Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 21
(Read 81577 times)
Nahatee
Ex Member




POGLEJMO RESNICI V OČI
12.01.2009 at 21:26:43
 
Religije danes predstavljajo vedno Boga kot nekaj nedosegljivega, ločenega od nas, vedno je nek ovira zakaj ne moreš spoznati Boga.
Resnica pa je da v Boga lahko le verjameš, kar lahko dajo razni duhovniki in učitelji je vera v nekaj, kar ne poznamo.   Ker pa je med vedeti in verjeti velika razlika, je pri verovanju vedno prisoten dvom.

Če se znebiš res vseh prepričanj, zahodnjaško-vzhodnjaških, vzhodnjaško-zahodnjaških. se dejansko zaveš, da o Bogu ne veš ničesar drugega razen to kar si prebral in slišal.  Ostanejo samo verovanja in prepričanja.  In kdor je pogumen, kdor si upa jih odvrže in potem se šele začne prava resnica v nas samih.

Religije spretno izrabljajo vpliv Boga ( ki ga mimogrede še nihče ni videl ) za razne manipulacije,  podobno kopirajo današnji politiki Bogove, ki jih skoraj ne vidiš v resničnem življenju, če pa ga že so vedno obkroženi s svojimi ljudmi in šele preko njih prideš do glavnih, če prideš.  Questioning

To je odslikava tudi religij, Bog je tam nekje, preko raznih posrednikov prideš do njega, če prideš.  Questioning

Tako ljudje danes sledijo razne avtoritete, vedno druge, namesto da bi bili sami sebi avtoriteta.  

V Krščanstvu je Jezus predstavljen kot mučenik, kar je zelo spretna manipulacija, saj ljudem vcepi strah in grožnjo da kdor se izpostavlja bori, pa čeprav za dobro, konča krivično in tragično.  Tako so ljudje vedno v strahu in v glavi imajo vcepljeno prepričanje da dobri vedno trpijo in doživljajo krivico, kot da je to nekaj normalnega.  Tako se puščajo izkoriščati v nedogled, naredijo pa ne nič, vedno so samo pridne uboge ovčke, Jezus pa je pastir.

Zato naslov poglejmo resnici v oči, kaj pomeni vedeti in kaj verjeti.   Vsi odgovori so  že  v nas ne potrebujemo jih iskati zunaj sebe.

Namesto da bi sodelovali med seboj, dopuščamo da nas razdvajajo religije, države, meje, ogromno stvari ki nas razdvaja, namesto povezuje.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #1 - 12.01.2009 at 21:39:59
 
Takšna je naša zgodovina in tudi sedanjost. Kar dobro si to vkup sklanfala, realnost je pač taka. Vzgoja strahu, od malih nog je korenček in palica. Večinoma palica.

Sem se spomnil zgodbe, ko je neki vzhodnjaški študent opustil študij teologije v Vatikanu. Vprašali so ga zakaj? In odgovoril je: Kako naj verjamem v boga, ki je ustvaril človeka in ju potem zaradi enega jabolka izžene iz raja in od sebe. Zatem pa potomci teh dveh mučijo njegovega sina in s tem njega samega, ga na koncu celo križajo, pa je tako vzhičen, da jih blagoslovi in zveliča.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #2 - 12.01.2009 at 21:48:43
 
Quote:
Takšna je naša zgodovina in tudi sedanjost. Kar dobro si to vkup sklanfala, realnost je pač taka. Vzgoja strahu, od malih nog je korenček in palica. Večinoma palica.

Sem se spomnil zgodbe, ko je neki vzhodnjaški študent opustil študij teologije v Vatikanu. Vprašali so ga zakaj? In odgovoril je: Kako naj verjamem v boga, ki je ustvaril človeka in ju potem zaradi enega jabolka izžene iz raja in od sebe. Zatem pa potomci teh dveh mučijo njegovega sina in s tem njega samega, ga na koncu celo križajo, pa je tako vzhičen, da jih blagoslovi in zveliča.

Lp,Igor

Sej kaj pa pričakujemo? V Boga verjamemo z umom, ki pa se ni spremenil okoli zadnjih 40.000 let, in je samo sredstvo za videti podobnosti in razlike v Stvarstvu. Resnično moramo iti onkraj uma, ker je kot orodje izredno zastarelo in primitivno in nas samo drži pri tleh.

Torej um kot orodje: ja, ne pa um kot sredstvo za spoznavanje globlje narave stvarstva. Sej ljudje morajo samo opustiti primat uma, ali pa bomo izumrli kot Neandertalci, ki se niso zmogli prilagoditi na hitro spreminjajoče se razmere, je tako?

Moram rečt, da je dal Igor zelo dober link na tisto od Majevskega koledarja, ker je tam ful dobro razloženo glede uma in še vsega drugega.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #3 - 12.01.2009 at 22:18:32
 
Kot sem sam prebral zapis od Nahatee ni govorila o nekih pričakovanjih. Kozmični, zgleda, da tudi tega nisi zapopadel.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #4 - 12.01.2009 at 23:22:58
 
Quote:
Religije danes predstavljajo vedno Boga kot nekaj nedosegljivega, ločenega od nas, vedno je nek ovira zakaj ne moreš spoznati Boga.
Resnica pa je da v Boga lahko le verjameš, kar lahko dajo razni duhovniki in učitelji je vera v nekaj, kar ne poznamo.   Ker pa je med vedeti in verjeti velika razlika, je pri verovanju vedno prisoten dvom.

Če se znebiš res vseh prepričanj, zahodnjaško-vzhodnjaških, vzhodnjaško-zahodnjaških. se dejansko zaveš, da o Bogu ne veš ničesar drugega razen to kar si prebral in slišal.  Ostanejo samo verovanja in prepričanja.  In kdor je pogumen, kdor si upa jih odvrže in potem se šele začne prava resnica v nas samih.

Religije spretno izrabljajo vpliv Boga ( ki ga mimogrede še nihče ni videl ) za razne manipulacije,  podobno kopirajo današnji politiki Bogove, ki jih skoraj ne vidiš v resničnem življenju, če pa ga že so vedno obkroženi s svojimi ljudmi in šele preko njih prideš do glavnih, če prideš.  Questioning

To je odslikava tudi religij, Bog je tam nekje, preko raznih posrednikov prideš do njega, če prideš.  Questioning

Tako ljudje danes sledijo razne avtoritete, vedno druge, namesto da bi bili sami sebi avtoriteta.  

V Krščanstvu je Jezus predstavljen kot mučenik, kar je zelo spretna manipulacija, saj ljudem vcepi strah in grožnjo da kdor se izpostavlja bori, pa čeprav za dobro, konča krivično in tragično.  Tako so ljudje vedno v strahu in v glavi imajo vcepljeno prepričanje da dobri vedno trpijo in doživljajo krivico, kot da je to nekaj normalnega.  Tako se puščajo izkoriščati v nedogled, naredijo pa ne nič, vedno so samo pridne uboge ovčke, Jezus pa je pastir.

Zato naslov poglejmo resnici v oči, kaj pomeni vedeti in kaj verjeti.   Vsi odgovori so  že  v nas ne potrebujemo jih iskati zunaj sebe.

Namesto da bi sodelovali med seboj, dopuščamo da nas razdvajajo religije, države, meje, ogromno stvari ki nas razdvaja, namesto povezuje.

Lep pozdrav  Smiley


VSI ODGOVORI SO ŽE V NAS SAMIH-RESNICA NAHATEE. DOBRO IN PRAVILNO RAZMIŠLJANJE.

JAZ PRAVIM PREDIMENZIONIRAJ VESOLJNO ZAVEST ZGOLJ NASE IN BOŠ VESOLJNO SAMOSPOZNANA VEČNO-SEDAJ  ŽIVA SAMOBITNOST. SPOZNANJE SE SKRIVA V PREDIMENZONIRANJU (NARAVNEM) NAŠE ZAVESTI,KI RABI DRUGAČNE TELESNE (DNK _GENOMA) PREDISPOZICIJE KOT JIH IMAMO MI HOMO-SAPIENS ZATO BOMO PRESTOPILI (ANTROPOLOŠKO) V DIMENZIJO HOMO-DEI (ČLOVEKA BOGA)KI BO IMEL MOŽGANSKO PROSTORNINO USTREZNO NAŠI DANAŠNJI PREDIMENZIONIRANI ZAVESTI ( 1600 do 2000 ml.) To dejstvo nisem želel izpostavljati, ampak,ker je tvoj spis res dober sem ga iznesel. Sedaj bo tudi KOZMIČNI POET zadovoljen-upam.

Lp Alojz Cool Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #5 - 12.01.2009 at 23:49:16
 
[quote author=Sandib link=1231792003/4#4 date=1231798978]Quote:
VSI ODGOVORI SO ŽE V NAS SAMIH-RESNICA NAHATEE. DOBRO IN PRAVILNO RAZMIŠLJANJE.

JAZ PRAVIM PREDIMENZIONIRAJ VESOLJNO ZAVEST ZGOLJ NASE IN BOŠ VESOLJNO SAMOSPOZNANA VEČNO-SEDAJ  ŽIVA SAMOBITNOST. SPOZNANJE SE SKRIVA V PREDIMENZONIRANJU (NARAVNEM) NAŠE ZAVESTI,KI RABI DRUGAČNE TELESNE (DNK _GENOMA) PREDISPOZICIJE KOT JIH IMAMO MI HOMO-SAPIENS ZATO BOMO PRESTOPILI (ANTROPOLOŠKO) V DIMENZIJO HOMO-DEI (ČLOVEKA BOGA)KI BO IMEL MOŽGANSKO PROSTORNINO USTREZNO NAŠI DANAŠNJI PREDIMENZIONIRANI ZAVESTI ( 1600 do 2000 ml.) To dejstvo nisem želel izpostavljati, ampak,ker je tvoj spis res dober sem ga iznesel. Sedaj bo tudi KOZMIČNI POET zadovoljen-upam.

Lp Alojz Cool Cool Cool

Sem že videl. Je tudi odvisno od prostornine možganov, predvsem pa od zdrave pameti in spoznanje realnosti. Spoznanja in ne zatekanja v neko navidezno varnost časovne dimenzije-vere, verovanja. Kot sem sam razumel Nehate je hotela izpostaviti resnico, ki je sedaj v večini ljudi.

Ali bo Kozmični zadovoljen ali ne, mi je pa res deseta briga.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #6 - 13.01.2009 at 09:01:28
 
Alojz

Naj ti Igor pove nekaj pametnega o času. Kdaj naj bi se pa povečanje možganske prostornine sploh zgodilo? Vprašaj Igorja, on ve vse o času. Samo ti bo rekel, da nikar tako, ker je to pot, in vsaka pot je v času, t.j. psihološkem času, da boste vedeli. No, in to nikakor ne more skozi, ne ne.

Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #7 - 13.01.2009 at 09:25:38
 
Alojz in Sandib wrote on 12.01.2009 at 23:22:58:
VSI ODGOVORI SO ŽE V NAS SAMIH-RESNICA NAHATEE. DOBRO IN PRAVILNO RAZMIŠLJANJE.

JAZ PRAVIM PREDIMENZIONIRAJ VESOLJNO ZAVEST ZGOLJ NASE IN BOŠ VESOLJNO SAMOSPOZNANA VEČNO-SEDAJ  ŽIVA SAMOBITNOST. SPOZNANJE SE SKRIVA V PREDIMENZONIRANJU (NARAVNEM) NAŠE ZAVESTI,KI RABI DRUGAČNE TELESNE (DNK _GENOMA) PREDISPOZICIJE KOT JIH IMAMO MI HOMO-SAPIENS ZATO BOMO PRESTOPILI (ANTROPOLOŠKO) V DIMENZIJO HOMO-DEI (ČLOVEKA BOGA)KI BO IMEL MOŽGANSKO PROSTORNINO USTREZNO NAŠI DANAŠNJI PREDIMENZIONIRANI ZAVESTI ( 1600 do 2000 ml.) To dejstvo nisem želel izpostavljati, ampak,ker je tvoj spis res dober sem ga iznesel. Sedaj bo tudi KOZMIČNI POET zadovoljen-upam.

Lp Alojz Cool Cool Cool

Telo + duša = Zavedanje.

Kako lahko "zavedanje" raste, če pa je posledica stika med telesom in dušo? Ali pa morda podzavestno želite reči, da Zavedanje raste tem bolj sta telo in duša usklajena med seboj?

Z vašo trditvijo, da imamo sedaj premajhno možgansko prostornino, da bi lahko gostila našo predimenzionirano zavest, se nikakor ne morem strinjati. Telo + duša = Zavedanje oz. Zavest (ki jo Igor&Jiddu imenujeta vsebina uma  Shocked).

Torej, Alojz, kako lahko Zavest raste, če je pa samo posledica stika med telesom in dušo? Jaz mislim, da Zavest "raste" oz. postaja vedno bolj in bolj "zavedna" tem bolj sta telo in duša v popolnem ravnovesju. In da, Alojz, ravnovesje med dušo in telesom jaz pojmujem kot Kozmično Ravnovesje, saj ali sploh obstaja kaj drugega???

Zato se ne strinjam z vami, da se mora telo "povečati", da bi lahko našo Zavest primerno "gostili", sploh ne. Spravite telo in dušo v ravnovesje pa ima Zavest nato neomejeno vertikalno in horizontalno linijo Zavedanja na vse štiri strani in tudi znotraj sebe.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #8 - 13.01.2009 at 10:20:36
 
El Pesnik wrote on 13.01.2009 at 09:25:38:
Alojz in Sandib wrote on 12.01.2009 at 23:22:58:
VSI ODGOVORI SO ŽE V NAS SAMIH-RESNICA NAHATEE. DOBRO IN PRAVILNO RAZMIŠLJANJE.

JAZ PRAVIM PREDIMENZIONIRAJ VESOLJNO ZAVEST ZGOLJ NASE IN BOŠ VESOLJNO SAMOSPOZNANA VEČNO-SEDAJ  ŽIVA SAMOBITNOST. SPOZNANJE SE SKRIVA V PREDIMENZONIRANJU (NARAVNEM) NAŠE ZAVESTI,KI RABI DRUGAČNE TELESNE (DNK _GENOMA) PREDISPOZICIJE KOT JIH IMAMO MI HOMO-SAPIENS ZATO BOMO PRESTOPILI (ANTROPOLOŠKO) V DIMENZIJO HOMO-DEI (ČLOVEKA BOGA)KI BO IMEL MOŽGANSKO PROSTORNINO USTREZNO NAŠI DANAŠNJI PREDIMENZIONIRANI ZAVESTI ( 1600 do 2000 ml.) To dejstvo nisem želel izpostavljati, ampak,ker je tvoj spis res dober sem ga iznesel. Sedaj bo tudi KOZMIČNI POET zadovoljen-upam.

Lp Alojz Cool Cool Cool

Telo + duša = Zavedanje.

Kako lahko "zavedanje" raste, če pa je posledica stika med telesom in dušo? Ali pa morda podzavestno želite reči, da Zavedanje raste tem bolj sta telo in duša usklajena med seboj?

Z vašo trditvijo, da imamo sedaj premajhno možgansko prostornino, da bi lahko gostila našo predimenzionirano zavest, se nikakor ne morem strinjati. Telo + duša = Zavedanje oz. Zavest (ki jo Igor&Jiddu imenujeta vsebina uma  Shocked).

Torej, Alojz, kako lahko Zavest raste, če je pa samo posledica stika med telesom in dušo? Jaz mislim, da Zavest "raste" oz. postaja vedno bolj in bolj "zavedna" tem bolj sta telo in duša v popolnem ravnovesju. In da, Alojz, ravnovesje med dušo in telesom jaz pojmujem kot Kozmično Ravnovesje, saj ali sploh obstaja kaj drugega???

Zato se ne strinjam z vami, da se mora telo "povečati", da bi lahko našo Zavest primerno "gostili", sploh ne. Spravite telo in dušo v ravnovesje pa ima Zavest nato neomejeno vertikalno in horizontalno linijo Zavedanja na vse štiri strani in tudi znotraj sebe.


Poet

Ti ki si kozmično vseveden bi ja moral vedeti, da naši možgani delujejo na EM frekvenci galaktičnih letnih časov. 14000 let rastejo naše možganske kapacitete in 14ooo let padajo.Torej je galaktična EM frevenca odločilna za našo stopnjo zavesti. Sedaj smo v dobi preloma-zmede-neravnovesja,ko se rojeva v nas nova zavest galaktičnega cikličnega vrha na našem polu galaksije. Poglej sebe kako zmeden in neuranovešen si, ravno zaradi vzroka,ki sem ti ga tu podal. Proces je naraven in cikličen nič strašnega samoumevno zame.Zate je to skrivnost. Vse sovražiš,tudi sebe, ravno iz tega vzroka lastnega neravnovesja,ki je pri tebi izrazito.Telo ti ne more dati več stanja levkemije,ko si bil razsvetljen,sedaj se pa na silo trudiš in ne gre.Tvoja Zavest je prehitela tebe samega,ti jo pa loviš kot v megli in zato tudi si meglen- v vseh pogledih.

Lp Alojz Grin Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #9 - 13.01.2009 at 10:36:27
 
ALojz

Vi samo opravičujete nekaj to EM frekvenco, ki bojda deluje na naše možgane, ki delujejo na frekvenci galaktičnih časov. Vi ste en hud omejenec, ki samo nekaj čaka, da se bo zgodilo v prihodnosti, pa sploh ne more razumeti, da so ljudje dejansko bili razsvetljeni že davno davno davno. Pa ta EM frekvenca še ni bila tako močna.

Jaz se prav nič ne trudim na silo, doseči razsvetlenje, to je sedaj povsem naraven in harmoničen proces.

Se pa trudim na silo dopovedati vam, da ste v zmoti in da ste popolnoma pobebljeni. Kar se tiče mojega razsvetljenja sem popolnoma pomirjen, samo kar se tiče pa vas pa težko dojamem, da ste lahko tako bebast.

No, in ko bom končno le dojel, da je nek "modrec", neki krjavelj Alojz dejansko res lahko tako bebast in tako globoko ne vidi, kako ga lasten ego okoli prinaša, šele ko se bom lahko s tem pomiril potem vam ne bom več dopovedoval kakšen nespametnež ste. Na silo. Do sebe nimam več nobene sile, samo da pa je neki "vseved" lahko tako omejen kot vi - tega pa zaenkrat še ne morem povsem razumeti, zato se pa še naprej trudim z vami, a ne več prav dolgo, ker ste tako reciptivni kot telegraf štanga.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #10 - 13.01.2009 at 12:48:54
 
El Pesnik wrote on 13.01.2009 at 09:01:28:
Alojz

Naj ti Igor pove nekaj pametnega o času. Kdaj naj bi se pa povečanje možganske prostornine sploh zgodilo? Vprašaj Igorja, on ve vse o času. Samo ti bo rekel, da nikar tako, ker je to pot, in vsaka pot je v času, t.j. psihološkem času, da boste vedeli. No, in to nikakor ne more skozi, ne ne.


No vidiš, končno si nekaj zapopadel. Vse je v času.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #11 - 13.01.2009 at 16:37:20
 
El Pesnik wrote on 13.01.2009 at 10:36:27:
ALojz

Vi samo opravičujete nekaj to EM frekvenco, ki bojda deluje na naše možgane, ki delujejo na frekvenci galaktičnih časov. Vi ste en hud omejenec, ki samo nekaj čaka, da se bo zgodilo v prihodnosti, pa sploh ne more razumeti, da so ljudje dejansko bili razsvetljeni že davno davno davno. Pa ta EM frekvenca še ni bila tako močna.


Finta ferkvence je vedno odlocilna, tu je veliko nerazumevanja.

Clovek Homo- neandertalis ne more biti razsvetljen, ker mu ravno ferkvenca tega ne dopusca, tu je clovek vezan na cikle kot vse ostalo in resnica je da samo clovek lahko prestopi in stopi izven cikla.

Razlog pa je ker se clovek zaveda, zaveda se preteklosti-prihodnosti, torej lahko cikel dejansko odvrti v glavi preden se cikel zgodi, cloveska misel je tako najhitrejsa.

Vezanost na cikle je recimo kot za rastline, na eni strani je zima in za rastline je to razlika napram rastlinam v poletju. Enako je za cloveka, kot je clovek na zemlji, ki je 14000 let rastel v tocno ta namen prebujanja... Na drugi strani galaksije EM ferkvenca drzi na miljone posameznih panetov planetarnih osoncij na nivoju neandertalca v samo nasi galaksiji. Vecno zdaj imamo taksne ki rastejo in padajo, razsvetljene in ne-razsvetljene in to je lepo na polovici, nekje bo polovica rastla, nekje bo padala in od tega EM polja je definitivno odvisno tudi nase samospoznanje, samospozna je lahko civilizacija na vrhu, civilizacije na dnu se ne morejo samospoznati, ker potrebujejo naravno pot, ki je dejansko v casu. Na ta casovni cikel je vezan clovek vse dokler se ne samospozna in izstopi iz cikla

Tako je nomos logos enako delujoc, na vseh ravneh in ce je kaj naprej, ce kdo to ve bi bilo lepo da pojasni. Tako kot je pojasnil Alojz da se lahko zadevo razume.

Zadeva je samodelujoca na vsakem delcku do najvecjega posameznega sistema- galaksije... Tako kot veljajo enake zakonitosti za vsak atom, tako veljajo za vsajko galaksijo.  Ker imamo slike od veliko oddaljenih galaksij, nam je jasno da delujejo po istem sistemu. Zakaj bi se tu odkrivalo toplo vodi , ce je ze vse odkrito. Samo cloveska nevednost lahko grunta nekaj kar nam je se nepoznano. V resnici pa se tega ne potrebujemo, ker nomos logos se najpreprosteje odkrivas v sebi, a lepo je zadeve preverjat navzven, da ves da je res temu tako.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #12 - 13.01.2009 at 18:31:39
 
El Pesnik wrote on 13.01.2009 at 09:01:28:
Alojz

Naj ti Igor pove nekaj pametnega o času. Kdaj naj bi se pa povečanje možganske prostornine sploh zgodilo? Vprašaj Igorja, on ve vse o času. Samo ti bo rekel, da nikar tako, ker je to pot, in vsaka pot je v času, t.j. psihološkem času, da boste vedeli. No, in to nikakor ne more skozi, ne ne.



Poet

Nikoli nisem v najini debati opazil,da sva midva na ti.
A to prakticiraš samo ko nisi z osebo,ki jo običajno vikaš,ker veš,da bi ti ta oseba v nasprotnem dala eno takšno inekcijo v tisto smrkavo rit, da bi te odneslo tja kamor spadaš!!!!

Nisva najino znanstvo sklenila z dogovorom,da sva brata,ampak samo znanca-jasno.
Veš,da bi ti bil lahko oče pa še kakšnih deset let bi imel rezerve,zato ostaniva tam- kakor sva se razšla. Vsak ki me tika od začetka me lahko tika brez predsodkov,ti me poznaš in si me vseskozi vikal in igral kulturnega fantka. Tikanja,ti ne dovolim, ker si se pokazal za zahrbtnega igralca, ki je ves lažniv.

Lp Alojz

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #13 - 13.01.2009 at 18:57:25
 
El Pesnik wrote on 12.01.2009 at 21:48:43:
Sej kaj pa pričakujemo? V Boga verjamemo z umom, ki pa se ni spremenil okoli zadnjih 40.000 let, in je samo sredstvo za videti podobnosti in razlike v Stvarstvu. Resnično moramo iti onkraj uma, ker je kot orodje izredno zastarelo in primitivno in nas samo drži pri tleh.


Ne vem kaj je zate iti onkraj uma a jaz pravim da moraš um prvo  spucati vzorcev kot plevela na vrtu in da greš v korenine, ker drugače si plevel odstranil samo začasno, kmalu zraste nov, mogoče drugačen, a še vedno plevel.  

Kjer raste plevel pa se ve, da težko raste še kaj drugega.  Smiley




El Pesnik wrote on 12.01.2009 at 21:48:43:
Torej um kot orodje: ja, ne pa um kot sredstvo za spoznavanje globlje narave stvarstva. Sej ljudje morajo samo opustiti primat uma, ali pa bomo izumrli kot Neandertalci, ki se niso zmogli prilagoditi na hitro spreminjajoče se razmere, je tako?


Tukaj pa lahko rečem le, da tudi v Neandertalce verjameš z umom.  

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #14 - 13.01.2009 at 19:27:36
 
Quote:
El Pesnik wrote on 12.01.2009 at 21:48:43:
Sej kaj pa pričakujemo? V Boga verjamemo z umom, ki pa se ni spremenil okoli zadnjih 40.000 let, in je samo sredstvo za videti podobnosti in razlike v Stvarstvu. Resnično moramo iti onkraj uma, ker je kot orodje izredno zastarelo in primitivno in nas samo drži pri tleh.


Ne vem kaj je zate iti onkraj uma a jaz pravim da moraš um prvo  spucati vzorcev kot plevela na vrtu in da greš v korenine, ker drugače si plevel odstranil samo začasno, kmalu zraste nov, mogoče drugačen, a še vedno plevel.  

Kjer raste plevel pa se ve, da težko raste še kaj drugega.  Smiley




El Pesnik wrote on 12.01.2009 at 21:48:43:
Torej um kot orodje: ja, ne pa um kot sredstvo za spoznavanje globlje narave stvarstva. Sej ljudje morajo samo opustiti primat uma, ali pa bomo izumrli kot Neandertalci, ki se niso zmogli prilagoditi na hitro spreminjajoče se razmere, je tako?


Tukaj pa lahko rečem le, da tudi v Neandertalce verjameš z umom.  

Lep pozdrav   Smiley


Nahatee čisto razumljivo povedano in korektno.

Rad bi g.Kozmičnemu povedal,da neandertalci niso izumrli ampak so se v obdobju 7ooo letne ledene dobe naravno preobrazili v homosapiens-sapiensa.Zakaj ? Zato,ker naša možganska prostornina 14000 let raste od (gornje vrednosti so podane tu)  1200 ml-16ooml in 2000ml.
Naš celoten živčni sistem je v bistvu EM tokokrog.

Ta EM tokokrog pa živčevje stimulira ali destimulira odvisno od EM frekvence letnega časa galaksije. Antropologiji se o tej zadevi še sanja ne,a Poet me obtožuje,da sem nek kolaž skup vrgel.

Mi smo sedaj na prelomu,ko se ponovno ciklično naravno preobražamo iz homo sapiens-sapiensa v homo dei-ljudi bogove.Indigo otroci so že danes zametek in nedvoumen dokaz mojim trditvam za tiste,ki nimajo predsodkov kako dokončno bitje je danes človek.

Ne, vse se večno-sedaj ciklično spreminja tako kot narava tudi človek. No Poet kje si lahko tole prebral? Povej po pravici!!!! Ne obtožuj po krivem.

Lp Alojz Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 21