Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 155 156 157 158 159 ... 416
(Read 1697484 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2340 - 26.04.2010 at 12:02:20
 
gape wrote on 26.04.2010 at 10:36:35:
povedano bolje, ne tolk delat za preživetje ... ega ... ampak ... nekak ... čim manj to delat, kolk je res nujno ... vse ostalo pa nedelat - nedelovat ... meditirat ... ipd
kar je v trenutnem okolju nekaterim težko, lahko bi reku nemogoče ... saj ves čas porabijo za potrebe ega ... zazadovoljevanje njegovih želja, pričakovanj ... tudi ali celo predvsem drugih ...

men je čedaljemanj jasno, zakaj smo sploh tle in če je sploh treba kej nardit in kaj ima to sploh veze z vesoljem
najbrž je vse skup čist vseeno, in kaj smo in kaj delamo oz da sploh smo
proti večnosti? ka pa sploh vemo o njej? včasih se mi zdi da smo samo ena velika želja, nesmiselna, neizpolnljiva. iluzija. blodnja. pojav. zdej al pa pol, tukej al pa tam.. jes več ne najdem nobenega razloga. je al pa ni.. men se zdi oboje uredu. oboje isto.
al sem pa že čist psiho  Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2341 - 26.04.2010 at 12:25:31
 
Devi wrote on 26.04.2010 at 12:02:20:
men je čedaljemanj jasno, zakaj smo sploh tle in če je sploh treba kej nardit in kaj ima to sploh veze z vesoljem
najbrž je vse skup čist vseeno, in kaj smo in kaj delamo oz da sploh smo
proti večnosti? ka pa sploh vemo o njej? včasih se mi zdi da smo samo ena velika želja, nesmiselna, neizpolnljiva. iluzija. blodnja. pojav. zdej al pa pol, tukej al pa tam.. jes več ne najdem nobenega razloga. je al pa ni.. men se zdi oboje uredu. oboje isto.
al sem pa že čist psiho  Smiley


živjo, devi
vidim te in tvoja vprašanja so na mestu in tvoja psiha je čist okej...

sedaj bi se vrnil nazaj na tvoje prvo vpršanje,
zakaj si tukaj ?  
a še prej bi te prosil če je možno da se spomniš dobrega spomina, kjer si jasno videla in si mislila to je to... vse je tako kot more biti...
upam stavit da je bilo celo več takšnih trenutkov v preteklosti...
jaz takim trenutkom rečem magični spomini...
in ko se spomnim na te spomine polne veselja, dobre volje in igrivosti, sproščenosti in borbenosti...

mi je lažje odgovoriti na vprašanje
zakaj sem tu? kaj hočem?
ko bom 90 let star in pogledal nazaj na moje življenje, kaj bi svetoval tistemu "magli", ki se je 26.04..2010 spraševal zakaj sem tu... kaj hočem in kaj lahko naredim da bo imelo vse skupaj smisel...

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2342 - 26.04.2010 at 12:54:00
 
Devi wrote on 26.04.2010 at 12:02:20:

men je čedaljemanj jasno, zakaj smo sploh tle in če je sploh treba kej nardit in kaj ima to sploh veze z vesoljem
najbrž je vse skup čist vseeno, in kaj smo in kaj delamo oz da sploh smo
proti večnosti? ka pa sploh vemo o njej? včasih se mi zdi da smo samo ena velika želja, nesmiselna, neizpolnljiva. iluzija. blodnja. pojav. zdej al pa pol, tukej al pa tam.. jes več ne najdem nobenega razloga. je al pa ni.. men se zdi oboje uredu. oboje isto.
al sem pa že čist psiho  Smiley


Po moje bi bla psiho zgolj v primeru, če bi ti 'brezrazlognost' (oziroma pomanjaknje razloga) služila kot razlog za dekonstrukcijo vsega, kar bi lahko imelo razlog. To je tiste vrste patološost, ki destruktivnost jemlje kot  obliko izpolitve želje oz. obliko (sadistitičnega ali mazohističnega) užitka. Vseenosti, kot jo opisuješ, jest ne bi jemal za patološko, ampak dokaj zdrav za odnos do tistega, kar pač ne izpolnjuje pogoja zadostnega razloga, na katerem bi lahko utemljlila svojo dejavnost. Gre za neke vrste distanciranost/odvezanost, ki pa ni nedejavnost kljub temu, da je vseizključojoča, saj spraviš, da je hkrati tudi vsevključujoča in zato tudi ne gre za patološko depresijo, ki je nujno nedejavnost z določenim razlogom.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2343 - 26.04.2010 at 13:07:27
 
Devi dober povedano.Težko se je sprijazniti z obstoječim stanjem,če osebno čutiš (ker si v stadiju samoprebujenja)da te to življenje ne izpolnjuje v vsej tvoji biti.Dvom je zelo dobra reakcija na to stanje.Ta dvom te pelje k samoiskanju odgovorov.Jaz te razumem in mislim- da vem kaj hočeš povedati. Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2344 - 26.04.2010 at 13:22:24
 
Magla wrote on 26.04.2010 at 12:25:31:
zakaj si tukaj ?  
a še prej bi te prosil če je možno da se spomniš dobrega spomina, kjer si jasno videla in si mislila to je to... vse je tako kot more biti...
upam stavit da je bilo celo več takšnih trenutkov v preteklosti...

jaz takim trenutkom rečem magični spomini...
in ko se spomnim na te spomine ..
mi je lažje odgovoriti na vprašanje
zakaj sem tu? kaj hočem?

bolj imam občutek da se stvari, kolkor jih sploh je, izražajo v smislu vtisa, lepote, pojava, ne pa nekega pomena ali razloga. pač v okviru nekih naravnih zakonov, ki obstoj določajo, kam deleč ven se ne da it, spremenit tudi ne. je kakor je, ker je kakor je. nimaš kam dodat, nimaš kej odvzet, nimaš kej določit.

če imam kakršenkoli pomen, magla, ga imam samo v okviru osebnosti, v okviru človešta. človeštvo v okviru vesolja in večnosti pa najbrž nima nekega pomena sploh. matramo se za mejhne stvari. za nekej, kar še zveni ne. lahko bi pa tud samo bli. če bi pač mogli samo bit.

sej hotla sem se samo izrazit.

hvala, titud, da razumeš in prevedeš, kar še sama ne razumem prov Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2345 - 26.04.2010 at 14:48:03
 
Devi, verjetno si dobila občutek izčrpanosti življenja. To ni psihoza ali pa blodnja.
Deluj v blagor drugih ljudi in v dejanjih brez pričakovanja se življenje ne more izčrpati.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2346 - 26.04.2010 at 18:11:46
 


Remember that ash cloud? It didn't exist, says new evidence

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-1268794/Remember-ash-cloud-It-didnt-exis...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2347 - 29.04.2010 at 07:36:35
 
[quote author=alesss999 link=1233678557/2334#2334 date=1272239832]Alojz in Sandib wrote on 24.04.2010 at 13:39:19:
gape wrote on 23.04.2010 at 19:00:31:
100% najboljši biznis
če kdo ve za prostor ... me zanima ...


Imam milijonkrat boljšo opcijo kot je ta ameriška.Milijon procentov boljšo in desetkrat cenejšo!!! Ni še čas-ključ nosi v sebi torinski prt!!! Smiley Smiley

Kakšno opcijo imaš? In kaj pa ima torinski prt oziroma Jezus Kristus pri tem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2348 - 29.04.2010 at 11:44:47
 
[quote author=alesss999 link=1233678557/2347#2347 date=1272519395]ik.kanu.na wrote on 26.04.2010 at 01:57:12:
Alojz in Sandib wrote on 24.04.2010 at 13:39:19:
gape wrote on 23.04.2010 at 19:00:31:
100% najboljši biznis
če kdo ve za prostor ... me zanima ...


Imam milijonkrat boljšo opcijo kot je ta ameriška.Milijon procentov boljšo in desetkrat cenejšo!!! Ni še čas-ključ nosi v sebi torinski prt!!! Smiley Smiley

Kakšno opcijo imaš? In kaj pa ima torinski prt oziroma Jezus Kristus pri tem?


Torinski prt nakazuje na to, kot prispodoba.

Ves stos je v tem, da v samem tvojem dnk imas ti celoten akumuliran fotonski zapis sebe samega do poslednje kocine na telesu natancno, zato tudi zivljenje ne samonastane, ker ti "podatki"- zapis si lahko zamislis kako so zgosceni in prakticno ogromni. Ko imamo znanje in pogoje da ta akumuliran zapis realiziras ves da si lahko nesmrten.

Mi danes ne poznamo akumulirane vrednosti v nasem dnk, ko clovek umre tako ni se ves izgubljeno. Nekateri verjamejo v nebesa in pekel, drugi v (re)inkarnacijo vse v povezavi z upom: ah saj obstaja se neka nam nepoznana kozmicna, duhovna energija, OK to so razlicne EM ferkvence ki pa niso inteligentna kozmicna energija. Tako to je samo nase prazno upanje vera, duhovne puhljice. Nic od tega skrivnostnega ne obstaja, prava skrivnost pa zdaj ves kje lezi.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2349 - 30.04.2010 at 15:51:34
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2350 - 03.05.2010 at 19:59:59
 
Wayne Madsen Reports CIA Control of Afghanistan's Opium Fields on Alex Jones Tv
1/2


http://www.youtube.com/watch?v=6hUlPCElNz0&feature=player_embedded#!


droge CIA atomsko orožje vojna blablabla...     Notgood
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2351 - 04.05.2010 at 08:42:07
 
Get a life!  Cheesy
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2352 - 04.05.2010 at 10:23:13
 
El Pesnik wrote on 04.05.2010 at 08:42:07:
Get a life!  Cheesy

kašna je to skovanka? čemu namenjena?
kot da tisti ki nas zanima kašna je ta juha v kateri plavamo pa nimamo življenja? al kaj? mamo ga vsi, zato lahko kle tipkamo ...

vsak ma svojo nalogo
in podjebavanje ni na spisku nalog

niti ne balansira ničesar
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2353 - 04.05.2010 at 12:02:07
 
gape wrote on 04.05.2010 at 10:23:13:
El Pesnik wrote on 04.05.2010 at 08:42:07:
Get a life!  Cheesy

kašna je to skovanka? čemu namenjena?
kot da tisti ki nas zanima kašna je ta juha v kateri plavamo pa nimamo življenja? al kaj? mamo ga vsi, zato lahko kle tipkamo ...

vsak ma svojo nalogo
in podjebavanje ni na spisku nalog

niti ne balansira ničesar


To je res,da ima vsak svoje življenje-svojo nalogo moramo
šele spoznati-ni odvisna zgolj od nas samih,ampak je vesoljno samodejno samobitno pogojena-neodvisno od naše volje. Šele ko vesoljno samobitno samospoznamo- znamo tudi vesoljno samodelovati. Mislim.da je EL Poetova poanta v tem.Mi danes delijemo proti življenju in vesolju ne pa v sozvočju z njim,katerega živa samomanifestacija v resnici smo. Vesolje (Bog)se ciklično izgubi v nas in se ciklično tudi najde-samospozna v nas samih. Smiley Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #2354 - 04.05.2010 at 12:52:34
 
Alojz in Sandib wrote on 04.05.2010 at 12:02:07:
gape wrote on 04.05.2010 at 10:23:13:
El Pesnik wrote on 04.05.2010 at 08:42:07:
Get a life!  Cheesy

kašna je to skovanka? čemu namenjena?
kot da tisti ki nas zanima kašna je ta juha v kateri plavamo pa nimamo življenja? al kaj? mamo ga vsi, zato lahko kle tipkamo ...

vsak ma svojo nalogo
in podjebavanje ni na spisku nalog

niti ne balansira ničesar


Mi danes delijemo proti življenju in vesolju ne pa v sozvočju z njim

kolkr kdo
a ne?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 155 156 157 158 159 ... 416