovo

zame to niso preveč uporabni nasveti, ker so preveč pasivni in
preveč newagerski  ( zaupaj živlljenju, prepusti se mu in odprlo se bo, ne se boriti, in po možnosti na ves glas prepevej hare, hare, hare krisna in druge narodne, haha.

Manjka samo še nasvet, naj postanem nedolžna ovčka in naj se pustim mirno zaklati prvemu volku, ki bo pritacal mimo.


darwin

Ne vem komu odgovarjaš Igorju, ali meni?.Zamujam, že vidim!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10