Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 125 126 127 128 129 ... 416
(Read 1693127 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1890 - 25.01.2010 at 12:09:45
 
M.L. wrote on 25.01.2010 at 12:08:53:
Alojz in Sandib wrote on 25.01.2010 at 11:57:54:
Juhej ''partizan Alesss'' sedaj ti je oproščeno!


Norci, najprej človeka ubijete, potem ga pa trapljate po rami in mu pravite; sedaj ti je oproščeno.
Kakšna vzvišenost.

Pa lep pozdrav.


Alesss javi se!!!! Norc te kliče!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1891 - 25.01.2010 at 12:10:56
 
Alojz in Sandib wrote on 25.01.2010 at 12:07:59:
titud wrote on 25.01.2010 at 12:00:47:
El Pesnik wrote on 25.01.2010 at 11:31:42:
Verjamem, da je ta možnost v naravi vseh. Dajmo vsem to priložnost.

Lp


Iz teh tvojih besed mi veje iste vrste zaščitništvo/pokroviteljstvo/paternalizem, proti katremu se sam dvigneš takoj, ko se sam počutiš žrtev tega istega dušebrižništva...  


Titud

Poet se bo sam branil kakor ve in zna. Pri tebi človeka moti tvoj očiten strah pred vsakim sodelovanjem. Ti si zame tapravi ''pater'' strahu. Kako boš pa ozavestil druge,če sam v sebi spoznaš,da je tvoje lastno samospoznanje vesoljni dar? Po zakonu kolektivne zavesti človeštva in življenja se ta potreba (deliti) samo rodi v tebi.Kje je tista tvoja opevana solidarnost-etike??? Razloži in ne napadat vsak spodrsljaj!!! Si ti popoln?

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1892 - 25.01.2010 at 12:39:21
 
titud wrote on 25.01.2010 at 12:00:47:
El Pesnik wrote on 25.01.2010 at 11:31:42:
Verjamem, da je ta možnost v naravi vseh. Dajmo vsem to priložnost.

Lp


Iz teh tvojih besed mi veje iste vrste zaščitništvo/pokroviteljstvo/paternalizem, proti katremu se sam dvigneš takoj, ko se sam počutiš žrtev tega istega dušebrižništva...  

Sem razmislil kaj si mi želel povedati, samo ne morem reči, da razumem kaj si mislil. Osredotočil si se na en del debate, na en stavek, ki ga seveda lahko razumeš bolj "pokroviteljsko", samo ni mišljen tako in je del širše debate, ki pa mislim je jasna. In v tej debati sem želel povedati samo to, da človek zgradi obrambni zid v svetu, ker je to edini način kako nek inteligenten človek sploh preživi v svetu, da se mu ne zmeša od vseh hijen, ki obstajajo. No, in ko pa tak človek pride na forum pa jaz nisem več za to, da bi ga morali sesuvati do onemoglosti, ker bo deloval ta isti obrambni zid, ki je vzpostavljen za bran pred hijenami.

Kakšna priložnost torej. Priložnost, da se človeku ni treba braniti še pred forumaši ampak da lahko komuniciramo. In to sem razlagal Alojzu, ki se, by the way, že dalj časa sprašuje, zakaj odbija ljudi z velikim egom. Sam ne mislim, da gre za ljudi z velikim egom, gre pa za ljudi z velikim obrambnim zidom. In tudi Alojz bi lahko spremenil svoj način komunikacije, vsekakor.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1893 - 25.01.2010 at 12:53:47
 
Poet

Sedaj si svoj spodrsljaj pripisal meni! Je tako? Jaz sledim resnici in se
ne pokoravam nikomur.-zame ni človeških avtoritet. Zame je edina avtoriteta vesoljno samoživljenje.

Kjer mi neozavščen človek ne zmore biti avtoriteta. In to ni (ego)to je vesoljno živo samospoznanje v meni.

Moja solidarnost do soživljenja in soljudi  je neomajno ozaveščena in to pomeni prostovoljna- v celotnem paketu,karkoli to že pomeni zame-slabo,ali dobro. Tu ni kompromisa do lastne osebe!

Ni pa klečeplazniška-preračunljiva (egoistična) ,zato ker je vesoljno samo ozaveščena.

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1894 - 25.01.2010 at 13:03:57
 
Alojz in Sandib wrote on 25.01.2010 at 12:53:47:
Poet

Sedaj si svoj spodrsljaj pripisal meni! Je tako? Jaz sledim resnici in se
ne pokoravam nikomur.-zame ni človeških avtoritet. Zame je edina avtoriteta vesoljno samoživljenje.

Kjer mi neozavščen človek ne zmore biti avtoriteta. In to ni (ego)to je vesoljno živo samospoznanje v meni.

Moja solidarnost do soživljenja in soljudi  je neomajno ozaveščena in to pomeni prostovoljna- v celotnem paketu,karkoli to že pomeni zame-slabo,ali dobro. Tu ni kompromisa do lastne osebe!

Ni pa klečeplazniška-preračunljiva (egoistična) ,zato ker je vesoljno samo ozaveščena.
Pa tudi lažem ne!!!! Jaz se nič ne sprašujem koga odbijam? To naj razščisti v sebi tisti,ki ga resnica odbija!!!!


Lp Alojz Wink

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1895 - 25.01.2010 at 13:31:43
 
Alojz in Sandib wrote on 25.01.2010 at 12:53:47:
Kjer mi neozavščen človek ne zmore biti avtoriteta. In to ni (ego)to je vesoljno živo samospoznanje v meni.

Moja solidarnost do soživljenja in soljudi  je neomajno ozaveščena in to pomeni prostovoljna- v celotnem paketu,karkoli to že pomeni zame-slabo,ali dobro. Tu ni kompromisa do lastne osebe!    

Ne gre se za to, da bi ti neozaveščen človek bil avtoriteta. Gre se za nekaj drugega. Tebe sploh nič ne stane, če ti poveš nekaj na način, ki v drugem ne spodbudi obrambnega mehanizma ampak globoko refleksijo. Saj tu se pogovarjamo tisti, ki bi radi nekaj razumeli, ne pa tisti, ki bi radi drugega izkoristili do obisti, je res?

Ne vem zakaj bi se stalno nekdo moral postavljati nad nekoga in mu nekaj na silo dopovedovati, sklicujoč se na dejstvo, da je meni to pač dovoljeno, ker sem pač samospoznan.

V redu, tvoj način komunikacije, moj bo drugačen. Sam ne verjamem v silo, ker v človeku zbudi ravno tisti mehanizem, ki preprečuje plodna tla za komunikacijo.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1896 - 25.01.2010 at 13:36:46
 
El Pesnik wrote on 25.01.2010 at 12:39:21:
Sem razmislil kaj si mi želel povedati, samo ne morem reči, da razumem kaj si mislil. Osredotočil si se na en del debate, na en stavek, ki ga seveda lahko razumeš bolj "pokroviteljsko", samo je del širše debate, ki pa mislim je jasna. ŽIn v tej debati sem želel povedati samo to, da človek zgradi obrambni zid v svetu, ker je to edini način kako nek inteligenten človek sploh preživi v svetu, da se mu ne zmeša od vseh hijen, ki obstajajo. No, in ko pa tak človek pride na forum pa jaz nisem več za to, da bi ga morali sesuvati do onemoglosti, ker bo deloval ta isti obrambni zid, ki je vzpostavljen za bran pred hijenami.

Kakšna priložnost torej. Priložnost, da se človeku ni treba braniti še pred forumaši ampak da lahko komuniciramo. In to sem razlagal Alojzu, ki se, by the way, že dalj časa sprašuje, zakaj odbija ljudi z velikim egom. Sam ne mislim, da gre za ljudi z velikim egom, gre pa za ljudi z velikim obrambnim zidom. In tudi Alojz bi lahko spremenil svoj način komunikacije, vsekakor.


Če svoj obrambni  zid postavljam znotraj osebnega  prostora drugega s tem izvajam  okupacija njegovegovega osebnega prostora. Namen oz. opravičilo. da s tem le varujem svoj osebni prostor, v ničemer ne spreminja dejstva, da gre za okupacijo.

Zadanje čase sem še posebej občutljiv na slicevanje na neko 'skupno dobro' v vseh nas, ki da ga moramo drug drugemo samo dati priložnost izrazit (ali pri drugemu zaščitit), pa bomo zaživeli v sožitju brez razlik, ki nas ločevale oz. izzivale medsebojne konflikte. Se bojim, da to ni tako enostavno in da bolj ko drug  drugemo prisluhnemo oz. si  dajemo možnost, da se izrazimo (povemo svojo zgodbo), bolj si zožujemo skupni prostor, v katerem bi lahko brezkonfliktno živeli vsem dejanskim razlikam navljub. V bistvu gre za zgrešen multikulturalen pristop, po katrem  bomo svojemu bližnjemu bližje tem bolje bomo spoznali v globino (kao nekje na dnu smo si vsi isti/podobni) in se v tisitih globinah  poistovetili v skupni dobroti,  pri čemer zanemarjamo dejstvo, da že sam (židovsko-krščanski) pojem bližnjega predpostavlja nujnost spoštovanja medosebjne distance oz. omejiteve od drugega, ki kot taka šele omogoča ustvarjanja skupnega prostora v tem obojostranskem priznavanju ne enosti/enakosti/domčanosti, ampak drugosti/različnosti/tujosti drugega...  
     

   
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1897 - 25.01.2010 at 13:42:28
 
El Pesnik wrote on 25.01.2010 at 13:31:43:
Alojz in Sandib wrote on 25.01.2010 at 12:53:47:
Kjer mi neozavščen človek ne zmore biti avtoriteta. In to ni (ego)to je vesoljno živo samospoznanje v meni.

Moja solidarnost do soživljenja in soljudi  je neomajno ozaveščena in to pomeni prostovoljna- v celotnem paketu,karkoli to že pomeni zame-slabo,ali dobro. Tu ni kompromisa do lastne osebe!    

Ne gre se za to, da bi ti neozaveščen človek bil avtoriteta. Gre se za nekaj drugega. Tebe sploh nič ne stane, če ti poveš nekaj na način, ki v drugem ne spodbudi obrambnega mehanizma ampak globoko refleksijo. Saj tu se pogovarjamo tisti, ki bi radi nekaj razumeli, ne pa tisti, ki bi radi drugega izkoristili do obisti, je res?

Ne vem zakaj bi se stalno nekdo moral postavljati nad nekoga in mu nekaj na silo dopovedovati, sklicujoč se na dejstvo, da je meni to pač dovoljeno, ker sem pač samospoznan.

V redu, tvoj način komunikacije, moj bo drugačen. Sam ne verjamem v silo, ker v človeku zbudi ravno tisti mehanizem, ki preprečuje plodna tla za komunikacijo.


No vidiš! Sedaj bo vse popolnoma jasno ! Ti si ti -jaz sem jaz. Kako sva '''ozaveščena''' tako teče komunikacija med nama! Ni predpisa ni sodb, je svobodna volja in prostovoljna odličitev slehernika. Jaz sledim tistemu,kar sem napisal in to je to! VSAK DELUJE,TAKO  KOT VE SAM,DA JE PRAV .NIHČE DRUG MU NE SME PREDPISATI KAKO!!!
VSAK NAJ SAM NOSI ODGORNOST ZA SVOJE POČETJE IN PREPRIČANJE.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1898 - 25.01.2010 at 14:02:08
 
osebnost == ego na mal blj prefinjenem nivoju



Quote:
In v tej debati sem želel povedati samo to, da človek zgradi obrambni zid v svetu, ker je to edini način kako nek inteligenten človek sploh preživi v svetu, da se mu ne zmeša od vseh hijen, ki obstajajo. No, in ko pa tak človek pride na forum pa jaz nisem več za to, da bi ga morali sesuvati do onemoglosti, ker bo deloval ta isti obrambni zid, ki je vzpostavljen za bran pred hijenami.

strinjajoča
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1899 - 25.01.2010 at 14:15:35
 
gape wrote on 25.01.2010 at 14:02:08:
osebnost == ego na mal blj prefinjenem nivoju



Quote:
In v tej debati sem želel povedati samo to, da človek zgradi obrambni zid v svetu, ker je to edini način kako nek inteligenten človek sploh preživi v svetu, da se mu ne zmeša od vseh hijen, ki obstajajo. No, in ko pa tak človek pride na forum pa jaz nisem več za to, da bi ga morali sesuvati do onemoglosti, ker bo deloval ta isti obrambni zid, ki je vzpostavljen za bran pred hijenami.

strinjajoča


Vsem!

Jaz bi rad eno zadevo razjasnil. Edino s Petro se tu popolnoma strinjava!!! Zakaj se mi vsi tako mučmo z egom? Če vemo,da smo individualna živa vesoljna samomanifestacija,ki deluje po vesoljni samozakonitosti in hkrati ''''vemo'''da smo tej zakonitosti samodelovanja podvrženi!!!!

Zaključek je ;v sedanjem času je EM valovanje tisto,ki nam bo samo po sebi snelo ego ,ker nas bo samoozavestilo po svojivesoljni zakonitosti samodelovanja. Če samo to ozavestimo smo že na konju,če pa ne- nas bo vesolje samo po sebi streznilo!!!!

Tu ne gre ne za pamet, ne za zavest- tu gre za vesoljno samodelovanje!!!!

Bi bilo tole dovolj,da nas  naš ego ne skrbi več-odpadel bo tako- ali tako!

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1900 - 25.01.2010 at 16:22:38
 
Alesss 3xs je Iron-lion-zion Opažam,da človeka opredeljujejo neke matrice s s s  ilz Se motim? Alesss
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1901 - 26.01.2010 at 09:26:08
 
Alojz in Sandib wrote on 25.01.2010 at 14:15:35:
gape wrote on 25.01.2010 at 14:02:08:
osebnost == ego na mal blj prefinjenem nivoju



Quote:
In v tej debati sem želel povedati samo to, da človek zgradi obrambni zid v svetu, ker je to edini način kako nek inteligenten človek sploh preživi v svetu, da se mu ne zmeša od vseh hijen, ki obstajajo. No, in ko pa tak človek pride na forum pa jaz nisem več za to, da bi ga morali sesuvati do onemoglosti, ker bo deloval ta isti obrambni zid, ki je vzpostavljen za bran pred hijenami.

strinjajoča


Vsem!

Jaz bi rad eno zadevo razjasnil. Edino s Petro se tu popolnoma strinjava!!! Zakaj se mi vsi tako mučmo z egom? Če vemo,da smo individualna živa vesoljna samomanifestacija,ki deluje po vesoljni samozakonitosti in hkrati ''''vemo'''da smo tej zakonitosti samodelovanja podvrženi!!!!

Zaključek je ;v sedanjem času je EM valovanje tisto,ki nam bo samo po sebi snelo ego ,ker nas bo samoozavestilo po svojivesoljni zakonitosti samodelovanja. Če samo to ozavestimo smo že na konju,če pa ne- nas bo vesolje samo po sebi streznilo!!!!

Tu ne gre ne za pamet, ne za zavest- tu gre za vesoljno samodelovanje!!!!

Bi bilo tole dovolj,da nas  naš ego ne skrbi več-odpadel bo tako- ali tako!

Lp Alojz Wink

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1902 - 26.01.2010 at 10:15:01
 
Danes bom do potankosti opisal zgradbo in samodelovanje našega satelitskega  (sinovega)osončja. Nakazal bom zmote sodobne astrofizike in delčne (atomske fizike).

Najprej : Naše osončje je satelitsko (Sinovo-teološko) osončje. Tu prebivamo sinovi planetarnega (očetovega-teološko) osončja,ki je v Siriusu. Planetarna osončja so rgani galaktičnega telesa,satelitska so celice galaktičnega telesa. Galaksije so največje individualne vesoljne elementarne (snovne)tvorbe.

Galaksije se v teološki zapuščine šifrirane pod oznako (naše velike matere).

Zemlja je naša (teološko)mati devica,kjer se v 28ooo letnih ciklih samorodi vesoljno samospoznan človek (božja)ki je sekundarna individualna živa (božja teološko) vesoljna  samomanifestacija.

To teološki opis za (brezmadežno božje samorojstvo v človeku)-ki se sam zaradi delovanja EM sile na naše življenje in vsako(teološko svetega duha)ciklično v 28000 letnih ciklih (teološka šifra velikega leta)gensko samospozna kot živa (božja)individualna vesoljna samomanifestacija na Zemlji.  

To so osnove,da bi lažje razumeli ! Pisal bom naprej,če se da ne podirajte koncepta s svojimi komentarji.Ko končam se pogovorimo!

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1903 - 26.01.2010 at 12:23:18
 
Naše osončje njegova zgradba skelet::

Naše osončje znotraj naše galaksije,kjer ima večno in sedaj točno določeno svoje gravitacijsko polje----In samo v tem gravitacijskem polju lahko EM samodeluje to pomeni ciklično samoumira in se sočasno rojeva v istem gravitacijskem polju,ker drugega nima!!!
Zakonitost vesolja (boga) je samodelujoča (in perpetu)samozadostna in samohranitvena večno in sedaj vseobsežna vesoljna konstanta,ki se popolnoma enako izraža v vsakem svojem individualnem elementarnem (snovnem)pojavu.
Vsa in vsaka vesoljna samopojavnost (snovna in življenjska) ima znotraj svoje navzven enovite pojavnosti dva sočasna izraza mase-energije,ki jih imenujemo INme akumulirana vrednost in RIme realizirana vrednost mase-energije. Ti dve vrednosti sta večno in sedaj v medsebojni interakciji prehajanju-zlivanju druga v drugo,kjer je vsak konec cikla zlivanja sočasno nov začetek.Posledica in vzrok tega zlivanja je EM sila,teološko sveti duh)ki je nosilna sila vseh ostalih sil (gravitacije šibke močne jedrske sile).  Kdor do tu razume bo razumel mojo razlago tudi naprej!!! ;
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #1904 - 26.01.2010 at 12:37:57
 
Osončje:

GLavno os osončja (hrbtenjačo) tvorita Sonce-Jupiter,ki je hkrati osni kromosomski par osončja. Sonce predstavlja RIme realizirano maso energijo skupaj z planeti Zemlja-Mars drugi par Saturn Uran tretji par Neptun-Pluton četrti zunanji par.
Jupiter skupaj z vsemi sateliti predstavlja INme akumulirano maso energijo osončja.
Skelet::::
Na Os osončjaSonce-Jupiter (hrbtenjačo) se v asteroidnem pasu (trebuhu)osončja vežejo naprej vsi ostali planeti,ki so nazaj preko EM vezi  vezani na satelite in sateliti na njih.

Astro fiziki imajo Merkur in Venero za planeta a sta v resnici naravna satelita Sonca!!!! Nimata atributov planetov,ker nista vezana naprej na os nazaj na satelite.

Kako sistem samodeluje?

Z izmenjavo(izmenično) realizirane mase energije in akumulirane mase energije osončja.

Sonce oddaja RIme Jupiter jo akumulira in sočasno Jupiter oddaja akumulirano maso energijo,kar povzroča na Soncu črne pege obratno na Jupitru rdečo pego. Planeti in sateliti izmenjuje maso energijo po istem sistemu. Plima in oseka je najlepši dokaz!!!!

Sedaj Sonce kot zvezda oddaja realizirano maso energijo in se v ciklu 15 milijard razširi dočim se Jupiterjevo gravitacijsko polje (vlek)poveča in s tem povzroči konec začetek novega cikla osončja ko nase potegne celotno osončje ki se samo prelije v točno določenem istem gravitacijskem polju,ki ga ima večno in sedaj znotraj galaktičnega telesa .Nikamor ne more odfrćati,tako kot ne more vaša celica,ko se samodeli ostane tam kjer je v vašem telesu njeno gravitacijsko polje. Je sedaj že več jasnega neba?

Do tu sedaj komentirajte,samo prej preberte vse!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 125 126 127 128 129 ... 416