Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 634 635 636 637 638 ... 764
(Read 1105935 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9525 - 20.05.2010 at 16:40:10
 
Alojz in Sandib wrote on 20.05.2010 at 16:28:10:
Ni zavesti brez živega telesa in ni živega telesa brez zavesti.
Zavest sama po sebi ne eksistira ampak je soodvisna od življenja in obratno. Dokaži mi in argumentiraj nasprotno.

jest štekam da je težko dokazovat tako zadevo
ker pač ko življenja zmanjka, ne moreš več pričevat o tem kaj je pol ...
da bi pač bil priča in hkrati dokaz tega da zavest brez življenja obstaja
čeprov obstaja malo morje dokazov na to temo ... bolje izkušenj raznoraznih ljudi ...
tko da ... se strinjava da se ne strinjava o tem
Wink
ker pa že glih teb pišem, te še enkrat pozivam da bod blj prijazn do ljudi, sploh tanovih, ki te še niso navajeni ...

men se zdi to super, da se u fundamentu ne strinjamo, pa smo zmožni soobstajat ... hehehe ... tud to je bil en od namenov ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9526 - 20.05.2010 at 16:41:46
 
Quote:
Kako to misliš, spoštuješ sebe? Tvoj jaz spoštuje tvojo bit ali obratno ali spoštuješ misli al kako?

Odnos do samega sebe = odnos do drugih ljudi.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9527 - 20.05.2010 at 16:45:22
 
Quote:
men se zdi to super, da se u fundamentu ne strinjamo, pa smo zmožni soobstajat ... hehehe ... tud to je bil en od namenov ..

Da bi se strinjali, to itak ni možno..Človek je individualno bitje.

Pomembno je, da veš kdo si, da te druga resnica ne ogroža in ne povzroča strahu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9528 - 20.05.2010 at 16:46:44
 
Robi wrote on 20.05.2010 at 16:41:46:
Quote:
Kako to misliš, spoštuješ sebe? Tvoj jaz spoštuje tvojo bit ali obratno ali spoštuješ misli al kako?

Odnos do samega sebe = odnos do drugih ljudi.


No, pa povej kakšen odnos imaš do sebe in potem, kdo ima odnos do drugih ljudi, ti ali tisti odnos, ki ga imaš v sebi do sebe.
Tipično govorenje , ko ima odnos- odnose. To je razdvojenost, zmedenost, nepoznavanje sebe. Misel ima odnose in ne ti, kot celotna bit.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9529 - 20.05.2010 at 16:47:07
 
gape wrote on 20.05.2010 at 16:40:10:
Alojz in Sandib wrote on 20.05.2010 at 16:28:10:
Ni zavesti brez živega telesa in ni živega telesa brez zavesti.
Zavest sama po sebi ne eksistira ampak je soodvisna od življenja in obratno. Dokaži mi in argumentiraj nasprotno.

jest štekam da je težko dokazovat tako zadevo
ker pač ko življenja zmanjka, ne moreš več pričevat o tem kaj je pol ...
da bi pač bil priča in hkrati dokaz tega da zavest brez življenja obstaja
čeprov obstaja malo morje dokazov na to temo ... bolje izkušenj raznoraznih ljudi ...
tko da ... se strinjava da se ne strinjava o tem
Wink
ker pa že glih teb pišem, te še enkrat pozivam da bod blj prijazn do ljudi, sploh tanovih, ki te še niso navajeni ...

men se zdi to super, da se u fundamentu ne strinjamo, pa smo zmožni soobstajat ... hehehe ... tud to je bil en od namenov ...


Dober preglej poste!!! Ne bit enostranski!!

Povej mi en dokaz od tega malega morja dokazov,da zavest obstaja brez življenja.Ampak moj pogoj je tvoj osebni dokaz-mene ne zanima kaj drugi pišejo -debatirava jaz in ti!!
Ti osebno mi dokaži,da zavest obstaja brez tebe živega?!!Brez žive rastline in brez žive živali?Ker življenje samo je že zavest in obratno zavest je življenje.Zame je to edini dokaz-saj se samopotrjujem samo v točki sedaj.Sedaj je izhodišče za nazaj in naprej-psihološki čas!!! DEjanjski čas je točka sedaj. Wink Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9530 - 20.05.2010 at 16:53:04
 
Quote:
No, pa povej kakšen odnos imaš do sebe in potem, kdo ima odnos do drugih ljudi, ti ali tisti odnos, ki ga imaš v sebi do sebe.

Imaš neke vzorce in prepričanja in ta prepričanja želiš ali pa od sebe pričakuješ,da jih v realnost realiziraš.
Najprej te starši učijo kako se obnašati in kaj je prav..potem pa tvoj spomin in um deluje nate, kot nek starš..
Drugi pa so le tvoj podaljšek uma..V druge projiciraš svoje misli, pričakovanja, želje....
Quote:
Tipično govorenje , ko ima odnos- odnose. To je razdvojenost, zmedenost, nepoznavanje sebe. Misel ima odnose in ne ti, kot celotna bit.

Misel je tudi del moje biti..Sama misel brez uma in zavesti, ni misel, ampak nič..je nesmisel in brez zavesti se sploh ne zavedam misli...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9531 - 20.05.2010 at 16:59:28
 
Robi wrote on 20.05.2010 at 16:53:04:
Quote:
No, pa povej kakšen odnos imaš do sebe in potem, kdo ima odnos do drugih ljudi, ti ali tisti odnos, ki ga imaš v sebi do sebe.

Imaš neke vzorce in prepričanja in ta prepričanja želiš ali pa od sebe pričakuješ,da jih v realnost realiziraš.
Najprej te starši učijo kako se obnašati in kaj je prav..potem pa tvoj spomin in um deluje nate, kot nek starš..
Drugi pa so le tvoj podaljšek uma..V druge projiciraš svoje misli, pričakovanja, želje....
Quote:
Tipično govorenje , ko ima odnos- odnose. To je razdvojenost, zmedenost, nepoznavanje sebe. Misel ima odnose in ne ti, kot celotna bit.

Misel je tudi del moje biti..Sama misel brez uma in zavesti, ni misel, ampak nič..je nesmisel in brez zavesti se sploh ne zavedam misli...

Kaj češ povedat, da ima tvoj odnos odnose in ne ti kot celotna bit, ker so te drugi tega naučili? Pa saj to ti pravim, da ima misel sedaj odnose in ne tvoja celotna bit. In zopet misel spoštuje tvoje odnose, ker so njen izdelek. In sedaj naj bi ti spoštoval to misel.
Prvič nemogoče je spoštovati samega sebe, če se gledaš kot celota, ker potem si mentalno bolan in tej bolezni se reče - narcisoid.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9532 - 20.05.2010 at 17:07:14
 
Quote:
Kaj češ povedat, da ima tvoj odnos odnose in ne ti kot celotna bit, ker so te drugi tega naučili?

Seveda ne kot celotna bit..Ampak notranji odnos se realizira v realnosti.
Quote:
Prvič nemogoče je spoštovati samega sebe, če se gledaš kot celota, ker potem si mentalno bolan in tej bolezni se reče - narcisoid.

To je skrajnost, obsedenost..Obstaja tudi zdrava meja spoštovanja sebe. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9533 - 20.05.2010 at 17:09:29
 
ik.kanu.na wrote on 20.05.2010 at 16:21:02:
Etrex wrote on 20.05.2010 at 13:38:38:
Dreammer wrote on 20.05.2010 at 13:19:01:
just dream bebe, o tvoji EM ...


Ou bebe, EM je tudi tvoj Grin Na tvojo zalosti si vecno- zdaj odvisen od njega, zato mislis, se premikas, smejis, zaznavas, OBSTAJAS Wink PA ce verjames ali ne bebe Cool Da ne recem da je tudi ta misel "bila" vsebina v tvojem lastnem EM tokokrogu- zavesti, hecno ane? Grin

Dreammer- sanjac, pravi sanjaj o EM (nosilni sili vseh sil)? Hmm to ti je sele ironija Roll Eyes

Ali mi lahko poveš, kaj točno je EM tokokrog in katera frekvenca je to?


Ferkvenca galaksije, tocno trenutno ferkvenco ne vem, vem pa da je najvisje in najfinejse galakticno EM valovanje. Ta ferkvenca ima svojo zgornjo mejo (danes) in spodnjo- neandertalec.

Nasa zavest je nase lastno EM valovanje, torej je zavest nase EM polje, aura,... neka vsebina tega tokokroga je nasa misel. Zavest- polje je uglaseno in deluje po galakticnemu samovalovanju, zato galakticno valovanje odreja naso stopnjo zavesti.

Lepo pokaze kako smo soodvisni od vesolja, vesolje samo daje moznost da prihajajo na plano ideje, kako smo mi neodvisni od vesolja in nevem kaksni frajerji. No seveda bo tudi vesolje samo nas pahnilo v "butle" neandertalce, ki jim taksne ideje ne hodijo po glavi- SOODVISNOST.

To je tudi razlog da zavest ni neka skrivnostna samostojna energija, ampak ce si enostavno predstavljas imas dva balona (telo in dusa) in ustvarjas trenje med njima, tako si predstavljaj zavest.

Ta primer je cisto poenostavljen primer, ampak ti lepo pokaze kako brez telesa in nasega fotonskega telesa skupaj ni zavesti... Kot ni brez moskega in zenske, cloveka. Kjerkoli v stvarstvu odvzames akumulirano ali realizirano vrednost, izgubis vseskupaj na temu nivoju, od atoma, kvarka, prek zivih bitij... do galaksij.

Nekateri mislijo in upajo da je zavest izjema no ni, je po isti vesoljni zakonitosti.

Nic misticnega lahko razumljivo Wink

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9534 - 20.05.2010 at 17:11:51
 
Robi wrote on 20.05.2010 at 17:07:14:
Quote:
Kaj češ povedat, da ima tvoj odnos odnose in ne ti kot celotna bit, ker so te drugi tega naučili?

Seveda ne kot celotna bit..Ampak notranji odnos se realizira v realnosti.
Quote:
Prvič nemogoče je spoštovati samega sebe, če se gledaš kot celota, ker potem si mentalno bolan in tej bolezni se reče - narcisoid.

To je skrajnost, obsedenost..Obstaja tudi zdrava meja spoštovanja sebe. Smiley

Si zagovornik zdrave mere mentalne bolezni. Kot zdrava mera tekmovalnosti, pohlepa, cinizma, hinavščine itd.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9535 - 20.05.2010 at 17:21:59
 
Quote:
Kot zdrava mera tekmovalnosti, pohlepa, cinizma, hinavščine itd.

Vse to je človek..je del mene in vseh nas...
Prav je, da vsak to občuti in se zaveda kaj določeni občutki in misli prinesejo s sabo..

Kaj pa ti zagovarjaš ?
Brez-miselnost ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9536 - 20.05.2010 at 17:27:00
 
Robi wrote on 20.05.2010 at 17:21:59:
Quote:
Kot zdrava mera tekmovalnosti, pohlepa, cinizma, hinavščine itd.

Vse to je človek..je del mene in vseh nas...
Prav je, da vsak to občuti in se zaveda kaj določeni občutki in misli prinesejo s sabo..

Kaj pa ti zagovarjaš ?
Brez-miselnost ? Smiley

Zdrave mere ne zagovarjam in s tem ne početja, ki naj bi bilo plod te zdrave mere.
Me pa zanima, praviš da poznaš vse te svoje lastnosti, ki so del tebe. In jih spoštuješ, ker so po pravilu javnega mnenja še zdrave mere. Kaj pa ko se bo javno mnenje obrnilo, se boš še spoštoval?

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9537 - 20.05.2010 at 18:09:37
 
Quote:
Zdrave mere ne zagovarjam in s tem ne početja, ki naj bi bilo plod te zdrave mere.

Tudi, če ne zagovarjaš, so še vedno del tebe.
Zagovarjanje ne igra nobene vloge...Največkrat so to le besede...Na primer Dreammer tudi ne zagovarja grdega vedenja, pa žaljenja, a ne vidi pa tega, da sam tudi žali, pa ne sprejema drugače mislečih...
Vsi smo ljudje..
Podoben primer je, ko želi človek z nasiljem, ustvariti mir..In s svojim nasiljem deluje na neko drugo nasilje, ker misli, da je njegovo nasilje boljše..Pa čeprav ne zagovarja nasilja...
Pa še na ne primer sem se spomnil.malo čuden, ampak vseeno izraža neko dejstvo o človeku...Verjetno veš, da nam lastni prdec ne smrdi, ker je naš lastni..Ta drugi pa nam smrdi...A v bistvu pa oba smrdita... Smiley

Zato, če človek želi koliko toliko mirno živeti se mora do neke mere spoštovati in sprejeti sebe.
Saj si to ti in ne moreš sebe zavreći, ker te potem več ni.
Quote:
Me pa zanima, praviš da poznaš vse te svoje lastnosti, ki so del tebe. In jih spoštuješ, ker so po pravilu javnega mnenja še zdrave mere. Kaj pa ko se bo javno mnenje obrnilo, se boš še spoštoval

Odvisno v kolikšni meri izražam določene občutke in v kolikšni meri potem prihajam v konflikt z družbo...
Verjetno bi prej ne-spoštoval družbo, kot pa sebe..
Lahko sebe še naprej spoštujem, pa čeprav na primer ni moralno izražati tekmovalnosti...Lahko ta del izražam nekje drugje, v omejenih krogih družbe..
Torej v glavnem odvisno od tega v kolikšni meri čutim, da me družba omejuje pri izražanju.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9538 - 20.05.2010 at 18:42:55
 
Robi wrote on 20.05.2010 at 18:09:37:
Quote:
Zdrave mere ne zagovarjam in s tem ne početja, ki naj bi bilo plod te zdrave mere.

Tudi, če ne zagovarjaš, so še vedno del tebe.
Zagovarjanje ne igra nobene vloge...Največkrat so to le besede...Na primer Dreammer tudi ne zagovarja grdega vedenja, pa žaljenja, a ne vidi pa tega, da sam tudi žali, pa ne sprejema drugače mislečih...
Vsi smo ljudje..
Podoben primer je, ko želi človek z nasiljem, ustvariti mir..In s svojim nasiljem deluje na neko drugo nasilje, ker misli, da je njegovo nasilje boljše..Pa čeprav ne zagovarja nasilja...
Pa še na ne primer sem se spomnil.malo čuden, ampak vseeno izraža neko dejstvo o človeku...Verjetno veš, da nam lastni prdec ne smrdi, ker je naš lastni..Ta drugi pa nam smrdi...A v bistvu pa oba smrdita... Smiley

Zato, če človek želi koliko toliko mirno živeti se mora do neke mere spoštovati in sprejeti sebe.
Saj si to ti in ne moreš sebe zavreći, ker te potem več ni.
Quote:
Me pa zanima, praviš da poznaš vse te svoje lastnosti, ki so del tebe. In jih spoštuješ, ker so po pravilu javnega mnenja še zdrave mere. Kaj pa ko se bo javno mnenje obrnilo, se boš še spoštoval

Odvisno v kolikšni meri izražam določene občutke in v kolikšni meri potem prihajam v konflikt z družbo...
Verjetno bi prej ne-spoštoval družbo, kot pa sebe..
Lahko sebe še naprej spoštujem, pa čeprav na primer ni moralno izražati tekmovalnosti...Lahko ta del izražam nekje drugje, v omejenih krogih družbe..
Torej v glavnem odvisno od tega v kolikšni meri čutim, da me družba omejuje pri izražanju.



Kaj sedaj filozofiraš in se nekaj vrtiš okrog sebe. Vprašal si me ali to zagovarjam? Lepo sem ti odgovoril, ti pa potem neke primerjave in ostalo blebetanje. Izgleda ne poznaš pomena besede- zagovarjati.

Moralna je zdrava mera, zato se vedno opiraš na moralo. Misliš, da moralo poznaš in jo želiš izkoriščati v lastne ego namene.
To čutenje se potem pretvori v misel, razum in pride do sklepa, zaključka, da ne omejuje lastne lestvice še zdrave razdvojenosti. To je preprosto puščanje času čas.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9539 - 20.05.2010 at 18:47:28
 
Quote:
Kaj sedaj filozofiraš in se nekaj vrtiš okrog sebe. Vprašal si me ali to zagovarjam?

Ja in ?
Saj ni nič narobe s tem, če si mi odgovoril..
Povedal sem le svoje mnenje.

Pa še..vsi se vrtimo okrog sebe....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 634 635 636 637 638 ... 764