Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 56370 times)
Poet
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #30 - 03.10.2008 at 16:52:28
 
Ja, zdaj mi je pa bolj jasno.

Ker vsi so vedno govorili nekaj o stanju brez misli - in tu pride do problema. Ker sem jaz tudi pri sebi ugotovil, da lahko pridem do "take vrste misli", ki me dejansko popolnoma pri ničemer ne ovira in mi v bistvu kaže pot naprej - akumulirana višja misel.

Potem se pa kdaj pa kdaj pojavi kakšna misel od telesa/ega in jaz takoj sedaj vidim, da se hoče ego/telo naki umešavat v naravni tok življenja, in se jaz tega samo zavedam dokler te misli ne potolčem oz. spravim na kolena oz. stisnem v kot v smislu, ja kaj se pa ti telesna misel sedaj tako šopiriš, a? A misliš da si jako jako pomembna al kaj? No, in potem lepo izgine in me več ne nadleguje, misel ki ostane pa lepo pelje življenje v prostem teku - in manj kot je trenja manj e v bistvu tudi zavedam, da sploh kakšna misel obstaja, oz. me sploh tok ne zmoti, da bi jo registriral kot motnjo.

No, in zato sem napisal - ker se mi zdi da je stanje brez misli iluzija, ampak stanje v katerem operira višja misel, ki ni več v konfliktu sama s sabo - no to stanje je pa tisto pravo, ampak tudi takrat ne bodo misli kar izginile, saj jim to sploh ni potrebno. Misel brez težav lahko je, samo mora biti taka, ki je lahka kot perešček in mehka kot puterček!  Cheesy Wink

Živeli!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #31 - 03.10.2008 at 18:59:41
 
Poet wrote on 03.10.2008 at 16:52:28:
Ja, zdaj mi je pa bolj jasno.

Ker vsi so vedno govorili nekaj o stanju brez misli - in tu pride do problema. Ker sem jaz tudi pri sebi ugotovil, da lahko pridem do "take vrste misli", ki me dejansko popolnoma pri ničemer ne ovira in mi v bistvu kaže pot naprej - akumulirana višja misel.

Potem se pa kdaj pa kdaj pojavi kakšna misel od telesa/ega in jaz takoj sedaj vidim, da se hoče ego/telo naki umešavat v naravni tok življenja, in se jaz tega samo zavedam dokler te misli ne potolčem oz. spravim na kolena oz. stisnem v kot v smislu, ja kaj se pa ti telesna misel sedaj tako šopiriš, a? A misliš da si jako jako pomembna al kaj? No, in potem lepo izgine in me več ne nadleguje, misel ki ostane pa lepo pelje življenje v prostem teku - in manj kot je trenja manj e v bistvu tudi zavedam, da sploh kakšna misel obstaja, oz. me sploh tok ne zmoti, da bi jo registriral kot motnjo.

No, in zato sem napisal - ker se mi zdi da je stanje brez misli iluzija, ampak stanje v katerem operira višja misel, ki ni več v konfliktu sama s sabo - no to stanje je pa tisto pravo, ampak tudi takrat ne bodo misli kar izginile, saj jim to sploh ni potrebno. Misel brez težav lahko je, samo mora biti taka, ki je lahka kot perešček in mehka kot puterček!  Cheesy Wink

Živeli!  Smiley

Ni nič višje ali nižje misli. Misel je pač misel. Vedno je v času. Misel se napaja iz spomina ali iz pričakovanja prihodnosti. To kar ti govoriš o brezmiselnem stanju je koncentracija. Ti guruji govorijo o koncentraciji, to pa je prisila. Ponavljaj besedo poet pol ure in misel boš prisilil v tišino. To je mantranje in tudi joga. Prisilna koncentracija, ki v bistvu ne pomeni nič, le da imaš lahko v takem prisilnem brezmiselnem stanju določene halucinacije. Nekateri se pogovarjajo z bogom, drugi vidijo spekter svetlobe, tudi leteče krave, itd.

Prav si sklepal, tihota ni prisila, je prosti pretok energije, ni nobenega trenja. Misel pride in jo zaznaš, odide. Vodi te življenje ne misel. To je na primer, ko govoriš, ne da bi mislil, direktno. Večina ljudi tega ne odobrava in te čudno gleda, saj ne razume, da zadaj ni kalkulacije-razuma. Ker nič ne kalkuliraš si nraven in pravičen ter direkten brez obžalovanja.

Seveda pa misel tudi uporabljaš, samo manj, takrat, ko jo potrebuješ.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #32 - 03.10.2008 at 22:35:47
 
Krišnamurti mi je bil leta nazaj edini všeč pogojno rečeno newagovec.

To o čemer se "prepirate" jaz gledam čisto drugače.
Človeka vidim kot razumski in ostali (svet "občutkov") del, s tem da ima razum ključno vlogo pri preurejanju drugega dela, ki je pa ključen za naše delovanje. Pri tem govoriti o tihoti uma nima smisla, zato v zgornjo debato ne morem poseči. Skratka nekdo lahko na osnovi uma postane Mati Terezija, drugi pa Hitler, oba s pozitivnimi umskimi in "občutenimi" nameni reševanja cele nacije ali ubogih ljudi. Seveda če bi bil um zdrav in vzgoja drugačna, bi bila po duši povsem druga človeka.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #33 - 03.10.2008 at 22:59:02
 
Oldio wrote on 03.10.2008 at 22:35:47:
Krišnamurti mi je bil leta nazaj edini všeč pogojno rečeno newagovec.

To o čemer se "prepirate" jaz gledam čisto drugače.
Človeka vidim kot razumski in ostali (svet "občutkov") del, s tem da ima razum ključno vlogo pri preurejanju drugega dela, ki je pa ključen za naše delovanje. Pri tem govoriti o tihoti uma nima smisla, zato v zgornjo debato ne morem poseči. Skratka nekdo lahko na osnovi uma postane Mati Terezija, drugi pa Hitler, oba s pozitivnimi umskimi in "občutenimi" nameni reševanja cele nacije ali ubogih ljudi. Seveda če bi bil um zdrav in vzgoja drugačna, bi bila po duši povsem druga človeka.

Ne vem, kako ti to vidiš, ampak še enkrat povem, besedo tihota uporabljam za popolno zavest. Popolnoma zavesten si ko je tihota v tebi. Med drugim tudi tihota uma, saj če ti nekaj čeblja brez pomena v umu se nezavedno ukvarjaš s tem, ostalo gre mimo tebe, ne da bi zaznal.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #34 - 03.10.2008 at 23:15:18
 
Poet wrote on 03.10.2008 at 12:38:00:
Boštyxz wrote on 03.10.2008 at 09:51:56:
Vedno sem vam govoril, da imamo svobodno voljo . Nikjer vam nisem govoril, da je nimamo  Exclaim.  

Sploh ni res!!!!

Bošty, ti z vero v Boga, katero izpričuješ na vsakem koraku, samo sporočaš, da nimaš svobodne volje! Ker vse kar narediš narediš pod vplivom nekega namišljenega Boga, kateri ne obstaja.

In tako ti sploh nimaš nobene svobodne volje, ker ti tvoj namišljeni Bog diktira kako naj bi se ti vedel in kaj naj bi počel. In potem ko izpričuješ svojo vero v Boga, s tem neposredno ljudem govoriš, da nimajo svobodne volje. To ti delaš, zdaj se pa malo zamisli.

V bistvu je ideja o Bogu le trik nas samih, kako se samemu sebi zlažemo, da nimamo več svobodne volje, ker smo jo "podarili" Bogu, ki naj sedaj namesto nas odloča in nas vrednoti.

Poet, sodiš kakor slepec o lepotah mavričnih barv.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #35 - 04.10.2008 at 11:58:34
 
Oldio wrote on 03.10.2008 at 22:35:47:
Krišnamurti mi je bil leta nazaj edini všeč pogojno rečeno newagovec.

To o čemer se "prepirate" jaz gledam čisto drugače.
Človeka vidim kot razumski in ostali (svet "občutkov") del, s tem da ima razum ključno vlogo pri preurejanju drugega dela, ki je pa ključen za naše delovanje. Pri tem govoriti o tihoti uma nima smisla, zato v zgornjo debato ne morem poseči. Skratka nekdo lahko na osnovi uma postane Mati Terezija, drugi pa Hitler, oba s pozitivnimi umskimi in "občutenimi" nameni reševanja cele nacije ali ubogih ljudi. Seveda če bi bil um zdrav in vzgoja drugačna, bi bila po duši povsem druga človeka.


Oldi

Sedaj ti bom skušal obrazložiti tvoje dojemanje razumskega in ostalega dela naše navzven enovite biti.

Mi imamo DNK,ki je spoj elementarne (atomi molekule) samobitne pojavnosti in naše večno sedanje samobitne morfogene življenjske matrice. Obe naši samobitni življenjski vrednosti,sta iz različnih EM frekvenc-matrica višja- samobitna -elementi nižja-nezavedna. To pomeni izmenično sočasno valovanje-rotacijo znotraj naše DNK in v celoti znotraj naše vsakokratne žive osebne pojavnosti,ki pa jo navzven večno-sedaj izražamo enotno. Problem je v bistvu znotraj nas samih že v DNK,ker sami nismo zmožni povečini uskladiti nezavednega Elementarnega (atomi) z našo večno-sedanjo morfogeno matrico. V bistvu je zato človek vedno razdvojen znotraj sebe v obeh lastnih aspektih,ki ga opredeljujeta navzven kot celoto. Misel torej ni mogoče zaustaviti mogoče, jo je zavestno uskladiti   na obeh nivojih elementarnem-in v morfogenem (matrici),da bi se oba nivoja izražala zavestno poenotena. PO meni je tisti,ki mu to uspe uskladiti preko lastne EM sile (življenjskega duha) samospoznani človek,ker si na ta način uspe zagotoviti neomejeno, a hkrati kontrolirano lastno individualno samobitno vesoljno misel.

Upam,da boš z mojo razlago zadovoljen.

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #36 - 04.10.2008 at 14:24:01
 
Quote:
Ni nič višje ali nižje misli. Misel je pač misel. Vedno je v času. Misel se napaja iz spomina ali iz pričakovanja prihodnosti.

OK, dejmo potem nekaj razčistiti enkrat za vselej. Kaj pa če lahko obstaja misel, ki pride dejansko od duše in je onkraj časa? Ker duša kot večni del samobitnosti naše pozna absolutno vse - torej tudi njena misel ni omejena s časom in ničemer, pa je še vedno misel. A je to možno? Ker če je to možno, potem si mi s tem, ko hočemo negirati misli in biti v stanju "tihote" in "opazovanja brez izbire" v bistvu le pljuvamo v lastno skledo, ker se misel od duše hoče realizirati, mi smo pa sprejeli neko igro, da moramo zavreči vse misli. Je možno, da je to, to?

Quote:
To kar ti govoriš o brezmiselnem stanju je koncentracija. Ti guruji govorijo o koncentraciji, to pa je prisila. Ponavljaj besedo poet pol ure in misel boš prisilil v tišino. To je mantranje in tudi joga. Prisilna koncentracija, ki v bistvu ne pomeni nič, le da imaš lahko v takem prisilnem brezmiselnem stanju določene halucinacije. Nekateri se pogovarjajo z bogom, drugi vidijo spekter svetlobe, tudi leteče krave, itd.  

Da, ti guruji govorijo o koncentraciji. Rečejo koncentriraj se na objekt. Potem ko pa se zliješ z objektom pa to postane meditacija. Go figure!  Shocked

Quote:
Prav si sklepal, tihota ni prisila, je prosti pretok energije, ni nobenega trenja. Misel pride in jo zaznaš, odide. Vodi te življenje ne misel. To je na primer, ko govoriš, ne da bi mislil, direktno. Večina ljudi tega ne odobrava in te čudno gleda, saj ne razume, da zadaj ni kalkulacije-razuma. Ker nič ne kalkuliraš si nraven in pravičen ter direkten brez obžalovanja.

Saj ravno to me zanima, Igor: ali je možno, da to kar ti sedaj imenuješ "življenje" "tihota", etc., ali je možno, da to izvira iz akumulirane misli duše (kot to imenuje Alojz)? Ali je možno, da duša sporoča ne nek način, ki je v bistvu misel in kar mi prepoznamo kot misel, pa to vendarle ni več "prava misel"?

Lp, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #37 - 04.10.2008 at 14:46:42
 
Poet wrote on 04.10.2008 at 14:24:01:
Quote:
Ni nič višje ali nižje misli. Misel je pač misel. Vedno je v času. Misel se napaja iz spomina ali iz pričakovanja prihodnosti.

OK, dejmo potem nekaj razčistiti enkrat za vselej. Kaj pa če lahko obstaja misel, ki pride dejansko od duše in je onkraj časa? Ker duša kot večni del samobitnosti naše pozna absolutno vse - torej tudi njena misel ni omejena s časom in ničemer, pa je še vedno misel. A je to možno? Ker če je to možno, potem si mi s tem, ko hočemo negirati misli in biti v stanju "tihote" in "opazovanja brez izbire" v bistvu le pljuvamo v lastno skledo, ker se misel od duše hoče realizirati, mi smo pa sprejeli neko igro, da moramo zavreči vse misli. Je možno, da je to, to?

Quote:
To kar ti govoriš o brezmiselnem stanju je koncentracija. Ti guruji govorijo o koncentraciji, to pa je prisila. Ponavljaj besedo poet pol ure in misel boš prisilil v tišino. To je mantranje in tudi joga. Prisilna koncentracija, ki v bistvu ne pomeni nič, le da imaš lahko v takem prisilnem brezmiselnem stanju določene halucinacije. Nekateri se pogovarjajo z bogom, drugi vidijo spekter svetlobe, tudi leteče krave, itd.  

Da, ti guruji govorijo o koncentraciji. Rečejo koncentriraj se na objekt. Potem ko pa se zliješ z objektom pa to postane meditacija. Go figure!  Shocked

Quote:
Prav si sklepal, tihota ni prisila, je prosti pretok energije, ni nobenega trenja. Misel pride in jo zaznaš, odide. Vodi te življenje ne misel. To je na primer, ko govoriš, ne da bi mislil, direktno. Večina ljudi tega ne odobrava in te čudno gleda, saj ne razume, da zadaj ni kalkulacije-razuma. Ker nič ne kalkuliraš si nraven in pravičen ter direkten brez obžalovanja.

Saj ravno to me zanima, Igor: ali je možno, da to kar ti sedaj imenuješ "življenje" "tihota", etc., ali je možno, da to izvira iz akumulirane misli duše (kot to imenuje Alojz)? Ali je možno, da duša sporoča ne nek način, ki je v bistvu misel in kar mi prepoznamo kot misel, pa to vendarle ni več "prava misel"?

Lp, Poet


Je samobitno sporočanje duše, (naša večno-sedaj istaakumulacija- morfogena matrica)ki lahko prične sporočati samo v živem uravnoteženem izmeničnem EM toku z  našo vsakokratno elementarno  nezavedno bitjo (atomi)ki se z matrico vežejo v naši DNK. Naša pojavnost pa rabi še vesoljno (galaktično) EM spodbudo (letni časi),da bi se mi lahko ponovno samospoznali,kot vesoljna večno-sedaj živa samobitnost. Poet deset in pravilno si 'prostovoljno' prijel to mrcino za rogove.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #38 - 04.10.2008 at 19:46:52
 
Ja, ampak se mora duša izražati pri vseh ljudeh, ne samo pri razsvetljenih. Pri bolj prečiščenih bolj, pri drugih komaj da je kaj.

Mene sedaj zanima predvsem to, kako naj jaz SEDAJ TOČNO vem, kaj prihaja od telesa in kaj prihaja od duše? Ker telo samo po sebi je kadaver, mrtvo, nič od nič, torej sedaj mora biti nekaj od duše, ker drugače se sploh ne bi morali tukaj pogovarjati, je res?

Torej hočem natančno opisano razliko med občutenji telesa in duše - oz. telesno in dušno mislijo, da bi lahko to znal 100% razlikovati, ker potem vsi problemi odpadejo.

Torej, kaj je kaj? Natančno, eksaktno, razloženo v nulo. Oz. neki prebliski zagotovo morajo biti - kje so?

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #39 - 04.10.2008 at 19:58:10
 
Poet wrote on 04.10.2008 at 14:24:01:
Quote:
Ni nič višje ali nižje misli. Misel je pač misel. Vedno je v času. Misel se napaja iz spomina ali iz pričakovanja prihodnosti.

OK, dejmo potem nekaj razčistiti enkrat za vselej. Kaj pa če lahko obstaja misel, ki pride dejansko od duše in je onkraj časa? Ker duša kot večni del samobitnosti naše pozna absolutno vse - torej tudi njena misel ni omejena s časom in ničemer, pa je še vedno misel. A je to možno? Ker če je to možno, potem si mi s tem, ko hočemo negirati misli in biti v stanju "tihote" in "opazovanja brez izbire" v bistvu le pljuvamo v lastno skledo, ker se misel od duše hoče realizirati, mi smo pa sprejeli neko igro, da moramo zavreči vse misli. Je možno, da je to, to?

Quote:
To kar ti govoriš o brezmiselnem stanju je koncentracija. Ti guruji govorijo o koncentraciji, to pa je prisila. Ponavljaj besedo poet pol ure in misel boš prisilil v tišino. To je mantranje in tudi joga. Prisilna koncentracija, ki v bistvu ne pomeni nič, le da imaš lahko v takem prisilnem brezmiselnem stanju določene halucinacije. Nekateri se pogovarjajo z bogom, drugi vidijo spekter svetlobe, tudi leteče krave, itd.  

Da, ti guruji govorijo o koncentraciji. Rečejo koncentriraj se na objekt. Potem ko pa se zliješ z objektom pa to postane meditacija. Go figure!  Shocked

Quote:
Prav si sklepal, tihota ni prisila, je prosti pretok energije, ni nobenega trenja. Misel pride in jo zaznaš, odide. Vodi te življenje ne misel. To je na primer, ko govoriš, ne da bi mislil, direktno. Večina ljudi tega ne odobrava in te čudno gleda, saj ne razume, da zadaj ni kalkulacije-razuma. Ker nič ne kalkuliraš si nraven in pravičen ter direkten brez obžalovanja.

Saj ravno to me zanima, Igor: ali je možno, da to kar ti sedaj imenuješ "življenje" "tihota", etc., ali je možno, da to izvira iz akumulirane misli duše (kot to imenuje Alojz)? Ali je možno, da duša sporoča ne nek način, ki je v bistvu misel in kar mi prepoznamo kot misel, pa to vendarle ni več "prava misel"?

Lp, Poet

Seveda je. To je tvoje naravno stanje. Preprosto veš, kaj delaš. Ni nobene kalkulacije. To je na primer, ko govoriš ne da bi uporabljal misel, ki kalkulira. Govoriš direktno. Temu tudi pravijo govori kar misli. Vendar moraš to kar čutiš govoriti brez predpriprave, brez, da se pripraviš na govor. To pomeni brez psihološkega časa. To je akcija. V bistvu nima reakcije. Ko gledamo jing in jang vidimo akcijo in reakcijo, dvojnost. Ko ga pogledamo brez misli vidimo krog, celoto enost. Analiza kroga nam da dvojnost.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #40 - 04.10.2008 at 20:17:39
 
Poet wrote on 04.10.2008 at 19:46:52:
Ja, ampak se mora duša izražati pri vseh ljudeh, ne samo pri razsvetljenih. Pri bolj prečiščenih bolj, pri drugih komaj da je kaj.

Mene sedaj zanima predvsem to, kako naj jaz SEDAJ TOČNO vem, kaj prihaja od telesa in kaj prihaja od duše? Ker telo samo po sebi je kadaver, mrtvo, nič od nič, torej sedaj mora biti nekaj od duše, ker drugače se sploh ne bi morali tukaj pogovarjati, je res?

Torej hočem natančno opisano razliko med občutenji telesa in duše - oz. telesno in dušno mislijo, da bi lahko to znal 100% razlikovati, ker potem vsi problemi odpadejo.

Torej, kaj je kaj? Natančno, eksaktno, razloženo v nulo. Oz. neki prebliski zagotovo morajo biti - kje so?

Lp


Poet

Samo v tvoji lastni živi individualni vesoljni samobitnosti. Zgolj v tebi. Ti si se sam odločil za iskanje samobitne vesoljne resnice,ki večno-sedaj eksistira v tebi samemu. Čav-bav nič velikega, a hkrati na individualnem nivoju največje!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #41 - 04.10.2008 at 20:42:40
 
Poet wrote on 04.10.2008 at 19:46:52:
Ja, ampak se mora duša izražati pri vseh ljudeh, ne samo pri razsvetljenih. Pri bolj prečiščenih bolj, pri drugih komaj da je kaj.

Mene sedaj zanima predvsem to, kako naj jaz SEDAJ TOČNO vem, kaj prihaja od telesa in kaj prihaja od duše? Ker telo samo po sebi je kadaver, mrtvo, nič od nič, torej sedaj mora biti nekaj od duše, ker drugače se sploh ne bi morali tukaj pogovarjati, je res?

Torej hočem natančno opisano razliko med občutenji telesa in duše - oz. telesno in dušno mislijo, da bi lahko to znal 100% razlikovati, ker potem vsi problemi odpadejo.

Torej, kaj je kaj? Natančno, eksaktno, razloženo v nulo. Oz. neki prebliski zagotovo morajo biti - kje so?

Lp

Zame ni ne enega, ne drugega, ampak razum in ostalo, čemur lahko rečeš čustva + intuicija + še kaj. Pa še nekaj glede svobodne volje: nimaš je, ker te nerazumski del stalno "bombardira", si ujetnik, pa četudi si ateist.

Je ap tole že kar zanimivo, štirje razpravljalci, vsak s vojo resnico, ki je za nekatere celo Resnica, nesposobni razumeti drug drugega.  Smiley Embarrassed
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #42 - 04.10.2008 at 21:15:33
 
Alojz in Sandib wrote on 04.10.2008 at 11:58:34:
Oldio wrote on 03.10.2008 at 22:35:47:
Krišnamurti mi je bil leta nazaj edini všeč pogojno rečeno newagovec.

To o čemer se "prepirate" jaz gledam čisto drugače.
Človeka vidim kot razumski in ostali (svet "občutkov") del, s tem da ima razum ključno vlogo pri preurejanju drugega dela, ki je pa ključen za naše delovanje. Pri tem govoriti o tihoti uma nima smisla, zato v zgornjo debato ne morem poseči. Skratka nekdo lahko na osnovi uma postane Mati Terezija, drugi pa Hitler, oba s pozitivnimi umskimi in "občutenimi" nameni reševanja cele nacije ali ubogih ljudi. Seveda če bi bil um zdrav in vzgoja drugačna, bi bila po duši povsem druga človeka.


Oldi

Sedaj ti bom skušal obrazložiti tvoje dojemanje razumskega in ostalega dela naše navzven enovite biti.

Mi imamo DNK,ki je spoj elementarne (atomi molekule) samobitne pojavnosti in naše večno sedanje samobitne morfogene življenjske matrice. Obe naši samobitni življenjski vrednosti,sta iz različnih EM frekvenc-matrica višja- samobitna -elementi nižja-nezavedna. To pomeni izmenično sočasno valovanje-rotacijo znotraj naše DNK in v celoti znotraj naše vsakokratne žive osebne pojavnosti,ki pa jo navzven večno-sedaj izražamo enotno. Problem je v bistvu znotraj nas samih že v DNK,ker sami nismo zmožni povečini uskladiti nezavednega Elementarnega (atomi) z našo večno-sedanjo morfogeno matrico. V bistvu je zato človek vedno razdvojen znotraj sebe v obeh lastnih aspektih,ki ga opredeljujeta navzven kot celoto. Misel torej ni mogoče zaustaviti mogoče, jo je zavestno uskladiti   na obeh nivojih elementarnem-in v morfogenem (matrici),da bi se oba nivoja izražala zavestno poenotena. PO meni je tisti,ki mu to uspe uskladiti preko lastne EM sile (življenjskega duha) samospoznani človek,ker si na ta način uspe zagotoviti neomejeno, a hkrati kontrolirano lastno individualno samobitno vesoljno misel.

Upam,da boš z mojo razlago zadovoljen.

Lp Alojz Wink

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #43 - 04.10.2008 at 21:24:37
 
Poet wrote on 04.10.2008 at 19:46:52:
Ja, ampak se mora duša izražati pri vseh ljudeh, ne samo pri razsvetljenih. Pri bolj prečiščenih bolj, pri drugih komaj da je kaj.

Mene sedaj zanima predvsem to, kako naj jaz SEDAJ TOČNO vem, kaj prihaja od telesa in kaj prihaja od duše? Ker telo samo po sebi je kadaver, mrtvo, nič od nič, torej sedaj mora biti nekaj od duše, ker drugače se sploh ne bi morali tukaj pogovarjati, je res?

Torej hočem natančno opisano razliko med občutenji telesa in duše - oz. telesno in dušno mislijo, da bi lahko to znal 100% razlikovati, ker potem vsi problemi odpadejo.

Torej, kaj je kaj? Natančno, eksaktno, razloženo v nulo. Oz. neki prebliski zagotovo morajo biti - kje so?

Lp

Prebliski so v tem, da to sploh ni tako pomembno. Ti si ti in to je to. Sedaj si tukaj, da to odkriješ in sam si se za to odločil.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #44 - 05.10.2008 at 20:42:34
 
Igor

Jaz v bistvu vem kdaj najbolj čutim "sebe". Vem pa tudi to, da ko sem nazadnje "prestopil" na drugo stran te naše zemeljske blokade, je to bilo absolutno čisto drugo doživetje, kar posledično pomeni, da tudi najboljše trenutno občutje še ni tisto, kar nas čaka izza pregrade.

In zategadelj me zanima predvsem to, kje to še "trske" te zemeljske pregrade, kje so še vedno ti zidovi, ta masivna nepropustna vrata, da bi lahko potem prešel na drugo stran. Ne sprašujem, ker bi mi nemara bilo dolgčas, ali pa ker bi želel ubežati pred sabo, ne. Sprašujem samo zato, da se dokončno prepričam, katera pot vodi preko ograde, in kateri poti se moram izogniti, da me ne bi potegnila nazaj.

Ker resnično sem enkrat že bil preko "ograde" in tisti občutek je bil v meni cel mesec - pred 11 leti, potem pa je postopoma zbledel, kar pomeni, da ga je zemeljska pregrada znova prekrila. In mi v tem stanju lahko gremo samo do določene točke, ki je sicer lahko zelo fina, precej lahkotna, a še vedno ni onkraj "pregrade".

Zato pozivam vsakogar, ki bi kar koli vedel o tej "pregradi", da mi jo natančno razloži in objasni, po kateri poti se pride ven. Hehe, lahko mi pa samo reče, da se tega ne da storiti, in da moram pot ven poiskati izključno sam. Tudi to bo zadostovalo.  Wink

Lp, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8