Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 9180 times)
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
kako se uporablja utorrent?!
02.06.2008 at 12:13:44
 
Mam eno začetniško vprašanje. Downloadal sem si en filmček preko utorrenta. Kako se ga zalaufa? Zdej ko se je film zdownloadal kaže status "seeding". Kva to pomen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: kako se uporablja utorrent?!
Reply #1 - 02.06.2008 at 12:42:39
 
Yo, Dayaran!

Evo spet en moj prizemljen odgovor. Klikneš na filmček, in daš "show folder" ali pa "show location" in ti pokaže kam ti ga je shranil. Potem si pa lahko sam naštimaš mapo, kam hočeš da ti shranjuje, in vedno veš kje maš "svoje biserčke".

Evo to je to, tako lepo prizemljeno. Uff, ker filmček si si pa snel? Če je kakšen dober mi povej, da ga še jaz snamem.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: kako se uporablja utorrent?!
Reply #2 - 02.06.2008 at 12:46:47
 
Uuuuuu, Dayaran, veš ker film si morš pogledat!!!!

Če lahko dobiš si dobi "Spring, Summer, Fall, Winter ... and Spring". To je korejski budistični film, en najboljših zame sploh, zelo meditativen, zelo močen, in se odvija lepo počasi brez akcije. Evo, ta je super. No, poznam pa še dva, ki sta mega dobra, dva italijanska filma - "Il Postino" in pa "La Vitta e Bella."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: kako se uporablja utorrent?!
Reply #3 - 02.06.2008 at 14:28:58
 
Poet wrote on 02.06.2008 at 12:46:47:
Uuuuuu, Dayaran, veš ker film si morš pogledat!!!!

Če lahko dobiš si dobi "Spring, Summer, Fall, Winter ... and Spring". To je korejski budistični film, en najboljših zame sploh, zelo meditativen, zelo močen, in se odvija lepo počasi brez akcije. Evo, ta je super. No, poznam pa še dva, ki sta mega dobra, dva italijanska filma - "Il Postino" in pa "La Vitta e Bella."


ful lep film, se strinjam. gledala sem ga pred 3 leti in moram rečt, da je mi bil kar žalosten, v bistvu.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: kako se uporablja utorrent?!
Reply #4 - 02.06.2008 at 14:40:50
 
Poet wrote on 02.06.2008 at 12:46:47:
Uuuuuu, Dayaran, veš ker film si morš pogledat!!!!

Če lahko dobiš si dobi "Spring, Summer, Fall, Winter ... and Spring". To je korejski budistični film, en najboljših zame sploh, zelo meditativen, zelo močen, in se odvija lepo počasi brez akcije. Evo, ta je super. No, poznam pa še dva, ki sta mega dobra, dva italijanska filma - "Il Postino" in pa "La Vitta e Bella."


La vita e bella je bil tudi meni fantastičen film. Noben drug Benignijev film ga ni dosegel. Za ta korejski budistični film pa me zanima, ali je še kdo v njem razbral krutost teokratskega sistema?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: kako se uporablja utorrent?!
Reply #5 - 02.06.2008 at 15:13:16
 
Ja, ampak absolutno najboljši film je pa "Il Postino di Pablo Neruda". Je še boljši kot La vita e bella, in govori o poštarju, ki nosi pisma čilenskemu pesniku Pabli Nerudi, ki pride v Italijo zaradi izgona. Ta film je pa v vsakem kadru nosi tako močan emocionalni naboj, tako pesniškost izraza, da mu noben film ne pride blizu. Poleg tega je tu tudi navdihnjena glasba, prelepa italijanska pokrajina ob morju in nasploh čist en drug občutek sveta. Vredno ogleda, garantira Poet 100%! Pa le kakšen mesec nazaj je bila ponovitev na POP TV, in sem ga obvezno gledal še enkrat. Res, ker ima nekatere odlomke iz Nerudove poezije in je fantastičen film.

Za tist korejski budistični film je pa mal drugačna nota: sam nisem videl krutosti v njem, le magično ciklično menjavanje letnih časov v neskončnost, in potem spet nov cikel, ko pride nov učitelj in nov učenec. Proces učenja, oz. prehajanja iz teme nazaj v svetlobo, ki je tisti prvi učenec ni premogel, a nič zato, s tem ni nič narobe. Treba je gledati s srcem in videti kozmične nianse v teh redkih filmih, ki so človeštvu na voljo.

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: kako se uporablja utorrent?!
Reply #6 - 02.06.2008 at 16:18:25
 
Saj, ampak vsako srce malo drugače gleda. Meni se je zdela osebnost prvega meniha precej problematična in zdel se mi je bolj zaviralec otrokovega-učenčevega osebnega razvoja, kot pa da bi mu pomagal k svetlobi. Pravzaprav vidim neke vzporednice med zgodbo tega filma in tem, kar se zdaj dogaja na forumu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kako se uporablja utorrent?!
Reply #7 - 02.06.2008 at 18:15:46
 
Dayaran wrote on 02.06.2008 at 12:13:44:
Mam eno začetniško vprašanje. Downloadal sem si en filmček preko utorrenta. Kako se ga zalaufa? Zdej ko se je film zdownloadal kaže status "seeding". Kva to pomen?

seeding pomeni da pošiljaš koščke filma drugim ljudem
afaik
prej si od drugih jemal in hkrati dajal, ko samo seedaš pa drugim samo daješ ... si dobrotnik
lepo je, pravjo, da če dol potegneš 1 film, da poseedaš 2
se prav
notr 700 mb
vn usaj 1400 mb
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: kako se uporablja utorrent?!
Reply #8 - 02.06.2008 at 21:31:12
 
Quote:
Saj, ampak vsako srce malo drugače gleda. Meni se je zdela osebnost prvega meniha precej problematična in zdel se mi je bolj zaviralec otrokovega-učenčevega osebnega razvoja, kot pa da bi mu pomagal k svetlobi. Pravzaprav vidim neke vzporednice med zgodbo tega filma in tem, kar se zdaj dogaja na forumu.


Ja, mogoče. Tisto ko je otrok nagajal živalim na začetku gre v bistvu vsak otrok skozi, in učitelj se mi ni zdel prekrut, dal mu je le isto breme na pleča, da je otrok sam na lastni koži izkusil kaj je žival pretrpela, brez moraliziranja, samo z učenjem na primeru. Pa to sploh še ni bilo problematično.

Prav tako učitelj ni bil kriv, da se je mladi menih do ušes in še več navezal na mladenko in kar ni mogel več živeti brez nje, ko ga je zapustila zaradi drugega - takrat jo je kar umoril -???? Pa tudi to še ni bilo bistvo zgodbe. Po meni je bilo bistvo skrito očem, skrivalo se je v prehodu med obema cikloma. Da sploh ni važno kaj se dogaja oz. kaj se še bo dogajalo, vsak nov cikel docela razveljavi prejšnjega, popolna predaja kozmičnemu valovanju in sozvočje z njim je prava blaženost, oz. stopiti iz "igre" ki jo sedaj mislimo da jo igramo, torej stopiti na breg in samo opazovati to vesoljno pojavnost brez da bi se čutili del te, oz. da bi bili čustveni vpleteni v dogajanje. Ker prišel bo nov cikel, in nov cikel, in vsa naša dejanja in pretekla čustva bodo razveljavljena, zato je res nespametno, da se tako jezimo nad stvarmi že sedaj in si kratimo dušni mir - in ravno tu je bil ta film tako močan, stari učitelj sklene svoj krog, in pride novi, ki povsem razveljavi starega. In v tem prehodu se skriva čarobnost tega filma, prav tako v življenju samem. Stopiti na breg celotnega dogajanja in spoznati, da pravzaprav sploh nismo tako vpeti v življenje kot si mislimo.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: kako se uporablja utorrent?!
Reply #9 - 02.06.2008 at 23:42:53
 
Poet wrote on 02.06.2008 at 12:42:39:
Yo, Dayaran!

Evo spet en moj prizemljen odgovor. Klikneš na filmček, in daš "show folder" ali pa "show location" in ti pokaže kam ti ga je shranil. Potem si pa lahko sam naštimaš mapo, kam hočeš da ti shranjuje, in vedno veš kje maš "svoje biserčke".

Evo to je to, tako lepo prizemljeno. Uff, ker filmček si si pa snel? Če je kakšen dober mi povej, da ga še jaz snamem.

Lp

Hvala za info. Sem poštekal zadevo.
Trenutno še mal testiram s filmčki, bom sporoču, če potegnem kej zanimivga.

Tist film "Spring, Summer, Fall, Winter ... and Spring" sem gledu. Vsekakor je mel močno poanto, mi pa je bil nekolk temačen... Mislm, kr težka karma ta mladga meniha - in posledično tud kr težka zgodba filma...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: kako se uporablja utorrent?!
Reply #10 - 02.06.2008 at 23:45:45
 
gape wrote on 02.06.2008 at 18:15:46:
Dayaran wrote on 02.06.2008 at 12:13:44:
Mam eno začetniško vprašanje. Downloadal sem si en filmček preko utorrenta. Kako se ga zalaufa? Zdej ko se je film zdownloadal kaže status "seeding". Kva to pomen?

seeding pomeni da pošiljaš koščke filma drugim ljudem
afaik
prej si od drugih jemal in hkrati dajal, ko samo seedaš pa drugim samo daješ ... si dobrotnik
lepo je, pravjo, da če dol potegneš 1 film, da poseedaš 2
se prav
notr 700 mb
vn usaj 1400 mb

a to pomen, če ga downloadam pet ur, nej bi pol mel še 10 ur povezavo odprto?  A ni pr tem mal rizika, da se mi še kdo drug v moj comp nakonekta?!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kako se uporablja utorrent?!
Reply #11 - 03.06.2008 at 10:30:37
 
Dayaran wrote on 02.06.2008 at 23:45:45:
gape wrote on 02.06.2008 at 18:15:46:
Dayaran wrote on 02.06.2008 at 12:13:44:
Mam eno začetniško vprašanje. Downloadal sem si en filmček preko utorrenta. Kako se ga zalaufa? Zdej ko se je film zdownloadal kaže status "seeding". Kva to pomen?

seeding pomeni da pošiljaš koščke filma drugim ljudem
afaik
prej si od drugih jemal in hkrati dajal, ko samo seedaš pa drugim samo daješ ... si dobrotnik
lepo je, pravjo, da če dol potegneš 1 film, da poseedaš 2
se prav
notr 700 mb
vn usaj 1400 mb

a to pomen, če ga downloadam pet ur, nej bi pol mel še 10 ur povezavo odprto?  A ni pr tem mal rizika, da se mi še kdo drug v moj comp nakonekta?!

hmmm, ne bom reku da ne ... lahko se, ampak težko, pa čist nč težje kot medtem ko vlečeš dol. če maš router težje, če si brez, lažje ...
kolkr vem se konektat ne da nate, ti samo oddajaš podatke - mislm da trackerju - in ta ti (tvojem programu) tud pove kam pošiljat pakete
...

mislm da rizik je isti kot med dljanjem ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: kako se uporablja utorrent?!
Reply #12 - 03.06.2008 at 12:50:04
 
[quote author=poet link=1212401626/0#8 date=1212435072]Quote:


Po meni je bilo bistvo skrito očem, skrivalo se je v prehodu med obema cikloma. Da sploh ni važno kaj se dogaja oz. kaj se še bo dogajalo, vsak nov cikel docela razveljavi prejšnjega, popolna predaja kozmičnemu valovanju in sozvočje z njim je prava blaženost, oz. stopiti iz "igre" ki jo sedaj mislimo da jo igramo, torej stopiti na breg in samo opazovati to vesoljno pojavnost brez da bi se čutili del te, oz. da bi bili čustveni vpleteni v dogajanje.
lp


Ja, mislim, da je bil namen filma pokazati ravno to in da je režiser želel doseči ta učinek. Kako pa film razlaga razmerje med učiteljem menihom in otrokom učencem, ni čisto jasno.  Jaz sem si pač razlagala, da je ta meniški svet, ki otroku ne zna ponuditi ustrezne starševske figure, simbol zime, statičnosti, nedozorelosti. In prihod novega meniha novo upanje za bolj zrel odnos do  življenja. Jaz življenja ne berem skozi karmo.  Saj v bistvu je izziv umetniškega dela v tem, da ga ljudje berejo skozi lastne mentalitetne vzorce.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1