Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5169 times)
Nahatee
Ex Member




Talent
05.10.2008 at 11:19:06
 
Zanimiv talent Paul Potts, živel običajno življenje, se končno opogumil in prišel na oddajo zapel in zmagal.   Smiley

Paul Potts je bil prodajalec mobilnih telefonov, dokler se ni prijavil v oddajo 'Britain's Got Talent'. Preprosti in na videz sramežljivi 37-letnik je v svojem prvem nastopu stopil pred mikrofon in povedal, da poje opero. Pomenljivi pogledi članov komisije, dvignjene obrvi, ki so govorile 'ah, pa ne že spet' in skriti nasmeški so bili tisto, kar je pospremilo njegov prvi nastop. Ko je Paul Potts zapel arijo 'Nessun Dorma' iz Puccinijevega Turandota, so člani komisije (s strogim Simonom Calwellom na čelu) onemeli, občinstvo vstalo in ga pospremilo z ovacijami ter solzami v očeh.

Nadaljevanje zgodbe je slišati kot neverjetna pravljica. Paul Potts je postal zmagovalec šova 'Britain's Got Talent' in prvič v zgodovini oddaj, kjer iščejo pevske talente, je zmagal pevec, ki je pel opero.


Pa še posnetek iz oddaje   Smiley

http://www.youtube.com/watch?v=1k08yxu57NA

Ter njegova stran  Smiley

http://www.youtube.com/user/paulpottstv?ob=1

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Talent
Reply #1 - 05.10.2008 at 20:31:31
 
Men so se pa včasih takele zadeve zdele posrečene, sedaj mi pa rahlo najedajo.

Ker, OK, on je sedaj šel od prodajanja mobilcev do petja opere. Ampak a se mu je življenje bistveno spremenilo? Sedaj bo morda samo navidezno bolj srečen, ampak bo odslej naprej samo še 10x bolj napet, ko bo spoznaval vse te zahojene grebatorje v glasbeni industriji, ko bo v bistvu pel samo zato, da bo zabaval že tako ali tako vsega site požrešne množice, v resnici se pa nikoli nič ne spremeni. Zato se mi odslej vsaka taka stvar zdi samo prelaganje kupčka dreka iz enega kupa na drugega, ljudje pa takoj mislijo kako se je veliko stvari spremenilo in kako bo odslej bolje, ker se je kupček malo preložil.

Po mojem je to vse del sistema zabavanja množic, da te ne bi sprevidile, da se nikoli nič ne spremeni, in bi bilo najbolje če bi kar ukinili cel sistem, ne pa da ga potrjujemo še kar naprej. Hihi, sam pa kar lepo poje, samo škoda ker mu tak "talent" v bistvu nič ne pomaga pri njegovi lastni samobitni vesoljni pojavnosti. Žal.

Lp, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Talent
Reply #2 - 05.10.2008 at 20:50:36
 
Zanimiv je zato ker si je vedno želel peti in tudi ima talent.  Mislim pa da je bolje zanj, da počne to kar ga veseli, kot to kar ga ne veseli.  

Drugače pa ne glede na to prodajalec telefonov ali operni pevec eden ali drugi lahko bluzi, lahko pa je zavesten in prebujen.  

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Talent
Reply #3 - 05.10.2008 at 21:54:49
 
Quote:
Zanimiv je zato ker si je vedno želel peti in tudi ima talent.  Mislim pa da je bolje zanj, da počne to kar ga veseli, kot to kar ga ne veseli.  

Drugače pa ne glede na to prodajalec telefonov ali operni pevec eden ali drugi lahko bluzi, lahko pa je zavesten in prebujen.  

Lep pozdrav   Smiley

Vse je mogoče, mogoče bo pa sedaj tako trpel, da bo sprevidel ali uvidel.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Talent
Reply #4 - 05.10.2008 at 23:11:29
 
sej ne gre za njega. za nas gre. un trenutek ko nas je ganilo in smo za minuto nehali mislit na vse probleme in vsaj mal razbremenili svetovno karmo. loh smo mu hvaležni Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Talent
Reply #5 - 05.10.2008 at 23:15:25
 
Devi wrote on 05.10.2008 at 23:11:29:
sej ne gre za njega. za nas gre. un trenutek ko nas je ganilo in smo za minuto nehali mislit na vse probleme in vsaj mal razbremenili svetovno karmo. loh smo mu hvaležni Smiley

Praviš, da se žrtvuje in mi smo mu lahko hvažni. Zanimivo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Talent
Reply #6 - 05.10.2008 at 23:30:20
 
tega nisem rekla.
beseda žrtev je teb prišla na misel. jes bi prej rekla, da shera (deli).
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Talent
Reply #7 - 05.10.2008 at 23:35:16
 
Devi wrote on 05.10.2008 at 23:11:29:
sej ne gre za njega. za nas gre. un trenutek ko nas je ganilo in smo za minuto nehali mislit na vse probleme in vsaj mal razbremenili svetovno karmo. loh smo mu hvaležni Smiley

Sej to pravim! Vsi ti samo prelagajo en kupček dreka na drugega, namesto da bi nevtralizirali celoten sistem, ne pa da ga skušamo flikati. "Nehali misliti na probleme" kaj pa če bi raje sprevideli, če vsi ti problemi dejansko obstajajo sami po sebi, ali jih mi sami ustvarjamo?! Ker če jih skoz neki flikamo potem sploh ne vidimo, da lahko živimi brez problemov - mi sami ustvarjamo vse probleme, jih potem flikamo in iznašamo rešitve, namesto da bi že sam problem odvrgli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Talent
Reply #8 - 06.10.2008 at 00:59:18
 
Poet wrote on 05.10.2008 at 20:31:31:
Men so se pa včasih takele zadeve zdele posrečene, sedaj mi pa rahlo najedajo.

Ker, OK, on je sedaj šel od prodajanja mobilcev do petja opere. Ampak a se mu je življenje bistveno spremenilo? Sedaj bo morda samo navidezno bolj srečen, ampak bo odslej naprej samo še 10x bolj napet, ko bo spoznaval vse te zahojene grebatorje v glasbeni industriji, ko bo v bistvu pel samo zato, da bo zabaval že tako ali tako vsega site požrešne množice, v resnici se pa nikoli nič ne spremeni. Zato se mi odslej vsaka taka stvar zdi samo prelaganje kupčka dreka iz enega kupa na drugega, ljudje pa takoj mislijo kako se je veliko stvari spremenilo in kako bo odslej bolje, ker se je kupček malo preložil.

Po mojem je to vse del sistema zabavanja množic, da te ne bi sprevidile, da se nikoli nič ne spremeni, in bi bilo najbolje če bi kar ukinili cel sistem, ne pa da ga potrjujemo še kar naprej. Hihi, sam pa kar lepo poje, samo škoda ker mu tak "talent" v bistvu nič ne pomaga pri njegovi lastni samobitni vesoljni pojavnosti. Žal.

Lp, Poet




Tale pa pravi, da od vsega na svetu najraje poje, in jo zanesljivo tvoje jebeno defetistično mnenje tvoje lastne samobitne vesoljne pojavnosti prav malo briga.


http://www.youtube.com/watch?v=QWNoiVrJDsE&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=hkcE6Vy-e6c&feature=related
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Talent
Reply #9 - 06.10.2008 at 10:46:37
 
Bamby wrote on 06.10.2008 at 00:59:18:
Poet wrote on 05.10.2008 at 20:31:31:
Men so se pa včasih takele zadeve zdele posrečene, sedaj mi pa rahlo najedajo.

Ker, OK, on je sedaj šel od prodajanja mobilcev do petja opere. Ampak a se mu je življenje bistveno spremenilo? Sedaj bo morda samo navidezno bolj srečen, ampak bo odslej naprej samo še 10x bolj napet, ko bo spoznaval vse te zahojene grebatorje v glasbeni industriji, ko bo v bistvu pel samo zato, da bo zabaval že tako ali tako vsega site požrešne množice, v resnici se pa nikoli nič ne spremeni. Zato se mi odslej vsaka taka stvar zdi samo prelaganje kupčka dreka iz enega kupa na drugega, ljudje pa takoj mislijo kako se je veliko stvari spremenilo in kako bo odslej bolje, ker se je kupček malo preložil.

Po mojem je to vse del sistema zabavanja množic, da te ne bi sprevidile, da se nikoli nič ne spremeni, in bi bilo najbolje če bi kar ukinili cel sistem, ne pa da ga potrjujemo še kar naprej. Hihi, sam pa kar lepo poje, samo škoda ker mu tak "talent" v bistvu nič ne pomaga pri njegovi lastni samobitni vesoljni pojavnosti. Žal.

Lp, Poet




Tale pa pravi, da od vsega na svetu najraje poje, in jo zanesljivo tvoje jebeno defetistično mnenje tvoje lastne samobitne vesoljne pojavnosti prav malo briga.


http://www.youtube.com/watch?v=QWNoiVrJDsE&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=hkcE6Vy-e6c&feature=related

Koji kurac, gozdni možicelj Bambi! Boš videl to tole tamalo čez 10-15 let, ko se ji bo psiha obrnila na britneyspears-odijado, pa boš pol govoril, kako je ona samo hotela peti. Saj sta Elvis in Michael Jackson tudi samo hotela peti, pa saj je človeštvo tudi samo hotelo poslušati glasbo, pa je še vedno v istem dreku kot je vedno bilo, glasba pa samo ustvarja iluzoren vtis, da stvari niso tako slabe kot so - je le beg pred realnostjo, jebat ga, ti gozdni mož Bamboslav.

Lp, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Talent
Reply #10 - 06.10.2008 at 19:23:11
 
Poet wrote on 05.10.2008 at 23:35:16:
kaj pa če bi raje sprevideli, če vsi ti problemi dejansko obstajajo sami po sebi, ali jih mi sami ustvarjamo?!

če bi bilo to tako lahko sprevidet, bi blo verjetno že zdravnaj sprevideno. tako pa delamo kar moremo. minuto tu minuto tam, delat na sebi namesto na drugih... vsak po svojih timingih in svojih zmožnostih.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Talent
Reply #11 - 06.10.2008 at 20:13:31
 
Devi wrote on 06.10.2008 at 19:23:11:
Poet wrote on 05.10.2008 at 23:35:16:
kaj pa če bi raje sprevideli, če vsi ti problemi dejansko obstajajo sami po sebi, ali jih mi sami ustvarjamo?!

če bi bilo to tako lahko sprevidet, bi blo verjetno že zdravnaj sprevideno. tako pa delamo kar moremo. minuto tu minuto tam, delat na sebi namesto na drugih... vsak po svojih timingih in svojih zmožnostih.

Hja, samo se mi še vedno zdi, da ljudje večinoma sploh "nočejo" videti kje dejansko tičijo problemi, ker bi to pomenilo popolno negacijo njihovega do-sedanjega življenjskega stila, to pa močno boli.

Problemov ljudje sploh nočejo videti - recimo da stojiš na vrhu hišice iz kart. Torej vsi problemi, ki jih imaš, izhajajo iz tega, da si si zgradil/a hišico iz kart = vse je povezano s tem. Ti pa sploh nočeš videti, da je temu tako, ker če bi hotel pogledati s tem tvegaš, da bi se popolnoma vse sesulo v prah, s tem bi se posledično v prah sesul tudi sam, zato nočeš sploh videti kje problemi so, ker vsi problemi so hišica iz kart - samo poglej kje dejansko so in zakaj so, pa se hišica iz kart sesuje. Zaradi tega gre tako počasi, noben ne želi videti kakšni civilizacijski nesmisli so pripeljali človeštvo do obstoječega stanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Talent
Reply #12 - 06.10.2008 at 20:45:52
 
Na vsake tolk se ti kaj sesuje in vidiš. Težko je te trenutke jasnosti zadržat. Nekaj časa gre, pol pa um ponori in že spet zidaš nekaj novega. Večina ljudi ni nič drugačnih od tebe pa mene. Vsi delamo isto. Pa čeprov eni celo vemo, kaj delamo. Pa gremo vseeno še en krog.. :p
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Talent
Reply #13 - 07.10.2008 at 06:22:15
 
Poet wrote on 06.10.2008 at 10:46:37:
Koji kurac, gozdni možicelj Bambi! Boš videl to tole tamalo čez 10-15 let, ko se ji bo psiha obrnila na britneyspears-odijado, pa boš pol govoril, kako je ona samo hotela peti. Saj sta Elvis in Michael Jackson tudi samo hotela peti, pa saj je človeštvo tudi samo hotelo poslušati glasbo, pa je še vedno v istem dreku kot je vedno bilo, glasba pa samo ustvarja iluzoren vtis, da stvari niso tako slabe kot so - je le beg pred realnostjo, jebat ga, ti gozdni mož Bamboslav.

Lp, Poet



Poet wrote on 06.10.2008 at 12:54:18:
... Torej življenje nikakor ne more obstajati drugače kot pa obstaja že sedaj, ker potem sploh ni več življenje, zastopiš?

Zato pa je potrebno izhajati iz tukaj in sedaj, izhajati iz trenutnega življenja, ker drugega sploh ni, se zavedaš, da življenje drugače kot je sploh ne more obstajati, ker potem že ni več življenje?... Razumeš sedaj?


I kako kaže Srbin: "Poet ući ali ne izućava"

Wink  Cool
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Talent
Reply #14 - 07.10.2008 at 06:43:05
 
Quote:
Vse je mogoče, mogoče bo pa sedaj tako trpel, da bo sprevidel ali uvidel.

Lp,Igor


... da mora kupiti roštilj za piknike in najnovejše oglje "extra long burning (TM)" kot se spodobi za zagrizenega sovražnika potrošništva ...


Quote:
Devi wrote on 05.10.2008 at 23:11:29:
sej ne gre za njega. za nas gre. un trenutek ko nas je ganilo in smo za minuto nehali mislit na vse probleme in vsaj mal razbremenili svetovno karmo. loh smo mu hvaležni Smiley

Praviš, da se žrtvuje in mi smo mu lahko hvažni. Zanimivo.

Lp,Igor



... in uvidel, da se ti zopet lažeš. Zanimivo.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2