Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 166 167 168 169 170 ... 764
(Read 1112142 times)
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2505 - 24.07.2008 at 14:09:52
 
Nakaj zgodovinskih osebnosti, ki so enako , vendar drugače govorili o času:

Buda- stanje brez trpljenja
Sokrat- vem, da ničesar ne vem
Jezus- sem, kar sem
F. Asiški- skozi umiranje se rodimo
J. Krishnamurti- akcija je vedno trenutna
E. Tolle- resničen je samo ta trenutek

Za razmislek o dimenziji časa.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2506 - 24.07.2008 at 14:29:07
 
Quote:
Nakaj zgodovinskih osebnosti, ki so enako , vendar drugače govorili o času:

Buda- stanje brez trpljenja (v službi življenja)
Sokrat- vem, da ničesar ne vem(to lahko izreče večina)
Jezus- sem, kar sem (jaz sem,ki sem življenje-
Asiški- skozi umiranje se rodimo (res je)
J. Krishnamurti- akcija je vedno trenutna (tudi res-kaj pa učinki?)
E. Tolle- resničen je samo ta trenutek (tudi res)

Za razmislek o dimenziji časa. Vse je znotraj večne-sedanjosti tako preteklost kot prihodnost.

Lp, Igor


Aygor

Aygor dal sem malo primonk! Bova zadevo rešila na najinemu srečanju!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2507 - 24.07.2008 at 14:41:57
 
Priponke so dobre.

Sokrat je tu opisal skromnost oz. neskromnost, sočasno, sokratno

Jiddu hoče povedati, da ni prihodnosti, ne preteklosti, sočasje, sokratnost (psihološki čas)


Seveda bova premlela.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2508 - 24.07.2008 at 16:57:27
 
Zdaj ko so prijeli Karadžića oz. Dabića, se je potrdilo, kar se mi je zdelo že prej: med duhovneži najdeš tudi največje barabe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2509 - 24.07.2008 at 17:07:24
 
Quote:
Zdaj ko so prijeli Karadžića oz. Dabića, se je potrdilo, kar se mi je zdelo že prej: med duhovneži najdeš tudi največje barabe.


Bp

Točno!!! Imaš prav ! To sam ves čas vztrajno trdim! Največ prikritega manipuliranja in osebnih interesov sam vidim ravno tu! Smiley  

Diagnoza bp si zdrav!!! Smiley

Lp Alojz Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2510 - 24.07.2008 at 17:24:57
 
Rečeno je, da tudi pri zagrizenemu materialistu še vedno veš na čem si, pri prikritem  duhovnežu pa nikoli ne veš.    Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2511 - 24.07.2008 at 17:31:55
 
Quote:
Zdaj ko so prijeli Karadžića oz. Dabića, se je potrdilo, kar se mi je zdelo že prej: med duhovneži najdeš tudi največje barabe.


Bp

Mogoče  se nisva strinjala v mnogočem.Mogoče se tudi nisva razumela.Tu se s teboj strinjam 1000%. Nisem zamerljiv zato mi ni težko priznati drugemu,da ima prav. Novodobni duhovneži(kvazi vedci-bleferji) ustanavljajo razne centre za osebnostni razvoj eec.  Zakaj, za svojo korist! Kaj so potem cerkve? Saj je ravno pravoslavna cerkev podpirala Miloševiča in Karadžiča. Rimokatoliška pa Hitlerja in kvizlinge. Celo več Benedikt XVI je bil sam v 'Hitler jungu'. To se je za vprašati: Kaj delajo današnji verski voditelji in za koga?
Bravo bp !
Teološka zapuščina služi našemu samospoznanju,zakaj sploh tlačimo to podarjeno Zemljo! Ne pa zato,da se cerkveni dostojanstveniki šopirijo po svetu,kot neke duhovne avtoritete,ki služijo zgolj njim samim.
Še enkrat :Bravo bp!

Lp Alojz Smiley Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2512 - 24.07.2008 at 17:53:33
 
bp

Pred kakšnimi dvema tremi leti  sem se na štiri oči pogovarjal s predsednikom Drnovškom. Veš kaj mi je rekel dobesedno: RKC je največja črna luknja na svetu.
Javno ni upal tega izreči in to sem mu tudi zameril-(dvoličnost -politika) in tudi že oprostil!
Vedi bp malo nas je,ki si upamo povedati resnico v obraz vsakomur.
Dobrodošel med nami,ki branimo resnico!

Lp Alojz Smiley Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2513 - 24.07.2008 at 18:01:34
 
Quote:
Zdaj ko so prijeli Karadžića oz. Dabića, se je potrdilo, kar se mi je zdelo že prej: med duhovneži najdeš tudi največje barabe.


Zgodovina jih je polna. Beseda baraba se mi zdi premila za ta razčlovečen osebek.

Sicer, pa tudi Bush trdi, da skozi njegove besede govori sam bog. Te na koga spominja?

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2514 - 24.07.2008 at 18:42:36
 
Quote:
Quote:
Zdaj ko so prijeli Karadžića oz. Dabića, se je potrdilo, kar se mi je zdelo že prej: med duhovneži najdeš tudi največje barabe.


Zgodovina jih je polna. Beseda baraba se mi zdi premila za ta razčlovečen osebek.

Sicer, pa tudi Bush trdi, da skozi njegove besede govori sam bog. Te na koga spominja?

Lp, Igor


Smešno Aygor!! Samo resnica je,da govori sam bog iz njega kakor iz vseh nas. Problem je,da mnogi ne poznajo stvarnikove lastne teme,ki se izraža sokratno tudi skozi njegovo lastno svetlobo.  Vsi mi in vse pa je večno sedaj stvarnikovi individualni mept*življenjski samomanifestirani izrazi.
To je bistvena razlika med nevednostjo in vedenjem. Med našim individualnim samozavedanjem in samospoznanjem. Mnogi med nami in z nami te odločilne razlike ne razumejo.  
Jezus je izrekel besede:Oprosti jim oče saj ne vedo,kaj delajo! To pomeni to osebno zmoto in v takšni zmoti živi večina med nami!
Bush tako kot večina živi v prostovoljni temi.Mi smo večno-sedaj sami sebi prostovoljna!!!! tema in svetloba. To farizeji nočejo priznati,ker potem izgubijo ovčke,ki jih strašijo z bogom,zato,da jim ti nosijo darove.

To naj si prebere vsak med nami. Upam,da bo razumel!

Lp Alojz Roll Eyes Smiley Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2515 - 24.07.2008 at 18:54:53
 
Seveda je to res, samo zmeden um tega ne ve. Poistoveti se z neko avtoriteto, ker bi rad sam bil avtoriteta. Ta avtoriteta je lahko nek avatar, knjiga, znanje. Poglej sodobne intelektualce, ko pridejo z diplomo do neke resnice, njihova zavest obstane, se ne uči več in so pripravljeni pridobljeno braniti z vsemi sredstvi.

Tak red delovanja z avtoriteto je navpični red. Etični je vodoravni.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2516 - 24.07.2008 at 19:44:23
 
Quote:
Seveda je to res, samo zmeden um tega ne ve. Poistoveti se z neko avtoriteto, ker bi rad sam bil avtoriteta. Ta avtoriteta je lahko nek avatar, knjiga, znanje. Poglej sodobne intelektualce, ko pridejo z diplomo do neke resnice, njihova zavest obstane, se ne uči več in so pripravljeni pridobljeno braniti z vsemi sredstvi.

Tak red delovanja z avtoriteto je navpični red. Etični je vodoravni.

Lp, Igor


Aygor

Moram priznati, da odpiraš kar kočljivo zadevo!
Avtoritet sploh ni ! Samospoznani jih ne priznavamo in  Coolsami ne stremimo k  nadvladi,ker poznamo lastno prostovoljno zavezo služiti vesoljnemu življenju,kar je v bistvu prostovoljno(konsenzno) služenje,ki ga lahko imenujemo vesoljni etični kodeks svetosti vsakega *življenja.

Mogoče si razmišljal v to smer?

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2517 - 24.07.2008 at 19:59:58
 
Govorim o zmedenem umu, ki se poistoveti z neko avtoriteto. Pomeni, da gradi ideal. Npr. Bošty vidi ideal v Modrem (ne vem zakaj prav v barvi), M.L. se poistoveča z nekim Gospodom itd

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2518 - 24.07.2008 at 20:05:13
 
Quote:
Govorim o zmedenem umu, ki se poistoveti z neko avtoriteto. Pomeni, da gradi ideal. Npr. Bošty vidi ideal v Modrem (ne vem zakaj prav v barvi), M.L. se poistoveča z nekim Gospodom itd

Lp, Igor


Se mi je zdelo,da bo nekaj v to smer.Zato sem vprašal!

Ja, ok. Saj jih Nahatee tera iz vej pa nočejo dol. Bošty se pa za spodnjo glavo drži in vpije z veje,da je čist zblujen.

Lp Alojz Grin Grin Grin Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2519 - 24.07.2008 at 20:14:52
 
Ja, so kot opice. Dokler se ne drži za drugo vejo, prve ne bo izpustila.
Tako jim deluje tudi um-strah, negotovost, navezanost na staro...

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 166 167 168 169 170 ... 764