Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 46889 times)
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Matrica
14.02.2009 at 18:36:39
 
Večna duhovna duša nima absolutno nobene povezave z materijo, pa vendarle se lažno identificira z njo. Kako je to mogoče? Ko si duša zaželi zapustiti duhovni svet, Krišna ustvari v delu duhovnega sveta materialne univerzume, ki jih prekrije oblak maye- iluzije.  Duša želi biti ločena od Krišne, zato ji Krišna izpolnjuje to željo. Aranžman je lažen, saj duh nima nobene veze z materijo, zato se ustvari lažno gledališče, oder materialne eksistence, kjer pod vplivom slepilne energije duša igra raznorazne vloge v nizu inkarnacij. To je mogoče samo, ko duh sprejme ahankaro- lažni jaz, šele potem misli, da  se vse te stvari resnično odvijajo.

Na odru materialnega sveta, kjer deluje duša pod vplivom lažnega jaza, se popolnoma identificira z vlogo, ki jo igra. Ahankara veže dušo, se stopi s telesom in ustvari lažni privid mišljenja, da ima večno duhovno bitje materialno telo. Dejansko se mi nahajamo v sanjah, ki jih sanja Krišna.  Maha- Višnu leži v oceanu vzročnosti in sanja transcendentalni sen- joga nidro, on sanja v mističnem snu  materialne univerzume. Zato je velika skrivnost vedske literature, da je vse, kar se dogaja v preteklosti, sedanjosti in bodočnosti samo sen. Zato bede materialne eksistence nimajo resničnega vpliva na dušo, saj jih le ta le sanja, kot bi sanjal nekdo v snu, da ti odsečejo glavo.

Seveda, zveni zelo znanstvenofantastično, ampak vsakdo lahko naredi mali test. Ali niso dogodki izpred let tako zabrisani, kot bi bili samo sanje? Ali niso spomini na pretekla življenja podobni samo snu, ki jih lahko izvleče iz nas le izkušen terapevt? In ali ne bo naše današnje življenje v zelo skritem delu podzavesti predstavljalo nam samim samo bled spomin v naslednji inkarnaciji, kot bi tole življenje samo sanjali?



...

Maha Vishnu

Prava frekvenca


Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Matrica
Reply #1 - 14.02.2009 at 19:50:01
 
A je Krišna mišljen kot bog ?
Kdo ga je ustvaril ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Matrica
Reply #2 - 15.02.2009 at 11:22:37
 
Robi wrote on 14.02.2009 at 19:50:01:
A je Krišna mišljen kot bog ?
Kdo ga je ustvaril ?


Ja, Krišna je mišljen kot Bog. Kdo lahko ustvari energijo? Po fizikalnem zakonu se energija niti ne ustvari, niti ne uniči, je neuničljiva. Torej prvo zavestno bitje, vrhovno bitje, najmočnejše bitje, je kot celota vseh energij večen, neuničljiv, brez vzroka. V njemu ležijo prisotne vse energije v latentnem stanju, ki jih potem nadalje manifestira. Vse te energije so že tu, samo v uspavanem stanju. Zato je vse večno, Bog, mi, duše, duhovni svet, materialni svet...

Razlika le je v tem, da je Bog kot ocean, mi pa kot kapljice oceana.


Quote:
Krišna - Transcendentalna oseba
Vsakdo izmed nas je individualna oseba in tudi Bog se v tem ne razlikuje. Vede Ga opisujejo kot najvišje zavesto bitje, ki spremlja vsakega izmed nas. Kot pravi v Bhagavad Giti (10.8), je izvor vseh duhovnih in materialnih svetov. Vse prihaja iz Njega.
Krišna ima neomejeno transcendentalnih lastnosti in to nas privlači, kajti te lastnosti so pri Njem izražene v popolnosti. Še posebej privlačno je, da je najlepši, najbogatejši, najmočnejši, najpametnejši in hkrati najbolj nenavezan.

V vedski književnosti je Krišna opisan kot:
išvarah parama Krišna...

Krišna, znan kot Govinda, je Vsevišnja Božanska Osebnost. Ima večno, blaženo in duhovno telo. Je izvor vsega, sam pa nima izvora, saj je prvi vzrok vseh vzrokov.

Pogosto je težko sprejeti, da nima izvora. Poskusite to razumeti na naslednjem primeru: Vzrok mene je moj oče, vzrok mojega očeta je njegov oče... Če tako iščete naprej, boste na koncu prišli do nekoga, ki je vzrok, a nima drugega vzroka. To je Krišna.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Matrica
Reply #3 - 15.02.2009 at 12:06:42
 
satis wrote on 15.02.2009 at 11:22:37:
Robi wrote on 14.02.2009 at 19:50:01:
A je Krišna mišljen kot bog ?
Kdo ga je ustvaril ?


Ja, Krišna je mišljen kot Bog. Kdo lahko ustvari energijo? Po fizikalnem zakonu se energija niti ne ustvari, niti ne uniči, je neuničljiva. Torej prvo zavestno bitje, vrhovno bitje, najmočnejše bitje, je kot celota vseh energij večen, neuničljiv, brez vzroka. V njemu ležijo prisotne vse energije v latentnem stanju, ki jih potem nadalje manifestira. Vse te energije so že tu, samo v uspavanem stanju. Zato je vse večno, Bog, mi, duše, duhovni svet, materialni svet...

Razlika le je v tem, da je Bog kot ocean, mi pa kot kapljice oceana.


Quote:
Krišna - Transcendentalna oseba
Vsakdo izmed nas je individualna oseba in tudi Bog se v tem ne razlikuje. Vede Ga opisujejo kot najvišje zavesto bitje, ki spremlja vsakega izmed nas. Kot pravi v Bhagavad Giti (10.8), je izvor vseh duhovnih in materialnih svetov. Vse prihaja iz Njega.
Krišna ima neomejeno transcendentalnih lastnosti in to nas privlači, kajti te lastnosti so pri Njem izražene v popolnosti. Še posebej privlačno je, da je najlepši, najbogatejši, najmočnejši, najpametnejši in hkrati najbolj nenavezan.

V vedski književnosti je Krišna opisan kot:
išvarah parama Krišna...

Krišna, znan kot Govinda, je Vsevišnja Božanska Osebnost. Ima večno, blaženo in duhovno telo. Je izvor vsega, sam pa nima izvora, saj je prvi vzrok vseh vzrokov.

Pogosto je težko sprejeti, da nima izvora. Poskusite to razumeti na naslednjem primeru: Vzrok mene je moj oče, vzrok mojega očeta je njegov oče... Če tako iščete naprej, boste na koncu prišli do nekoga, ki je vzrok, a nima drugega vzroka. To je Krišna.


Satis po fizikalni zakonitosti se tudi masa ne da uničiti. Masa energija sta poenoteni v vsakem X pojavu.
SATIS TVOJA PRIMERJAVA NE VZDRŽI VEDNO OSTANE RAZMERJE- oče sin mati. RAZMISLI?????
tI kot ženska pozabljaš da  vsak sin večno-sedaj navzven izraža poenoteno vrednost genoma lastne akumulirane vrednosti mase energije-  Wink matere  Wink in lastno realizirano vrednost mase-energije   Sad očeta   Angry,ki sta večno-sedaj v medsebojne prehajanju česar vzrok in posledica je EM sila duh sina ki sinu samemu omogoča življenje. Kiss

Lp Alojz Roll Eyes
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
matijaZ
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 106

Re: Matrica
Reply #4 - 15.02.2009 at 12:18:28
 
To Satis!
Vidim da je tebi vse kristalno jasno. Vse je enargija-vibracija na razlučnih nivojih.Od najbolj fine ,ki jo mi z našimi čutili in stroji ne zaznamo,pa do najpočasnejše ,ki se nam manifestira kot materija.

Čeprav so pa že razvili naprave,ki registrirajo na podatomski ravni kvarke in podobne reči preko katerih smo vsi in vse povezani v celotnem stvarstvu ,ki je obenem tudi stvarnik.

Ki ni nikoli začet in nikoli končan ,ki je večno sedaj!!!!

Vse je zelo preprosto ,samo mi z našim umom vedno nekaj vrtamo in kompliciramo in zavijamo v meglo-mist.

lp MatijaŽ
Back to top
 
 
IP Logged
 
matijaZ
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 106

Re: Matrica
Reply #5 - 15.02.2009 at 13:34:56
 
Ej spet sem s hriba,pa ljudje pojdite v naravo,užijte vsak trenutek te lepote,Vzemite si čas zase,vzemite si ga saj vam pripada.Sami kreirate svoje življenje,ne pustite da vam drugi določajo urnik.

Tudi če obstajajo negativne sile na svetu,odigrati morajo svojo vlogo,tako kot jo moramo mi,zato ne dovolite da drugi razmišljajo namesto vas.

Spoznajte svoje sebstvo in ga realizirajte,postanite samospoznani naj vam omreženi um razsvetli sonce  s svojim em valovanjem,ker živimo v času ,ko se moramo PREBUDITI ,in ne sanjati za nekimi sončnimi očali navidezne sanje užitka,v katere so nas zapeljali verski in politični vodje skozi stoletja.

Kot vidite se na svetovni ravni dogajajo pretresi ,EJ pa Alojz vas TRESE da se ZBUDITE ,vi bi pa še naprej lenobno sanjali in godrnjate češ kako je siten. V svetu je požar,vi bi se kar zadušili v dimu-megli.

Berite Kojčev "Učbenik življenja",berite Lynne Mc taggart  "POLJE" in povežite s tem kar vam govori ALOJZ.

Odstrte si plašnice ,saj niste fijakarski konji ,ki bi slepo sledili direktivam kočijažev.

HEEEEEJ  ZBUDITE SE  MI VAS TRESEMO ,TUDI VSE GOSTE KI PREBIRATE TELE NAŠE POGOVORE.  



ZBUDITE SE !!  PA LEP SONČEN DAN VSEM ŽELIM!!!!!

LP MatijaŽeljko
Back to top
 
 
IP Logged
 
matijaZ
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 106

Re: Matrica
Reply #6 - 15.02.2009 at 13:45:22
 
Pa še to.
Ko vas Alojz klofa z besedami ,vas ne zato ker bi bil uživač v klofanju,ampak zato da bi se streznili,da se nebi držali kakor pijanec nekega namišljenega plota ,zato da bi pokončno shodili in bi s svojimi očmi videli pasti in luknje na  poti,ki je izključno vaša,ker izbrati in živeti jo morate sami. To je vaša svobodna volja in edino vi se imate pravico ravnati po njej.

Osvobodite svoj um EGA -naučene resnice in poglejte svet s svojim (akumuliranim) sebstvom.

Živite zdaj in nobenega strahu-le ta je naš največji sovražnik.

Lep in sončen dan še naprej. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
darwin
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 173

Re: Matrica
Reply #7 - 15.02.2009 at 19:35:09
 
Hahaha, klofanje z besedami, ta je pa dobra.

Tudi prav, samo če se kdo poslužuje tovrstnega 'klofanja', bi moral znati stoično prenseti tudi, če ga kdo nazaj klofne.

Sicer pa res, za nami sta dva zelo lepa dneva in kdor ju ni preživel kje na prostem, mu je lahko žal.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Matrica
Reply #8 - 15.02.2009 at 20:17:49
 
darwin wrote on 15.02.2009 at 19:35:09:
Hahaha, klofanje z besedami, ta je pa dobra.

Tudi prav, samo če se kdo poslužuje tovrstnega 'klofanja', bi moral znati stoično prenseti tudi, če ga kdo nazaj klofne.

Sicer pa res, za nami sta dva zelo lepa dneva in kdor ju ni preživel kje na prostem, mu je lahko žal.





Darwin, a si ti stoični folozof ?  Jaz vse dni preživim v naravi
zato mi ni ničesar  žal. Kar se pa tiče mojega stočnega prenašanja žaljivk, nimam nikakršnega problema. Bolj me motijo preveč vase zagledani pametnjakoviči. -----. Kiss

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
darwin
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 173

Re: Matrica
Reply #9 - 15.02.2009 at 20:38:12
 
V naravi smo vedno, kjerkoli že smo.

Govorim o sončku in idealnem vremenu za prijetno smuko.
Otroke je koristno vsaj za vikend zvabiti na plano, da ne čepijo le za računalniki.

Tisto o klofanju se ni nanašalo direktno nate, saj velja splošno za vse, kdor daje udarce, jih bo tudi prejemal in tudi te je treba znati prenesti. Stoično, kar pomeni ravnodušno, umirjeno, pokončno. Zato ni treba biti filozof.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Matrica
Reply #10 - 17.02.2009 at 16:08:08
 
darwin wrote on 15.02.2009 at 20:38:12:
V naravi smo vedno, kjerkoli že smo.

Govorim o sončku in idealnem vremenu za prijetno smuko.
Otroke je koristno vsaj za vikend zvabiti na plano, da ne čepijo le za računalniki.

Tisto o klofanju se ni nanašalo direktno nate, saj velja splošno za vse, kdor daje udarce, jih bo tudi prejemal in tudi te je treba znati prenesti. Stoično, kar pomeni ravnodušno, umirjeno, pokončno. Zato ni treba biti filozof.




Ni problema darwin,da ne bi poznal pomena stoičnosti. Kar se tiče otrok je pri mojih to bolj težko. Hčerki imam 'premlade' da bi jih lahko pri njunih letih še jaz kam vozil. Jaz sam, že malo dišim po Metuzalemu.

Lp Alojz Cool Cool

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Matrica
Reply #11 - 11.04.2009 at 22:01:40
 
Quote:
Satis po fizikalni zakonitosti se tudi masa ne da uničiti. Masa energija sta poenoteni v vsakem X pojavu

A še niste veleumi dojeli tega, da v tem vesolju ni možno ničesar uničiti ?
Človeku je dana le sposobnost, da s svojo energijo vpliva na druge energije in jih preoblikuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Matrica
Reply #12 - 11.04.2009 at 22:03:58
 
Quote:
Kar se pa tiče mojega stočnega prenašanja žaljivk, nimam nikakršnega problema. Bolj me motijo preveč vase zagledani pametnjakoviči. -----. Kiss

Človek ima največji problem, ko mora sprejeti svojo sliko v ogledalu takšno, kot je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Matrica
Reply #13 - 11.04.2009 at 22:16:13
 
Quote:
.Sami kreirate svoje življenje,ne pustite da vam drugi določajo urnik


A Alojz pa ne spada med druge ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Matrica
Reply #14 - 12.04.2009 at 15:35:21
 
Robi wrote on 11.04.2009 at 22:16:13:
Quote:
.Sami kreirate svoje življenje,ne pustite da vam drugi določajo urnik


A Alojz pa ne spada med druge ?


ROBI

Ti si bil sigurno pri kakšnem 'konjedercu' v šoli. Ti niti majmun nisi- ti si zagovednež prve klase. Alojz je tu zato,da bodo zagovedneži tvojga kova spet ljudje postali.

Lp Aljoz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5