Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 75 76 77 78 79 ... 107
(Read 454843 times)
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #1140 - 15.02.2012 at 11:38:39
 
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #1141 - 27.04.2012 at 10:10:55
 
Če je včeraj Grčija tonila v dolgovih, postaja danes dežela živih mrtvecev.

http://www.rtvslo.si/svet/grcija-nekdanji-turisticni-raj-danes-dezela-zivih-mrtv...
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Finančna kriza
Reply #1142 - 27.04.2012 at 10:50:07
 
satis wrote on 27.04.2012 at 10:10:55:
Če je včeraj Grčija tonila v dolgovih, postaja danes dežela živih mrtvecev.

http://www.rtvslo.si/svet/grcija-nekdanji-turisticni-raj-danes-dezela-zivih-mrtv...

Quote:
"Prizori z nekaterih ulic so nadrealni. Noč živih mrtvecev: za evro mimoidočega se spopadajo razjedeni narkomani, težki invalidi, zapuščeni otroci, polni toksičnega lepila, ter množica poraženih in ponižanih Afričanov in Azijcev, ki jih je namesto "obljubljene dežele" v Evropski uniji dočakal inferno. Ves čas tulijo policijske sirene. Vrstijo se nasilne aretacije. Ponoči odmevajo ženski kriki. Veliko je posilstev. Kriminal prevzema pobudo. V Atenah pred očmi šokiranih turistov, ki so se razveselili poceni hotelske rezervacije, potem pa ugotovili, da je njihov hotel tako rekoč na vojnem območju, poteka velika tragedija popolnega razčlovečenja."
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Finančna kriza
Reply #1143 - 27.04.2012 at 14:20:28
 
Quote:
Miran Vučko: Tale malo slabši prevod iz tujega tiska nam razkriva, da obstajajo tudi druge poti izhoda iz krize, ne le grška oz.slovenska.
Na Islandiji so ljudje odločili, da mora vlada odstopiti, glavne banke so bile nacionalizirane. Odločili so se, da ne vrnejo dolga, Veliki Britaniji, Nizozemski in ostalim upnikom, ki je nastal zaradi nesposobnih domačih finančnih politikov, te pa so postavili pred sodišča. Ustanovljena pa je bila tudi ljudska skupščina, ki je na novo napisala Ustavo.

In vse to na miren način.
Prava revolucija proti oblastem, ki so ustvarile sedanjo krizo. Zato o tem tudi ni bilo nobenega obveščanje v zadnjih dveh letih:
Ker, kaj bi se zgodilo, če bi ostali državljani EU vzeli to kot primer?

Tu je povzetek dejstev:
2008. Glavna državna banka je nacionalizirana.
Krona, valuta Islandije je devalvira in trg vrednostnih papirjev se ustavi.
Država je v stečajnem postopku
2008. Državljani protestirajo pred parlamentom in zahtevajo nove volitve, kar povzroči odstop predsednika vlade in njegove celotne vlade.
Država je v izredno slabem gospodarskem položaju.
Zakon predlaga vračanja dolga Veliki Britaniji in Nizozemski v višini 3,500 milijonov evrov, ki naj bi jih plačali prebivalci Islandije mesečno v naslednjih 15 letih, s 5,5-odstotnimi obrestmi.

2010. Ljudje gredo na ulice in zahtevajo referendum.
V januarju 2010 predsednik prekliče odobritev vračanja dolga in napove referendum.
V marcu je na referendumu za preklic vračanja dolga glasovalo 93 odstotkov Islandcev.
Medtem je vlada uvedla preiskavo, da bi pred sodišče postavila odgovorne za krizo. Vse odgovorne na visokih položajih in odgovorne bankirje so aretirali. Interpol pa izda ukaz, naj vsi vpleteni zapustijo državo.
V tej krizi je bila na novo izvoljena skupščina za pisanje nove Ustave, ki naj vključuje tudi izkušnje pridobljene iz te krize in ki bo nadomestila obstoječo Ustavo (kopijo danske Ustave).
25 državljanov je bilo izbranih, brez politične pripadnost, med 522 kandidati. Vse kar potrebujejo za kandidaturo je, da so odrasli in imajo podporo 30 ljudi. Ustavna skupščina se začne v februarju leta 2011, da bi predstavila >>carto magno " iz priporočil, ki jih različne skupne predlagajo po vsej državi. To mora potrditi sedanji Parlament in parlament, ki constituiran na naslednjih parlamentarnih volitvah.

Torej, v povzetku islandske revolucije:
-Odstop celotne vlade
-Nacionalizacija banke.
-Referendum s katerim lahko ljudje odločajo tudi o poslovnih odločitvah.
-Sodni pregon odgovornih oseb
-Preoblikovanje ustave s pomočjo ljudstva

Smo bili o tem obveščeni prek medijev?
Je kateri koli politični program, v radiu ali televiziji komentiral to?
Ne!
Islandski ljudje so bili sposobni pokazati, da obstaja način premagati sistem in je dal lekcijo demokracije na svetu .
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Finančna kriza
Reply #1144 - 30.04.2012 at 18:50:52
 
Quote:
Čas vesoljnega socialnega punta se bliža

Leta 1883 je ljubljanska policija zaplenila zaboj z letaki, namenjenimi sindikalnima voditeljema Francu Železnikarju in Ferdinandu Tumi. Letak poziva k boju proti oblastnikom, "ki iščejo pravice ljudstva vedno zmanjševati, delajo ljudstvu škodljive postave, z eno besedo, oni so sovražniki vsega napredka".

Med oblastniki, ki jih je treba vzeti na muho, na prvem mestu našteje ministre, "ki niso nikdar trudni novih davkov si izmisliti in novih verig ljudstvu zakovati". Pisec letaka razume, da je ključni problem v povezavi s finančnim kapitalom. "Bankirski borzni špekulanti, ki na papir stavijo prihodnost našega dela in s tem brezvestno kupčijo gonijo. To počnejo, dokler od časa do časa ne nastopi tako imenovani krah, ki za nekaj časa naredi tej lumpariji konec, pod katerim pa v prvi vrsti mi trpimo." Jezik je nekoliko arhaičen, finančni tokovi, ki jih opisuje, pa so popolnoma sodobni.

Potem so tukaj "lastniki fabrik, ki nas, potem ko so nam izsesali zadnje moči, na cesto vržejo". Kar ima uničujoče socialne učinke. "Našim hčeram tako majhno plačo dajejo, da so mnogokrat prisiljene svojo čast prodati, ako nočejo od lakote prostovoljno umreti, sami pa si nakladajo milijone na kupe."

Nič si ne izmišljam. Dokument je objavljen v knjigi Jasne Fischer z istim naslovom kot ta članek. Dokument se ozre tudi na ideologijo in tudi tam je presenetljivo sodoben.

"Pitani farji, katerih zabuhli obrazi in velikanski vampje dajejo spričevalo, da je njih edini Bog trebuh in ki si nalagajo tisoče na kupe."

Letak je neusmiljen tudi do pravniških poklicev. "Advokati, ki nemir med ljudstvom ljubijo in zahtevajo za en četrt ure njihovega čečkanja več, kakor si en delavec cel teden zasluži" in "sodniki, ki nas v ječo vržejo, kakor hitro si upamo besedo čez današnjo krivico spregovoriti".

Neprizanesljiv pa je tudi do vloge medijev. "Pisači časopisov početje vseh zgoraj omenjenih banditov kot slavni red hvalijo." Ni slabo za leto 1883.

Še posebno, ker tudi natančno detektira razloge za nemoč delavcev pred politiko in financami.

"Marsikdo bo farizejsko rekel jaz imam delo in zaslužek, meni se ni treba za te reči brigati. To pa revež ne zna pomisliti, da ga lahko gospodar že jutri na cesto vrže."

To ni zgolj analiza, ampak tudi mobilizacijski letak. Zaradi tega sta Tuma in Železnikar končala v zaporu.

Kakor je razvidno iz analitičnega dela letaka, je bilo leto 1883 drastično, zato so tudi predlagane rešitve radikalne.

"Torej, organizirajte se kjer koli se morete, če ne očitno, pa skrivaj. Ljubimo in zedinimo se, da bomo z zedinjeno močjo in v pravem času požgali in pobili te pijavke.

Živel socialni punt! Živela socialna republika!"

Moderen jezik sodobnega sveta.

Srečen prvi maj.

http://dnevnik.si/debate/komentarji/1042526730
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #1145 - 19.08.2012 at 09:23:22
 
Zanimive indijske prerokbe, ki za letos napovedujejo propad monetarnega sistema v ZDA.

http://www.karmaplus.net/content/view/292/2/
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #1146 - 19.08.2012 at 10:46:50
 
Zanimivo, da so precej točne napovedi, razen glede prihoda planetioda , ki bi moral priti nekoliko prej kot 16 let prej , pred 2046 , torej pred 2030, če mu bo Stvarnik dovolil priti, seveda ... inpa tudi oni boji do 2040 se bodo morali končati že pred 2030 .

Tko, da, vidim, da se potrjujejo tudi moji podatki, ... razen v manjših odstopanjih letnic-rokov-datumov .

Torej, bomo kmalu vsi priče Spremembam Človeštva, kateremu ostaja čedalje manj časa na razpolago za spremenitev/prilagoditev/spreobrnitev - Poboljšanje .

Pritiski se stopnjujejo, čutimo jih vsi, za dokončno Odločitev .

Do tedaj pa jih bo več kot Polovica Žal moralo oditi , kajti prepokvarjeni so za nadaljni obstoj na tem Planetu ki bo kmalu postal prizorišče Stvarnikovega Drugega - Velikega Prihoda .

Veliko sreče, ljubezni + poguma do tedaj , želim vsemskupajtukajtamkaj , brat bošte + better borthers + better spirits + ...  Smiley

+++#+++
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #1147 - 19.08.2012 at 20:43:42
 
Bosty ne bit slep, ker ni nicesar kar bi stvarnik dovolil, vse se odvija naravno po zakonitosti, ker popolnoma vse kar se zgodi se zgodi po stvarnikovi volji. Razumes?  Tukaj je stvarnik vse, tudi tvoje najbolj drobno dejanje je njegova volja , tudi najhudejsa dejanja so stvarnikova volja, ker on je vse, tukaj ni locnic.
Locnice so naredile vere, ki so naredile veliko skodo ravno zaradi te locnice stvarnika.
Vse dokler sledite temu ste verniki, ker se niste spoznali stvarnika v sebi.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #1148 - 19.08.2012 at 21:23:47
 
Mar res meniš v svoji slepoti , da jaz nisem spoznal da imam Stvarnikovo Energijo v svoji duši  Exclaim Questioning Exclaim

Glej, Stvarnik je vsem nam Njegovim Ustvarjenim dušam podaril Svobodno Voljio, kar pa pomeni, da Ni vse Stvarnikova Volja,  ker se tudi mi svobodno odločamo z svojo voljo. Exclaim

Stvarnik pa mora za Vsako izvedeno Dejanje, pa četudi je še tako majhen premik Atomov, Dovoliti da se potem lahko dogaja Znotraj Zakonodajalčevih Zakonitosti .

Ampak ti itak ne poznaš Zakonodajalca, zato boš to težko razumel.

Lep večer vam želim vsemskupajtukajtamkaj , Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #1149 - 19.08.2012 at 22:57:47
 
Daj ne blodi da bom jaz tezko razumel, kaj je sploh za razumet, ce je tvoja volja tudi stvarnikova? Stvarnik ima svobodno volja samo prek cloveka, saj je ravno clovek najvisja realizacija stvarnika samega.
Tukaj ni kaj razumet tako je, ti se zal motas v zmoti- veri.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #1150 - 20.08.2012 at 14:42:52
 
Heh, žal niti ne ločiš med   m o j o    voljo in Stvarnikovo   V o l j o   ,   Ki sta   P o p o l n o m a   Drugačni   Exclaim Exclaim Exclaim

Namreč, Stvarnik Je Stvarnik in jaz sem Njegova Ustvarjena duša . Exclaim

Noooo, a vidiš zdaj, kaj vse imaš še za razumeti ? Questioning ?  Roll Eyes

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #1151 - 20.08.2012 at 21:15:43
 
satis wrote on 19.08.2012 at 09:23:22:
Zanimive indijske prerokbe, ki za letos napovedujejo propad monetarnega sistema v ZDA.

http://www.karmaplus.net/content/view/292/2/


Jaz sem pa prejšnji teden dobil mail, da bo že konec tega meseca, in v začetku prihodnjega razpad bank , tko, da bom šel ju3 dvignit denar .

Menda se bojo po kakih 2-3 tedne spet pobrale ( nekatere sploh ne) , ampak do tedaj pa ...

Just in case  Wink Cool Roll Eyes

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #1152 - 21.08.2012 at 10:28:59
 
Potem treba cim vec kreditov vzet, da si vsaj kaksen procent izborimo kolikor so nas nakrali je to itak pljunek v morje.

Za to pa moras imet realne podatke, ker na neke prerokbe se ni ravno za zanasat.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #1153 - 21.08.2012 at 10:49:33
 
Evo, dnar sem že vzel ven.

Mal drobiža sem jim pa še pustil .

Ja, zdej, če so prave Prerokbe, pol se je za zanesti, ... če so pa bolj vprašljivega izvora, pol pa je boljš verjeti onim, ki so bolj Verodostojne .

Tko, da res Ni vse za verjet kar vsepovprek, ker prehitro postaneš "lahkovernež" .

Zato pa jaz tudi ne verjamem Alojziju in podobnim majstrom .

Dejanja štejejo , kajti : " ...Po njihovih delih jih boste spoznali..."

Lep + dober dan želim vsemskupaj brat boštjan  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #1154 - 21.08.2012 at 10:50:56
 
Boštyxz wrote on 20.08.2012 at 14:42:52:
Heh, žal niti ne ločiš med   m o j o    voljo in Stvarnikovo   V o l j o   ,   Ki sta   P o p o l n o m a   Drugačni   Exclaim Exclaim Exclaim

Namreč, Stvarnik Je Stvarnik in jaz sem Njegova Ustvarjena duša . Exclaim

Noooo, a vidiš zdaj, kaj vse imaš še za razumeti ? Questioning ?  Roll Eyes

Lp + #

Daj ne mi spet kle teh tvojih  gnilih hrusk izpred 100 let prodajat.
Kaksna stvarnikova locena volja? Vcasih se mi res zdi kod da bi zivel v srednjem veku. Ni stvrnikove volje! Ce ima svobodno voljo samo clovek, vse ostalo je ELEMENTARNO samodogajanje, debil... Saj ne rabi stvarnik poganjat planete, osoncja galaksije, atome,... niti ne more vplivati na samodogajanje, vsak vpliv je posledica samodogajanja!
Vreme in vse podnebne spremembe so ravno tako odraz samodelovanja, tukaj sploh ni nobene volje, pustmo manjse cloveske posege, ti pa se neke zle duhce vmesas v to.

Stvarnik rece cloveku moja volja je tudi tvoja volja, je eno in isto in edina volja, stvarnik je samo prek cloveka v svobodi in ce clovek kaj naredi naredi stvarnik, dogajanje v elementarnem je to avtomatsi nezavedni proces.
Ce pride huda poplava in odnese vas nedolznih ljudi boste vi verniki rekli, da je bog ze imel razlog za to, ciscenje dus in podobne bedarije, bog nima razloga, ker to je alementarno samodelovanje oziroma posledica tega, tukaj ni volje ni nobenga kaj tebi ni jasno?

Tebi kaj razlagat je kot bi razlagal zidu, smo 2012 Bosty ne 1800!!!
Prvo bi bilo zdravo da zamenjas besedo stvarnik za univerzum, kot sem ti ze povedal. Ce delujes vzklajeno ti lahko univerzum izpolni vse zelje, tukaj ni volje je samo igranje po zakonu namesto proti njimi.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 75 76 77 78 79 ... 107